Mamičky na začiatku tehotenstva. Ste tu také?

dydynka
3. nov 2009

ahojte baby,,v kazdej teme su tehulky co uz budu pomaly rodit tak dufam ze sa kumne pridaju take co su len na zaciatku ako ja:D

lulu4
11. jan 2010

zuzuz: ahojcek, aj ja som tu z tych novsich 🙂 tak ti drzim na stvrtok paste, nech je vsetko ok, a to uz veru aj srdienko bude pocut 😵 snazili ste sa o mimi dlho alebo sa podarilo ako ste si povedali?

zuzuz1
11. jan 2010

aha jasne---- fuha ...

zuzuz1
11. jan 2010

trufam si povedat ze to vyslo na chlp presne...takpovediac hned na prvy sup 🙂 juj dufam ze to srdiecko bud pocut... jaj ale bojim bojimze sa neco stane...mam taku blbu predtuchu furt :(

lulu4
11. jan 2010

zuzuz: vies co je zaklad tehotenstva? ze musis mysliet pozitivne a nemat ziadne negativne predtuchy... ty tu pozitivnu energiu musis presuvat aj na drobca... takze ides vo stvrtok k novemu dokimu? tak to ti spravi vaginalne sono, kde uvidi ci je mimi pekne v maternici, zmeria ho a tebe zmeraju tlak, zvazia ta, zoberu mozno aj krvicku alebo na tu ta objednaju... budu sa ta pytat na rozne choroby ktore si prekonala, vazne choroby v rodine a pod... prve vysetrenie je dost dlhe... ale uvidis ze nam sem napises ako je vsetko ok... takze sa potom pekne ozvi...

zuzuz1
11. jan 2010

juj tak fuuuha to ma vsetko caka? teda ano cakala som ze toho bude dost ale pochybujem ze to bude hned vo stvrto...ved len dnes som si volala ci ma mozu zobrat ze chcem prestupit.. ale ved uvidim.. no a s tym pozitivizmom... hmm ... nic moc robim v MS 🙂

lulu4
11. jan 2010

kde robis? musis byt aj tak pozitivna... naco mysliet na zle? ved to je blbost len si to zle potom privolas....
tak krv ti potom brat asi nebudu to sa dohodnes uz na poradnu na ktoru sa potom chodi pravidelne kazdy mesiac... tam donesies moc a zvazia ta, zmeraju tlak, doki skontroluje ci sa mimco vyvija....
ked k nim prestupujes tak asi ta len zvnutra pozrie sonom aby videl ci je mimi dobre ulozene a skontroluje asi to jeho srdiecko ci bije... to bude asi vsetko.... uvids budes odchadzat s takym uzasnym pocitom ako ja ked som tam bola 😀

zuzuz1
11. jan 2010

v skolke... a tam mamcky...a problemy a tak... a hnev a stress a tak... ale aj tak sa tesim 🙂

lulu4
11. jan 2010

tak verim v skolke to musi byt sila, mas co robit, to sa nenudis teda ale si budes musiet davat pozor, lebo teraz sa nemozes premahat a ked budes moc unavena treba to povedat lekarovi, ta potom aj na PN moze vypisat... treba sa v prvych 3 mesiacoch velmi setrit a davat na seba pozor...

zuzuz1
11. jan 2010

no ved to... pri kazdom blbom zdvihani na to myslim pri kazdom strese na to myslim... 😖

lulu4
11. jan 2010

no s tym zdvihanim to nebude moc ok.... to aby si nesla radsej na PN v tychto prvych tyzdnoch lebo to nemozes tazke zdvihat nic.. a nie to este neviem kolko kilove dieta.... no neviem to sa urcite spytaj dokiho co a ako... ale tak to ti uz verim... ziadna sranda... doktor ti povie co mozes a co nie... to bude hlavne, tym sa budes riadit

zuzuz1
11. jan 2010

jo diky moc 🙂

lucia.kl
11. jan 2010

zuzuz1 ja som tiež učitelka v škôlke a som doma od 5tt moja sestrička a doktorka sa rozhodli, že je to priliš nebezpečne byť v kolektive deti ktore maju všelijake choroby - ovčie kiahne, rubeola, šarlach atd., že všetko môže deťom uškodiť a v najhoršom môžem aj potratiť, určite sa poraď s dr.

zuzuz1
11. jan 2010

no tak to ti dakujem...moj strach sa momentalne zvysil na maximum... jaaaaj... nastastie ziadne tieto choroby sa u nas neobjavuju.. a kolegyna kt. bola tehotna isla az na riadnu matersku... tak som zvedava,,, hmm...

lucia.kl
11. jan 2010

u každeho je to ine, aj u nas išla jedna na rizikove a dve na normalnu matersku, ja som doma aj preto, že čakam dvojčata a mam zniženu imunitu, ak maš imunitu v poriadku a nemaš žiadne ťaškosti, tak sa nemaš čo strachovať, len sa spytaj, ktorym detskym chorobam sa maš ako tehotna vyhybať, niektore take totiž su.

mojalili
11. jan 2010

No Luci, ja som tiez ucitelka na ZS a veru uz som tretikrat chora od zaciatku tehotenstva, pritom neratam gynekologicke problemy....☹ MAm silnu nadchu, vsetko v hlave a na hlave ma boli...neviem, ci mam ist do prace zajtra ci nie, caka nas polrocne opakovanie a pisomky... ☹ 😒

Dievcata, pozrite sa, ako krasne urobili video o babetkach v brusku, je to v anglictine. http://www.babycenter.com/2_inside-pregnancy-we...

zuzuz1
11. jan 2010

no tak to i je jasne ze niektore choroby su riadne potvory... fuu... si ma ale vystrasila... heheh sorry moje prve teho... momentalne keby mi niekto povedal ze pocitac skodi babu tak vyhadzujem von oknom 🙂 (dobre tak teda nie ale hudala by som nad tym uplne) :D

lucia.kl
11. jan 2010

aj moje a po dlhom snaženi sa a preskakani si všetkych možnych pocedur, preto radšej oželiem vyplatu a budem doma na PN, hlavne nech su deti v poriadku, od kedy som doma tak sa nestresujem a som v pohode, akurat mam stale nadchu, ale to je zas s toho že nemôžem ela chodiť von - len vyhcadzky

zuzuz1
11. jan 2010

mojalili tie videjka su kraaasne... skoda len ze v anglictine niesom az tak zdatna.. :( chcelo by to nieco take v cestice / slovencine 🙂

vierkaha
11. jan 2010

Mojalili to video je úžasné, ale je tam aj pôrod- pre mňa prvýkrát tehu- véééľmi zaujímavý pohľad 😅

lucia.kl
11. jan 2010

aj ja som si ich prave pozrela, človek ma aspoň predstavu ako babo vyzera. to moje už sa začína podobať na človeka 🙂

vierkaha
11. jan 2010

Baby chcem sa vás spýtať, ako je to u vás s jedlom? Ja vôbec nemám potrebu jesť stále sa cítim sýta, najprv so to pripisovala raným nevoľnostiam, ale tie mi už prešli a mne stále nechutí jesť. Tak sa nútim nasilu. Doki mi povedal, že by som mala jesť malé dávky aspoň 5-6krát denne ☹

lucia.kl
11. jan 2010

no ja som stále hladná a keď sa nenajem tak potom mám rande so záchodom, ja jem tak každé dve hodiny ale stačí mi chleba s paštikou, alebo jablčko, proste niečo

vierkaha
11. jan 2010

No ja, ja nemám chuť na nič, a to som bola veľký jedák a teraz nezjem ani tretinu z toho čo predtým tak neviem -snáď to prejde.

lucia.kl
11. jan 2010

telo vie čo potrebuje, hlavne dávaj pozor na to , aby deti rástli tak ako majú

vierkaha
11. jan 2010

To rastie doki ho alebo ju 😀 na poradniv piatok meral a hovoril, že zodpovedá tt v ktorom som - aspoň že tak

lucia.kl
11. jan 2010

tak potom je to v pohode.

vierkaha
11. jan 2010

Tak to dúfam, ale drahý mi furt nadáva, že nič nejem ☹ tak dúfam, že sa aj on ukľudní 😵

lucia.kl
11. jan 2010

ty len počúvaj svoje telo, ono ti povie, čo potrebuje

avila
11. jan 2010

krish, ja mam presne tie gate, ktore si si Ty vybrala, dnes som ich mala 1. krat, su absolutne uzasne, bo ja uz svoje nezapnem, vsetky mam na pas... A nevyzeraju ako tehu, co je super, ked si predstavim, ako tehu vyzerali predtym 😉

Bavili ste sa o ockovani... No, ked tych neziaducich ucinkov je tak vela, ze mi to pride ako zbytocny risk. Aj ja pracujem s detmi, trosika sa bojim, ale si hovorim, ze s nejakymi virusmi musim byt v kontakte, imunitu mam dobru, klop-klop, a myslim pozitivne, vacsinou... Zatial to ide, ako bude dalej, uvidime.

A u mna je to tak, jedla by som v kuse - somariny...

mata299
11. jan 2010

ahojte baby, dlho som vás tu nebola pozrieť, tak dúfam, že ste všetky ok....dnes som bola u lekára, končím 11 tt a mám sa objednať do prenatálneho centra v ke na masarykovej...máte s tým pracoviskom niektorá skúsenosti? a ešte jedna vec, aké vyšetrenia sa vlastne robia v 12 tt?