Mamičky na začiatku tehotenstva. Ste tu také?

dydynka
3. nov 2009

ahojte baby,,v kazdej teme su tehulky co uz budu pomaly rodit tak dufam ze sa kumne pridaju take co su len na zaciatku ako ja:D

kiwi82
30. mar 2010

Dik jaruska8, vyskusam 😉

lindus1
30. mar 2010

ahojte kocky,

prosim vas, kedy vam dal doktor ten kufrik pre buduce maminy? lebo mne zatial nie, buduci tyzden tam idem, tak neviem, ci mu to mam spomenut, ci na mna nezabudol...........

kiwi ja pijem takmer kazdy vecer pred spanim pohar acidka (modre - 1 % tuku) a kazde rano mam pravidelnu (makku) stolicu, potom sprchu a mozem frcat do prace, taky moj ranny ritual 😀 a ten urinal akut na mechur si este asi neskusala, ze?

simonka28
30. mar 2010

lindus1 ja som si ho pytala bo zewraj ked nepytas nedostanes 😒 aj ked som lezala v nemocnici min.mesiac tak mi dali este jeden ale v tom okrem maleho prasku a avivazu nic nebolo ☹

elko69
30. mar 2010

jaruska8 neboj aj keby si mala tehu cukrovku dostanes sice nejaku dietu ale to b ymalo potom zmiznut,aj moja sestra to ma,akurat ze chodi castejsie na krv a inak uplne v pohode funguje...

elko69
30. mar 2010

lindus ani ja som nic nedostala...a to ma kazda tehulka dostat urcite??

lindus1
31. mar 2010

elko ja to mam odtialto z konika, ze baby dostavaju kufriky a podla vsetkeho by sme ich mali dostat vsetky... maju tam byt nejake letaky, stary casopis, vzorky (napr. prasok na pranie) a cumel... aspon som to takto vycitala...

ja mam poradnu buduci tyzden (6. aprila), tak to skusim doktorovi nadhodit, ze co povie on....

inak dobre rano vsetkym 🙂

vlocka33
31. mar 2010

ahojte tehulky,aj ja som tehulka, viem to len od vcera 🙂 a mam vselijake pocity...je to normalne?

pepppe
31. mar 2010

lulu veruze blizi 😉 nachystane je vsetko,uz aj prstienky aj saty doma mam 😉 nakoniec som si popolnocne musela ine vybrat,bo tie som uz neobliekla 😠 neni su take pekne ale su pre tehulky

lindus1
31. mar 2010

vlocka vitaj v klube 🙂 pocity mas uplne normalne, neboj nic 😉

miia
31. mar 2010

ahojte,mozem sa k vam pridat?nie som uz sice na uplnom zaciatku tehu,ale dost dlho vas citam preto ste mi tak najblizsie s tychto tem 🙂

dydynka
autor
31. mar 2010

ahojte kočeny 😀 vidim ze tema sa nam stale rozrasta co som rada,,tak vitam nove tehulky medzi nami,,,

ja o ziadnom kufriku nic neviem ,,,

ja idem na poradnu zajtra tak som zvedava co a ako,,,

chillinka123
31. mar 2010

Ahojte, chcela by som sa spytat, ci sa aj niektorej z Vas tak menili priznaky, mne je jeden den uplne normalne, na druhy den ma stale napina. Teraz mi uz je dva dni fajn, tak neviem, ci je vsetko v poriadku?

dydynka
autor
31. mar 2010

chilinka to je ok,,,mne niekedy bolo tyzden fajn a potom par dni zle a tak,,,nemusis sa bat a uzivaj si tie dni co ti nieje zle 😀

miia
31. mar 2010

chilinka aj ja si myslim ze je to v pohode,ja som si myslela ze uz to mam za sebou a zacnem si tehu uzivat a este len teraz ako mi byva zle,to sa s prvym tehoten. neda ani porovnat,nic nic mi nechuti a ked nejem je mi zle s toho ze som hladna a stale dookola.

elko69
31. mar 2010

lindus1 jakoze moja sestra tiez dostala ale to ma ineho lekara a poistovnu tak neviem ako to je teda...

pepppe
31. mar 2010

aj ja som dostala ten kufrik,ale boli tam len casaky a cumel a vzorka prahu na pranie 😉

lulu4
31. mar 2010

pepppe: ved sa nam to uz nenormalne krati, si pamatam este v januari ked som si hovorila ze za 3 mesiace a mame to pomalicky tu 😅 tak nevadi, ze mas ine popolnocne satky, hlavne aby si sa v nich citila dobre, ved v nich nebudeme hodinku ale dost dlho.... ja som si nakoniec svadobne kupila za velmi dobru cenu, za to by som ich ani nepozicala, su tiez korzetove s takymi nasitymi flitrami na prsiach a aj sukna dole to ma tak vysite, verim ze sa do nich zmestim lebo tiez sme ich kupovali vo februari tusim...tak zatial som pribrala od zaciatku tehu 3,5 kg co je fajn... brusko uz mam teda poriadne ako keby som bola v 7 mesiaci si pripadam, ja budem mat podla mna poriadne brusisko do konca, asi mi ide vsetko do bruska 😀
ja som to s popolnocnymi satami vyriesila jednoducho a vela ludi mi povedalo, ze je v tehu dolezite aby som ja bola spokojna a citila sa dobre, tak budem mat elegantne tehu nohavice a pekne tricko kvietkovane sme kupili tehotenske a k tomu do vlasov taku kvetinku ruzovu ako su kvietky na tom tricku a este bizuteriu ruzovu... tak nebudem mat saty, hadam sa tam niektori z toho nezblaznia 😀 ale prstienky uz mame tiez doma, krasne z bieleho zlata a ja tam mam vsunuty aj taky mini malilinky briliantik...
Pepppe a vy budete mat aj tie svadobne pohare vygrafirovane, ci ste na to kaslali? lebo toto nemame kupene a drahy hovori, ze tak budeme pit z normalnych ako ostatni, ze toto sa mu zda byt hlupost....a rozmyslam ze este nemam ani menovky na stol tak nejake asi vyrobim, kupim dnes vykresy a fixky a budem tvorit 🙂) a hlavne si chcem dnes kupit bielu podprdu bez ramienok co mi bude drzat pod tym korzetom pekne

lulu4
31. mar 2010

ja som ten kufrik dostala hned na zaciatku ked mi zistili ze som tehu asi v 7 tyzdni to bolo lebo vtedy mi dala aj tehu knizku lekarka.... tiez som v tom kufriku mala len casaky, letaky a vzorku prasku a avivaze, ja som tam dokonca ani cumel nemala, ale asi namiesto neho tam dali vzorku olejceka Weleda proti striam 😀
baby, ktore ste nedostali kufrik o nic ste neprisli ale v nemocke po porode sa dava taky lepsi zevraj je tam toho viac tak neviem...

xpetka1x
31. mar 2010

su o nieco lepsie tie y nemocky

vlocka33
31. mar 2010

linduš 1: dakujem, ja som vcera aj plakala potom som sa smiala potom,ze ja este na to nie som pripravena a pod.(mam 27,ked sa babo narodi tak uz budem mat 28🙂 tak preto sa ma aj mamina pytala a kedyze to chces byt pripravena? 🙂

dydynka
autor
31. mar 2010

no vlocka ja mam v maji 20 rokov,,,tak ty uz pripravena musis byt,,,ale nase babo planovane,,, 😀 a seci sa z nej tesime 😀

lulu4
31. mar 2010

vlocka: ale prosim ta, na prve tehotenstvo zena nie je nikdy pripravena, stale sa bojime, ze v niecom zlyhame a hlavne sa nam od zakladov zmeni zivot ked pride ten maly cloviecik na tento svet... aj ja mam niekedy take dni, ze premyslam nad tym ked pocujem od susedov plakat dieta, ze to bude, v noci vstavat neviem kolko krat, prekonat s dietatom prve zubky, choroby, uz si nepospime len tak kedy chceme a pod... ale chceme dieta obaja, tesime sa a verime, ze to vsetko zvladneme, tieto obavy su na mieste, ja som mala teraz v marci 26 a ked sa mi male narodi budem mat stale 26 😀

pepppe
31. mar 2010

lulu pohare sme si etse v decembri kupovali neni su gravirovane,,uplne obycajne,ziadne mena,nic,naco,,,,,,,,,saty mam take bordove zo zlatymi kvetmi,,,myslim tie popolnocne,,,noo chcela som krajsie ale nevadi tych par hodin aj vnich nejako vydrzim.svadobne sa mi pacia,ako na tie sa tesim,len uz aj vnich mam brusko riadne,,nikde nezapriem ze som tehu,,, 😀 noo podprdu uz mam aj ja,,,a co obavy aj mas nejake??ci ee??ja sa bojim dost,tancovat ma este drahy ennaucil 😉 a ozaj mate to v kosotle,alebo to mate na urade???

pepppe
31. mar 2010

jaj budem mat v auguste 22 a strasne sa na maleho tesime,priatel uz ma dve deti,ale sa nam to uz krati,,,za chvilku si tu budeme pisat,ktora mala aky porod,ze? 😀

elko69
31. mar 2010

pepppe a kedy si to dostala??nezalezi to od poistovne aj?aku mas ty?

vlocka33 inak moja reakcia ked som zistila ze som tehu bola 2 dni placu a rozmyslania ci som pripravena,ci to vlastne aj chcem..a mam 24 teda v oktobri uz 25 r. to je asi len ten prvotny sok 😉

jaruska8
31. mar 2010

Ahojte, no ja mám 26 a niekdy sa správam ako 13 ročná, ešte m,nou puberta hádže. Ale na bábo sa veľmi tešíme, je naše vysnívané. Obavy sú, to je jasné, ale snažím sa si ich nepripúšťať, nikto z neba múdry nespadol. 😉 😉 😉 Prvé dieťa je vždy trošku šok a prvé dva mesiace sú takou adaptáciou, kým sa zladím a tak. Len pevne verím, že budem kojiť čo najdlhšie. Keby na to existoval nejaký kurz. 😀 A Elko, dík za povzbudenie, pre mňa ten cukor bol šok, hneď som na nete surfovala a ešte sa viac vystrašila. Dnes mi doki k tomu povie viac.

lulu4
31. mar 2010

peppe: tak to nezapriem uz asi ani ja ze som tehu,ale ved tam budem mat rodinu a priatelov ktory vedia, ze cakame babo tak nieto co skryvat a tesim sa z tehotenstva tak o to viac.... asi kupim nejake dva pohare take pekne velke pre nas dvoch niekde na poslednu chvilu 🙂 tiez len take obycajne, naco gravirovanie.... obrad budeme mat na urade, obaja nie sme moc na kostoly, drahy nie je ani pokrsteny, ja som ale ked si ho mam predstavit ako chodi na tie nauky k fararovi to by bol schopny sa aj neozenit 😀 😀

elko69
31. mar 2010

jaruska8 neboj bude to dobre len si treba davat teraz asi vacsi pozor na to co spapas...

jaruska8
31. mar 2010

Hej, treba veľa mäsa, obmedziť cestoviny, len celozrnné pečivo, menej ovocia, viac zeleniny a vylúčiť úplne sladké. 😉 Sladké mi aj tak nechutilo, takže to prežijem. jediné, čo ma mrzí, je že mlieko by sa nemalo naráno, škoda. Hlavne, nech je malá OK.

zabkaevka
31. mar 2010

ahoooojte kočky.
Tak vidím že tu ste samé mladé kočenky 🙂 Ja medzi vami som teda asi najstrašia mám 32r., a naše bábätko je dlho očakávané a vytúžené 🙂 Kočky mladšie, to budte radi, že v takom veku ste tehulky, nikdy netreba nad tým rozmýšľať že či je to skoro, pretože nikdy nevieš čo potom príde. Takže povedať si jupiiii som tehu a čo príde to príde 🙂 všetko zvládnete, veď budete maminky 🙂

peppe a lulu : už o chvíľu budete nevesty, teším sa s vami, budete kráásne 🙂 a užite si svadbu, nestresujte, aj keď site trošičku budete, to asi každá. Ja som stresovala, počas toho ako mi robili vlasy a makeup, a potom ako som sa obliekla do šiať, prestalo to. No manžel ... tak ten prestresoval celé fotenie, obrad, aj začiatok svadobnej hostiny, kým boli tie povinnosti,, tanec, prípitok a spoločná večera, a potom sa dobre bavil. A dokonca bez alkoholu, spolu sme vypili počas večera, fľašu Garone Bianco, takže asi sme boli najtriezvejší 🙂

a čo sa týka tej krabice, prenatal box, ja som to dostala pri prvom 3D ultrazvuku, v Centre prenatálnej diagnostiky. A dali mi vyplniť aj rovno tlačivko na tá krabicu po pôrode. Aj keď neviem či to pôjde cez nich, alebo si len zabezpečili dopredu ďalší odber. Hmmm ?? Ale fakt tam nič také nie je, časopis, letáky, dva poukazy na zľavu pri nákupe plienok, vzorka prášku a aviváže, malá fľaša Budišky s bylinkami, a cumlík, ktorému sa teším, keďže je to prvá a zatiaľ jediná vec pre mimi 🙂
Ale keď ste to nedostali, tak si to treba pýtať, hoc aj u gynekológa, pretože niekde áno oni dávajú.