Mamičky na začiatku tehotenstva. Ste tu také?

dydynka
3. nov 2009

ahojte baby,,v kazdej teme su tehulky co uz budu pomaly rodit tak dufam ze sa kumne pridaju take co su len na zaciatku ako ja:D

dydynka
autor
21. apr 2010

ahojte tehulky,,ja som sa akurat vratila stych glukozovich testov,,,vysledky budem mat zajtra tak som zvedava ako dopadnu,, 😵

mirkita
21. apr 2010

ahojte kocky
chcem sa spytat kedy ste sli prvykrat k lekarovi... ja mam test pozitivny, chcem zopakovat o tyzden a chystala som sa do ordinacie az okolo 8tt...
vyberam si tiez nejake ambulancie (BA) kam zacnem chodit lebo moja lekarka nie je ktovieco 😒 ...tak nech od zaciatku chodim k jednej/jednemu
dakujem za odpovede
ja mam este vo vsetkom trochu zmatok...aj sa bojim tesit, ale to sa spravi
pekny den

dydynka
autor
21. apr 2010

mirkita ja som si robila test vysiel mi pozitivny a za dva dni som isla dokimu,,nebolo este nic videt tak som tam isla zase o tyzden a to uz bolo vidno,,,tak si radsej pockaj aby ta tiez tak neprehanal a bude to hned vidno,,,

lindus1
21. apr 2010

ahojte koceny 🙂

mirkita, mne doktor povedal, aby som prisla, ked mi bude meskat tyzden menstruacia, ze kukne co a jak a hlavne aby mohol vylucit mimomaternicove.... inac v maternici este nevidel babo, len dutinku, ktora mala 4 mm..... potom som mala prist az o mesiac a to uz malo babo 2,9 cm 🙂

pepppe
21. apr 2010

lindus ja som to mala take iste,,sla som tam ked mi dva tyzdne meskala tak mi kazala sestricka,bola vidiet 8mm dutinka a mala som prist o mesiac a to uz bilo aj srdiecko,,,takze tie zaciatky su take najhorsie,ale mirkita uvidis vsetko bude ok a treba sa potichucku aj tesit 😉

elko69
21. apr 2010

ahojte tehulky

dydy a ako si ho zvladla ty ten test glukozovy???

zabkaevka
21. apr 2010

hmmm no z krásneho slniečkovského počasia, je zrazu búúrka v KE. brrrr
Mne doki zo začiatku kázal chodiť kadžý týždeň, teda bola som asi týždeň po vynechaní, vtedy vylúčil mimomaternicové, a týždeň už videl dutinku a na ďalší aj srdiečko 🙂 a od vtedy už každé tri týždne chodím 🙂

elko69
21. apr 2010

no u nas zatial neprsi ale tak vyzera to tak ze aj bude,je zamracene od rana tusim..teda rano este svietilo slniecko ale potom ale okolo 11 hod sa zatiahlo...

lutsine
21. apr 2010

aj vo VT uz zacina prsat....

zabkaevka
21. apr 2010

kočky beriete niektorá Magne B6?? mne to doki odporúčil od piatku, tak to beriem

lindus1
21. apr 2010

ja neberiem ziadne doplnky, vitaminy ani nic, neviem ci je to dobre, co myslite?
ale myslim, ze mam dost pestru stravu, tak hadam to staci.... brala som len prve 3 mesiace femibion vitaminy odvtedy nic

zabkaevka
21. apr 2010

lindus: mne tiež nič iné doki neodporúča, možno ešte kyselinu listovú, ktorú beriem od začiatku tehu. Takže ani ja nič iné neberiem. To magne B6 mi odporúčal, pretože sem tam mi puchne bruško, tak pre istotu.

elko69
21. apr 2010

no mne momentalne dnes puchne ale zo zastavenych plynov...

dydynka
autor
21. apr 2010

elko no ledva som tam vydrzala sedet,,,uz som sa nevedela dockat kedy odtial vyjdem von

zabkaevka
21. apr 2010

ahaa, že aj toho môže?? to som nevedela. Doki vravel, že to väčšinou pri adrenalíne, alebo pohybov bábätka. Hmm ale áno je možné že aj trávenie má na to vplyv, môže mať. Hmm ale zatiaľ s tým nemám problém, každý deň mám v poriadku "toaletovanie" 🙂 hmm tak asi u mňa je iný dôvod. Je pravda, že napr. v pondelok som bola na chvíľu v práci a potom som ešte riešila asi 5 telefinátov s konzutláciami a potom večer som mala tvrdšie bruško. Takže asi u mňa stres a ten adrenalin zle pôsobia.

elko69
21. apr 2010

dydy a tu vahu vasej malickej budes kedy vediet uz?

zabka neznasam tieto dni ked ma nafukne anechce to ist von,mam pocit ako by som nosila v bruchu balvany,ja osm dnes ziadne stresy nemala takze jedine plyny su ten dovod preco mi bolo na figu dnes.....

dydynka
autor
21. apr 2010

na buduci stvrtok idem na poradnu,,len aby s malickej nevyklul este chlapec :D

pepppe
21. apr 2010

dydyneboj,,,, bude to dievcatko a ked ee,tak rychlo zmenit meno a bude 😉 len neviem ak mas dievcenske oblecenie to by bolo asi horsie,,,,som zvedava kolko ten moj vazi,,tucko moj malinky 😀

dydynka
autor
21. apr 2010

no tak pri chapcovi sme mali meno iste tak to by bolo fajn,,a veci tak aj to by sa mozno nejako zvladlo kedze som vela veci dostala a malo kupovala 😀

mirkita
21. apr 2010

dakujem🙂 ja urcite vydrzim...nikam sa neponahlam, vsak mam toho tolko pred sebou...
mam len take stavy ze sa bojim ochoriet, nech sa mi nic nestane a pod. nech si to nekomplikujeme...
december je strasne daleko

dydynka
autor
21. apr 2010

mirkita tak ochoriet asi ochories ako kazda z nas,,,bude ta bolet hrdlo a budes mat upchaty nos,,,,budes mat oslabenu imunitu,,,ale mozno ani nie,,,,ale to nic neni,,kazda sme to vydrzali a vyzdraveli,,,nemaj hlavne strach a stres,,, 😉

susika
21. apr 2010

ako často vam robia sono v poradni? ja som ho mala v 6tt, či bije srdiečko a teraz až v 13tt a dalšie by malo byť až v 20tt a potom v 30tt aelbo v 32tt.ja by osm to mrna najradšej videla aj častejšie. ked už nie každý mesaic, nech ho tam stale neožaruje ale raz za čas by nevadilo🙂))či je všetko OK...pri malej to tiež nebolo moc častoa potom dobre, že mi to sonov 30tt urobil...zistilo sa, že malá neboal vyživovaná a tak sa skor narodila

mirkita
21. apr 2010

uf...ako to citam uz mam pocit ze mi vylieza teplota 😝
jasne...mozem sa snazit zabranit tomu, ale asi sa nevyhnem ...no co, tak polezim doma...cajiky, cesnak...vacsinou mi vsetko hned preslo a nebyvam moc chora, tak to snad nejak prejde ked to pride

inak je to sranda / citala som veci od zaciatku diskusie ako ste tu kocky zacinali - to som len lustila moje priznaky....a teraz vsetky o chvilu budete mat po 😉 a ja som na zaciatku

avila
22. apr 2010

Dobre rano maminky.

Mirkita, kazda z nas si tym presla. Ani sa nenazdas a budem v 7.miesiaci 😀 Ako ja. Bezi to fkat ako voda. Aletiez som sa strasne bala choroby v 1. tri, az panicky strach som mala a mam z antibiotik.

Lindus, ja som brala Maternu, ale uz asi 2 tyzdne nic, bo uz je aj jar a zeleninky, ovocia nadostac. Zlakla som sa, vraj sa rodia potom velke babetka (ale nejakym relevantnym vyskumom to nie je podlozene).

Na mna strest velmi posobi, mm vcera cosi opravoval 2 hodiny a bol strasne nervozny, aj ked sa snazil ma tym nezatazovat. Ja som to v sebe potlacovala a trvdlo aj bolelo ma brusko. Maly proste citi, ze mamina nie je OK. Moja pusinka 🙂

lutsine
22. apr 2010

Avila ja tiez uz neberiem vitaminy, aj predtym som ich brala velmi sporadicky....este uplne na zaciatku tehu som si kupila 100 tabletove balenie Elevit pronatal a este som ho ani nedobrala..... 😀 obcas si dam len magnezium ktore mi predpisal doktor a to je vsetko.
Uz mas new foto Avila?

dydynka
autor
22. apr 2010

bre rankoo tehulky,,,ako ste sa vyspinkali?ja celkom fajn,,,dneska si pojdem pre tie vysledky s glzukozy,,,

barbora87
22. apr 2010

ahojte...tak ja som teraz tiez v 6tt

lutsine
22. apr 2010

Dobre ranko 🙂

barbora87
22. apr 2010

ako vidim ale vy za par mesiacov uz budete rodit tak to si ja musim este pockat 😎

dydynka
autor
22. apr 2010

ahoj barbora,,tak vitaj a gratulujem 😀