Mamičky na začiatku tehotenstva. Ste tu také?

dydynka
3. nov 2009

ahojte baby,,v kazdej teme su tehulky co uz budu pomaly rodit tak dufam ze sa kumne pridaju take co su len na zaciatku ako ja:D

apple7
12. máj 2010

Ahojte,
mozem sa k vam pridat? JA som teraz uplne na zaciatku...
Chcela by som sa vas spytat, kedy ste zacali mat nevolnosti?
Ja sa citim zatial vyborne, vobec mi nie je zle. Tak neviem ci je vsetko v poriadku?

lutsine
12. máj 2010

ja som nevolnosti nemala,takze ti asi neporadim.

lulu4
12. máj 2010

dydy: ozaj to leti ked uz si dostala papiere na MD, inak ked pojdes na tie Kramare daj vediet ako si sa tam objednavala a k akemu doktorovi? ci si tam volala, isla osobne a tak... vsetko co suvisi s Kramarmi ma zaujima, ved vies preco 😀

lulu4
12. máj 2010

apple: nemusis mat nevolnosti hned v prvych tyzdnoch, uzivaj si ked ti nic nie je... mne sa zacali tusim okolo 10-11 tt a trvali chvilu tusim do takeho 16tt, nezvracala som sice nikdy ale sa mi hlava tocievala, prisli na mna take navaly, a bolo mi na zvracanie... a nechutilo mi vsetko jest... potom sa to uz dostalo do normalnych kolaji, ale to je u kazdej jednej zeny individualne takze sa podla nikoho neporovnavaj...

apple7
12. máj 2010

lutsine, tak potom to bude asi v pohode, nie? asi to dobre znasam... 🙂

estterka
12. máj 2010

aplle7,mne sa zacali po 10-12tt,ale vobec ich nemusis mat 🙂

apple7
12. máj 2010

Dakujem lulu, uz vies co cakate? ci dievcatko alebo chlapca?

lulu4
12. máj 2010

apple, ked si kliknes na moju foto tam je to napisane 🙂

apple7
12. máj 2010

Dakujem za odpovede, hned som kludnejsia, na ultrazvuk idem az 27.5 , tak dufam ze to dovtedy vydrzim 🙂

lulu4
12. máj 2010

apple: ved to je len dobre ze nemas nevolnosti, mozno este pridu a mozno nie, mne prisli z nicoho nic ked som sa jednu noc vracala do postele z wc, mi prislo tak zle ze som aj manzela zobudila, tak mi uz davno nebolo, uplne na odpadnutie na zvracanie a to bola moja prva nevolnost som si sadla na kraj postele, otvoril dokoran okno aby som to predychala a potom som si pomaly lahla ale dala vankuse strasne vysoko pod hlavu som bola v takom polosede a ani sa nehybala, potom som nejako zaspala... takto to bolo u mna z nicoho nic...

lulu4
12. máj 2010

aplle: tak to ideme podobne k doktorovi, ja idem na poradnu a glukozove testy 28.5. den po tebe, budem ti drzat palce bude to dobre uvidis, len treba mysliet pozitivne to je zaklad v celom tehotenstve potom sa aj babo v brusku citi dobre ked sa ma dobre maminka

estterka
12. máj 2010

mne bolo zle tym sposobom,ze mi vsetko smrdelo,som nemohla do kuchyne rano vojst..to bolo obdobie..ale tiez ma len napinalo,nezvracala som a hlava sa mi tocila,tak na odpadnutie celkovo ako lulu pise.
a inak vam povedali uz pri prvom ult,co cakate?lebo mne vedeli povedat az akolo 18tt..

apple7
12. máj 2010

Jasne, uz sa s tym trapit nebudem.. 🙂
Pojdes sama na tie glukozove testy? Sestra mi vravela ze z toho byva dost zle, ale asi aj to je individualne...

vi3ka
12. máj 2010

ahojte babule 🙂

dydynka: jeeej, ty už ideš na MD. už sa ti blíži to, keď budeš držať svoje bábätko v rukách 🙂 i ja chcem, ale už toľko vydržím.

apple7: ahoj a vitaj v našom kolektíve. čo sa týka nevoľností, tak ja som asi živým príkladom toho, keď nevoľnosti nedajú pokoj. od začiatku mi nič nebolo, ale asi tak 10.-12.tt to začalo a nemalo konca. úplne ma to vyradilo z pracovného života a skončilo sa to koncom 3ho mesiaca cca. nenapíšem ti "podrobnosti" lebo ťa nechcem znervózňovať, ale dúfam, že tento krásny stav prežiješ v pohode. držím palce.

avila
12. máj 2010

Dydy, Peppe, to neskutocne leti. Vsak nejaky ten mesiac a budete malinke drzat v naruci 🙂

Lulu, o 2 tyzdne idem na dalsiu poradnu, chce ma doki teraz viac sledovat, tak preto. Vtedy mi spravi aj dalsie sono, tak uvidime. Ale vsak to bude iste chlapec 😉

Inak som na seba hrda. Vcera som vbehla do baby bazara a odisla som z neho so stojanom na vanicku za 7 Euri 😀 Povodna cena je 22. Hned som ho v kupelke rozlozila, co na tom, ze tam nie je vanicka (tu som uz neodtrepala).

Apple, gratulujem 😀 Doki bude zrejme pesimista, nedaj na jeho slova. Veru, hlavne pozitivne mysliet, aj ked v tomto pocasi to ide tazsie 😉

kiwi82
12. máj 2010

ahojte dievcence, chcem sa spytat, ci teraz v tehu pouzivate na intimne miesta nejake vlhcene obrusky. ja som predtym pouzivala z DM tie Valentine, lebo boli celkom lacne a aj dobre. ale teraz v tehu som ich este nepouzila, trochu sa bojim, ked sa teraz meni to ph v posve, aby z toho nebola nejaka mykoza. som myslela ze kupim tie laktacyd obrusky ale su dost drahe. mate skusenost? dakujem.
apple7: mne bolo zle od 6 tt asi do polovice stvrteho mesiaca. a boli to celodenne nevolnosti. len som lezala. a vracala som schudla 8 kg. brala som cipky torecan su na predpis od gyndosa. teraz zasa zacinam pocitovat take zlvastne tlaky na zaludok hoci zjem malu porciu mam pocit, ze som zjednla tri rezne. aj vecer mi bolo kus na vracanie. asi uz maternica tlaci aj na zaludok.

kiwi82
12. máj 2010

aha a este som zabudla, ze dnes rano, ked som bola cikat tak som mala dost tmavy moc. a potom este raz doobedu bol dost tmavy. tak som sa trosku vyplasila. ale potom som dost pila vodicku a uz je pekny. nemate s tym skusenost? moze to byt tabletkami co beriem - kys.listova, magneB6, euthyrox, fraxiparne....? alebo bol len silno koncentrovany. snad uz to bude ok. dakujem. papa
a o 14 tej som objednana na 4D tak sa uz velmi tesim. snad sa nam Misicka neukaze zadockom. musim si dat predtym nieco sladke, nech je trochu aktivnejsia 😉

pepppe
12. máj 2010

elko a dal ti doktor ten papier na matersku???kam si ho musela zaniest?

pepppe
12. máj 2010

LULU Aja by som bola zabudla,len on je taky enzabudlivy,ze vies co bude v pondelok,ja ze ee,,,on ze emsiac co sme svoji,,,heh noo tak som sa vynasla a povedala,ze vsak ja viem 😀 tak aspon na nieco nezabudol,inak je trochen zabudlivy,,co nechce si nezapamata 😉

avila
12. máj 2010

Pepppe, co ja viem, treba ho zaniest na socialku.

ivanka85
12. máj 2010

kiwi82: ja pouzivam obrusky lactacyd, aj pred tehu som ich pouzivala aj teraz a nemam ziadne problemy🙂

lulu4
12. máj 2010

Avila: tak to bola super kupa ten stojan na vanicku za 7 euracikov, supeeer, nieco take by sa aj nam zislo, len neviem kde zohnat a ked nebude tak nebude co uz... hlavne potom tu vanicku budem musiet tiez kupit... a mam take to penove lehatko do vanicky co mam v albume odfotene take zlte za to som dala 4 eura...
no ja si pomalicky spisem zoznam a potom budem odciarkavat co mam a co nie, kozmetika pre mimčo, veci do pôrodky, zvyšok oblečenia pre drobca, vanička, kočík, stale je toho dost a to som si myslela ze kolko toho uz mam 😀
potom daj vediet ked budes mat po poradni aj ked to bude o dva tyzdne ja mam medzi minulou a dalsou poradnou najdlhsiu pauzu, bola som 23.4. a teraz idem az 28.5. takze si tiez pockam

lulu4
12. máj 2010

kiwi: ten moč co si spominala mohol byt aj z tych liekov ale aj z toho ze si menej pila, ja mavam rozne sfarbeny tiez, ale tmavsi ho mam vzdy ked pijem menej vody, na to si musim davat pozor a pit viacej lebo rada na to zabudam... tie intimne vreckovky som pred tehu pouzivala v takom ruzovom obale od DeMiclen Levice, cca 1 Euro stali je ich tam tusim 25 v baleni su velmi dobre ale tiez sa to akosi bojim davat pocas tehotenstva...

lulu4
12. máj 2010

apple: ano idem sama na tie glukozove testy, nema so mnou kto ist lebo to dost dlho trva, prides na lacno, vypijes tu sladku gebuzinu z lekarne, zoberu ti krv, potom sedis v cakarni zase ti po nejakom case zoberu krv a hlavne mi medzi tym spravi aj poradnu ked uz tam budem aby som nemusela chodit na dva krat... cize cca do 10tej tam stvrdnem.... moc sa netesim ale co uz hadam zvladnem... ja sa rano musim vzdy naranajkovat aspon jeden rozok alebo nieco takze ratam s tym ze mi bude zle ked tam budem musiet tolko sediet nalacno... niekedy ide so mnou manzel hodi ma tam autom aj tam pocka ale toto je blby cas musi byt v praci... tak si nejako poradim

avila
12. máj 2010

No Lulu, je toho dost, co nam este treba, ja nemam vobec kozmetiku pre maleho.... Budem musiet ist kuknut volaco.

To penove lehatko mi vcera predavacka ukazovala. Je lepsie nez to umelohmotne vyvysene?

lulu4
12. máj 2010

Avila: pocula som ze toto je dobre, vlastne tym ze je penove tak ti saje vodu do seba a nehybe sa a hlavne ho potom nechas len vysusit a ziadna starost s nim... no ved uvidime na vlastnej praxi ale nezdalo sa mi byt drahe tak som ho kupila lebo urcite nebudem hned taka hrdinka ze budem maleho len tak v rukach obracat a kupat - to lehatko mi urcite moc pomoze...
O kozmetike pre maleho mi hovor, spekulujem nad DMkou ze tam by som pokupila z tej ich znacky babylove co maju pre deti..aj ceny maju slusne... ved vela toho netreba, nejaky olejcek na kupkanie to moze byt aj na vlasky a nejaky kremik na ritulku alebo zasyp a tie vlhcene utierky na zadocek a do usiek tie vatove tycinky - male dieta toho viacej nepotrebuje a jasne plienky budem musiet nakupit, ja si tu kozmetiku nechavam az tak na jul, ze to staci potom a este tie zagulatene noznicky na nechtiky detske budem musiet kupit a pre seba do kojacej podprdy tie vatove tampony, aby mliecko nepretieklo...

zabkaevka
12. máj 2010

ahooj kočky.
lulu : jeeeeej, to už teda sa treba venovať takýmto vecičká? Vlastne ty si mesiac dopredu, takže ja tiež o mesiac sa budem venovať?? tešíím, ale aj ja iste kozmetiku nechám na poslednú šoru, a predtým len vecičky. Taaak koncom mája chcem začať s vecičkami, ešte nemám vôôbec nič. ALe myslím, že to vyriešim jednou návštevou mesta 🙂 a potom tie väčšie vecičky majú ešte čas 🙂

zabkaevka
12. máj 2010

kiw : aj ja niekedy mám ráno tmavší moč, ale potom je to OK. ASi fakt z tých liekov, alebo to že cez noc nepijeme.
Asi si už išla na to 4D, kde si bola?? ty si v Šaci ? ja som sa rozhodla teraz na morfologický ultrazsvuk ísť do novej nemocnice, ale potom na 3D/4D neskôr by som šla do šace. V tej novej nemocnici to nemajú ako 3D ultrazvuk, ako u Dankovčíka, ale nič to, hlavne nech pekne premerajú mimi. A v Šaci tiež premerajú pri 3D??

dydynka
autor
12. máj 2010

lulu no ja sa tam objednam telefonicky a ked tam pojdem tak na ktoreho dokiho natrafim tak toho budem mat 😀 mne je jedno kto ma bude rodit,,,ved to je iba na par minut a nedam 7000 za takeho isteho lekara ako ked to necham na nahodu,,,je to dost a tie peniaze mozem pouzit na ine veci,,,

zuzanka1983
12. máj 2010

Prosím vás chodí tu niekto do medicentra v Petržalke???