Mamičky na začiatku tehotenstva. Ste tu také?

dydynka
3. nov 2009

ahojte baby,,v kazdej teme su tehulky co uz budu pomaly rodit tak dufam ze sa kumne pridaju take co su len na zaciatku ako ja:D

dydynka
autor
9. jún 2010

@lutsine to mas pravdu,,ved ja uz netrpezlivo a zo strachom cakam kedy to namna pride

zabkaevka
9. jún 2010

@dydynka : neboooj, bude to skvelé 🙂 jeeeej paráda 🙂

avila
9. jún 2010

@dydynka no veru... aj v porodke si bola? Ci ste vyriesili doma?

@lutsine aspon si oddychnes... Ja si pripadam jak houswife 😉 Som zvedava, do kedy ma to bude bavit. No uvidim, co mne zajtra doki poviem. Niekedy citim take tlaky tam dole, take zvlastne, az to boli. Ale asi je to normalne, neviem. No a tiez tie Braxton Hicksove (tak sa to pise?) kontrakcie, ked strdne brusko na chvilu. Ale inak vsetko v poho, len keby tie chodidla neboleli. Dnes si idem spravit manikuru a pedikuru, bo sa uz nemozem pozerat, v akom stave su. bude treba kus akrobacie na pedikuru, ale vsak zvladnem 😀

lutsine
9. jún 2010

@avila ty mas dobre to CS?

dydynka
autor
9. jún 2010

@avila nie do porodnice sme nesli,,,nejako som zaspala a potom som sa uz nezobudila na vecsiu bolest,,,a teraz sa zatial citim fajn,,az na to hrozne teplo

30lenka
9. jún 2010

babulky ahoj ako sa mame? 😀

pepppe
9. jún 2010

@lulu4 nooo pojdem kolotoc pozriet aky si peknucky vybrala,konecne ti tento nik nevyfukol 😉 ozaj bola som dnes v tej nemocnici,,mali vazi uz neuveritelnych 3300g a podla merania co nam robil by som nemala byt v 36tt ale v 38tt 😀 heh neuveritelne,bude to riadny valibuk vam poviem,, 😀 vsak to je o dva tyzdne skor,,ale nechystame sa este vobec,,,,takze uvidime,,,,,idem v piatok do ba ku ocnemu,,ohladom cisarskeho,,lebo mam vysoke dioptrie a adr mi vypisal papier ze mam ist a uvidime ako nakoniec porodime,ci normalne alebo sekciou 😉 noo tearz som len prisla,same tehulky tam boli,ale slo to celkom rychlo,,,najblizsie ideme v stredu a v piatok idem k mojmu na poradnu,,,,,,,
@dydynka noo dydy mozno si uz aj na rade,uvidime ci nam das info,,,ze si uz lili porodila 😉

pepppe
9. jún 2010

baby tak podla tt by som mala byt uz v 38 😀 podla vsetkych merani a podobne,,bude to valibuk ako sa patri a vazi uz krasnych 3300g 😵

lulu4
9. jún 2010

@pepppe noo teda tak to ma poriadnu vahu uz, to sa uz moze pekne narodit... ty si len vsetko nachystaj, tasku priprav do porodky nech mas zo vsetkym pokoj... takze to znamena, ze ty by si uz teoreticky mala ist za 2 tyzdne rodit? ved to aj dydy mozno predbehnes este 😀 no kazdopadne nam daj vediet keby to na teba prislo, lebo si zober, ze aj na elko to prislo nejako bleskovo, este vecer tu pisala a sup na druhy den doobeda bol maly na svete.... a co vsetko ti dnes robili v tej nemocke? aj ta vazili a tak lebo toho si sa obavala... no inak kvoli tym dioptriam moze byt, ze budes mat cisarak... ved uvidis co ti povedia...daj potom vediet... a v stredu ides zase na co? ci to sa chodi do nemocky uz kazdy tyzden? a to si len prisla a natrafila na nejakeho doktora alebo si bola dopredu objednana?
no kukni ten kolotocik, akurat dnes mi pisala ta pani, ze mi uz odoslala balicek tak sa tesim 😀

lulu4
9. jún 2010

@pepppe jaaj a este som zabudla tak si to zmen aj tu na koniku, nech ti uz svieti 38tt 😀

pepppe
9. jún 2010

@lulu4 nooo nehovorili,ze by som mala rodit skor,len ze je velky na 38tt,,,ako mohla by som aj skor,vsak zase 5kiloveho rodit prirodzene by som ani moc nechcela 😀 noo najprv som sla sono,tam uz boli mamicky,slo to strasne rychlo,ako na beziacom pase 😀 pomeral,odvazil ho a tak,,pozapisoval a sla som do rizikoveho tehu,,,u nas sa to tak vola,tak som si zase pockala,a tam mi len kukol co napisal na sone,,pozrel si v ktorom som "akoze ""tyzdni,zapisal,pytal sa ma kedy som bola na poradni a kedze som bola pozerana zo spodu teraz v piatok od mojho,tak ma dnes nepozrel zo spodku,,,, 😒 tak nevieme ci sa otvarame abo ee 😉 ale na sone mi nic nespominali,asi mi plodovka este nedozrela,,,,a nevazili ma,chvalabohu,ale to ma bude moj o tyzden v piatok vazit,,a teraz tam budem chodit do porododu kazdy tyzden v stredu 😉 kolotoc som omrkla,je nadherny,,,,krasne farebny a za super cenu 😎

avila
9. jún 2010

@lutsine naposledy som mala v norme, tusim 1 alebo 2, nechce sa mi hodit kuk. Uvidime zajtra. Aj na vahu sa chcem spytat, ci sa mam pripravit na velke cosi🙂 @pepppe no toto, inak ked je clovek nastaveny, ze ma cas este 4 tyzdne a zrazu len 2 a mozno menej... fuha. Aky pocit to je?

pepppe
9. jún 2010

@lulu4 ale naco,nahodou sa narodi ozaj az kolo 9jula a to by mi tu uz svietila pomali 43tt 😀

pepppe
9. jún 2010

@avila zvlastny,,,ja neviem ja sa nejak este nechystam,tak neviem 😉 ale nic mi okolo toho nepovedali,,tak ja neviem,vsak uvidime co mi povedia za tyzden 😉

avila
9. jún 2010

Oni niekedy sami nevedia @pepppe, vsak kazde telo je ine 🙂 Jujha to je teplo... Keby som sa nebala kupat, ale s mojimi mikozami by to nebolo ktovieco...

pepppe
9. jún 2010

@avila no oozaj katastrofalne teploty su 😠 normalne az na nevydrzanie a plus my co sme tehotne,,ziadna slava teda ☹

lulu4
9. jún 2010

@pepppe dakujem za pochvalu kolotoca 😎 mas pravdu naco to tu menit ved sa moze narodit aj toho 9.jula.. inak 4. jula mame s manzom vyrocie nasho zaciatku chodenia 😀 uz mi to nezabudol pripomenut, som zvedava ci si tak bude pamatat aj vyrocie svadby 😀 no ved uvidis kedy to pride ale o tyzden ta uz asi zo spodu pozru aby vedeli na com si... no ten tvoj valibucik bude mat aj okolo 4 kg potom.. ale UTZ skresluje aj tak to nie su presne hodnoty je tam nejakych 200g hore dole take nieco mi minule moja dokina spominala

lulu4
9. jún 2010

@avila ani nehovor o tom teple, tiez by som bola niekde pri vode najradsej ale to nechcem uz teraz v tehu riskovat aby som nieco nenachytala.... esteze mame tak dobre orientovany byt ze sa da prezit a nie sme pod strechou a je tu aj chladok a ked si otvorim balkon tak mi aj vetrik povieva... dnes som narobena ako kon... som prevliekala periny, menila zimne paplony za letne, zo vsetkym sa natahovala, schovavala to do uloznych boxov pod postel, prala, vesala to na balkon ale citim ze som k.o... a ja sa nemam namahat a dnes som to presvihla, ale uz som si dala magnezko a mam vylozene nohy a to ked pride o pol stvrtej manzo z prace ideme este nakupovat....

pepppe
9. jún 2010

@lulu4 noo keby to tak chcelo byt mohol by mat len 3kila,mne by to viac vyhovovalo,uvidime ako nas nabuduce zmeria a odvazia,,,ci bude vacsi alebo .... 🙂 nooo hadam si aj na svadbu spomenie,,,,prvy mesiac to bolo take,teraz to uz nejak si ani nespomenie,az hadam ked budeme mat rok 🙂 aj s detickami,to oslavime,,,,vsak mame rovnaky datum 😀

lulu4
9. jún 2010

@pepppe no veru tak, ved ja nepotrebujem aby si spominal kazdy mesiac, to by bolo az trapne, to ani ja sama by som si nespomenula ale ked to bude rok tak verim ze si spomenie a aj ja 😀 a veru tak to uz budeme mat nasich drobcov pri sebe a oslavime aj s nimi a narovnako ako pises 😀 ale na toho 4. jula sa tesim ci nieco vymysli, ale nechcem aj tak nic, len keby mi jeden kvietok priniesol aj to potesi... ja uz spekulujem co mu kupit v juli k meninam lebo bude Vladka a to aj moj malinky v brusku bude mat sviatok 😀

pepppe
9. jún 2010

@lulu4 noo tak nechaj sa prekvapit,co vymysli,ale hadam kvoetok kupi,,,,noo tak budete oslavovat aj s malickym v brusku,jeho meniny a manzelove 😀 noo ja nikdy neviem co mam kupit,my mame obaja narodky v auguste najprv ja a potom o dva dni mato 😀 noo ale netusim vobec,,on by chcel nejaku znackovu supravu,tak uvidime ci nasetrime 🙂 alebo fotak novy lebo tento je aj maminim aj sestrin,cize tak si ho pekne striedame 🙂

avila
9. jún 2010

@lulu4, aj my sme mali s mm 1. vyrocie svadby 😀 Ale sme spolu 8 rokov. Ale aj tak to bolo mile. Oslavili sme to kopcom zmrzliny 😀

pepppe
9. jún 2010

mnaaaaaaaaam zmrzlina,,,avila nerob chutky 😀

lulu4
9. jún 2010

@pepppe nastastie moj mm uz kupil dobry fotak lebo sa tesil ze mi bude fotit brusko tak ho uz musim prinutit nech mi aktualne odfoti a hlavne na maleho kupil, ze nech ma pekne fotky... na to sa velmi tesi...
no vy ste obaja augustovy, to bude aj nas maly a praveze mi z rodiny nikoho nemame v auguste ani narodky ani meniny on bude prvy... jedine v tom juli budu mat moji dvaja Vladkovia meninky... on mi povedal ze mu nemam nic kupovat ved ma nas, ze to mu staci, to bolo zlate 😵 mm by chcel taku novu pocitacovu hru aj som ju pozerala ale to je nejake speci vydanie a stoji 80 eur co je strasne moc takze mu asi kupim len nejake pekne tricko na leto to sa vzdy zide alebo kratkych nohavic na leto ma malo... neviem ale tiez nemam v poslednej dobe rada tie sviatky lebo neviem co komu kupit
a zmrzlinu som papala asi pred hodkou, taku algidu velku som mala v tom umelom a tak som stvrtku zjedla a ostatne sup do chladnicky...

lulu4
9. jún 2010

@avila no tak to ste pekne oslavili so zmrzlinkou to moze byt a to ste mali teraz niekedy? ty ides kedy najblizsie na sono aby si vedela aky je Vas Matusko uz veliky? uz som sa ta asi pytala ale ta moja skleroza vy uz ste riesili kocik?

zabkaevka
9. jún 2010

hmm kočky dobre provokujete so zmrzlinkou 🙂
Ja idem zajtra na glukozové testy, a volala som sestričke, vraj netreba nič kupovať, oni dajú to čo treba vypiť. A spýtala som sa či sa mám dnes nejako obmedzovať v jedle, takže nie. Hmm tú zmrzlinu by som si dala, ale radšej zajtra po teste si dám. Dnes som už totiž sladké mala 🙂
Inak dnes mi bruško netrvdlo veľa krát, tak 2 krát, ale celé je také akoby sa mi nezmestilo do kože, také nepnuté. Hmm asi z počasia. A práve preto som radšej celý deň dnu, len sem tam vykuknem, prevetrám sa. Ešte asi mám v sebe tie antibiotíka, čo mi dávali v nemocke, tak nechcem riskovať, že niekde odpadnem.

lindus1
9. jún 2010

caute kocky,
ako sa mate? 🙂 dlho som tu nekukla a teraz citam, ze elko ma babatko, super 🙂 tak uz to rozbehla a teraz to pojde jak na beziacom pase 😀
baby chcem sa opytat, ci sa chodite kupat... lebo ja uz o nicom inom nerozmyslam, uz som kupila v nedelu plavky, tak hadam niekam vyrazime cez vikend 🙂

kiwi82
9. jún 2010

@zabkaevka no myslim, ze po tom glukozovom teste sa ti uz zmrzlina nebude ziadat 😅 Skor nieco fajne slané 😉
a to s tym bruskom mas ked chodis alebo aj ked sedis a lezis? lebo ja ked stojim a chodim tak sa mi zda ze ho mam furt tvrde. ale ked sedim alebo lezim tak nie.
Tiez pridavam aktualnu fotku bruska. papa

vi3ka
9. jún 2010

@zabkaevka ahoj, aj ja idem zajtra na glukózové testy 🙂 ako to máme pekne načasované že? xi dnes som bola na internom vyšetrení. ale vôbec sa na zajtra neteším. skôr sa desím toho, že je vonku tak hnusne dusno a horúco a nič nemôžem vziať do úst. dokonca aj žuvačku mi zakázali.

baby čo ste boli na to glukoteste, mohli ste aspoň piť vodu? veď to bude o držku bez vody 😖

@lindus1 aj ja by som sa išla niekam okúpať, ale ešte plavky nemám a u nás je zatiaľ iba jedno kupko letné otvorené, ale stojí to riadne prachy. ešte to nejak vydržím, ale určite sa v lete chystám niekam k vode, len dúfam, že budem mohla.

vi3ka
9. jún 2010

@kiwi82 pekné bruško 😉 miška pekne rastie 🙂