Mamičky na začiatku tehotenstva. Ste tu také?

dydynka
3. nov 2009

ahojte baby,,v kazdej teme su tehulky co uz budu pomaly rodit tak dufam ze sa kumne pridaju take co su len na zaciatku ako ja:D

pepppe
29. júl 2010

@jaruska8 to mas super 😉 vsak hej treba to aj cez den dohnat,,,,akurat rozymslam ze si lahnem vedla drobca,kym spinka,,,vsak napapny je,teraz nech spinka aspon do 4hodky

jaruska8
29. júl 2010

@pepppe Moja tiež spinká, ale normálne počujem, ako vzdychá a tlačí, chúďa, potom s ňou pôjdem von, sa vyvetrať. 😉

lulu4
29. júl 2010

kočky o kiwi a avile ziadne spravy, co je s nimi uz sa dlhsie neozvali zeby v nemocke?

@pepppe tesim sa s tebou ze sa maly uz vykakal ze ho to uz tak netrapi, tak nech to tak je pekne aj dalej... asi treba ozaj tie UM vyskusat ze ktore mu sadne... ale pekne ti uz potiahol v noci s tym spankom... ze parada, keby to tak ostalo ze? ved uvidis...

lulu4
29. júl 2010

@pepppe jaaaj a zabudla som vzdy na to zabudnem, inak kolko si zhodila po porode?

lulu4
29. júl 2010

akurat mi volala sestricka od gynekologicky mojej ze tie pecenove krvne testy co mi robili v utorok su ok, tak ja tomu nerozumiem preco potom to svrbenie tela asi mi maly brutalne tlaci na pecen alebo co??? ale vcerajsiu noc som sa isla uskrabat k smrti som zaspala az nad ranom, no budem musiet uz vydrzat....

kabulko
29. júl 2010

cafte baby, tak ja som bola kvoli tomu skratenemu krcku maternice 3 dni v nemocke, lebo som uz bola na 1 prst otvorena, tak hrozilo ze maly pojde von ☹ . chvalabohu ma napchali infuzkami, dali mi nejake lieky malinkemu na plucka a pustili nas domov, ze aj doma mozme lezat. tak teraz sa akurat stresujem ze maly nevydrzi do nasho terminu porodu, este ma cas 8 tyzdnov a on sa uz pcha von. tiez si musim poprat vsetky veci co som mala v nemocnici a znova sa pobalit, pre istotu 😉 .

lucia.kl
29. júl 2010

@lulu4 a si aj vyhadzana alebo ťa len všetko svrbi??? mňa začalo okolo 30tt svrbievať brucho a skončilo to tak, že som sa najprv vyhadzala na bruchu a potom sa mi začalo vyhadzovať komplet cele telo - okrem tvare a chrbatu, no bolo to hrozne, lekari si ma posielali medzi sebou a až v pôrodnici skonštatovali že to je tehotenska dermatitida, ako som porodila, tak sa všetko stratilo ...

lulu4
29. júl 2010

@lucia.kl no u mna to zacalo asi tak pred tyzdnom a to ma svrbeli len palce na rukach a zapastia a dlane a teraz uz par dni aj nohy, chodidla uz je to horsie aj brucho ako pises, ze si mala aj ty... neviem nepozorujem nikde vyrazky teda iba na tych zapastiach som take drobulinke videla a okolo prstov ale zase zmizli to tak na vecer mi zvykne vystupit a tiez som si co to hladala na nete ohladne toho a bolo tam zvacsa ze bud v spojitosti s pecenou co nemam alebo teda ta tehotenska dermatitida.. no co ine mi ostava kedze pecenove testy su oki tak uz len vydrzat.....

jaruska8
29. júl 2010

@kabulko Držte sa a neboj sa, ja som bola otvorená na 1,5 cm a pekne som vydržala do 38tt a vydržala by som aj dlhšie, ale robili mi plánovaný cisársky. A dôležité je vydržať takých 5-6 týždňov, potom už nič nehrozí, neboj!! 😉

lulu4
29. júl 2010

@kabulko ahoj, no veru tvoj maly ma este cas ale tak co narobis, tak oni hlavne kvoli tym pluckam potom davaju infuzky ale tak uz by sa predsa nenarodil strasne predcasne uz by to malo byt v pohode ale aj tak nech radsej este pobudne v brusku betar jeden... hlavne odpocivaj, nic nerob, nestoji ti to za to... len si poper veci do nemocky ale inak lez.... bude to dobre uvidis...

lucia.kl
29. júl 2010

@lulu4 no ja som mala ku koncu komplet červene mapy na tele, mňa keď videli v pôrodnici tak sa zhrozili, hned som dostala nejake lieky inekciou, mne na to pomahala studena sprcha...

lulu4
29. júl 2010

@lucia.kl no ved prave ja si to skriabem a potom mi take cervene mapy ostavaju na tych miestach, juuj este mam pred sebou cely mesiac ak sa maly nevypyta skor to bude teda zabava a v tych teplach co maju zase prist to sa uz nevyspim vobec lebo v noci je to najhorsie... to ma malo co postretnut... ale nevyberieme si.... ved idem prvy krat do nemocky buduci tyzden na poradnu myslis ze to tam mam dokine spomenut lebo moja mi to uz do knizky nezapisala tie vysledky, lebo posledna poradna bola v utorok a teraz mi volali vysledky a uz tam nejdem... tak aby o tom vedeli aj v nemocke...

kabulko
29. júl 2010

baby dik za podporu, bolo to hrozne, sestricky mi hned po prijme povedali ze pojdem rodit a nikto mi nechcel nic povedat, len ma napchavali liekmi. takze uz som na materskej, chvalabohu vecicky pre malinkeho mam uz vyprate a ozehlene, len este perinky po tatinovi musim ozehlit. @jaruska8 na prechadzky si chodila, ci si len lezala doma?
@lulu4 uz chodis do nemocky na poradnu? budes mat zazmluvneneho lekara a pojdes teda na tie kramare rodit?

jaruska8
29. júl 2010

@kabulko Len doma a potom doktor, bolo to strašné, ale čo pre bábo neurobíš???? Po 36tt som už aj pred počítač sadla, ale predtým nič a mňa držali tri týždne v špitáli, úplne zbytočne, som podpísala reverz. 😒

lulu4
29. júl 2010

@kabulko idem na tie Kramare uz sme si tam zaplatili aj otecka pri porode, buduci tyzden si chcem vybavit aj toho anesteziologa a zaplatit tu epi a v stredu tam mam prvu poradnu u jednej doktorky, dnes som tam volala je k dispozicii asi pat cisiel a na ktorom ti zdvihnu a maju volne tak tak objednaju k tomu dokimu... tak tato je zevraj taka 30rocna cca ze je prijemna co som si nasla na fore par info... ale zazmluvnovat nejdem...ibaze by bola moc fajn a chcela by som ju pri porode by som sa s nou pripade potom dohodla...

andrea0903
29. júl 2010

@zabkaevka no ja ta sklameme pretoze ja som tieto veci nikynekupovala ja som si totiz na cesty prevarila vodu do termosky a kedze obe dievcata boloi na umelom mlieku tak som im ten Sunar ci Bebu rozrobila priamo na ulici 😀

zabkaevka
29. júl 2010

@kabulko : juuj tak len pekne lež, nič nerob. Teraz ste vy dvaja dôležití. Si v týždni ako ja, tak si viem predstaviť, ako stresuješ, ale skús sa ukľudniť aby aj mimi bolo kľudné a netlačilo sa veľmi von. Mooja. Idem aj ja preventívne už ľahnúť 🙂

zabkaevka
29. júl 2010

@andrea0903 : tak ty si šikula 🙂 dííík nič to, uvidíme potom ako budeme kojiť 🙂

kabulko
29. júl 2010

@jauska8 to je hrozne, mne na treti den povedal lekar ze som sa zavrela a ze lezat mozem aj doma, len ze mam byt v klude, povedali mi nech ma gyndos vypise na predcasnu matersku a mam chodit do rizikovej poradne. takze som sa tam uz bola objednat a v pondelok idem. v sprave mam napisane ze maly nalieha hlavickou na vchod 😒 , takze vobec neviem kedy ma to chuti, dufam ze vydrzime, esteze som do manzela hustila tolko, nech uz mame vacsinu veci nakupenych. @lulu4 ja idem predsa len do toho ruzinova rodit, chcem si zazmluvnit jedneho doktora- dufam ze to stihnem, aj epi chcem, a konecne sme sa s tatinkom dohodli, ze aj on bude pri porode.

kabulko
29. júl 2010

@zabkaevka ty mas vsetko v poriadku? ja sa bojim len o malinkeho, predsa len kebyze ide o 3 mesiace skor von, tak by bol este moc malinky, ale pevne verim ze vydrzime, len nech sa uz viac neotepli, lebo to teplo mi nerobilo dobre

andrea0903
29. júl 2010

@zabkaevka ja dufam ze budes mat mliecka dost mne sa to este nepodarilo ani raz...lebo ziadna sranda aj plienocky aj umele mliecko.......ale co uz.hlavne nech ste v poriadku

andrea0903
29. júl 2010

@kabulko hlavne odpocivaj ja som stale rodila predcasne a no dufam ze sa to opät nestane.........lez uz si na materskej a je dobre ze si ta tam nechali aj ked je mi divne ze ta po troch dnoch pustili.......verim ze vedeli co robia
😀

kabulko
29. júl 2010

myslela som ze o 2 mesiace skor 🙂

kabulko
29. júl 2010

@andrea0903 no ja som tiez cakala ze tam budem taky tyzden, ale ozvi som mala fajn, a krcok sa mi zavrel, tak ma pustili, vsak v pondelok idem na tu rizikovu poradnu, tak uvidim co mi povie doki, ako moc predcasne si rodila?

andrea0903
29. júl 2010

@kabulko potraty nepocitam tie boli stale od 24tt do 27tt. ale mladsia dcera je narodena na 28tt chlapcek sa narodil v 32tt ale zial uz nie je medzi nami a dcera je v 35tt.........minimalne dva tyzdne sa zvyklo nechavat preto mi to je divne lebo sa pichaju minimalne tyzden aj injekcie na tie plucka detickam

zabkaevka
29. júl 2010

@kabulko : áno sme v poriadku. my sme pred dvomi mesiacmi boli v nemocke, brdlo mi bruško, a tak mi dávalai 10 dní infúzie, noo a to je zvláštne že teba si tam nechali len tri dni, hmm. A jeden doki vravel, že vraj krčok som mala tiež vtedy skrátený, tak strašil že sa môžem otvárať, preto nás nechal v nemocke. Noo áno, ešte aspoň mesiac nech naše miminká vydržia 🙂 Teraz som zavretá, skontroval ma minulý piatok môj gyn., ale mimi sa intenzívne hýbe, mrví, kopká tak a bruško tvrdne často, ale beriem magne B6, tak snáď bude všetko OK. Veriť treba a áno šetriť sa, hlavne ty, ak si trochu otvorená. takže vypnúť PC a ležať v kľude. idem aj ja 🙂
paaa kočky na dnes. zajtra sa ozvem.

kabulko
29. júl 2010

@andrea0903 no mne nechali stiec 4 infuzky magnezia, 4 injekcie na plucka mi dali a sup domov, juj s malinkym mi je to luto, teraz sa ako citis?

andrea0903
29. júl 2010

@kabulko to je malo ja som mala infuzky dva tyzdne dvakrat denne a za ttie dni kazdy den injekciu na plucka 😅 teraz sa citim fajn ale to je stale tak ono to u mna pride len tak znenazdajky 😖

kabulko
29. júl 2010

@andrea0903 tak teraz som sa dost vystresovala, takze si idem radsej lahnut, zajtra sa prihlasim aspon na chvilku. majte sa krasne baby

andrea0903
29. júl 2010

@kabulko tak lez radsej nechcem ta stresovat ale lezkaj pekne nemas sa kam ponahlat 😀