Mamičky na začiatku tehotenstva. Ste tu také?

dydynka
3. nov 2009

ahojte baby,,v kazdej teme su tehulky co uz budu pomaly rodit tak dufam ze sa kumne pridaju take co su len na zaciatku ako ja:D

zica1
10. jan 2010

no je to asi tazke zistit presne 🙂)

vierkaha
10. jan 2010

Ahojte kočky ako, sa dnes darí. JA som alal super ráno drahý ma zobudil raňajkami do postele 😀 super to bolo aj častejšie by to mohol robiť 😀

Chcela som sa vás spýtať budete dávať detičkám odoberať pupočníkovú krv? Mne teraz na poradni u dokiho dali k tomu letáky, tak sa nejako neviem rozhodnúť čo a ako

pepppe
10. jan 2010

ja ju nedam odobrat,neviem podla mna je to blbost..zatial som tak rozhodnuta 😉

elko69
10. jan 2010

zica nieje zac...

baby no ja mam dnes asi 16+4 tt a to uz je 17 tt takze nepocita vam to preto inak????

elko69
10. jan 2010

pepppe mozno je to aj dobre ta pupocnikova krv ale bohuzial nemam az tak navyse peniazky na to,raz sa to mozno zide a mozno ze vobec nie...to sa neda povedat

vierkaha
10. jan 2010

Peppe ja práve neviem, lebo mám kamošky čo dai odobrať ale aj také čo nedali a každá mihovorí niečo iné, asi sa ešte mrknem na net a pokecáme s drahým o tom a potom uvidím, zatiaľ mám čas ale aj tak.
😖

vierkaha
10. jan 2010

elko men moja kamoška hovorila, že si to môžeš aj na splátky kúpiť , alebo že tupupočníkovú krv odoberú aj zdarma, ale dajú ju do verejnej banky a nebude len pre tvoje bábo ale aj pre iné, takže ak nejaké tú krv bude potrebovať skôr a bude mať zhodné faktory tak ju dajú jemu.

elko69
10. jan 2010

no to viem ze sa to da dat aj do tej verejnej banky ale to je myslim iba pre potreby inych myslim...

vierkaha
10. jan 2010

To hej ale ak by ju potrebovalo tvoje bábo tak ju tam má pokiaľ ju nedajú niekomu skôr - aj to je alternatíva - mňa tiež odraďujú tie poplatky - no neviem tak uvidím

vierkaha
10. jan 2010

ozaj Elko ty si z TT?
Teraz majú vo 4MAMA v parných kúpeľoch výpredaj, kamoška si tam kúpila tehu nohavice také elegantné za 15€ tak ja sa tam idem hneď zajtra mrknúť 😀

dydynka
autor
10. jan 2010

ahojte baby,,,ja by som mala byt dneska v 16+3 tak neviem ako to tu pocita,,,

inak dali ste si niektora paralen?

elko69
10. jan 2010

vierkaha no som,ja som si kupila tehu rifle v shokeri v jednote a povodna cena bola 5O €, potom 16€ a nakoniec som za dvoje rifle dala 16€....tak skus kuk aj tam...ja by som chcela este nejake take tehu teplaky,ale take sustakove,alebo teda sportove nohavice...

leanax
10. jan 2010

Divečatá a koľko to odobranie stojí????

elko69
10. jan 2010

leanax nejakych 25000 sk a potom poplatky rocne za uskladnenie...to je okolo 1500 sk

vierkaha
10. jan 2010

Ok dík za typ, mrknem aj tam 😀 bo už nezapnem žiadne rifle 😀
Lenax, ja viem cenu ešte v korunách. Najprv sa platí registračný poplatok 8000,- a keď bábo narodí a tá fima ti pošle oznam či je tá krv ok a načo všetko sa dá použiť tak sa dopláca zvyšok cca 17000,- a potom platíš každý rok za uskladnenie cca 40 € , a tá krv by mala byť použiteľná cca 15 rokov - to som zatiaľ zistila

leanax
10. jan 2010

Fúúúú!!! Tak to je fakt suma na zamyslenie. Ale, je to asi dobre mať také niečo pre prípad potreby. Len tá cena. Och. Mám čas romýšlať nad tým, ale asi mi to nevydá. Musím si zariadiť byt a aj výbavu nakúpiť. Jajajajj, ale ja by som pre to moje malé dala všetko na svete, len aby bolo zdravé a aby som mala istotu...

vierkaha
10. jan 2010

No veď to, ale dá sa s nimi dohodnúť aj na splátkovom kalendári. Ja tiež budem musieť veľmi rozmýšlať aj ja by som nášmu babynku dala všetko, ale dokončujeme dom a budem nakupovať výbavičku a od septembra som nezamestnaná.....

leanax
10. jan 2010

Aj keď na splátky, ale ktovie akú výšku vypočítajú + ktomu ten ročný poplatok. To je tiež mesačný výdavok navyše a v dnešnej dobe, keď človek nemá istotu čo bude zajtra. Musím to prehodnotiť s miláčikom. Minimálne 3 roky budeme mať nižší príjem a potom ktovie aká bude situácia ako sa vyvinie tá finančná kríza. To je všetko len o peniazoch. Človek by aj chcel len keby bolo z čoho...

leanax
10. jan 2010

Dievčatá ja keď napíšem príspevok a odošlem ho tak ma to vráti celkom na začiatok na zoznam tém. Musím zakaždým sa vrátiť na túto stránku od začiatku. Robím niečo zle??? Alebo to tak má byť??? Ale leze mi to na nervy, lebo si chcem čítať vaše príspevky a neukáže mi ich kým nevýjdem zo stránky a nevrátim sa späť...

vierkaha
10. jan 2010

Leanax ja sa tam vraciam atomaticky, lebo potom mi nezobrazuje všetky príspevky - tak neviem

avila
10. jan 2010

Ahojky, zica, v tehu je zvysena teplota normalna, sposobuju ju zmeny v organizme. Ale urcite o tom povedz dokymu. Paralen by som nejedla, hlavne kvoli tomu, ze i netehu sa otporuca brat ho, az ked je 38 a vyssie, dovtedy si telo poradi. A moj doky mi odporucal nebrat absolutne nic 1. tri, ani homeopatika.

Baby. ja mam maly problem od vcera. Asi 3 hodiny som sedela na koberci, teda na matraci, opreta o radiator. A uz vcera aj dnes ma priserne boli kostrc, aj ked sedim, aj ked lezim na chrbatiku. Mala to niektora z vas? Ine tazkosti nemam, tak dufam, ze to ustupi.

Mne konik tiez rata o jeden tyzden viac. Ale vzdy je to 2 tyzdne hore-dole.

leanax
10. jan 2010

Čítala som, že za tehotenstvo sa považuje až po 2 týždňoch od oplodnenia. Vraj keď je vajíčko už oplodnené, ale ešte nieje usadené tak žena nieje tehotná. A koník počíta týždne od prvého dňa poslednej menštruácie. Takže ak tikoník vypočítal 13tt. v skutočnosti si v 11tt. Stále treba odpočítať 2 týždne. Samozrejme je to orientačné. Njlepšie je ak to lekár potvrdí...

pepppe
10. jan 2010

noo mne staci odpocitat jeden, cize u kazdeho je to inak,hej najlepsie to povie lekar

lulu4
10. jan 2010

aj mne rata len o tyzden viac konik... mam to potvrdene aj od gyndy...

dydynka
autor
10. jan 2010

ja som si tiez myslela ze mi rata o tyzden viac ale ked som bola na poradni tak mi do knizky napisal 16+0 a teraz by to malo byt 16+3 tak neviem,,,ja som si to nastavila ale tak aby mi to ukazovalo ten datum porodu co mi povedal lekar,,,tak preto mi to asi tak nejak aj pise,,,lebo ked to nastavim podla poslednej mrchy tak mi tiez pise o tyzden viac tusim,,,

pepppe
10. jan 2010

noo presne ja som si to nechala,vsak doktor mi ked som bola na poradni povedal ze som v 11tt a bola som v ten den aj u doktorky na sono a ta mi povedala ze podla velkosti baby som v 12tt tak ja neviem

dydynka
autor
10. jan 2010

ach boze nemam co robit,,sa nudim,,cakam nech uz su tri hodiny ,,,pojdeme frajerovej sestre bo jej mala ma narodeniny tak ideme gratulovat,,,sa ten cas vlece strasne 😒

lulu4
10. jan 2010

kočky, ja som bola 7.1. u lekarky a povedala mi ze som v zacinajucom 7tt cize 6+4 mi napisala do tehu knizky tak ako to je, ako sa to pocita? ja som z toho debil.... ked je 6+4 to je uz 7 tt???? vysvetlite mi to niektora???

lutsine
10. jan 2010

Mozem sa nieco spytat? Ako je to u Vas s milovanim? My normalne kazdy druhy den, aj ked sa obcas bojim aby som neublizila babatku,ale zatial som nemala nijake problemy,ani bolesti,tak snad je to ok a na prehliadku idem tuto stredu tak sa skusim nato spytat dokyho.

lulu4
10. jan 2010

lutsine: ja sa praveze bojim az mi je to blbe ale zatial ten sex nejako odkladam aj ked viem, ze drahy je uz ako na ihlach ale pytala som sa na to na gynde a lekarka mi povedala ze mam vsetko ok, aj s drobcom je vsetko ok, tak ze sa nemam obmedzovat ale citala som v jednej knizke o tehotenstve ze by sa nemalo sexovat v case ked by si mala mat MS cize kazdy mesiac v tom case keby ti mala akoze dojst MS ze vtedy je to najcitlivejsie pre to babo... takze tych par dni radsej vynechat...