Mamičky na začiatku tehotenstva. Ste tu také?

dydynka
3. nov 2009

ahojte baby,,v kazdej teme su tehulky co uz budu pomaly rodit tak dufam ze sa kumne pridaju take co su len na zaciatku ako ja:D

balazica26
7. mar 2011

@verinka100 🙂 mne femibion poradil doktor... takže ja ostávam pri ňom... ale v podstate je to asi jedno... len aby si prijímala tie vitaminy, ktoré ti treba teraz 🙂
Donúť sa piť... postav pred seba 2litrovu fľašu...s čajom, džúsom, minerálkou, alebo vodou a pokiaľ toto nevypiješ, tak nebude misia splnená :D... mne to pomohlo...

zuzanka2905
7. mar 2011

@gazovicka dakujem za vysvetlenie

zora256
7. mar 2011

@ivettka74 Ahoj!Mne bolo od 6tt do 17tt,zle schudla som 5kg.Do teraz som pribrala späť len 1kg.
Ja beriem od začiatku femibion800 do 12tt a od 13tt beriem Femibion 400+dha,takže bábu nič nechýba aj keď jem len keď som hladná.Teraz mám najradšej slepačiu polievku s rezancami a s mrkvoupredtým som nemala rada pomaranč,zato banán áno,a teraz neviem zjesť banán ale pomaranč.A mliečne ako jogurt a syry viem zjesť večer.
Aj ja som bola veľký jedák,kým mi nebývalo zle,a teraz mi moc vadí pach chladničky,a nemám takú chuť jesť.
V 20tt som bola na sone vtedy som mala hore,len 400g a bábo malo 376g,čiže čo bábo potrebuje si vezme z tvojho tela,aj keď veľa neješ.Berieš nejaký vitamín pre tehotné?Ak,áno,tak drobčekovi potom nič nechýba.
Neboj pozdejšie budeš vedieť viac zjesť,lebo budeš častejšie hladná.🙂

veva82
7. mar 2011

@verinka100 aj ja som ho mala dlhšie,nespôsoboval problém dokým nezačal svrbieť.....no dúfam aj ja že už budeme ok.Ináč ja chodím cikať 2krát za noc a zozačiatku som chodila aj 5krát takže to je v pohode a časom to ustane.A v kolkom si tt?

zuzanka2905
7. mar 2011

pozrite sa niekto na moje testiky či čiarka zosilnela na posledno hcg bo mne sa zda že hej

majuschka76
7. mar 2011

@zuzanka2905 ahoj.máš ju silnejšiu,ja tiež testujem od minulej stredy,moje testíky silnejú asi tak ako tvoje.Dnes som bola u doktorky,ale nič nevidela,zobrala mi krv,zajtra mám zavolať o výsledky tak uvidím,ja som mala v oktobri zamlknutý potrat,začalo sa to špinením,v piatok a v sobotu som mala tiež trochu špinenie,no stresy,ale dúfam a pevne verím,že obidve máme v brušku bábätká.

zuzanka2905
7. mar 2011

@majuschka76 no ja som mala zamlknutý potrat v septebri no dúfam že tam doktor zatra niečo uvidí lebo pri prvom tehot.tam o takom čase bolo už vidno fazulku ale sa strašne bojím ako to všetko dopadne

katkarv
7. mar 2011

@zuzanka2905 drzime vsetky palce

majuschka76
7. mar 2011

@zuzanka2905 nebojkaj ja pri dcérke som mala 8.týždnov od poslednej menzes a až vtedy videla dr.tehotenstvo,teraz som mala menzes 6.2.,tak jasné,že nemohla nič vidieť,ja som šla skôr kvôli hematologii,lebo mi povedala dr.,že ked otehotniem,tak mám hned prísť,tak som si chcela byť istá uvidím zajtra podla výsledkov,ja som si robila ešte dnes poobeda doma test,tak sa mi zdá čiarka trocha hrubšia ako v sobotu,držím ti palce zajtra,aby si sa dozvedela krásnu správu...

enrikad
8. mar 2011

@zora256 : ahoj, ja som teraz v 8 tt a tiež beriem Femibion 800 do 12tt, presne ako píšeš ty. Potom budem brať Femibion 400... tak dúfam, že bábo ma dostatok vitamínov,.. aj ja mám nevoľnosti, ale mňa len nadrapuje, nič zo mňa nechce ísť von ☹ , možno by sa mi uľavilo... a tiež mám problém pozrieť sa do chladničky.... zo všetkého ma napína a hlavne z vyprážaného... Neviem, či aj ostatné tehuľky v prvom trimestri sa cítite tak slabé, nevládne, ospalé - ja tieto pocity vôbec nepoznám, pri prvom som to nemala. Tak mám aj trocha obavy, či je to všetko vporiadku.
Včera som absolvovala prvé sono, bola som riadne vystrašená, lebo dr. ma musel prezrieť zo spodu (vraj som nemala dostatočne naplnený mechúr) a potom len napísal - že akcia: + (neviete čo to znamená)???

kefalinek
8. mar 2011

@enrikad ahoj akcia plus znamena potvrdena akcia srdiecka babenka gratulujem 😀 😀 😀 😀 to,že si nemala plny mocovy mechur nie nic hrozne,mal ta upozornit, inak by ti robil sono cez brusko 😅

enrikad
8. mar 2011

@kefalinek : díky, som šťastná... pri prvom tehotenstve ma sestrička zvrzala, keď som prišla s plným mechúrom... tak som predpokladala, že predsa sa nič nemení a ani teraz to nemusím... je smola, že vždy dávajú nepresné informácie a človek nevie čo má robiť... 😠

sonoio
8. mar 2011

@enrikad no ale tiez nechapem,aky bol v tom problem,mal sa ti dat napit vody,a bolo by 🤐 🤐

enrikad
8. mar 2011

@sonoio : veď minerálku som mala zo sebou 😉 , tak keby som vedela, že mám mať plný mechúr, tak ju celú vypijem... 😵 😵 😵

verinka100
8. mar 2011

@balazica26 Pozrela som zlozenie a je tam kyselina listova, ta je pre babo asi najdolezitejsia, tak snad to staci 🙂 Ano, uz som zacala pitnu misiu :D Vyratala som si, ze 2 litre je 10 mojich poharikov, tak si to pocitam 😀 Uz som sa pytala veve ohladom vytokov, mala si aj ty? Ja mam taky zltobiely, nesvrbi ma zatial nic, tak sa utesujem, zeby to malo byt ok...

zuzanka2905
8. mar 2011

@majuschka76 no zatial nič nevidno lebo je to na hrani 5týždnou no a jedine čo mi povedal že mám zvečšenú sliznicu maternice čo by teoreticky mohlo znamenať že ide o tehotenstvo zobral mi krv a zajtra sa dozviem či hej abo neale čo ked ani nabudúce nič nebude vidno mám velký strach

verinka100
8. mar 2011

@veva82 Som asi v 8 tyzdni. Neviem sa uz dockat, ked pojdem na kontrolu. Tento mesiac cakania na zaciatku je straaasne dlho. Odratavam dni a ide mi ten cas strasne pomaly. Najradsej by som mala sono doma a pozrela sa, ci je babo ok, lebo toto cakanie ma pripravi totalne o nervy 😀 To poznam, cikanie 5krat za noc. Aj ked vcera som mala uspech, bola som len raz 😎

verinka100
8. mar 2011

@zuzanka2905 takto som zacinala aj ja. Tiez som mala len zvacsenu sliznicu maternice a vzali mi krv. Na druhy den mi potvrdili, ze som tehotna 🙂 A potom som musela 3 tyzdne cakat, na 1.sono, aby sa potvrdilo, ci ide o vnutromaternicove tehotenstvo a nie mimomater. a ci je tam akcia srdca. Nastatstie aj to dopadlo ok. A teraz musim mesiac cakat, no teda uz len 2 tyzdne, kym si pojdem po potvrdenie, ze srdiecko bije aj nadalej. Je to hrozne, to cakanie...

zuzanka2905
8. mar 2011

@verinka100 no to je velmi sa bojím pre pol rokom mi odumrel plod bola som v 12týždni ale dieťatko malo 10 +4dni už asi týžden bolo vo mne mrtve bolo to strašné už mám z toho nočné mori by sa nezopakovalo to čo tedy ale dúfam že to bude dobré že to dopadne tak jak v tvojom prípade

andy.v
8. mar 2011

Ahojte, pridávam sa k vám kočky. Som v 9 tt a asi už mesiac beriem duphaston. Mala som také menšie špinenie. Teraz sa dostávam do štádia, kedy mám obavy či je všetko ok. Srdiečko pred dvoma týždňami na ultrazvuku bilo ako o život, ale posledných pár dní už nemám ani nevoľnosti a čítala som toľko o missed abort, že teraz ....
Myslíte si, že keď beriem ten duphaston, môže pomôcť bábatku, aby sa neprestalo vyvíjať?
ďakujem za odpovede

zora256
8. mar 2011

@enrikad + znamenajú pozitívne,alebo prítomné,ako akcia srdca sa tak zaznačuje,alebo pohyby plodu.Máš knižočku?Tak tam je pohyby plodu a tam je +,zn.že sa hýbalo,pri sone a frekvencia srdca +znže srdiečko pracuje.Neboj + je dobré pri týchto záznamoch,horšie by bolo - .Nemaj strach. 🙂

enrikad
8. mar 2011

@zora256 : ďakujem, čím som staršia, tým mám väčšie obavy o dieťatko... ☹ a ešte tým, čo čítam a študujem...tým tie obavy len narastajú... ☹

mymimi
8. mar 2011

Zuzanka, kedy si bola u doktora, ak sa ťa smiem spýtať. A v ktorom si aktuálne týždni?
Lebo mne sa zdá, že sme narovnako 😉

zora256
8. mar 2011

@enrikad Treba sa navodiť na poitívne myslenie,a všetko bude ok,lebo negatívne naväzuje negatívne veci,takže pozitívne sa nalaď a všetko bude len,a len ok. 😉

enrikad
8. mar 2011

@zora256 : díky... 🙂 budem sa snažiť...

veva82
8. mar 2011

@verinka100 Ja chodím každé 2 týždne na kontrolu,lebo som na rizikovom...tak som rada že je drobec v poriadku a sme častejšie kontrolovaný.Do dnes rána som bola cikať 3 krát 🙂

balazica26
8. mar 2011

@veva82 heeey...ty si už doma? aj ja 🙂. Ja chodievam na wc v noci vždy jedenkrát 🙂 aj to ma otravuje, ale treba piť.

balazica26
8. mar 2011

@verinka100 ja som zo začiatku špinila a hned mi nasadili duphaston, za tri dni špinenie prestalo. mno a teraz mávam stále výtok, ale číry.. niekedy mierne dožlta a hustejší...ale stále si vravím, že ak to nieje krv a nič ma nesvrbí, nemám sa čoho báť.

majuschka76
8. mar 2011

@zuzanka2905 mne potvrdila z krvi tehotenstvo,som prešťastná,ale veľmi sa bojím,na kontrolu mi kázala prísť o 2.týždne,aj tebe potvrdí z krvi tehotnosť uvidíš,bo tvoje čiaročky boli presne ako moje,len teraz musíme čakať na srdiečko.V oktobri sme tiež prišli o bábätko v 10.týždni,ako ty,ale vyzeralo len na 8.týžden.

majuschka76
8. mar 2011

@mymimi ahoj,chcem sa spýtať,tebe už potvrdili tehotenstvo,bolo už vidieť aj srdiečko?