Mamičky nad 30 III. Pridajte sa!

renka9
11. jún 2009

Vitajte a zaradte sa !!! 🙂 🙂 🙂

vodnarky
5. aug 2010

@janca13
ale som sa nasmiala..aj ja by som si zelala poznat nejaku tortu,ktora by mi vyformovala postavu..potrebovala by som to ako sol...🙂
momentalne som teraz v kniznici,tak som tak len rychlo nakukla,ale vecer vam napisem recept..zatiiiiiim...cafte....🙂

vodnarky
5. aug 2010

@janca13
@jalao
cafte baby.. 😀 ..tak na maly korpus treba:200-250ml slahackovej smotany,1 ole puding(kakaovy,alebo vanilkovy-podla vasej chuti),1 konzervu mandariniek aj zo stavou..mozte dat aj ine ovocie..ja dam niekedy ceresne,alebo maliny.. 😉
to vsetko dame do nadoby,ktoru uzatvorime a potom uz len traseme a traseme,dokial sa nam neurobi z toho taka husta zmes..tu potom rozotrieme na korpus a nakoniec este navrch pekne rozotrieme slahacku..ozdobit mozme postruhanou cokoladou(bielou,alebo tmavou)..podla toho aky dam puding..na velky korpus je treba vsetkeho double..2 slahackove smotany,2 pudingy..atd.. 😉
rychle a fantastycke.. 😵

janca13
6. aug 2010

ahojte dievčatá.. 🙂 🙂 a u nás pršíííííííííííííííí 🙄 celý deň...
@vodnarky dakujem za recept,zajtra zatrasiem a dám vedieť ako sa podarila

vodnarky
7. aug 2010

@janca13 cafko..
tu nam uz prsiiiiiii mesiac.. 😝 🙄 ..ono je to jak v aprili..15 minut slnko,15 minut dazd..alebo len dazd..
tento vikend som robila len tu piskotovu z mandarinkami a zo smotanou..mnamky-mnam.. 😀

janca13
7. aug 2010

@vodnarky ahoj 🙂 no ja by som také počasie asi nerozdýchala 🙄 asi si si už zvykla že?ja som nakoniec piekla kysnuté: tvarohový s broskyňami a bryndzový osuch ostali len špinavé plechy a tie si ako vždy nikto nevšíma 😠 ja som totiž nezohnala puding ole a neviem,či môže byť aj iný,ale zajtra idem priamo do PD tak popozerám v supermarketoch. Pokazila sa mi práčka 😠 😠 nedá sa už opraviť,tak ideme pozrieť nejakú...

vodnarky
8. aug 2010

@janca13 ..ahojky..
tie spinave plechy,ktore si radcej nikto nevsima dobre poznam.. 😠 ..a coze si to robila?bryndzovy osuch?o tom som este nepocula. 😅 ..urcite je to mnam..lebo bryndzu zboznujem.. 😀 ..ja poznam len smotanovy osuch s koprom..tiez je perfektny..
a do tej trasenej torty moze ist hocijaky puding,ktory sa nevari..ale zevraj,najlepsi je tento ole..to mi povedala moja maminka.. 😉 ..
bez pracky som hotova.. 😅 ..uz sa nam dlho nepokazila..klopi-klop.. 😉 ..

marianka79
8. aug 2010

mnam čo to bryndzový osúcj ja čokolvek od bryndze milujem aj syry ale nie tie nátierkové ale napr. mozarela ovčí syr mnam aj som vyhladla nejak

marianka79
8. aug 2010

@vodnarky a smotanový osúúúús koprom 😝 .....baby toto mi nerobte 😀 😀 😅

janca13
9. aug 2010

ahojte 🙂 tak ten bryndzový osuch je vlastne klesika kysnuté cesto,ale nie sladké(ja dávam cukor len do kvásku)a dávam len 1 žltko na asi 25dkg múky a robím trošku redšie cesto,potom je také mäkučké a potriem bryndzou rozrobenou s pochuťkovou smotanou to už podľa chuti,moja starká dávala len bryndzu,ale mne sa to zle rozotiera. 😅 A môže byť aj kôpor,alebo MM lúbi ked mu tam pridám trooošku pikantnej papriky.Tak asi je to niečo podobné ako ten smotanový 😉 alebo?
@vodnarky tak puding je už doma,práčka až dneska,alebo zajtra a bude sa práááť 😀 😀 ,ale kto bude potom žehliť 😝 😠 😠 a tortu potom až cez víkend 😀

vodnarky
9. aug 2010

@marianka79
ahojky.. 😀 ..dlho som ta tu nevidela..co si bola dovolenkovat?? 😎 ..
inak ten smotanovy osuch je mnamky pochutka..doteraz kazdy kdo ochutnal,tak sa len zalizovali..spravim ti?.. 😀

vodnarky
9. aug 2010

@janca13 zdraviim.. 🙂
ty si ine ranne vtaca.. 😉..ze zehlit????... 😝 😝 😝..to mi ani nespominaj..radcej budem drhnut cely dom,plazit sa kolenacky..ale zehlit???..vlasy sa mi stavaju,ked to mam ist robit.. 😠..
inak zdaju sa mi tie osuchy dost podobne,podla toho co si pisala.. 😉

janca13
9. aug 2010

@vodnarky no čo sa mňa týka tak ja by som vydržala v posteli aj doobeda 😔 😔 ...no ale ako presvedčiť to moje dieťa? 😅 a to kedˇ sme boli na dovolenke spávala krááásne učebnicovo aj do pol deviatej 1x v noci papala...a teraz?????aj 8x v noci papká a ráno už o5.30-6.00hod. buntoší 😠 😠 no som rada,že to žehlenie nenaháňa hrôzu len mne a je nás viac 😉 ááá konečne nám vykukol zúúbok 😀 😀

marianka79
9. aug 2010

@vodnarky ajoj ano bola som na dovče v croatii 😎

marianka79
9. aug 2010

baby ja som asi divná ale ja vobec nežehlím kupujem veci čo sa nemusia žehlit 😀 😝

marianka79
9. aug 2010

inak sa nadžgávam vepřo knedlo zelo taká som došla z roboty vyhladnutá jedna porcia zostala zo včerajška 😝

janca13
10. aug 2010

-bréé ráánko dievčatá 😀 😀 ale sme si dneska pospinkali možno sa nakoniec naučíme aj dlhšie há-há 😀 no a ked to už bude vedieť,tak budem musieť vstávať kvôli staršej do školy 😠 😠 ja tiež máločo žehlím,len to vyhladím rukami 😀 😝 ,ale malej musím všetko a to sa mi vždy nazbiera no taký malý Gerlach 😠
@marianka79 to večerné nadžgávanie ti závidím 😅

marianka79
10. aug 2010

@janca13 no nemas mi co zavidiet bola som 12hod v robote ranajky o 4.30h obed o 10.00h o 14.00len nanuk lebo v bufete nic nemali a vecer ked som prisla domov ku vchodu som zistila ze som si v robote zabudla kluce 😖 musela som ist pre ne naspat tak preto to nadžgavanie vecer 😉
Rada by som mala normal rezim ale nejde to 😒

janca13
10. aug 2010

@marianka79 no tak tú 12hod.smenu ti ozaj nezávidím a viem o čom hovorím,lebo som tiež robila 12. 😝 😝 a to stravovanie mi je tiež povedomé 😅 no a ked´som odchádzala na MD tak ich šupli na nepretržite, takže mám sa na čo tešiť po MD 😝 ak teda nekrachnú ako všetko naokolo v poslednom čase. 🙄

marianka79
10. aug 2010

@janca13 ja mám aspon dva dni volno po dvoch 12tkach nepretržite by som už nerobila 😖

janca13
11. aug 2010

Dobré ránko dievčatá a kdeže ste? 🙂 Ani večer,ani ráno... 😉
@marianka79 tak to máš aspoň maličkú výhodu,ale aj tak si myslím,že je to veľa tých 12.hod.na ženu a to ešte ked´má aj malé deti.A to ja za malé dieťa považujem ešte aj tú 10 ročnú,aj ked´sa na to vie uraziť 🙄 Máme rovesníkov 😉 tiež idete do piatej?

vodnarky
11. aug 2010

dobree raaanko vsetkym... 😀 ..no,uz je skoro obed.. 😉 ..

@marianka79 ..este stale sa "trapis" po nociach v praci?? 😅 ..
v croatii je nadnerne..tak ste si to fajn odlebedili..nie?? 😉
@janca13 ..uaaaaau!!!!8x ti papa v noci??? 😅 ..to je ale jaka mala hladoska.. 😵

marianka79
11. aug 2010

@janca13 ano ide do piatej uz sa psychicky na to pripravujem ale som rada ze robim takto lebo budem mat viac casu sa s nim ucit predtym som robila na 3smeny a len vykendy volne takto to mam lepsie......o nieco......

marianka79
11. aug 2010

@vodnarky hej som si oddychla ale ta cesta........ 😖 .......no ano este nocujem v praci bola som rozhodnuta odyst ale ponukli mi inu robotu tak som to prijala lebo aj viac zarobim a mam aj viac volna....ale fakt zasluzeneho volna 😒 😉

marianka79
11. aug 2010

to co tu je nova funkcia???? Ze ''opravit preklepy"mate to aj vy?

janca13
11. aug 2010

@vodnarky a že aká provokácia ...dobré ránko o 12:08 😀 😉 ona ani nepapá,len si cucne a spí,ale ( ja som hned´prebratá 😅 to má taký zlozvyk,ale neva už takéto obdobie asi nikdy nezažijem,tak si to vychutnávam 🙂 🙂 a chcela som sa ťa spýtať,či aj tam u vás deti musia užívať vigantol,(alebo niečo podobné)lebo ja ho stále zabúdam malej dať a aj tak mám pocit,že to len potrebujú dať naši dok. zarobiť nejakej farmaceutickej spol. 😅 Vôbec si totiž nepamätám či to užívala staršia dcéra.
@marianka79 tiež sa na to teším 😝 tá moja je neskutočne tvrdohlavá a kedˇpovie nie,alebo neviem,tak s ňou nehnem 😝 😠 no a ja som na infarkt!!!A už som ju aj nechala nech sa učí sama a odflákla všetko čo sa dalo 😠 No a už ju asi lízla aj puberta... 😝

vodnarky
11. aug 2010

@janca13 ..hmmm..to by mi ale bolo,keby som sa zobudzala o 12:00.. 😎 ..my sme rano hore tak medzi 7-8:00..ale niekedy sa stane,ze aj skor..naposledy sa slecna zobudila okolo 5:00,ze ona je uz vyspata a len to tak islo..otazka za otazkou,ako napr...."mami uz si sa zobudila??" 😖 .. 😉 ..a co sa tyka toho vigantolu,to je ten vitamin D3 nie?lebo ak ano ,tak aj my sme to uzivali,doktorka nam to odporucila,lebo tu je malo slnka..ale u nas v lete to netreba..nie??aspon tak mi povedali lekari.. 😅 ..a inak veru,len si to pekne uzivaj s malinkou..lebo cas prefrci,ani sa nenazdame.. 😀 ..

@marianka79 ..tak fajn,ze to mas v tej praci tak v pohode..lebo dnes najst dobru pracu.. 😖 ..ved vieme ako to je.. 🙄 ..
no ja tu nemam ziadnu funkciu,ze opravit preklepy..aj by sa mi veru zisla.. 😕 .. 😉 ..

marianka79
11. aug 2010

@janca13 aj mojho to už plieska je to dost skoro u týchto detí my v ich veku sme sa s mončičákmi a bábikami ešte hrali a pred rodičmi sme stáli v pozore 😀

marianka79
11. aug 2010

a zase to tu mám tie preklepy to ako napíšem príspevok a odošlem ho tak sa mi to tam objaví pri "odpovedz" musíte to tam mat aj vy

janca13
12. aug 2010

Dobrééé.... 🙂
@vodnarky no tak to je iná terapia šokom,ked´ťa malá zobudí o 5 🙂 a ešte ti spáva aj cez obed?No a ten vigantol si asi budem musieť zavesiť na krk,aby som nezabudla 😅 ani nehovor ako ten čas letí 😅
@marianka79 😀 😀 tak to s tými bábikami máš pravdu.Kde by sa moja mama s nami "babrala"?Nás bolo 6.detí,dobre nás učiapala a bolo po puberte. 😎 A mne to tu tiež nenaskakuje tie preklepy.

vodnarky
12. aug 2010

zdraviiim..kraaasne raaaanko vsetkyym.. 😀 ..

@janca13 ..chodi spavat,tak okolo 12:00-12:30..a spi tak hodinku aj pol,niekedy dve..niekedy sa stane,ze ju nedam,lebo ideme na vylet,alebo musim hned od rana vybavovat,tak to si tie dni teda uzivame.. 😠 ... 😉 ..
nasa ten spanok potrebuje..je uplne ina,ked sa pekne vyspinka.. 😀 ..