Mamičky nad 30 III. Pridajte sa!

renka9
11. jún 2009

Vitajte a zaradte sa !!! 🙂 🙂 🙂

janca13
13. okt 2010

@marika1977 no ja to moc nesledujem,ale MM mi hovoril,že zatiaľ by to malo byť tak,že tu vyššiu mat.by som mala mať do 20.mesiaca a potom nižšiu a mamičky kt.porodia do konca roka tak tie tiež takže si na začiatok decembra naplánuj umývanie okien 😀 😀 😉 (neopováž sa!!!)no a potom ešte chcú schváliť,že tie kt.pôjdu prv do práce budú dostávať 300 eur.čo je teda dobré vydieranie podľa mňa a aj riadne svinstvo 😝 😠 ja beriem tiež tú vyšš.mat.ale ja by som ju fakt dopriala všetkým lebo je to žalostne málo 😝

janca13
13. okt 2010

@marianka79 my nemáme žiadny platený sat. my sme kúpili už také s kartou na 2 tel. to bola akcia za 200eur.To sme mali prvé 3mes.asi 150programov a teraz nám ostalo okolo 50 z toho asi 16 slov-čes.Takže tie stv joj mark.nova prima jojplus doma čt ......ani ich všetky nepozeráme jedine kt.ma mrzí že neostal ja novacinema tam boli staré čes.a slov.filmy ,ale dá sa dokúpiť karta.Takže my už neplatíme žiadne mesačné poplatky.

vodnarky
13. okt 2010

zdraviiim.... 😀

@marianka79 -ako to myslis,ze ako to funguje??neviem,co presne mas na mysli... 😅 ................................ 🙂

marianka79
13. okt 2010

@vodnarky myslím či sa platí niečo mesačne alebo je to jednorazová pálka tak ako píše janča 😉

terez34
13. okt 2010

@janca13 no jasne este ze mas to cico mi sme sa kojkali iba osem mesiacikov potom sa mala sama odstavila

vodnarky
13. okt 2010

@marianka79 -neviem...ale dnes vecer im zavolam a opytam sa ich...ok?.. 😉

vodnarky
13. okt 2010

@marianka79 -tak som volala a sranda,ze som sa dovolala,lebo vsetci su inak v praci....tak sa to plati kazdy mesiac a je to okolo 9eur... 😉 iba ten sky-link to ma len taku jednorazovku... 🙂

marika1977
13. okt 2010

@janca13 ani nehovor...ja som teraz na pn a nestaci mi na nic ☹ najradsej by som plakala..uz 2tyzdne som bez penezov...takto zle som nebola uz veeeelmi dlho...neviem ci som to dobre pochopila,ale tych 300eur je vraj opatrovatelske ci co..ti by mala dostat babka teta kamoska...ten kto sa stara o tvoje dieta ked sa zamestnas...neni som si ista ale volaco taketo som pocula 😅 ja asi pojdem,teda urcite skor do roboty...lebo u mna nizka materska to je vyska nasej hypoteky a materska je fucccc....a kde je jedlo plienky oblecenie...na zivot potrebne,hmmm...

marika1977
13. okt 2010

@vodnarky citam ze rozoberate temu satelit...pre mna aktualna zerava zalezitost 😀 mi mame slubene ja ani neviem co to je za firmu asi UPC vysolime45eur za zakladny modem a potom 11eur mesacne a nejakych 100programov...mne by stacilo aj menej 🙂

vodnarky
13. okt 2010

@marika1977 -aj mi tu mame upc..mame vyse 500 programou.co je inak uplne zbytocne..vyuzivame len nase,anglicke a niekedy sa mrknem ockom aj na spanielske..a platime nejakych 22eur mesacne... 🙂

marika1977
13. okt 2010

@vodnarky to je dost...mama ma UPC zatial sa az tak nestazuje...ja ani neviem co to je ten co chceme dat zac,len si myslim ze je to upc...sak uvidime..no 500programov to je fakt zbytocne..

janca13
13. okt 2010

@marika1977 ja som bola tiež celé tehu na PN a tých 300 eur dostaneš ty (teda myslím)ale musíš dať dieťa do škôlky ,alebo jasiel,alebo operke kt. to má ako živnosť takže babke asi nie si myslím .Joj moja a je mi ľúto že to máte teraz také ťažké ☹ no ja pokiaľ nebudem musieť tak do roboty nepôjdem,lebo tam kde som robila je to čím dalej tým horšie a je to tu s prácou na prd ako všade 😝

janca13
13. okt 2010

@terez34 no ja som tú staršiu ani nie pol roka ☹ tak dúfam,že toto moje malé slniečko vydrží čo najdlhšie a vy budete o mesiac oslavovať 2 rôčky 🙂 🙂

marika1977
13. okt 2010

@janca13 tak to ani v nasej firme nevyzera ruzovo...prepustaju,potom zas naberaju a tak dookola...ja som uz o svoje miesto prisla aj ked mi sef hovoril ze ak sa vratim za pol roka da mi spat mojho fleka ale pochybujem.je mi to luto,lebo sme boli dobri kolektiv.aha,chapem..ale aj tak dobre 🙂 ja som nezarobila bohvie co ale teraz chyba a mm tiez nezaraba ako kral,ale sme radi ze aspon o robotu nepride lebo zo statnej spravi teraz prepustaju ☹ nejak to zvladneme,uskromnit sa dokazeme,uz to mame odskusane...ved nejak bude 🙂

janca13
14. okt 2010

@marika1977 no u nás v robote už tiež poprepúšťali a to sme robili na 3 smeny a teraz nechali už len 1 a povráva sa,že to chcú nechať krachnúť len do konca roka musia fungovať,lebo zobrali peniaze z eurofondov,takže je to len také umelé... 😝 😝 no čo niečo budem musieť nájsť a to že chýba doma jeden plat tak to mi je jasné. 😝 Ale hlavu hore bude lepšie.Ty pekne drobčeka koj čo najdlhšie a aj na tom ušetríš nejakú korunku.A aj my sme mali také obdobie že nebolo ani koruny!!!!Tak muž išiel zrušiť vkladnú knižku na kt.bolo asi 150 korún a to bola výherná (už sú asi není také to bolo pred 10 rokmi) a my sme vyhrali na nej tuším okolo500 sk ty my sme nevedeli čo so sebou od radosti!!!!!Ale nám dosť pomohol aj svokor ked sme stavali a nebolo peňazí On bol fakt super!!

vodnarky
14. okt 2010

ahojte... 😀
citam,ze tu preberate tazke chvyle.... 😔 ..juj baby,ani si neviete predstavit jak rada by som sa vratila domov a nazivala si v klude popri rodinke...ale situacia na Slovensku mi to nedovoluje..je to ozaj smutne,ze clovek by aj rad domov,ale nemoze... ☹

janca13
14. okt 2010

@vodnarky ono je to ako kedysi že človek musí dochádzať za prácou do cudziny 🙄 😠 a ja ti verím že by si bola najradšej doma,ale ty máš ešte aj tak """šťastie""" že máš pri sebe kúsok rodinky

marianka79
14. okt 2010

ahojte baby tak aj nám tento mesiac všetkým v robote strhli prémie koli tomu že boli reklamácie mna to až tak netrápi pretože som odrobila 7,5 dna kedže som maródovala 😖 ale najedovalo ma to že namiesto priepustky mi dali neplatené volno 😠 a pritom som ju majstrovi odovzdala a on ju dal mzdárke tak to pojdem riešit 😠 si myslia že ja si nekontrolujem pásku či čo!!! a tie prémie čo postrhal tak to zrejme preto že sa cez víkend veduci žení tak ked sme sa mu neskladali na dar tak si sám strhol naň 😠 dilino jeden ako ho tam baby nenávidia a aj chlapy sa idú stažovat na mzdy ja som rada že mám prácu ale tiež čo je vela to je vela 😖

@vodnarky tak zvolila som tu jednorazovu možnost skylink 😉

janca13
15. okt 2010

@marianka79 no tak to vie človeka riadne nasrať!!!!!!a ešte ked sa človek ide sťažovať tak ti povedia že ťa tam nikto nedrží a v tomto nášom štáte s takýmto jednaním asi veľa nenarobíš 😠 😠 pokiaľ držíš hubu a krok tak je všetko ok 😠 😠 najlepšie by bolo začať podnikať!!ale s čííííííííííím aby človek vyžil ani nepotrebujem peniaze vidlami prehadzovať,len slušne vyžiť!!Tak ak máte nápad sem s ním!!! 😎 😉

marika1977
15. okt 2010

@janca13 mi sme uz zrusili co sa dalo...a kojit planujem 😉 ja som si aj dievcence paradne odkojila 1,5roka a druhu az 3roky 😅 a to som ju nevedela odnaucit..flasku nechcela a vynutila si vzdy cici 😀 tak ju mama zobrala v lete na 2tyz.k sestre prazdninovat a prisla odnaucena 😀 ja si asi ani neviem predstavit kupovat sunar...brrrrr dufam ze budem mat mlieko 😅 hmmm nieje to lahke..este nam veeela veci chyba v dome..aj strechu budeme musiet menit..este par rokov vydrzi ale bude to potrebne.ja mam stastie ze svokor je murar,vsetko na dome nam porobil on z muzom,inac by sme sa majstrov nedoplatili 😖

marika1977
15. okt 2010

@vodnarky tak to ti moja nezavidim...ja neviem ako by som nechala doma tak male dieta,ale bohu zial,asi to caka aj mna...musim spat do roboty cim skor lebo z 1platu 5ti nevyzijeme ☹

vodnarky
15. okt 2010

pekny den vsetkym... 😀

@janca13 -tak to je to jedine co mi tu dava taku silu..ten "kusok"rodinky co tu mam...a vies co sa nam stalo??v ten den ked sme sa vratili zo Slovenska od babicky???ked sme pred domom vystupili z taxiku,tak mala pozera,ze kde sa to nachadza a hovori mi...maminka ja tu nechcem byt..ze ona chce ist za babkou,sesternicou atd..snazila som sa jej vysvetlit,ze za babkou zachvilku pojdeme zas,len sa par-krat musi vyspinkat(mame tam naplanovane ist na silvestra)..no ona spustila strasny cirkus a plac,ze ona tu nechce byt a ze preco sme ju sem doviezli????? 😅 ☹ 😔 ...teraz je uz v pohode,uz sa adaptovala..ale aj z muzom sme si povedali,ze len co dokoncime tu skoly,tak sa vraciame..ale aj to bude az za par rokov...ale ked som videla malu v ted den,tak mi to bolo velmi luto...mne je uz strasne luto,vzdy ked odidu od nas,alebo ked mi od nich...no a este k tomu mala....no veru neprajem nikomu.... 😔 ...

vodnarky
15. okt 2010

@marika1977 -neni co zavidiet....

vodnarky
15. okt 2010

@marianka79 -myslim,ze je to dobry vyber...len taka jednorazovka a finito.. 😉
no a v tej praci...srasne...take svinstvo!!!! 😠

terez34
15. okt 2010

@janca13 no uz teraz 22 oktobra budeme mat dva 😉 tak sa tesime na oslavu 😀 😀

terez34
15. okt 2010

@marika1977 tak tebe to vyslo cakas chlapceka gratulujem mne to ani po tolkych rokov nevyslo ale to neva mam krasnu zdravu dcerku a manzel je ako cap v zahrade 😀 😀 😀
to s tym kojenim ma aj suseda problem malu odnaucit v januari bude mat tri a od septembra chodi do skolky ale ked pride domov a potom v noci si vsetko vynahradi ale to neva ja som vzdy chcela dlho kojit a nebolo mi dopriate prvu som kojila 6 tyzdnou druhu4 a tuto malu najdlhsie 8 mesiacikov a bolo to krasne aj ked bolestive lebo som mala problem z bradavkami stale mi praskali 😉

marika1977
15. okt 2010

@terez34 to poznam..praskali aj mne jedna radost ale vzdrzala som a vela som si ich natierala kalciovou mastou...verim ze ste tuzili po chlapcekovi ked ms aj ty 3deti...ono ja ked som sa dozvedela ze zas bude babo tak som skoro odpadla a prvye 2mes.som bola uplne zufala a vobec som necakala ze to bude chlapec,ja som bola presvedcena o dievcatku 😒 ale ked mi lekar potvrdil synka,tak to bola radost zo strany mm..ten bol celi rad 😀 a mne to v podstate bolo aj jedno...tvojej susedke odporucam odlucenie od cerky na kratsiu dobu..ja som skusala vsetko mozne a zabralo len to,ze sme neboli spolu 😉 moja mama si s malou trosku vtedy uzila lebo plackala ale preslo ju to inac neviem ako by som ju odstavila 😝

marika1977
15. okt 2010

@vodnarky zatial je dobre kym nestraca vztah k tebe a vie ze ty si mamina a lubi ta...to by bolo horsie ak by sa ti mala odcudzila ☹ mi sme sa tiez par krat stahovali..od mami do najomneho bytu...tam si deti hned zvykli lebo vsetko sme tam byvali mladerodiny a aj jedna aj druha si tam nasli rovesnikov...ale ked sme kupili dom to bolo horsie...mala stale"ale mami podme uz domov ja tu nechcem byt...velmi ma to trapili lebo teraz byvame na konci dediny a nema sa s kym hrat ☹ starsej je tu dobre,ta si obvola kamaratky a ide von kedy chce..ona sa nenudi len malej mi je luto...viem si predstavit ako si sa citila 😅

janca13
15. okt 2010

@vodnarky 😔 😔 😔 to mi je ľúto ťažko je niečo vysvetľovať takému dieťatku ono vie kde mu je dobre a nechápe prečo to musí byť inak treba rýchlo nabehnúť do kolobehu čo ste mali predtým. Mm ked chodil preč,tak vždy išiel až ked Lucka zaspala aby ho nevidela ale ona ako keby to cítila že zase odíde.A aké školy si robíte? Neviem či si to už písala...

janca13
15. okt 2010

@terez34 jééj aj ja som mala termín 22,ale Ninka sa poponáhľala 😎 🙂