Mamičky nad 30 III. Pridajte sa!

renka9
11. jún 2009

Vitajte a zaradte sa !!! 🙂 🙂 🙂

marika1977
18. okt 2010

@jalao doverne to poznam....je to jeden kolobeh v ktorom sa pracujuca matka deti nezastavi 😖 ked som sla na rannu vstavala o4rano babka niesla malu do skolky..starsia od 2triedy je uplne samostatna,tomu som sa vzdy veeelmi tesila..ona tak spravi ako ona chce a da sa na nu spolahnut...potom o15.00 z roboty,frisko do skolky pre malu,ak ju nedonesie starsia...babka uz nemoze lebo je v praci.....potom na nakupi,potom frisko postavit varit medzi tym upratovat aj o malu sa postarat zabavit sa trosku aj starsiu vyspovedat co ako v skole potom aj do zahrady trosku...a opacna smena rano utekat s malou do skolky a zas to iste a o 13.00na autobus...vnoci domov,padnem do postele a som neboha 😒 😒 😒 😒 😒 a teraz?musim lezat a nic nemozem 😢 varim po sediacky stat nevladzem...boli ma vsetko...je to frustrujuce.cakam a pocitam dni do porodu 😅 a dufam,ze budem zas fit...ja tie obavy aj tak nechapem,pri dievcatach som ich take nemala,este v 9mes som bicyklovala behala s taskami aj okopavala... ale asi to bude tymi hormonmi a mojim nepriaznivim zdravotnym stavom ☹ mam s toho uz depky a neviem si toto tehu akosi uzit...stve ma to 😢

terez34
18. okt 2010

@marika1977 ahoj mas 33 ja som marianku tiez cakala v tvojom veku a prezivala podobne pocity co ak sa nieco stane nieco nebude v poriadku.... tehotenstvo prebiehalo bez komplikacii dr. ma ubezpecoval ze je vsetko ok. ale moje podvedomie to aj tak neakceptovalo tiez som bola strasne nervozna asi posledne 4 mes. mala som strasne velke brucho a tlacilo mi to na rebra takze som mala bolesti a myslela ze to rebro pojdem dat vyoperovat a posledny mesiac sa drobec otocil zadockom tak som bola s toho namraky ale chvala bohu sa zvrtla naspet a vsetko bolo ok. az na samotny porod ten bol hrozny ale ked mi ju ukazali ked sa narodila a ja som ju chitila za tie baculate nozicky rozplakala som sa a dakovala bohu ze mi doprial zdrave babo na ten pocit nigdy nezabudnem pri ty predchadzajucich dvoch som bola mlada a sprosta a vobec som si to nevedela vychutnat ale teraz je to nieco ine a naozaj sa nicoho neboj uvidis vsetko dobre dopadne a ty si donesies krasny a zdravy darcek pod strimcek neviem ci si veriaca ale mas krasny datum porodu na bozie narodenie v ten isty datum sa narodil jezisko takze uz koli tomu to urcite dopadne vsetko dobre 😉 😉

marika1977
18. okt 2010

@terez34 kazdy sme svojim sposobom veriaci,kazdy clovek musi niecomu verit...ja do kostola nechodim ale viem ze nas ten nad nami nech je to alah jezis alebo jehova....chrani a ked spravime nieco zle,vrati nam to...verim v osud...moje obavy su urcite spojene aj s mojim vekom,tiez som dievcence vynosila bez akych kolvek problemov a s malim mam len problemi a neuveritelne sa onho bojim...uz od7mes.je hlavickou dole nachystany kuknut sa na svet..krcek mam skrateny a jedine co je pozitivne je to,ze sa neotvaram...vies,ked ti lekar povie"vy prakticky mozete kedy kolvek zacat rodit..ale zatial to nieje az tak zle...no nieje to povzbudzujuce a ked si predstavim ze mensiu som prenasala a narodila sa mi 4.200kg52cm a bola som stastna lebo som mala krasne velke babo..a teraz...neviem si predstavit pozerat sa na syna cez sklo inkubatora...ale viem ze ked to vydrzime a budeme zdravi,budeme veeeelmi stastny 😀 ozaj,mavam tie falosne kontrakcie...asi 4-9x za den a trvaju tak30sek.az minutu...le to normalne v mojom stadiu tehu?nevies?

terez34
18. okt 2010

@marika1977 ty fakt teraz ma napadlo aj ja som mala skrateny krcok a lekar mi hovoril aby som si davala pozor aby mi pupocna snura nevysla von a le ked som potom bola na druhom ultrazvuku vsetko bolo ok. ja si myslim ze je to uz tym vekoom ale su aj starsie ako mi 😀 😀

terez34
18. okt 2010

@marika1977 jaj ty falosny poslickovia tak sa tomu hovori unas to je uplne v poriadku 😉 nebojkaj

marianka79
18. okt 2010

@marika1977 ahoj ako si tak čítam v akom si frmole tak to ti nezávidím ale koli niečomu sa to deje ja som rada že mi mama vodí pata do školy kedže robím na 4 smeny a na rannú tiež vstávam o 4tej ráno 😖 a prídem o pol7 večer-zabitý den a to mám len jedno a tebe najstaršia pomáha? ja by som prijala takú pomocnicu už hovorím patovi že od buduceho roka bude chodit sám zo školy a hotovo musí sa už naučit či má diagnózu alebo nie on je totiž taký naslabší autista ale nik by to nanho nepovedal zatial sa ho bojím pustit samého ale už aj on by chcel ja si aspon ked som po nočnej možem viac pospat 😔

jupa
19. okt 2010

Ahojte mamicky .. som Katka mam 31 rokov dve deti a som z Bratislavy.. neviem co o sebe na zaciatok este napisat ?!?!?

jupa
19. okt 2010

Ahojte mamicky .. som Katka mam 31 rokov dve deti a som z Bratislavy.. neviem co o sebe na zaciatok este napisat ?!?!?

vodnarky
19. okt 2010

penkny den maminky.... 😀

@jupa -zlate tie tvoje deturence.... 😀 a odkial si z Bratislavy???ja som inak z Dubravky... 😉

vodnarky
19. okt 2010

inak aky ste mali vikend??? 😀 my velice pracovny... 😝

janca13
19. okt 2010

@jalao ja som mala tiež zlomenú nohu ale takto som to neprežívala ona to asi zneužíva 😝 a vypratané poličky sme mali aj my pri Lucke ale to sme bývali u svokra zavrela som dvere na izbe a bol pokoj a teraz máme všetko otvorené a kúrime v krbe tak si to vieš predstaviť ..... 😝 a zubára bojím -bojím 😅

marika1977
19. okt 2010

@marianka79 ja som si uz zvykla 🙂 starsia,tak to je moja prava ruka...sice teraz to trochu skripe kde tu medzi nami lebo casu je malo ona v skole potom sa uci aj s kamaratkami po vonku trocha aj pre malu do skolky... utecie den hned a robotu nechava na potom...ja teraz nemozem nic tak mame permanentne neporiadok ale starsia zato uprace len vies..ono to je len take upratovanie..mna to nehneva a tesim sa ak aspon co to porobia.teraz je toho na nu dost 🙂
@terez34 vo stvrtok bud.tzy.idem na kontrolu tak som zvedava co povie doki...no dnes sa citim celkom v pohode dufam ze mi to vydrzi 😀

jupa
19. okt 2010

@vodnarky hehe dakujem ... ja som z petrzalky.. ale inak dubravcanka.. cely zivot som byvala v dubravke a keby sa moj drahy trosku prisposobil tak ver ze som tam aj dnes xixixi odkial si ty? kde v dubravke si byvala ?

janca13
19. okt 2010

@terez34 no mojej sa tiež nechcelo ale odtiekla mi voda tak musela a tiež mi dávali vyvolávačku ale čo ja viem? ja som do trištvrte hodiny porodila a ok.

janca13
19. okt 2010

@marika1977 neboj všetko ti dopadne dobre len sa pekne šetrí a nemyslí na nič zlé 😉 🙂 mne tiež povedali že mám zle výsledky krvi a asi bude mať dovnov syndrom a bola som na plodovej vode a zbytočne som sa stresovala a mm my povedal aby som bola kľudná že všetko bude ok .A máš ozaj krásny dátum pôrodu !! 😉

janca13
19. okt 2010

@vodnarky tak na kuchárčinu nech príde k nám na prax my sme obaja kuchár -čašník 😀 😀 😀 no a ty ma naučíš engliš 😀 😀

marika1977
19. okt 2010

@janca13 dakujem...mali asi pride o cosi skor...uvidim bud.tyz co noveho sa od p.dokyho dozviem...uz mam svoje roky,asi som svedomitejsia a tak si viacej uvedomujem rizika a mam vadsi strach...ale ked sa mimi narodi a bude zdrave...budem plakat od stastia!!!to viem 😀 😀 😀

terez34
19. okt 2010

@janca13 no tak to mas super mne dali vyvolavaciu tabletu o pol jednej a mala sa narodila na druhy den rano o 8.00 tak nic moc aj ked prvy porod trval 12hodin a druhy 9hodin no horor

terez34
19. okt 2010

@jupa ahooj vitam ta 🙂 🙂

vodnarky
19. okt 2010

@jupa -hned v tych vyskovych cinzakoch na konecnej elektricky....tam kde sa uz aj vrany otacaju... 😀 😉

vodnarky
19. okt 2010

@janca13 -uaaaaau..tak to musia u vas ine dobroty frcat na jedalnom listku... 😉 ...jasne...dojdem,naucim,ale jedine pri dobrom kafiicku a aj nejake to mnamy-mnamky by som neodmietla..... 😀 😉

vodnarky
19. okt 2010

@marika1977 -ja druhe planujem tak v 35-tke...no ako vas tu tak citam,tak dostavam strach aj ja.... 😅 😔

vodnarky
19. okt 2010

@janca13 -a tebe povedali doktory,ze bude mat dovnov syndrom???pane boze!!!!!takto vystrasit jednu matku!!! 😅 ako mozu nieco take povedat,pokial su si neni isty...??? 😔

jupa
19. okt 2010

@vodnarky hej viem.. pri krizi 🙂
ja som tiez z tých koncin ako je nejedleho ..
aj chodis do dubravky? co robis v irsku?

marika1977
19. okt 2010

@vodnarky ja si az teraz uvedomujem tie rozdiely rodit od 20-30 a nad 30cat...to je uplne ine,pred tym som si to az tak neuvedomovala a len so vznosila a porodila...teraz vstavam loham z obavami..ale raz to skonci...uz onedlho 😀

vodnarky
19. okt 2010

@jupa -v irsku uz zijeme,no pomaly to bude uz 6 rokov..a samozrejme,ze chodim este do dubravky,lebo tam mam zvysok rodinky,kamaratou a znamich... 😀 ..tazke kazdu dovolenku,ktoru travim na slovensku,tak byvam vlastne v dubravke... 😉

vodnarky
19. okt 2010

@marika1977 - 😀 😀 😀 ..to som si vsimla...no krasny darcek ste si pripravili pod stromcek.. 😀 😀 😀 .... 😉

janca13
20. okt 2010

@marika1977 jasné že bude zdravé !!!! a mne tiež Ninka vybehla o 2týždne skôr a úplne nádherná a zdravá 😉 😉

janca13
20. okt 2010

@vodnarky aj kafe bude aj mňamky -mňamky a to porekadlo poznáš že obuvníkové deti chodia bosé????no nie žeby sme my boli hladní to by sme museli zhodiť pár kíl ale najviac si pochutnáme na perkách alebo haluškách ale náš tato-zlato občas dobehne (alebo vymyslí) nejakú dobrotu jeho to baví.No a ten DS mi normálne povedali a že od 35 je väčšia pravdepodobnosť že sa narodí postihnuté dieťa a tak som bola na plodovej vode 😝 (neviem odborne ako sa to povie)a tam som podpisala papier že idem na vlastnú zodpovednosť lebo 1 zo 1OO mamičiek po tom zákroku potratí a mne nemohli zobrať na 1X lebo sa malá zakaždým pohla tak mi robili až š vpichy a mám pocit že to boli "učni"lebo na ten 3.volali docenta 😝 😝 (to som bola vo fakultnej nemoc.v Martine)takže tak .Ja hotová vyčerpaná urevaná.....a môj muž mi povedal,že ked budem tehotná nabudúce že už ma tam nepustí.. 😅 (čo teda ja už tehu nebudem)No a potom som ešte mala neskutočne málo železa a nezaberali ani lieky ani nič a nevládala som prejsť ani 50 metrov do obchodu,ale toto všetko fakt stálo zato!!!!!!!!!!!!!!!

janca13
20. okt 2010

@terez34 tabletku?ja som mala infúziu ani mi celá nedotiekla tak možno štvrťka

vodnarky
20. okt 2010

pekny den zelam... 😀

@janca13 -tak halusky a perky mozem aj ja....brutaalna dobrota... 😵
takze ked planujem tehotenstvo v 35-tke,tak sa mam na to vsetko asi pripravit...ze??? 😅 😔 ..
no ja som aj toto tehotenstvo mala strasne...chvala bohu nie po zdravotnej stranke..
ja som cele tehu prevracala a byvala som tak spuchnuta,ze som poriadne ani nevidela,ako som mala oci napuchnute...nemohla som nic...ani si len zuby umyt...hned som bola nad zachodom...vone,chute..proste vsetko mi vadilo... 😝
nanestastie som este bola zamestnana v jednom sukromnom obchode a tam vobec nebrali na mna a moj druhy stav ohlad...musela som vlacit,alebo tlacit tazke krabice a nikomu to neprekazalo..ba naopak..manazerka sa ich ani nedotkla a cakala,kedy pridem ja do roboty a porobim to aj s mojim pupkom..a raz,ked sa mi zahmlilo pred ocami,ona mi akurat vtedy nieco vysvetlovala a nedokazala som ju vnimat,hned zavolala hore na vedenie a zalovala,ze som neni schopna pracovat...a co myslis??ako reagovali oni???ze ked sa to este raz stane,ta ma vymenia,lebo oni potrebuju 100%-tneho pracovnika...darmo som sa im snazila vysvetlovat,ze tehotna zena,nemoze byt 100% pracovnik a ze je to normalne,ze tehotnym zenam byva zle... 😖 😠 ...takze ja som cele tehu ozaj tvrdo pracovala..mala som sto chuti odtial zutekat,ale nemohla som si to dovolit,koli financiam...teraz dakujem panbickovi,ze sa nam narodila krasna a zdrava dcerka a cele to utrpenie a nervy mi stali za to...dnes sme uz len stastny... 😀