Mamičky nad 30 III. Pridajte sa!

renka9
11. jún 2009

Vitajte a zaradte sa !!! 🙂 🙂 🙂

marika1977
20. okt 2010

@janca13 ono sa to vola amniocenteza,ja som sa tiez pytala na to vysetrenie bo mam uz po 30ke a bojim sa dost ale moj zensky mi povedal ze nevidi vobec ziadny dovod lebo vsetky testy co mi robil aj take do plusu...som mala uplne v norme lensom pozitivna na toxoplazmozu,ale to viem uz davno,prekonala som ju kedysi v detstve...tak som na odbere nebola...ja verim ze budeme zdravi,len sa trosku bojim 😅

janca13
20. okt 2010

@vodnarky no neviem možno ak budeš mať krv o.k tak to nemusíš podstúpiť len ak budeš chcieť a ja som tiež mohla odmietnúť ved aj keby mi povedali že je tam ten DS tak neviem či by som si to dala zobrať asi by som nevedela žiť s tým pocitom že sa mohli mýliť ☹ ved koooľko takých príbehov som prečítala že si bábo nechali a bolo ok a čakali sme na ňu 10rokov.No a tá manažérka bud nemá deti alebo mala tehu a pôrod úplne bezstarostí.

janca13
20. okt 2010

@marika1977 no správne si to nazvala 😉 🙂 ja som mala už krv zlú tak preto mi to odporučil no a to bud rada že si s toxoplazmou ostala vôbec tehu lebo poznám babu čo kvôli tomu nemôže mať bábo

marika1977
20. okt 2010

@janca13 kamka chuda bola v nemocke v nitre koli toxe...ale malu ma zdravu...ja tam mam len nejake mizive hodnoty,doki to definoval ako aktivne protilatky a nasvedcuju tie hodnoty tomu,ze som ju mala este ako dieta...ani sa necudujem ja som stale okolo zvierat psy macky sliepky...aj zo svinami som sa v chlieve zvykla hravat a to sa doteraz cudujem ze ma tie nase 150kilove prasatenka neuslapali 😖 tak tu toxu som mohla dostat kedykolvek kdekolvek na dvore u dedka 😀 😀 😀

00vladka00
20. okt 2010

@vodnarky mam na mysli kde zijes?

terez34
20. okt 2010

@janca13 no to som sa aj ja cudovala ked prisiel primar a povedal ze vlozime vyvolavacku normalne do tej onej mi ale velmi hlboko vlozil tabletu a potom ma poslal na izbu ze budeme cakat a ak do 12 hodin a ked nezaberie dame druhu zacala zaberat tak okolo stvrtej ale jedna co tam bola somnou tak o pol stvrtej uz mala aj po cisarskom je ti to neako urobilo zle zdvihol sa jej tlak a nemohla sa postavit na nohy a bolesti mala strasne malicke prestavalo mat ozvi tak ju hned sikovali na sal a este ten pristup tych sestier a doktorov no hruza skriekali tam po chudiatku aby sa postavila ze nech neni taka precitlivela no vies bola prvorodicka ja ked som rodila prvy krat tak to bolo podobne tiez mi neveril dr. ze mam silne bolesti lebo som sa slabo otvarala az ked som zacala rodit tak potzom mi verili no horor

terez34
20. okt 2010

@vodnarky no to v tom irsku su riadne natury ked ich neodmekci ani tehotna zena ja som tiez pracovala v istej firme ked som bola tehotna ale ked sa to dozvedeli tak somnou robili ako v bavlnke az mi to niekedy islo na nervi

jalao
20. okt 2010

@janca13 podla mna ta vodnarkyna manazerka skor namala rozum 😝 😝 , to su riadni obmedzenci.. 🙄 🙄

@marika1977 ty si spominala tych "poslickov", tak ja som ich tiez mavala od 7. mesiaca, pamatam si to, ze to bolo fakt dost zavcasu a ked sme v decembri chystali Vianoce, lietala som po byte, zdobila, piekla, okna umyvala a ked som si sadla, tak to vzdy zacalo...ale rodila som az o cca 8 tyzdnov, takze to nic vazne neznamenalo.
No a u zubarky v pohode, len zubny kamen mi odstranila a dostala som darceky pre deti, take male pasticky Elmexky, aj pre malinku, aj pre starsich, to bola doma o ne bitka 😀 Ozaj a uz nam tecie v dome voda!! Janka, to je radosti 😎 😎 😎

marika1977
20. okt 2010

@jalao no super...ja tooolko uvazujem ci som takto bola aj s dievcencami ale ani za boha si neviem spomenut..s malou mi tvrdlo ale tam to bolo trosku ine...teraz ma chyti a ani nadychnut poriadne neviem paradny krrrc kde tu 😝 ja som citala ze pokym to nieje pravidelne a prejde tak to je len skusanie maternice...babi o tom pisali...u nas bude radosti ked bude konecne amtena a televizor 😀 😀 😀

jalao
20. okt 2010

@marika1977 tak aspon usetrite takto na elektrike 😀 😀 😀 U nas by nastal asi dychaci kolaps, ked budeme nejaky cas bez telky, kym ju muz spusti na novej antene v dome, ja s tym ale ziadny problem nemam!! 😝 😝 Mozno mlady konecne v klude docita otca Goriota 😀 😀 , trapi sa s nim uz nejaky cas..Ale aspon cita...

marika1977
20. okt 2010

@jalao tak to je uspech ked cita 🙂 co uz,aj my sme si to museli v skole pretrpiet... 😀 akosi sme si zvykli,pocitac ide teraz vsak stale a radio,europa2 to tiez uz sme mesiac bez tv...hmmm aspon ze markiza nam ide..to zato kde tu vecer zapneme 😀 satelit za chvilku bude tak potom moze ist telka nonstop 😀

jalao
20. okt 2010

@marika1977 no ved len nech pekne číta...ale kedže to potrebuje -ako som sa dozvedela - na ZAJTRA a v knižnici si bol pre ňu len VČERA, tak to už nedobehne 😠 😠 No vymlátiť tie decká, fakt... 🙄 No a neboj, Ježiško vám možno prinesie aj satelit. Teda, ak ste ozaj poslúchali 😉 😉

marika1977
21. okt 2010

@jalao tak v to dufam...a ten satelit by mal byt skor lebo tu sa teraz jedna aj o mna 😖 robit mic nemozem tak len lezim a sedim a uz mi sibe...aspon bednu by som si zapla 😒 😒 😒 jaaj tie casy ked som pendlovala a vsetko mi slo od ruky 😢 jezisko nas uz obdaril tym nasim malym prekvapenim...staci nam pod stromcek maly syncek...len neviem pod jaky,lebo ten stary umely sa nam rozpadol,ten sme vyhodili tak teraz neviem....asi niekde nalameme vetvicky a budu vianoce 😅 uz je to raz tak...teraz vsetko na kopu len tie eura na tej kope akosi niesu 😀 😀 😀

vodnarky
22. okt 2010

penkny podvecer maminky.. 😀

@00vladka00 -v Irsku v Dubline.. 😉

@terez34 -nevravim,ze vsade to tak je...myslim,ze urcite nie....len ja som nemala v tom stastie... 😖 ...ale uz je to za mnou..... 🙂

terez34
22. okt 2010

@vodnarky hlavne ze to s tebou a babom dopadlo ok. 🙂

marianka79
22. okt 2010

@vodnarky no tak to bola riadne obmedzená žena zrejme vobec nemala deti ja ked som otehotnela tak v robote ok dali ma na lepšie miesto tak som mala super robotku 😵 fakt na to brali ohlad no baby ked tak čítam vaše spomienky na porody a skusenosti z porsonálom tak patrím medzi tie štastnejšie fakt super v prvý den ma aj sestrička prišla nakŕmit nemohla som chodit tak super

janca13
25. okt 2010

Baby halóóó kde ste čo ste omladli či čo??To som tu ostala sama? 😉

vodnarky
26. okt 2010

ahoooojte.... 😀

@janca13 - 😀 😀 😀 😀 ..to keby tak slo.....!!!!!! 😀 😀 😀 teraz mame toho v skole vela..aj ked mame tento cely tyzden Halloween-ske prazdniny,ale domacich uloh neuuurekom... 😝 😝 😝 🙄 ..a aby toho nebolo malo,tak malej sa ten kasel vratil,tak sme boli u lekara a ideme na buduci tyzden na chest x-tray (rengen pluc)..ale keby len to!!!!! zasa sa nam nejako vyhadzala...zacina jej to za uchom,pokracuje to dole po krku a na hrudnik...tak sme dnes boli na odbere krvy...a do toho uz ma druhy den hnacku a stazuje sa,ze ju boli brusko...takze som tak trocha na nervy.... ☹ 😔 ..no uvidime co je zistia,ale kazdopadne vo stvrtok ideme zas k lekarovy...teraz sme na diete a to si tiez prezivame ako tak...co ti budem hovorit....??vies ake to je,ked nemozes dat dietatu jest,co by chcelo.... ☹ 😠 😔 ...
a vy ako???? 😉

marika1977
26. okt 2010

@vodnarky u nas sa pre zmenu hnackuje...muz beha vnoci a starsia cez den chuda aj zo skoly trielila na vecko ako strela,ani tasku nestihla zhodit 😖 tak sa vsetci tesime...len dufam ze mna to teraz obide...aj moja mala kasle,ale ja poznam pricinu kasla...beha po dvore a nahana macky...jak aj vcera len tak v papuciach potvora jedna a tu mame vysledok....dufam ze tvojej malej nebude nic vazne ☹ no nieje to bohvieco,ja by som asi hysacila 🤐

vodnarky
26. okt 2010

@marika1977 -ved od toho "hysacenia"mi nechyba veru vela... 😖 ...ale zatial sa este drziiim..... 😉

marika1977
26. okt 2010

@vodnarky tak prajem pevne nervy a len pozitivne spravi...ja len tisko cakam co bude dalej,ci tie prehanky maju len z jedla alebo tam uz bude aj crevna chripka,no dufam ze je to len tym jedlom 😅

vodnarky
26. okt 2010

@marika1977 -vies....najhorsie je na tom to,ze my sme vsetci hnackovali pred cca 2-tyzdnami...potom vsetko bolo ok a teraz zas...ale iba mala... 🙄

marika1977
26. okt 2010

@vodnarky to je teraz asi nieco vo vzduchu ci co...nejak to prezijeme a drzim palce aby ste sa uzdravili 🙂

vodnarky
26. okt 2010

@marika1977 -dakujem...a aj vam nech sa polepsi... 🙂

vodnarky
26. okt 2010

@marianka79 -ale praveze mala....jedneho syna,za ktorym pricestovala sem do irska a aj tu zostala zit...ona je totiz z Mauriciusa...a raz som s nou mala taku malu vymenu nazorov koli tomu,ze raz mi moja sestra volala do prace na pevnu linku,lebo na mobil sa mi nedovolala a ona jej to dvihla a oklamala ju,ze nemozem prist k telefonu,lebo som zaneprazdnena..mna to samozrejme vystrasilo,lebo segra mi nikdy nevolala na pevnu,ale na mobil a tak som sa zacala bat,ze sa nieco stalo..slusne som dosla za nou a poprosila som ju,ze nabuduce,ked mi niekto z rodiny bude volat,ze ma ma zavolat,lebo to moze byt pre mna dolezite...no ona sa zacala rozculovat a presviedcat ma,ze prednejsia by mi mala byt praca..!!!! 😅 ..ked som sa jej opytala,ze keby sa jej synovi,nedaj boze nieco stalo,ci by jej praca bola prednejsia???ona mi povedala,ze jej je praca prednejsia a ze keby sa stalo hocico,tak ona v praci zostane...!!! 😅 😅 ..no na to som jej povedla len jedno...pre mna nieje nic dolezitejsie ako rodina..a ked sa niekedy nieco stane a nedaj-boze z mojou dcerkou,tak si momente balim saky-paky a odchadzam tam,kde ma bude najdolezitejsi clovek v mojom zivote potrebovat..!!!!no nie?.. 🙂

marianka79
26. okt 2010

ahojte vy tu hnačkujete a ja márne robím všetko preto aby som chodila pravidelne na stolicu 😅 taká jednodnová sra..ca by aj bodla ja idem tak dva a ked mám štastie tak aj tri krát do týždna 😖 sr.ť 😀 ale začala som cvičit pravidelne tak snád sa tie črevká budú hnúť rýchlejšie ako doteraz
@vodnarky no to je no comment toto to je ale krava riadna že práca prednejšia ako rodina no tak na to by som sa kukla silné reči ale hned by utekala domov keby sa niečo stalo ver tomu 😉

marianka79
26. okt 2010

@marika1977 kamarátkin malý tiež hnačkuje tak to je asi niečo vo vzduchu a slabšie osobky to hned chytia ☹ tak sa z toho čo najskor dostante a pošli mi na jeden den nech sa aj ja dobre vyse... 😀 😝

jalao
26. okt 2010

ahojte...čo to tu čítam!!! u nás doma zúri črevná viroza a vy si ju tu už posúvate 😀 😀 Najskôr to schytali dievčatá, dnes na večer aj ja, ale baby sa vytrápili oveľa viac...Tak vravíte, že je toho teraz veľa?? Ja som hned nastavila Endiex a dúfam, že do zajtra sa stabilizujem...No nemám zrovna čas byť chorá najbližšie dni 😝 😝
Potom vás dočítam...ahoooj 🙂

janca13
27. okt 2010

@vodnarky no tak to mi je fakt ľúto že sa ti ti všetko kopí ☹a najhoršie na tom je to ,že ani nevieš z čoho ten kašeľ a vyrážky pochádzajú a pokiaľ sa nato príde...ale dúfam,že to nebude nič vážne.No a tie hnačky len vydiétovať ale je to hnusoba hlavne pre detičky .No a to není moc dobrá pani učiteľka ked vám dá na prázdniny toľko úloh 😝 😅 no a tá tvoja nadriadená....no coment to je diagnóza sama o sebe 😠

janca13
27. okt 2010

@marianka79 no na tvoj problém sú najlepšie sušené slivky.Daj si ráno na lačno 2-3 a postupne sa to rozbehne mám to vyskúšané. 😉