Mamičky nad 30 III. Pridajte sa!

renka9
11. jún 2009

Vitajte a zaradte sa !!! 🙂 🙂 🙂

jalao
3. nov 2010

@marika1977 no to je ale prekvapenie, to ti poviem 🙂 , no ale tu fakt plati, ze hlavne, nech je malinka zdrava... Bude mat starsie segry, budu sa lubit, nic si z toho prosim ta nerob..praveze my sme s mojou segrou vzdy chceli mat este malu sestru, ale uz to nevyslo 😝 😝 A pre orientaciu...moj syn mal v 30. tyzdni 1700 gramov a kym sa narodil, pribral dalsie 2kg.. 😎 , takze toto budes mat tiez v pohode..drzim palce!!!!!!!!!!!§§

marika1977
3. nov 2010

@jalao dakujem...len nech mi to ta moja prezreta placenta este vydrzi...zatial je mala velmi dobre vyzivovana tak povedal mudr ale asi sa to velmi rychlo moze zmenit...koli tomu ta hospitalizacia..je mi smutno zo vsetkeho...vies si predstavit ze od 16tt vieme o chlapcekovi...tesime sa mu a hlavna ocko,ten tuzil po synkovi a teraz...bum,studena sprcha ako v tej reklame...ze dievcatko....modlikam sa nech je zdrava...uz si nic ine neprajem

jalao
3. nov 2010

@marika1977 ale uz staci s tou sprchou..nespravite nic...Ved ono za to drobuliatko nemoze, co je...Budete ju milovat, nech si hovorite teraz, co chcete...aj muz.. 😉 😉 A nechcem krivdit chlapcom, ani ich hadzat do 1 vreca, ale mam to doma a dievca je fakt len dievca..postiskam, pocmulam, vyobijímam...s malym toto neslo, a aj teraz je to ine..Som stastna, ze mam tie dievcata, naozaj..Hoci, ako vravim, su aj chlapci pritulnici 🙂 🙂 No a podla mna je pekne meno Tamarka, (aj Tánička 🙂 ), teraz casto vidim, ze davaju Lauru, Nelu, inspiruj sa v teme o menach 🙂

marika1977
3. nov 2010

@jalao za meno sme sa uz dohodli ze si ho vyberie ocik...tak potom ked sa rozhodne tak zahlasi ako sa bude volat...ja viem,je to nase a budeme ho lubit tak ci tak...viac deti uz aj tak mat nebudem,na to sa potstim uz mam aj podviazanie vybavene.len nech je zdrava a robi nam radost..dalej to neriesim 😉 a este nina je v kurze co som si vsimla..no moje deti dali to meno nasej sucke,tak sa im pacilo.ja by som chcela emu alebo lindu ale v podstate mi je to jedno...pre moje baby som vybrala ja,teraz nech vyberie tatko take,ake sa paci jemu.ma na to este cas 😀

marianka79
3. nov 2010

@marika1977 mne sa lubi Klára 🙂 alebo Terezka,Tamarka

janka1874
4. nov 2010

@janca13 tak našla som Vás 😀

janca13
4. nov 2010

@jalao no blahoželám ku kotlu 😀 😀 dúfam,že ho chodíš poctivo očumovať 😅 to my ked sme kúpili niečo nové ja som sa tešila ako decko na Vianoce a kukala som to a hladkala ako vadná 😀 😀 😀 raz som tak bola v Poľsku bez muža a kúpila som tam kľučky no neskutočne sa mi páčili a neboli drahé a to neviem či náš dom nebol v štádiu ked sa ešte len obkladalo a mm ked ich zbadal hovorí že nejaké sú čudné a aj boli vôbec nám nepasovali(po rokoch) na dvere 😝 😝 😝 Dierka na dverách bola nižšie ako na tej kľučke 😝 😝 😝 😅 No vôbec ma to nesralo lebo my sme aj tak neboli zvyknutí sa zamykať ,tak mi môj nebohí svokor pre ktorého nikdy nič nebolo nemožné prispôsobil aspoň na WC áááá kľučky mám aj ked len na okrasu 😀 😀 😀 Lucia síce teraz šomre že sa nemôže zamknúť v kúpelni lebo už sa cíti byť ženou kedže jej vyrašili už 2 chlpy 😀 😀 😀 no a sádra by mala ísť o týždeň dolu.A mala to bude mať daleko do školy?A staršiu necháš dochodiť tam kde chodí teraz?Teda ak není na gym.OOOOOOzaj a čo kuna???Kto vyhral vy či ona?? 😀 😀

janca13
4. nov 2010

@janka1874 no moja šikuľka tak vitaj 😀 😀

janca13
4. nov 2010

@marika1977 no ale ja ti gratulujem k tej dievke teda aspoň do pôrodu potom uvidíme čo to bude 😀 😀 len nech je zdravučké a nech je to už čo chce budete ho lubkať neboj.MM tiež chcel chalana a teraz je Ninka jeho slniečko a asi preto že sa stráááášne na neho podobá.No a ja som vždy chcela babu a aby sa volala ELA a mm mi povedal noo a potom si ešte urobime HOPA 😀 😀 😝 😝 no nezabila by si ho??

janca13
4. nov 2010

@marika1977 a to si si ako vybavila to podviazanie aj ja chcem

vodnarky
4. nov 2010

ahojte.. 😀
pozeram,ze tu sa uz deti pomaly osamostatnuju a kotle sa kupuju... 😀 😀 😀 ...tak treba,zima sa blizi.. 😉 ...veru,aj ked je este nasa mala,ale uz aj ja som nad tym rozmyslala,ako to bude,ked uz bude chodit sama do skoly,alebo zo skoly a ja budem v praci... 😕 .. poviem vam,ze mam dost velky strach... 😅 ...

@marika1977 -jeeeej... 😅 ..tak nakoniec to bude dievcatko???..aj nas otec tuzil mat velmi syna a nakoniec ma 4 baby... 😀 😀 😀 ..potom to uz vzdal.... 😉
hlavne aby ste boli obe v poriadku... 😔 .. 🙂

vodnarky
4. nov 2010

@janka1874 -vitaj.. 😀

vodnarky
4. nov 2010

@janca13 -to je ale komik,ten tvoj muz... 😀 .... 😉

janka1874
4. nov 2010

až sami z toho zbláznil aj pc že kam som sa to dostala 😀 😀 😀 😀 ale nie niečo nám tu vraj robia z netom tak dnes tu moc nebudem možno večer ak sa sem prebojujem cez polovičku 😀 😀 😀 😀

janka1874
4. nov 2010

@janca13 to podviazanie sa robí úplne bežne a v pohode na žiadosť pokiaľ ale viem už sa to nedá bezplatne a každá nemocka má svoje cenníky na to
no ženy idem lebo mladšia si hodila chvíľku spevokolu a už mám dosť tak sa ideme obliesť a hajde pre staršiu do škôlky lebo tie dve bez seba to je len o reve ako keby boli dvojčatá 😀 😀 😀 😀

marika1977
4. nov 2010

@janca13 tak to si pekne spravil srandu...ale to moj asi tiez by len zarty robil..no ty este mozes dufat ked sa vam ppostasti tretie...ja som uz obchod zavrela 😀 tak budeme mat doma babinec 😉 a mm bude chodit so zatami do krcmi 😀 ....ale po 2detoch to nieje skoro?ja by som na tvojom mieste asi este nerobila podviazanie...ja som sa len opytala mojho porodnika ci robi take zakroky a on povedal ze pravda ze a ja uz 3tie tak ani nenamietal...tak po sestonedeli mam ist na kontrolu a potom povie kedy ma podviaze,len musim uz teraz papiere podpisat,lebo po novom je aj na podviazanie cakacia lehota....a musim za to platit,este neviem kolko ale zadarmo to uz nieje...to ze vraj mozeme dakovat nasim spoluobciankam co sa stazovali...
@vodnarky tak tak by som nechcela dopadnut..chudak tvoj ocino...ani sa mu necudujem ze to vzdal...co uz mi sme asi take fajty co len dievky vedie rodit.... 😀

marika1977
4. nov 2010

dievcata,od pondelka nastupujem do nemocky ☹ pevne dufam ze neostanem dlho....mam prezretu placentu a doki ma chce mat na pozorovani,radsej sa poisti ako by potom banoval spolu somnou...tak som sa aj pytala co to moze sposobit...placenta sa pomali meni na mrtve tkanivo a prestane zasobovat dieta a jedna sa tu hlavne o kyslik...cize,babo sa moze v brusku aj zadusit...az mi prislo zale ked mi to povedal ale ukludnil ma.ze ja ju nemam v tak zlom stave...ze moja je dobre funkcna aj vyzivuje ako ma len zacala zriet...tak dufam ze to tych par tt este vydrzi....

janka1874
4. nov 2010

@marika1977 držíme palce nech všetko dobre dopadne
no neviem ale ja som si dala robiť sterilizáciu priamo pri cisárskom tiež síce máme 2 baby ale ďalšie bábo neprichádza do úvahy takže som to vyriešila takto a lacná záležitosť to aspoň tu v Ke nie je

marika1977
4. nov 2010

@janka1874 to po cisarakoch robia bez problemov co som od kamosky pocula...jej to dokonca po2chlapcoch odporucili lebo ze vraj je tam riziko pri dalsom tehu otvorenie starej jazvy..ja sa poistim lebo dalsie dieta by som uz financne nezvladla,uz aj 3je vela 😀 ...no dufam ze to u nas pojde dobre,ze budeme v poriadku a stav sa nam nezhorsi aspon do toho 37-38tt ☹

janka1874
4. nov 2010

@marika1977 veď áno po 2 cisarákoch to robia v pohode ale už nie bezplatne presne vďaka našim občiankam
držíme palce nech to vyržíš minimálne do 36tt

marika1977
4. nov 2010

@janka1874 dakujem...pevne dufam ze ano...zalezi to od placenty,dufam ze este bude plnit svoju ulohu nejaky cas 🙂

janka1874
4. nov 2010

@marika1977 hej čítala som ale verím že to bude dobré hlavne ty sa nevzdávaj a dohováraj babulke že tam jej je teraz najlepšie a nech si nerobí prieky s placentou že ju potrebuje 😉 😉 😉 ale ak máš dobrého lekára všetko dobre dopadne

marika1977
5. nov 2010

@janka1874 nejaky zli koniec si nepripustam...ani nahodou 😀 ...mala sa umudrila a netlaci sa von...ono to u mna zastalo krcek na2.4cm tak ze dalej sa neskracuje zatial....toho sa ani nebojim uz,to je v poriadku a vsetko preto,lebo vela lezim...no a placenta,dufam ze nas vyzivi este tu chvilku...sak to mame za par 😀 6tt aj mozno menej ale mali by sme byt ok 😀

janka1874
5. nov 2010

@marika1977 taká pozitívna energia je správna 😀

janca13
5. nov 2010

Ahojte!!!Baby aj u vás je tak super teplo??? 😎 😎 A ja som už zazimovala plavky... ☹

janca13
5. nov 2010

@janka1874 no tak ty to už máš za sebou super ja som nevedela že by som mohla už aj ja baby v robote hovorili že až po 40 a troch deťoch asi majú ešte komunistické zákony musím im povedať,nech prehodia stranu 😀 😀 😀 ozaj a ako dopadla oslava??

janka1874
5. nov 2010

@janca13 ja už som zazimovala všetko al uvažujem či to zas nepovyberám toto je šialené toto počasie ja mám aj teraz okno dokorán otvorené a vetráme aj naše radiátory sú z toho v šoku raz kúria raz nie inokedy len jeden no sranda to aby sme sa doma nenudili

janka1874
5. nov 2010

@janca13 juj prehodiť ju mali už dávno teraz už nie je v podstate žiadna podmienka síce lekár odporúča až po viac ako 2 cisarákoch a po 35 ale v podstate už kedže sa to nedá zadara tak už nie je žiadna podmienka

janca13
5. nov 2010

@marika1977 no ja už dalšie asi ťažko ja som bola šoknutá aj z Ninky.Ked sme chceli tak nič a teraz sme už ani nečakali a.....ja už budem mať 37.rokov a mm o 10 viac takže...on už teraz hovorí,že sa ho Nina bude hanbiť aj na stužkovú zavolať,tak ho ukľudňujem že ved ja môžem ísť aj so susedom Matúšom (mladé pekné mäsko 😝 😝 ) 😀 😀 😀 a no vidíš maličká vie kde jej je dobre 😉 😉

janca13
5. nov 2010

@vodnarky no u nás by si si srandy užila a hlavne ked si ju robíme jeden z druhého,alebo ked sa Lucka s mužom navážajú do mňa 😝 😝 😅