Mamičky nad 30 III. Pridajte sa!

renka9
11. jún 2009

Vitajte a zaradte sa !!! 🙂 🙂 🙂

anett9
28. júl 2011

@janka1874 no my sme stihli "až" raz to kúpalisko ,však od začiatku júla som napočítala,teda aspoň tu v PU a okolie 12 normálnych letných dní!!! Za celý mesiac!!! Deti majú príšerné prázdniny 😖 človek už nevie pomaly ako slnko vypadá...a že leto ☹

anett9
28. júl 2011

@jalao fakt to vypadá,že leto bolo v júni a už ide jeseň ☹

marianka79
28. júl 2011

@anett9 no ja som na kupku bola asi 7x a to ešte počas šk. roka z toho cez prázdniny asi 2x smola ale aspon može pato hrat PS PC inak by som mu to zatrhla a vyhnala von 😝

anett9
28. júl 2011

@marianka79 koľko má syn rokov? moju Vanes ešte k PC nepúšťam,má čas 😉 my sme v júni nestíhali,1.6 sme podpísali kúpno-predajnú zmluvu na dom.A predch.majiteľka bola taká milá,že nám dovolila robiť úpravy skôr ako dostala peniaze 🙂 takže sme celý jún makali,sami dvaja s mojim drahým-ako vždy 😖 /ešteže je taký šikulo 😀 /aby sme sa mohli 30.6 sťahovať .A ako naschvál,jún bol aký pekný...a toto teraz,čo je vonku ☹ 😢 už mám z toho počasia depky

jalao
28. júl 2011

@anett9 no vitaj tu medzi tridsiatnickami, hoci ja už ani nie som... 😒 , ja už som tu supervízor 😀 😀 Moje deti sa vracajú v sobotu z tábora..pripomínam, že boli v STANOCH 😀 , to bude pranica jak po divých zvieratách...
Marianka, ja to práveže nerada vidím, ked sa deti naložia pred ten PC...vždy ich ženiem od neho, nech idú von, von, von!!! My sme prázdniny trávili len vonku, doma ani nebolo čo....bolo len STV a tam nedávali aj tak nič...takže všetky aktivity sa diali len vonku, ak som doma intenzívne práve dačo nečítala, ked som začala nejakú knihu, nevedela som sa od nej odtrhnúť...presne to teraz robí aj stredná dcéra, nosí tú knihu so sebou z postele....ku jedlu...na wecko...jak námesačná 😀 😀

marianka79
29. júl 2011

@anett9 má 11 mám ho v pase 😉 no to už puberta mu prepleskuje cez hlavu 😀 ale stále je v nom malé dieta ako aj teraz pozerá rozprávku toy story ktorú videl hádam aj 100x

marianka79
29. júl 2011

@jalao aj ja to nerada ked furt hrá ale ked sa ani von nedalo tak som polavila a vtedy som pre šuhaja tá najlepšia mama na svete 😅

anett9
29. júl 2011

však som si to potom mrkla,že už má chlapec 11,tak to je jasné,že puberta už začína 🙂 🙂 do tých 18 ešte určite všeličo zažiješ 😀 rozprávky ho ešte budú držať,však všetci muži sú v istom zmysle stále ako malé deti 😀 😀 😀 dnes to vonku aspoň trošku vyzeralo letne..zbehli sme do Ilavy na byt.Dali sme ho do prenájmu,kedže sa zatiaľ nenašiel kupec,takému mladému páru so 6-mesačným dieťaťom z Košece.... a ešte na zmrzku..tu v Beluši je hrozná..v Ilave je zmrzlinár taký Macedónec,strašne má rád naše decká,tak sa tam napchajú zmrzliny do prasknutia zadarmo 🙂

anett9
29. júl 2011

@jalao však ani ja už nebudem...na rok ma čaká 40 🙂 aj keď deti mám ešte pomerne malé..som sa veľmi neponáhľala .No a chvíľu aj trvalo,kým som našla vhodného otca pre moje budúce potomstvo 😀 😀 😀 Na prázdniny v detstve aj ja rada spomínam.Boli sme dobrá partia na paneláku...len v našom vchode s 15 bytmi bolo 16 detí.Nikdy sme sa nenudili 🙂 Knižky milujem aj ja,len už nie je čas.Musím počkať, kým decká podrastú..do 33 som vymetala knižnicu,každý mesiac 6-7 kníh,potom sa narodila dcéra a už nebolo kedy.Len občas,ked bola bábätko,potom už sa nedalo 😒 ...dúfam,že aj ona bude veľa čítať..myslím,že nikde inde si tak nezdokonalí slovnú zásobu a verbálny prejav,ako čítaním a čítaním a čítaním 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

anett9
30. júl 2011

@marianka79 mne to tam nejde zadať,že 2 deti...stále ma presmeruje,že to nefunguje ☹

marianka79
30. júl 2011

@anett9 íha no neviem neviem či sa mu páčia decká alebo ty??? 😀 😀 😀 😉 že by chcel takto na teba zaposobit?

anett9
30. júl 2011

@marianka79 decká 😀 😀 😀 mám to overené,už 4 rok je to takto.Malý bol ešte len novorodenec,Vanes mala niečo vyše 2,5 roka a ked sme tam šli,imponovalo im ,že je taká odvážna..sama si vypýtala čo chcela a pokecala s nimi a tak.Dokonca jej ,ked bola menšia kúpili aj pár hračiek.Oni sú tam spolu obaja so ženou - Leila je odo mňa mladšia o 8 rokov a on tiež asi o 3 😀 😀 😀 😀 Vlastne sme sa cez našu dcéru s nimi zoznámili 🙂

terez34
30. júl 2011

ahojte vsetke vas zdravim nestiham tu chodit ako som zacala pracovat ale stale na vas myslim vidim ze vas tu pribudlo musim vas precitat o com debatujete a ako sa mate ja zatial pracovne nestiham nic pridem domov a dalsia praca tak kym si riadne zvyknem este to potrva 😀 😀

vodnarky
2. aug 2011

ahojte..ako sa mate?? 😉

@terez34 -zachvylu z toho vsetkeho ako si tak "poletujes" ti pride taky naval energie,ze sa ti to vsetko este bude zdat malo... 😅 .. 😀

@anett9 -veru neni na skodu mat kamosa zmrzlinara.. 😉

anett9
3. aug 2011

@vodnarky tiež si myslím....pri tých dnešných cenách 😀 😀

anett9
3. aug 2011

tak ...prvý krát po 6 rokoch som sama bez obidvoch detí,od včera sú na prázdninách u mamy na 10 dní...zvláštny pocit,ked je všade ticho 🙂 🙂 🙂

jalao
3. aug 2011

@anett9 vidis a to uz nemozes spat, ked si takto rano na konovi? 😀 Uzi si to aj bez deciek, viem, aky je to zvlastny pocit, nemysli si..u nas staci, ked je len jeden prec, hned to citim...A teraz sme boli 3 dni bez vsetkych, takze super zmena..dobre to padne.
@terez34 drz sa v novej praci, je to velka zmena, mas pravdu...a 2 sichty, je to tak 😒
@vodnarky no ja sa mam riadne pracovne..z roboty letim domov a vcera som do polnoci len zehlila a rano, ked som vstala, som dala hned prat dalsie...stale som nedoprala deckam taborove batohy, lebo tu bolo cez den nejakych 15 stupnov, skoda prat, ale od vcera je uz slnecno, tak som sa na to vrhla.

anett9
3. aug 2011

@jalao ešte mi tu ostal pes 🙂 🙂 takže už o pol 7 mu musím dať raňajky 😀 😀 😀 😀 a dnes je aj drahý v práci,takže som sólo.....chystám sa na záhrade chytať bronz 🙂 🙂 🙂

janka1874
3. aug 2011

@anett9 no jak dakomu dobre tohto roku ja mám smolu a sme len komplet rodinka teda ja a deti 😀 😀 😀 a chystáme sa od piatku akurát s babkou na chatu na týždeň tak držte palce nech nám neleje furt

anett9
3. aug 2011

@janka1874 víkend má byť fajn teplý,ktovie ako budúci týždeň....dúfajme,že to vydrží,nech si to užijete 🙂 🙂 🙂

janka1874
3. aug 2011

@anett9 joj ďakujem no veru aspoň druhá dovolenka by mohla byť aj celkom dobrá

jalao
8. aug 2011

Tak co dievcata, ste schovane? lebo tu leje jak z krhly 😠 Uplne mi to uz kazi naladu...jedine stastie, ze teda cez vikend bolo fajn. Nase deti stanovali na dvore pocas poslednych teplych noci 🙂 Dufam, ze leto ale neskoncilo!!! Vcera som bola prvy x za cele leto hodinku na lehatku na dvore...buduci tyzden idu decka na sustredko na chatu, tak nech si to tam uziju. och joooj

vodnarky
9. aug 2011

@jalao -nam tu prsalo vcera cely den..dnes je to uz lepsie...no ale neviem,ci si este tento rok porelaxujem na zahradke....asi uz nie.. ☹ ..si pametam ako sme aj my stanovali u babky na zahrade...kraasne to casy.. 😵

jalao
10. aug 2011

@anett9 to je vážne toto pravda s tou zrušenou predškolskou??? no to zíram...ved to je podla mna v záujme každého rodiča, aby to paťročné dieťa minimálne jeden rok pred školou strávilo aktívne s rovesníkmi... 😒 Ja som dávala druhú dcérku do škôlky, aj ked som bola s najmenšou na MD, aspon pár dní v týždni vždy a bolo to super..pre obidve strany 😉

terez34
14. aug 2011

ahojte babule vsetke vas srdecne zdravim 🙂 🙂 🙂
ako si zijete? vidim ze aj vam ten dazd lezie na nervi u nas je to to iste leje potom svieti slnko a o chvilu zase leje na druhy den je zima ako na sibiri no leto ako blb 😢 😢
joj aj ja by som sla stanovat mam taku super spomienku z detstva ked sme si u kamoski vlastnorucne vyrobili stan vystlali madracami a strasne sa tesili na noc a v noci taka prietrz mracien co nam aj matrace zo stanu vyplavilo mi sme cele domokli a este sme aj od tety dostali pozausi ze sme ju neposluchli ked nam hovorila ze v noci bude liat 😀 no ale na co by sme dnes spominali
minulu sobotu sme mali velku grilovacku manzel mal narodky no bolo super aj sme spievali no bonba a este aj pocasie bolo fajn 😉
tak sa majte krasne niekedy vas zase pozriem
pozdravujem v Irsku aj tam mate blbe pocasie? 😢

vodnarky
15. aug 2011

ahojte.. 🙂 ..ako sa mate??

@terez34 -tak to musela byt parada taka stanovacka z takym dobrodruzstvom... 😵 ..ako dieta som bola niecim takym az nadcena.. 😵 😵 😵 ..ja si tiez pametam,ked sme stanovali s bratrancami u babky na zahrade..nam vlastnorucne dedko postavil stan...samozrejme,ze v noci ani jeden zaspat a tak sme si vymyslali strasidelne pribehy..ked sme po nejakom case zasvietili baterku,tak sme mysleli vsetci ze zosalieme 😅 😅 ..tolko chrobakov(usiaci sa volaju)co sme mali v nutri a co po nas liezlo... 😝 😝 ale zazitok paraadny teda..nikdy na to veru nezabudnem.. 😀
inak tu mame teraz druhy den pekne..len tak raz troska spchne a potom cely den slniecko..🙂

anett9
16. aug 2011

@jalao tak vraj údajne nebola nikdy povinná predškolská trieda.Muž bol ešte raz za riaditeľkou-uvidím aké máme šance.Vanes chodila normálne 3 roky do MŠ v Ilave,ja som bola celý ten čas na MD s mladším.Akurát,sme sa 1.júla presťahovali do Beluše/ešte na jar sme ani netušili,že kúpime dom mimo Ilavy/ Mužovi teraz vysvetlila riaditeľka ako to je.Mali tam jedného autistu,ktorý už mal 1 rok odklad,teraz ide do 1.ročníka do ZŠ a kvôli nemu musí riaditeľka držať voľné dokonca 2 miesta /kedže vyžaduje dvojnásobnú staroslivosť a pozornosť/ keby nezvládal školu,aby sa mohol vrátiť späť do škôlky. Takže ak by aj zvládol 1.triedu v ZŠ /čo neverím/ ,tak aj tak mu treba do konca októbra držať tie dve miesta v škôlke a Vanes sa dostane do škôlky až od 1.novembra,alebo vôbec ☹

jalao
31. aug 2011

@anett9 no tak tomuto sa povie komplikácia...aj tu je problém zohnať škôlku, o jasličkách ani nevravím ☹ Ja už idem v pondelok s prváčkou do školičky, my sme už kapitolu škôlok uzatvorili, šak sme sa tam za tie roky aj nachodili o)))))) Tu v PB otvorili kedysi minulý rok špeciálnu triedu pre autistov, ktovie, či ho tam nejdú vodiť...
Ostatné holky...kdeže ste??

anett9
1. sep 2011

@jalao našťastie sa to vyriešilo,nejaké dieťa odhlásili,možno tiež kvôli zmene bydliska,ešte urobili nejaké presuny medzi triedami a Vanes ide od pondelka do predškolskej triedy---tešíííííím 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

terez34
4. sep 2011

ahojte kocky ale mame teraz krasne dni az sa mi lepsie zije dufam ze to ostane co najdlhsie ako sa mi mate , akosi tu malo choditze no ja sice tiez vobec neni cas a toboz nie ked je take krasne pocasie este si ho uzivame plnymi duskami
tak a zajtra sa zacina skolsky rok dalsia trauma a moja Marianka nastupuje svoju skoklkarsku put dufam ze to vsetko pojde hladko 🙂 🙂
@vodnarky ty to s tymi chrobakmi musel byt naozaj zazitok 😀 😀 😀 😉

tak sa majte pekne 😉