Mamičky nad 30 III. Pridajte sa!

renka9
11. jún 2009

Vitajte a zaradte sa !!! 🙂 🙂 🙂

hasleerka
9. feb 2010

čafte dievčence čo nového???.. my sme dnes mali karneval v škôlke, bolo super, aj som sa vytancovala, aj šampus som vyhrala ... idem si vás počítať

hasleerka
9. feb 2010

hnusné choroby fuj preč ... ja idem zo Zuzkou v piatok na ortopédiu, má ploché nohy, tak zase po roku na kontrolu ... nosíme aj vložky ale vôbec sa to nezlepšuje ... niekde som aj čítala žeby mali byť na to nejaké cviky, len neviem či to nieje neskoro ... ak ste niekde niečo videli, hodte mi prosím link ... a budeme musieť ísť aj na kožné, lebo sa jej každú chvíľu začervená koža v záhyboch lakta a pod kolenom

doseti
9. feb 2010

hasleerka môj Sebastián má tiež vložky do topánok chodíme na kontroly a vždy mu dá väčšie...nosí ich len do tenisiek,lebo po dome je naboso,v škôlke má sandále a do čižiem mu nedávam,ani neviem či by sa mu tam zmestili

lilu18
9. feb 2010

haloo..hasler a kde su fotkyy??..a vivi ma tiez vlozky do top.hnusaci schvalili len 1x rocne ☹

hasleerka
9. feb 2010

no ich Zuzke dávam aj do papučiek v škole, aj do čižiem, horšie je to v lete ... tiež máme len raz do roka, to má tak akurát čo jej nožka podrastie ... a raz som si dokonca aj sama kúpila, to stálo asi 160,-SK

lilu fotky až zajtra, som dnes uťahaná, idem zachvíľu hajať a v posteli kuknuť čo sme nafotili

lilu18
9. feb 2010

ja vivke tiez aj do ciziem davam
..idem papa

doseti
9. feb 2010

dobrú noc

emily333
10. feb 2010

krasne ranko prajem 😉 na treti pokus ☹

emily333
10. feb 2010

kočky kde ste? ☹ mna to tu samu nebavii ☹ kym zbehnem na postu tak dufam ze tu niektora bude 😵

bodka13
10. feb 2010

😕 dobrý deň...............vypijem si pri vás čajík a prečítam zameškané 😉

hasleerka
10. feb 2010

ahojte kočeny ... a kdeže sú všetky, emily už si sa vrátila z pošty??? ... ja už som navarila, idem zachvíľu povešať ...

ešte som sa včera zabudla pochváliť že som na karnevale aj trochu moderovala ... teda privítala som rodičov a detičky aj učky a potom som sa ešte aj podakovala ... volajte ma Adelka Banášová, aj nos mám na to 😀 😀 😀

cica13
10. feb 2010

Dobre ranko!

Bodecka cajik? Kavu nedame?

Hasli...ty si expertka.....tak nieze si uz veduca zajazdu, ale uz si aj moderatorka.....o chvilu ta vo vecernych spravach uvidime na Markize 😀 😀 😀 😀

iwusska
10. feb 2010

ahojte 😵
cicus a ty tu co robis? nemali ste cvicit? 😨
hasli kde si kupovala tie ortopedicke vlozky do topanok pre Zuzku? takze ked mas uz moderovacie skusenosti, tak nas pekne privitas aj na Kamilke 😀

hasleerka
10. feb 2010

cica tak na to nemám, že do Markízy 😀 😀 😀 jedine žeby mi dali kilo mejkapu alebo vy by ste mali čiernobiele telky 😀 😀 😀 fakt ked ma uvidíte na živo, ja sa hrozne červenám ... si bude každý myslieť jak noťák 😀 😀 😀

iwus to mi predpísal ortoped, a v nemocke v protetike asi za 50,-Sk a aby nemusela vymienať stále z topánok do papuč v škole , tak som jej hned dokúpila ešte jedny za 160,-sk

emily333
10. feb 2010

uz som doma z posty idem hodit fotky do albumu aby sme mali co kuknut 😉

iwusska
10. feb 2010

hasli a daju sa kupit aj bez predpisu?

tatolu
10. feb 2010

Ahojte 😉
Ja som sa pýtala sestričky na cviky na ploché nohy:
1. naboso doma vôbec nie, iba naboso po tráve a kamienkoch,
2. cviky:
- chodiť po špičkách - snažiť sa odtrhnúť vymyslené jablko zo stromu,
- na zem položiť nejakú handričku a dieťa má pristíkmi na nohe handričku zobrať a vydvihnúť, resp. preložiť na druhú stranu a cvik opakovať,
- a čosi vravela aj o lopičke - ale to si už nepamätám

tatolu
10. feb 2010

Aj toto som našla, čo jedna mamička cvičí:

1. aj doma chodi v celych topanockach s ortopedickou vlozkou, hlavne nutna pevna pata. Prip. ak papucky, tak jedine Rak Banovce nad Bebravou - t.j. papucky s klenbou.
2. cvicime cviky na ploche nohy - teda cvicim s nim ja - sedime pred rozpravkou a ja mu cvicim s nozkami. Neda sa tak kazdy cvik, ale vacsinu cvikov vieme urobit aj tak - kazdy den 1 - 3 x
3. masirujeme chodidla "pichlavou gulickou" - gumena gulocka s vystupkami, my mame s priemerom cca 5 cm, vraj to aktivizuje drobne svaly nohy - kazdy den 1 - 3 x
4. mame vyrobenu podlozku na chodenie - igelitove vrece naplnene gastanmi, velkymi drevenymi koralkami, ryzou, krupami, psenicou, suchym hrachom a neviem cim este, ked to roztiahnem a priblizne roztiahnem po celej ploche, je to asi 1 - 2 cm hrube, chodime po tom v ponozkach alebo pancuskach, je to napodobenina nerovneho povrchu, kamienkov, piesku - co sa odporuca v pripade plochych nozok. Kazdy den si po tom pochodime par minut, dopredu a dozadu, pustime s k tomu pesnicky alebo si spievame.
5. cvicime jeden cvik z vojtovky, kde tlacime nozicku o podlozku - presnejsie tlacime patu a vonkajsi okraj nohy do podlozky - 3 x denne.

aj toto: http://www.khouri.sk/ort_ploche2.htm

emily333
10. feb 2010
bodka13
10. feb 2010

Emily...fotky supééééééééér...vidno,že ste sa dobre bavili 🙂 🙂 🙂

hasleerka
10. feb 2010

a my čo robíme na druhej strane??? 😒 😒 😒

emily super fotečky, vidno že ste sa bavili

tatolu dík za rady, dnešným dňom začíname cvičiť, snád nie je neskoro

iwus áno bez predpisu som to kúpila

andreah70
10. feb 2010

ahojte kočky 🙂 konečne som sa k vám po dvoch dňoch dostala a prečítala 😀 .............ja som dnes úplne hotová bola som na školení ktoré organizoval daňový úrad bolo to zadarmo a objednali sálu asi pre 50 ľudí a prišlo asi 150-200 ľudí ja som sa dovnútra síce dostala /niektorý nie/ ale sedela som na zemi na koberci /spolu s ďalšími/ 5 hodín tak mám tušim na zadku aj mozole. taká som nasratá 😠 že my dane platiť musíme, ale oni aby aspoň miestnosť hodnú krajského mesta zabezpečili to nie 😠 😠

emily musela byť dobrá zábava 😀

všetkým chorôbkam skoré uzdravenie 🙂

emily333
10. feb 2010

a ja ze kde si sa stratila no to mali nejako zle vypocitane ked vas tam tolko bolo ☹

aadula
10. feb 2010

ahojte, ja mam teraz perné dni...nejak nestíham..ale som si vás dočítala 🙂 a to ma ešte nádcha poriadna chytila 😝

http://www.levice.sk/big_foto_all.php?id=592426
toto je náš Samčo na karnevala včera..dalmatinec 😵

chorým skoré uzdravenie..

hašli emily pekné fotečky 🙂

andy, asi by som penila.. 😠 .a na zemi sa sakra dobre píš...mali vám pripísať...prosím doniesť zo sebou vankúše pod riťky 😅

andreah70
10. feb 2010

adi Samko je krásny 😵 😵 😵 to si šila či kúpila ?

aadula
10. feb 2010

andy, ahoj, to ich v jasličkách tak poobliekali..oni tam majú masky..však skoro každý rok majú iné deti ..tak ich môžu obliecť, som nevedela čo bude..ale toto ho trafili..on má rád havinov

emily333
10. feb 2010

jeej aky je saminko zlatunky 😉

aadula
10. feb 2010

tak ja som si uvarila harmanček, tu nasááávam nosom a vás nikde 😀

emily333
10. feb 2010

ajja by som nasavala ale nemam co 😀 vravela som mm nech ide to lekarne tak bol v kauflande a ze tam nie je lekaren tak som mu vravela nech ide na ocne ked ta lekaren hned na pravej strane 😠

aadula
10. feb 2010

emily 😀 😀 to sú chlapi..ak mu nepodáš..nevysvetlíš..prípadne nenakresíš..nepochopia 😝