Mamičky nad 30 III. Pridajte sa!

renka9
11. jún 2009

Vitajte a zaradte sa !!! 🙂 🙂 🙂

jalao
25. feb 2011

Ahojte maminy, no kde ste, kde, nejaky tyzden uz presiel, co som tu nebola, tie dni letia jeden za druhym,, ja som bola v utorok vycestovana v skole, vstavala som rano o 4 ☹ , toto je pre mna za trest...a potom ako/tak vnimat na prednaskach 🙄 . Baby, no a pochvalim sa trochu aj ja, nebude len Marianka po Parizoch behat a Vodnarka po Belfaste 😎 , ideme o 2 tyzdne s MM do Londona!! 😎 😎 boli ste tam niektora uz? co mi odporucite urcite vidiet? Cestovny plan som uz zhruba spravila, lebo tam budeme len 3 dni a postihat chceme vela-vela 🙂 🙂

marianka79
25. feb 2011

@jalao íha tak cestovatelka dalšia je tu no super v anglicku som bola ale v malom mestečku Exeter tušim v Devone to je ale Londýn tiež by som rada videla mne sa najnovšie črtá Vatikán no uvidíme či to vyjde a drahý by chcel íst do Egypta 🙄 teraz!!! no určite som mu zakázala 😠 všetci odtial utekaju a on by tam šiel 😕
ja dnes som len po doktoroch behala mali podozrenie na slepák lebo mám bolesti v tej oblasti kde sa nachádza ale nepotvrdilo sa uff som si vydýchla že nejdem pod nože 😝

vodnarky
26. feb 2011

ahojky... 😀 ...fuuu..konecne sobota... 😎 ...tu u nas je nadherne... 😵 ..
no my ajtak z toho nic nemame,lebo mala zas nejako sopli a ma aj zvysenu teplotu,tak sa len modlim,aby sa z toho nevyklul nejaky virus... 😔

@jalao -takze London???ja som tam osobne este nebola...ale nas tata tam bol a velice si pochvaloval... 😵 ..je tam,zevraj veeeela veci na pokukanie... 😕 ...tie 3 dni budete robit len ze... 😕 😅 😕 😅 😕 ................ale ze,stoji to za to... 😉

@marianka79 -Vatikan???dobraaa destination.... 😀 ...hlavne ten archiv by ma lakal...iba tam tak namrknut... 😕 ..skoda,ze tam sa nemoze... 😖 ...ale urcite to bude zazitok.... 😎

ja by som isla rada do Pariza...este som tam nebola,ale urcite by som sa ako prve vybrala do muzea Louvre...urcite by mi aj oci vypadli... 😕 😨 😵

jalao
26. feb 2011

@marianka79 ahoj, no v prvom rade dobre, že "slepák" bol falošný poplach 😲 No, na výlet sa tešíme...Vatikán som už videla...resp. tolko, kolko turistom doprajú...Ale rada by som si to s deťmi niekedy komplet s Rímom zopakovala...ved uvidíme, času dosť. 😉
@vodnarky tak hádam je drobec v porádku a vy si užívate prvé predjarné slniečko 😎
Dievčatá, ja som vám zabudla povedať, že v Superstar, čo bola v pondelok a dnes ju predobedom opakovali a chodili tam po vianočných trhoch a spievali tam také 2 dievčatká pieseň Ježišku-miláčku, ja ťa budem kolébati...tak to bola moja Táňa!!!!! Je to aj v archíve TV Markíza 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

vodnarky
27. feb 2011

@jalao -jeeeeej!!!!!naozaaaaj?????tak ja som ju videla!!!!!!! 😀 😵 😎 ..presne si pametam...boli to take dve dievcatka...nie? 😉

inak dnes sme boli v nemocnici,lebo uz 3-ti den jej neklesla horucka... ☹ ..ale nenasli ziadnu infekciu a ani virus...tak sa modlime.. 😔 ...snad to do tyzdna prejde....................... 🙂

terez34
28. feb 2011

ahojte kocice
@vodnarky aj ja som mala malu choru vo stvrtok ju bolelo hrdielko a mala teploty a v piatok som s nou radsej sla k dr. trochu mala chytene hrdielko ale dala jej antibiotika uz jej je dobre uz vcera som s nou bola nachvilu vonku tak drzim palceky nech aj vam to rychlo prejde 😉

vodnarky
28. feb 2011

ahojte.. 😀

@terez34 -velmi mi tu chybaju nasi doktory... ☹ ...ako..som rada,ze jej nic nezistili a dufam,ze to vysetrenie bolo 100%...ale este stale ma teploty a chudatko sa musi s tym vysporiadat sama(len z panadolom)...predtym ako sme isli do nemocnice mala 38,2 a ked sme tam prisli,tak jej namerali 36,4...vratili sme sa domov a samozrejme,teplota jej zas vyskocila..povedali,ze to takto moze trvat aj tyzden...radcej by som bola,keby jej nieco dali,pekne by sme to doma vykurirovali a bol by pokoj.. 😔

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
terez34
1. mar 2011

@vodnarky to je zvlastne ze ta teplota tak skace a brali jej krvicku? lebo tam urcite nieco bude teplota sa nedava iba tak z nicoho
moja ked mala tu herpesovu anginu a tie afty tak tiez jej az za tri dni zistili z coho to ma tak nech jej spravia riadne vysetrenie

terez34
1. mar 2011

@fidka79 to tam takychto odbornych lekarov nemate? alebo ako to tam funguje

vodnarky
1. mar 2011

ahojte...
tak vcera v noci sa nam mala zobudila a uplne horela...namerali sme jej 39... ☹ ..davali sme jej asi hodinu obklady,panadol a a klesla jej na 38,4..a hned na to zaspala...rano mala 37,8 s tym,ze jej podavam kkazdych 6 hodin panadol...hned som volala doktorovy a povedala som mu,ze uz to trva 5 dni,co jej to takto skace...pan doktor mi povedal,ze dnes ju uz zobrat nemoze,lebo ma plno.. 😠 ...ide ma slak trafit s tohoto ich systemu!!!!tak nas objednal na zajtra rano...teraz ma teplotu 37,6...prespala mi teraz poobede 3 hodiny a vyzera lepsie...no ked jej v noci zas tak vystupi,tak pojdeme do nemocnice a ani ma nenapadne cakat az do rana... 😅 😠..
nechapem,ako to mozu brat ako normalnu vec,ked jedno 3-rocne dieta ma uz 5 dni taketo preskoky teploty...??? 😔

@terez34 -krv jej vobec nebrali...iba moc a podla nich je vsetko v uplnom poriadku.. 😖 ale uz som rozhodnuta...ak jej tu nijako nepomozu,tak pojdeme na svk (ako minuly rok v septembry)a tam jej urcite pomozu ako aj minule...aj ked ma to aj s tytmi letenkami vyjde drahsie...kaslat na to!!!tu mame tzv.medical card(tz.vsetky vysetrenia zadarmo) a nieje mi nic platna,ked jej neurobia poriadne vysetrenie...



@fidka79 -pochopila som ta...no my nemame take stastie... 😒 ..a poznam aj ine pripady slovenskych mamiciek..napr..jedna moja kamoska,co tu zije ma 2-rocneho synceka,ktory sa jej zrazu strasne vyhadzal..ona to popisovala ako nejaky druh egzemu..tu jej povedali,ze to deti mavaju a ze je to v pohode...dali jej nejaku masticku a asi po 2 dnoch mu to zmizlo...lenze za 3 dni to mal naspet!!tak si kupila letenku a odisla na svk,aby zistila co to vlastne ma...na svk mu zistili nejaky infekcny zapal a boli hospitalizovany v nemocnici 4 dni...urobili mu bez debaty veskere vysetrenia a prisli na pricinu jeho ochorenia...co tym chcem povedat je to,ze u nas sa na tie deti doktory pozeraju troska inak...maju tam pristroje,ktore ti ukazu,ci to dieta potrebuje atb,alebo nie...tu o niecom takom ani nepoculi!!! 😅 raz sa nasej dcere vyhodila taka obrovska vyrazka na lici...bolo to dost velke,cervene a okolo vysusene...tak sme si pomysleli,ze asi na nieco alergia...mimochodom,mala to asi 3-mesiace s tym,ze 5 dni ano a 2 dni zas nie...tak som isla tu za doktorom(nas gps) a nevedel,ze co to moze byt...ked som sa ho opylala,ci by jej nemohli urobit testy na alergiu,tak vies co mi povedal??ze tu,v irsku je to komplikovane dostat sa k takymu vysetreniu... 😅 ..na svk robia detom tieto testy automaticky,ked nevedia o co sa jedna...niektore moje zname to vyriesili tak,ze detom zalozili zdrav.kartu na svk a ked je problem,tak to idu riesit tam...uz zacinam premyslat nad tym aj ja... 🙄

baby,viem moc som sa teraz rozhocila,ale verim,ze ako matky ma urcite pochopite...musela som sa uz vykecat... 😉

vodnarky
1. mar 2011

@fidka79 -inak tie poplatky v nemocnici su tie iste...aj tu pytaju 100eur a musis ich zaplatit,aj ked ti povedia,ze je vseto v pohode...esteze mame tie medical card,lebo by ma asi roztrhlo... 😠 ..a este som ti zabudla povedat...minuly tyzden v stredu rano sa zobudila a mala zapalene a napuchnute oko...(mam pocit,ze tym to cele zacalo,lebo horucky zacali hned na druhy den vecer..)objednali sme sa k lekarovy a prisli sme o 10 min neskor(traffic) a doktorka nas uz neosetrila...!!!dosla na chodbu,vydela malu ako na nu pozera tym opuchnutym okom a ajtak ju neosetrila!!!(ze je velmi zaneprazdnena)povedali nam,ze mame dojst zajtra,alebo ze mame ist do nemocnice... 😅 😅 😅 ..tak sme sli hned do nemocnice,kde nam dali masticku a povedali,ze ak to do tyzdna neprejde,mame sa vratit...este nepreslo...opuchnute to uz sice nema,ale zapalene to este trocha ma...no a v nedelu sme sa tam vracali koli tym horuckam...

terez34
2. mar 2011

@vodnarky ty kokos ja ked to citam aky pristup od lekarov tam mate tak by som nevahala a bezeala z malou tu na svk pretoze to chudiatko malicke musi mat niekde zapal(moze to byt aj z toho ocka/ a oni jej to neliecia vved uz aj tie teploty aj sprostemu nieto doktorom musia povedat ze nieje nieco v poriadku tu ked mi mala dostala teplotu a tri dni nevedela dr preco tak uz nas chcela vysikovat do spitalu ale toto je tyranie deticiek fuha ale normalne ma to nasierkalo

vodnarky
2. mar 2011

ahojte...
dnes sme boli u doktora a najprv mi povedal,ze hrdlo,usi a vsetko ostatne ma v poriadku...ze nevyzera byt chora...povedala som mu,ze to ma tesi,ale ako je to mozne,ze ma take horucky uz 6-ty den???znova jej zobrali moc a dnes jej zistili,ze ma nejaku infekciu... ☹ ...tak nas uz konecne zacali liecit....dufam,ze to bude uz coskoro za nami... 😔 ..clovek aby si vytrpel tolko nervou,to ma na tom najviac hneva...ked viete,ze vase dieta neni v poriadku a to nemusim byt ani doktorka a zacnu ju liecit az po 6 dnoch....

vodnarky
2. mar 2011

@terez34 -to je ....no coment..... 😖 ............................. 😉

marianka79
3. mar 2011

@vodnarky preboha to čo je za prístup lekárov 😲 kto by to povedal že tak malý štátik ako naše Slovensko je na tom zdravotnícky lepšie ako Írsko 😕 ved sa tam k tým detom a ludom chovaju ako hyeny 😠 to už fakt radšej investovat do letenky a íst sa vyšetrit tam kde ti nepovedia.......som zaneprázdnená........ 😒 preboha!!!!!!

marianka79
3. mar 2011

@fidka79 ja som si na nočné teda vobec nezvykla a aj to moje telo mi to dáva najavo už som nemohla dalej fungovat total ma to vyčerpáva tak bola som na masáži u susedy dala mi aj banky a je mi super už som to potrebovala ako sol.................a teraz som ako lienka samá bodka na chrbte 😀

vodnarky
4. mar 2011

ahojte...
baby,toto mi neuverite,ale atak vam porozpravam...moj posledny prispevok,ako sme boli u doktora a ako sa uz liecime sa nam prekvapivo otocila cela situacia...asi tak okolo 5-6hod nam strasne zacala zvracat a hnackovat...tz,ze atb okamzite vyvratila a liecba je,s prepacenim,v r..i!!! tak sme sa este v ten vecer pobalili a utekali zas do nemocnice...prisli sme tam...bolo asi 8-9 hod vecer...este o 3-tej rano sme tam sedeli z malou(z miskou v ruke,co zvracala),ale doktora sme este nevideli...iba na zaciatku nejaku sestricku,co jej zmerala tlak,teplotu a odvazila ju...nakoniec sme to vzdali,lebo mala uz bola hodne vycerpana,nervozna...tak sme si povedali...rano mudrejsia vecera...hned rano(o par hodin neskor)sme isli k obvodnemu a povedali co je vo veci...doktorka sa zamyslela anerozumela,co sa s nou deje...tak napisala papier pre nemocnicu a znova sme utekali tam,odkial sme prisli...boli sme tam asi 4 hodiny,ked prisiel p.doktor s vysledkami,ze ziadnu infekciu nema a ze tie atb jej nemame davat... 😅 😔 ..
tak sa pytam,ak mate niektora z vas skusenosti...je mozne aby jeden doktor povedal,ze ma infekciu,dal atb a druhy to do 24-hodin zas vyvratil???teraz sme doma a kazdych 5-10 min jej davame zo striekackou 7-up,tak ako nam povedali... 🙄

vodnarky
4. mar 2011

@marianka79 -este pockam do tohto vikendu a ked sa to nezlepsi,tak veru poletime..
inak aj ja viem robit bankovanie...a to ti nahrievala z ohnom,alebo len tak zcucavala??lebo su dva sposoby..najlepsie je to,ked to mas mierne pricucnute a teraz ti s tym zacnu chodit po celom chrbate....ja tomu hovorim,masaz z druhej strany.. 😉 inak je to dobra vec...ja co niekedy mam problemi z chrbtom,tak mne to velmi pomohlo.. 🙂

marianka79
4. mar 2011

@vodnarky no nahrieva ohnom a je to super som ako vymenená dnes paráda a tiež mi chodí s tým po chrbte a aj brucho mi bankovala 🙂

marianka79
4. mar 2011

@vodnarky preboha to čo toto 😲 😲 😲 chúďa malé nech jej to čím skor prejde ☹

marianka79
6. mar 2011

@vodnarky tak ako???

vodnarky
6. mar 2011

@marianka79 -este stale hnackujeme,ale alespon ze uz nevracia...nic mi nechce papat..iba pije a pije...horucky nema,lebo jej davam kazdych 6 hodin cipok...vcera urobila pokrok,lebo zjedla tri odrezane kruzky z rohlika...ale odvtedy nic zas nechce..volala som s tym slovenskym doktorm,co tu pracuje a ten mi potvrdil,ze to neni mozne,aby nic zleho nemala v oranizme,lebo inak by nemala tie horucky..tz,ze organizmus s niecim zapasi...povedal,ze mam dva dni jej davat tie cipky a potom ich vysadit...ked znova jej horucka vystupi,to znamena,ze ma nejakeho bacila v sebe a dal nam adresu jednej nemocnice,co sa specializuje len pre deti...vravel,ze ta v ktorej sme boli(v nasom lokale)neni dobra nemocnica...ze patri medzi tie najhorsie tu v irsku..takze uvidime,co bude zajtra,ked jej ich vysadim...dufam,teda,ze tam jej pomozu... 😔 ..inak uz aj nas tatino ma hnacky a boli ho cele telo ☹ ...ja som zatial ok a dufam,ze to tak aj ostane...lebo niekto sa musi starat... 🙄

marianka79
6. mar 2011

@vodnarky a nie je to potom salmonela???

vodnarky
6. mar 2011

@marianka79 -tak to neviem....lebo vsak jej nic nezistili....ved zevraj je v poriadku... 😅

marianka79
8. mar 2011

takže holky pojdem pod "nože" v sobotu som bola znova na pohotovosti už sa to nedalo vydržat ledva som prešla ešteže je to do nemocky blízko roboty inak... 😖 robili mi sono a našli tam malý kamienok v slepáku ale sranda je to, že mna to pichá pod rebrom tak tomu v nemocke na chirurgii nevenovali pozornost poslali ma teda domov tak včera som bola u mojej dr. a tá ma poslala znovu chirurgovi u ktorého som bola ešte predtým a ten ked videl zaznamy zo sona tak mu to bolo hned jasné takže idem sa objednat na laparoskopiu tak ešteže nebudú rezat ale len vpichmi mi to odstránia a v povdelok idem na hadičku endometriológovi či ako a to volá a idu mi zistovat či nemám vredy lebo aj na to maju podozrenie tak super ked sa to jebká tak všetko naraz jedným vrzom si odstránim dve veci 😅 ☹

vodnarky
9. mar 2011

@marianka79 -jeeeejda...tak ti zelam,nech to vsetko mas uz za sebou a nech to dobre dopadne 😔 ...a nemas strach?ja som este nikdy nebola operovana...nastastie...ale mavam niekedy take strasne krce,ale ked si dam nieco teple,tak ma to prejde...vravia mi,ze to je nabeh na vredy... 😖

marianka79
9. mar 2011

@vodnarky dakujem samo že sa bojím neviem čo ma čaká tak preto ešte som nebola operovaná ☹

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz