Mamičky nad 30 III. Pridajte sa!

renka9
11. jún 2009

Vitajte a zaradte sa !!! 🙂 🙂 🙂

jalao
24. sep 2010

Tak jarmok za nami, vonku je prekvapivo teplo, človeče, ale fučí, zajtra sa už bude dačo diať.. ☹ Pridali sa k nám aj moji rodičia, absolvovali sme s deckami kadejaké autodromy a drobec aj jazdu na poníkovi, tak mala zážitok 🙂 Janka, ved to máš už dobre, ked sa občas ponúkne takáto pestúnka...no tak nech sa malinká dolieči...našej dávam na sople vždy fenistil, to skľudní všetky sliznice, to mám odskúšané. 🙂

janca13
26. sep 2010

Ahojte 😉 a zase pusto???kdeže ste?No my už celkom dobre ufff ale včera som mala dosť 😝 😝
@marianka79 no som rada že si sa pobavila 😉 😀...a o tých manieroch pubertiakov by som vám vedela rozprávať.... 😝 ja len dúfam, že to čoskoro prejde .....neznášam,kedˇ povie "bože mama" a prevráti oči ...vtedy je môj výraz presne takýto 😠 a z nosa mi šľahajú plamene!!!!!
@jalao no u nás včera tiež fučalo o sto tristo a dneska prší a zajtr máme konečne robiť fasádu,takže super čas nám vyšiel 🙄 no a tá moja pestúnka sa mi ponúkne raz za 100rokov,to ja si musím zavolať susedu na kočíkovanie...o tom fenistile som netušila a čudovala som sa prečo ho raz dr.predpísala,ja som myslela že je to na alergiu ale nasadila som 😉

jalao
26. sep 2010

@janca13 ahoj...tu som...neviem sa dokopať do kuchyne 😎 😎 😎 chlapov mám v pivnici, opravujú bickáč a my akosi ešte leňošíme. Tak to som rada, že si si nechala poradiť, možno bude malá spavá, ale aspon si oddychne. Takže vy tiež bývate bez fasády? Máš na mysli fasádu na dome?

janca13
26. sep 2010

@jalao ja som už uvarila Ninuša ha-ha a že bude spinkať to neva 🙂 áno bývame bez fasády už 6 rokov 😝 a povedala som že neumyjem okná pokiaľ nebude tak sa MM zlakol 😀 a nie my sme mali robiť už minule leto no vôbec nebolo času a ja som znášala trochu zle tehu

jalao
26. sep 2010

@janca13 my ju tiež istotne nedorobíme do budúceho leta a už bez ohľadu na to, či sa budeme, alebo nebudeme sťahovať.. 🙄 Ved to je pomerne bežné, že vidíš novostavby bez fasád a v oknách kvetináče a zvnútra záclony... 😝 😝 Dnes bol MM chystať podlahy - bude dávať palubovky borovicové, tak dúfam, že to dokončí bez závad..on všetko chce robiť sám a jedine sám, nenechá si pomôcť od nikoho 😒 , ja viem, že je to chvályhodné...ale ono to potom všetko nenormálne trvá, ale nespravím s tým nič. 😉 😉
No nakoniec som nedelnú kuchyňu zvládla aj s koláčikom, ešte vyvesím práčku a pozrieme si s Táničkou nejaký ten talent 🙂

janca13
27. sep 2010

@jalao ale vedˇ to máš super že je taký šikovný vieš koľko peniažkov ušetrite??dnes berú majstri neskutočné peniaze za robotu.MM nie je ten typ. On porobí okolo domu čo treba,ale také tie murárske a obkladačské práce nie,ale zase ho bavia iné veci...on je dosť dobrý kuchár a chodí variť rôzne akcie a robí obložené misy,takže on zarobí a my jeho ženy máme čo míňať 🙂 😎 a to že nemáme celkom dokončené ma až tak neštve,vedˇ na hlavu nám neprší....vieš,my dosť chodíme po výletoch aj k moru každý rok a tak....my sme ako deti prišli každý o jedného rodiča ja o otca a muž o mamu a tak sme si povedali,že musíme toho s deťmi stihnúť čo najviac aby mali veľa spomienok a zážitkov na nás lebo my sme ako deti neboli nikde......a človek nikdy nevie čo sa stane a spomienky im nikto nezoberie 😉 a ešte im odkladáme na školy ak by chceli študovať takže už to mohlo byť dávno peniažky máme už dávno odložené ale budˇ nebolo času,alebo počasie neprialo ako teraz,ale robia aj kedˇje zima 😝 (ale zase nemá Lucka všetko čo chce to nie oná má vreckové 2eur.na týždeň a sporí si aj na dovolenke si kupuje všetko za svoje aj zmrzku,kolotoče ....tam jej už nekúpime nič a ona šetrí celý rok a tak my platíme len dovol.)

jalao
27. sep 2010

@janca13 to si pekne napísala 🙂 rozumiem každému slovu a máte to dohodnuté super, vážne. My teraz prežívame naozaj náročnú fázu, ale pevne verím, že to zvládneme. 😲 Vždy si pripomeniem, že najhlavnejšie je to, že sme zdraví a že sa deťom darí, potom sa mi vždy uľaví. 😉

janca13
28. sep 2010

@jalao no vedˇ u nás to tiež nebolo vždy ružové.Na štedrý deň mu zavolali,že ráno o 5:00 hod. má nastúpiť v Rakúsku v kuchyni a nemohol si dovoliť povedať nejdem mám malé dieťa chcem sviatky byť s rodinou ☹ ☹ Asi tým prejde skoro každá rodinka ...a my sme bývali u svokra a ten bol super...veľa nám pomohol aj na domčeku aj si často nezobral na nájom čo sme mu dávali,povedal aby som kúpila niečo Lucke bol skrátka super.A máš pravdu že zdravie je to najhlavnejšie a viem o tom svoje ☹Ale neboj sa prejde to a včera ráno v teleráne hovorili,že sa zase rozbieha trh s nehnuteľnosťami a hnedˇ som si spomenula na teba 😉 No a my sme dneska dokončili aj kedˇ nám už ku koncu pršalo,takže horsa na okná 😝

janca13
28. sep 2010

@marianka79 a kdeže si?žeby si tak pilne pracovala? 😉 🙂

jalao
28. sep 2010

@janca13 no tak gratulujem...akú farbu ste si vybrali a akú máte strechu? my máme takú bordovú strechu škridle, plastové biele okná a fasádu asi nejakú bledú dáme, ani ešte neviem...ale žiadnu červenú, ani ružovú, ani zelenú 🙂 Tak ti dakujem za informácie o nehnut. počula som o tom a som zvedavá, či je to len bublina, alebo už aj realita...
Kde sa podeli ostatné holky??

marianka79
29. sep 2010

ahojte baby no som tu @janca13 mala som také .............hmmmmm nijaké obdobie moj ex vystrkuje rožky a moj priatel je odcestovaný a nejako to na mna došlo ☹ dva dni som sa z toho dostávala ale už je lepšie ked sa to vo mne všetko nazberá potom je výbuch spamatávanie sa z neho a nakoniec vytriezvenie 🙂 ale život ide dalej a vy si tu fasádujete 😝
@jalao moja sestra má takú bledunko žltú velmi pekná aspon mne sa páči počkaj dám foto

na tej jednej kusok zo zadu ale našla som i celý 😉 z predu

marianka79
29. sep 2010

heee a my sme tam aký malinký 😀

marianka79
29. sep 2010

@janca13 tak to máš fakt super ako ju učíš aby si sporila myslím si že takto tie deti pochopia hodnotu penazí a že nie je jednoduché si ich zarobit a nie len mínat ja som patovi odkladala peniažky ked nejaké dostal on že si bude šporit na PS alebo PSPčko to som mu zatrhla ale ked si chcel kupit nejaku knižku tak pýtal odo mna a ja jemu e e e tam máš svoje kup si za ne že on si nechce mínat svoje 😀 no ale potom pochopil že ma nespracuje tak ked ju tak velmi chcel musel za svoje 😀 a tteraz ich stratil a nevieme ich nájst tak som na neho nasraná 😠 a on sám nevie kam ich dal tak má po peniazoch 🙄

janca13
29. sep 2010

@jalao 😀 😀 😀 😀 😀 no tak my máme strechu plechovú červenú(bola najlacnejšia )okná biele a teraz pochopíš tie úškrny na začiatku....farba ružovo bordová 😉 a to ked sme začali stavať tak som chcela modrú no a teraz sa mi páčila takáto a uvidíme čo o rok 😀 😝 ááále ved to je celkom jedno hlavne nech sa nám tu býva tak dobre ako doteraz 😎 na budúci týždeň umyjem okná lebo ešte sú oblepené a nemáme strhávať pásku do soboty aby riadne zaschla omietka kedže je chladno no a potom sa pokúsim ho odfotiť a nejako to sem dostať,aj ked neviem ako lebo ja som antitalent na takéto veci 😅 😅 Brat mi raz dal foťák aby som ich odfotila a ja som mu vymazala všetko čo tam mal a to som stlačila cuplík len 2X a on stále tvrdí že to sa nedááá 😀 😀 tož som talent 😎

jalao
29. sep 2010

@marianka79 tak to je ozaj krasny domcek a ta priroda okolo..juuuu 🙂 No ako inspiracia dobre, ale tam je cervena strecha, hnede okna, to ukaze uplne inak..Ja potom budem hladat na nete inspiraciu, co sa hodi a co nie.., sama som zvedava, ako to dopadne..
No moja, my sme mesiac hladali autobusovu cipovu kartu, lebo moja lejdy pravidelne straca tieto veci, oni uz ani stravenky nemaju ako my kedysi, ale tiez cipkartu, tu tiez tak raz za rok strati - resp. zapatrosi...musime vybavit nove, inak jej nedaju obed, no a potom po mesiaci sa to najde, no hruza s nou...A ze poriadna panna! 😠 😠
No a to s tym ex...to sa zbytocne netrap, ak to zmenit nemozes...a kludne sa vyzaluj aj tu a nie, ze sa odmlcis, tu si ponadavaj a ulavi sa ti 😝 😝

jalao
29. sep 2010

@janca13 ved ja nemam proti odvaznym farbam v podstate nic, pokial to "nekrici", alebo sa to nebije s prostredim, ruzova moze byt uplne krasna, ala ja som dost na klasiku 😉 😉 , nasi znami maju zelenu a aj to je krasne, ale som napr. citala, ze feng-su ( ci ako sa to vlastne pise..) zelenu neschvaluje..tak preboha, nie, ze tam budem mavat zle sny!!! 😀 😀 par krat som bola v Dansku a tie severske nadherne domy s vyraznymi tmavozelenymi, alebo vinovymi farbami, tak to je jedna nadhera...obcas mi to pripadalo jak v hrackarstve alebo v rozpravke 🙂

janca13
29. sep 2010

@marianka79 no tak to mi je ľúto,že tvoj ex je ... 😒 😠 aj to že tvoj priateľ nemohol byť s tebou ked si sa potrebovala vyrozprávať-vyplakať niekomu na ramene no ale to je život.....pekne behni nejakej naj kámoške a tam si vylej srdiečko daj si pohárik vínka a povedz si že ti ten človek nastojí za to,aby si sa trápila 😉neboj zase bude slnečno....no a ten dom ......ved to ja mám len takú pernikovú chalúpku ,alebo domčúrik pre služobníctvo proti tomu čo má segra 😅 😅 ale stačí a peniažky nájdete,ked ich nebudete hladať,alebo na ne zabudnete a na takom mieste,že sa tomu budete riadne čudovať no ale ak to bola riadna suma verím že ťa to štve 😖

janca13
29. sep 2010

@jalao no ved jasnéé 😉 len som ostala zaskočená lebo náš domček je medzi starými tak to s tou bitkou neviem neviem 😅 😅 😀 ale ved ked ich poopravujú .... mne sa veľmi páčia také nové ulice ked si môžeš všetko urobiť nanovo aj okolie a tak no my tu máme staré stromy,kt. majú každý rok super úrodu a tak nám to je ľúto vyrúbať a ohradu kt. by som najradšej zvalila ale tiež slúži a tak .... 😝

terez34
29. sep 2010

ahojte maminy tak rozoberate ktora krajsi dom? joo ja tiez byvam v rod..dome ale nie v novom ale u svokry trocha sme ho zrekonstruovali a tiez mame cervenu strechu a biele okna a zlte steny ktore vobec nemali byt zlte ale posli nakupovat chlapov a z marhulovej ti donesu kanarikovu zltu ked som prisla z roboty a vydela som tu farbu skoro som skolabovala ale teraz som celkom rada ze ju mame taku lebo nik taku nema vsetci maju marhulovu a jej blizke odtiene az mi je z toho fuj a ta nasa je stale vyrazna uz je tomu 5 rokov a aj ta kanarikova sa trochu zmenila asi starne 😀
@marianka79 to je krasny dom 😉

janca13
29. sep 2010

@terez34 takže si mala terapiu šokom ked si zbadala domček? 🙂 no to už tak býva ja niekedy môjmu opíšem aj obal ked ho pošlem niečo kúpiť a hlavne kááávu 😝

jalao
30. sep 2010

@terez34 tak toto iste sa stalo aj mojej segre 😀 a presne ta kanarikova 😀 😀 , ale ona je postupne jemnejsia az tak "nereve" na okolie 😀 . My asi tiez nakoniec skoncime pri nejakej babanovej...ale to ma teraz netrapi. Vcera som robila soma poriadku so slecnou 😠 , mala doma spoluziacku dobru kamosku a nebyt jej, tak ani slecna, ani ja netusime o nejakej velkej pisomky zo SJ dnes...Nasa uz vystramandena na skautsky kruzok a ze , sak ja jej potom vecer zavolam, ze co sa to mam vlastne ucit 🙄 a dalsia hlaska...nevedela som o tom, lebo som minulu stredu chybala a vtedy im to ucka vravela! 😠 Raz ju za toto dorazim, za ten lajdacky a flakacsky postoj 😔 Mykne plecom a problemy su fuc!

janca13
30. sep 2010

@jalao no tak to mi je dosť známe ten prístup k povinnosťiam 🙄 u nás začali zaberať až zákazy a za všetko a poriadne žiadna telka ani pc ale inak to nešlo.Ešte sa občas pozabudne ale vidím že ju to mrzí.Jediné s čím som nepohla je poriadok v det. izbe a v skrini 😠 😠 Tak do skr.jej ani nepozerám -v záujme zachovania vlastného zdravia 😎

lara1705
30. sep 2010

@janca13 tak taky problem s poriadkom v skrini mame aj my. Ja mam dosť trpezlivosti, ale ked raz ma nahnevaju tak vyhodim všetky veci zo skrine na podlahu a či chcu alebo nie, musia to poskladať Sice hundraju na mna potichu ale to som bola aj ja taka, že som hundrala.

jalao
30. sep 2010

@lara1705 no vidim, ze aj ty mas 11 rocnu doma...takze zrejme vies, o tom tu s Jankou tocime 😝 😝 My mame syna poriadneho a hentie opice mensie su rozhadzovacne 😠 A u MM v tomto ziadnu oporu nemam, ten je vitaz!! 😠 😠 vidim to, aj ked dojdeme ku svokrovcom...fakt nechapem niekedy...jedine vlastne chapem, odkial to ma on 🙄 🙄 Tfuj, tfuj, nech mi pluzgier na jazyku nenavre 😀 😀
@janca13 no ja som jej o zakazoch tiez vravela, ze nech si so mnou nezahrava...lebo ved je co zakazovat... Hana Montana, SIMS na PC, vesele kruzky ci kamosky...dufam, ze sa zmobilizuje.

marianka79
30. sep 2010

@terez34 dakujem za sestru to inak stavali svojpomocne mám šikovného švagra(sestrin muž)teraz chodí poslovensku a stavia domy nechcete niektorá? 😝

marianka79
30. sep 2010

@janca13
@jalao aj na mojho platí zákaz PS2 a funguje to máme dohodu že ked si všetko porobí naučí a skontroluje tak sa može hrat a to na neho platí no a ten neporiadok to musím po nom zhuknut aby si upratal veci do skrine 😒 ale berem to že je to chalan ale to ho až tak neomluva

janca13
1. okt 2010

@lara1705
@jalao
@marianka79 vidím ,že je to nejaký vírus či čo ten neporiadok 😝 veci zo skrine už leteli aj nám ale to je škoda sa rozčulovať 😠 no a MM je väčšia sekera na poriadok ako ja on nemá od 11 rokov mamu tak je zvyknutý upratovať a Lucke nedovolí pozerať televízor večer ked není detská o.k. To jej chodí kontrolovať on .Takže 19:55 je izba ako po výbuchu a o 20:00 poriadok.Záhada, ale je to tak.No a na druhý deň ked príde zo školy to isté.Marianka a nakoniec keby porovnáme poriadok tvojho synátora a našich hviezd tak to ten tvoj určite vyhrá 😎 No a dnes som sa bola rozčúliť v škole!!Bola som zobrať heslo ne elektr.žiacku knižku a triedna hned na mňa že Lucia stále vyrušuje a kecáááá 😠 😠 ja jej dám asi ústa zašiť 🤐 známky o.k. Tak som od nervov zožrala 2 kekse 😠 a nejako ma čudne bolí brucho 😝

jalao
1. okt 2010

@janca13 mna tiez boli, ale od hladu. Pomaly zbehnem sa najest a o pol 2 koncim, idem dnes na prednasky, takze mam do vecera o program postarane...vecer dojdem zmorena a caka ma kuchyna, varenie, lebo zajtra idem zase a MM mi uz naavizoval, ze s nim zajtra nemam ratat, ze on ma robotu na dome... 🙄 Takze deti sa budu starat sami o seba..no aspon ze hladom nepomru, to musim zariadit 😀 😀
@marianka79 no nic sa neboj, este ho vycepujes...ale ja uz tu starsiu asi nie...je to flegma prvej triedy 😠

lara1705
1. okt 2010

@janca13 nie,ja sa nad neporiadkom nerozčulujem, ja jednoducho ked vidim že je v skrini bordel, ticho bez slova to vyhodim a hotovo. A ked sa ma pytaju, že čo to je,tak im kľudne poviem že si maju poskladať veci. A je to.Pred tym som sa rozčuľovala ale bolo to bez vysledku,a v haji boli moje nervy,teraz ticho a bez slova.

renab
1. okt 2010

Len sa rozčuľujte, zakazujte a všeliako inak realizujte kým môžete. 😀 😀 😀 Príde doba, keď vám to bude všetko figu platné. Kým sú deti malé, tak sa to všetko vyššie spomínané dá. Takže si to užívajte. 😀