Mamičky nad 30 III. Pridajte sa!

renka9
11. jún 2009

Vitajte a zaradte sa !!! 🙂 🙂 🙂

vodnarky
12. aug 2010

@marianka79 ...aaaaa..teraz som to tu zbadala tie preklepy.. 😅 ..a je to uz dlho??lebo doteraz som si to nevsimla..velakrat sa mi stalo,ze som sa pomylila a uz som to odoslala.. 😠 .. 😉

janca13
12. aug 2010

Počujete to ticho??????? 😎 Konečne spinká!
@vodnarky tak to asi každé dieťatko je lepšie ked´si trošku pospinká....aj ja 😎 😀

vodnarky
13. aug 2010

dobre ranko vsetkym,tento kraaasny piatok.. 😀 ..
@janca13 ..ani si nevies predstavit jak moc milujem to tichucko,ked mi moja mala rebelka zaspinka..juuuuj...jak moc si ho uzivam.. 😀 .. 😎 ..inak vikend sa blizi.. 😉 ..co budete dobreho varit?bude aj nejake mnamky-mnamky? 😵 ..

janca13
13. aug 2010

ahojte 🙂
@vodnarky ...ej veru kráásny piatok 😀 aj ked´občas vykukne mráčik,zatiaľ to vyzerá nádejne 😎 Zajtra máme naplánovanú opekačku a chceme ísť na hríby,lebo ich je toľko,že samé skáču do košíka 😅 No variť budem asi pečené kura s ryžou a plnku 😝 len neviem čo nato povie tato-zlato,lebo on chcel spraviť špízy,tak bud´alebo 😉No a mňamky -mňamky musí byť,lebo ked´není tak ja snorííím ako bernardín 😎 😠 Takže v nedeľu to tu roztrasiem 😀 😀(spravím tú tortu)A aby som nezabudla,tak ja mám zase tichoooooooo 😎

vodnarky
13. aug 2010

@janca13 ...mmmmmmhm..opekacka???.. 😵 ..tak to uz sme ani my davno nemali koli tomuto irskemu pocasiu.. 😠 .. 🙄 ..
tak u nas tento vikend vyhrala fasirka pecena v trube,pyre zo smotanou a k tomu letny uhorkovy salat..samozrejme aj hovadzia polievka nesmie chybat..to sme na nu jak jak tygre na srnky.. 😉 ..a zakusok budeme mat pernik z cokoladovou polevou navrchu a slahackou..je to rychle a chutne.. 😀 ..dam ti recept?? 😉 ..

janca13
13. aug 2010

@vodnarky tak si predstav,že aj u nás vyhrala tá tvoja fašírka,takže urob o tri porcie viac,asi dobehneme 😀 😅 MM nechce kuracinu ani vidieť,lebo že jej má dosť za celý týždeň v robote 😝 no ale my budeme mať s ryžou,lebo my sme taký ťin -ťoňi a recept naťukaj,ja rada skúšam nové dobroty 😎 ...a z opekačky ti pošlem aspoň vôňu po vetre 😅

vodnarky
13. aug 2010

@janca13 ..no,kludne dobehnite..lebo ja ajtak varim,jak pre celu skolu..to som zdedila po mame..potom to len kazdemu vnucujem,alebo ked pride sestra aj zo svojou polovickou,tak ich vzdy nabalim.. 😀 ..
takze pernik.. 😵
budes potrebovat:300gpraskoveho cukru,400ghladkej muky,2 vajcia,2,5PL(polievkova lyzica)kakaa,1KL(kavova lyzica)soda bikarbony,3PL malinoveho,alebo ineho pikantneho dzemu,1/2L mlieka,1dl oleja,1 kypriaci prasok do pernika..
kypriaci prasok,sodu bikarbonu rozmiesas v muke,pridas cukor a ostatne prisady..dobre to vsetko spolu vymiesas a nalejes na vymasteny a mukou vysypany plech..pecies pomaly,miernej teplej rure,tak asi 20-30 min..hned po upeceny,este za tepla das znova asi tak 3-4PL dzemu a rozotries..nechas vychladnut a potom uz len natries cokoladovou polevou..ja robim iba tuto..
poleva:3PL krystaloveho cukru,2PL vody,2PL kakaa,70g stuzeneho masla,alebo pokrmoveho tuku..
cukor zvarim spolu s vodou,pridam kakao a maslo..necham roztopit,potom necham trocha vychladnut do stuhnutia a nakoniec potriem vrch kolaca..a potom uz len sup s nim do chladnicky na taku pol hodinku..
podavam to zo slahackou,ale aj bez tej slahacky je to super..to len ten nas tatinko..cim je toho viac,tym lepsie.. 😉.. 😀..

vodnarky
13. aug 2010

@janca13 ..a kedyze sa to mam postavit do toho vetra???.. 😎 ..

janca13
14. aug 2010

Dobré ránko 🙂 ...dáme kávu? Ale aká otrasná búrka bola v noci u nás 😠 hrúza!Hrmelo o sto tristo a náš pes sa išiel zblázniť od strachu!
@vodnarky ten perníček vyskúšam a som zvedavá aj na tú polevu,lebo mne sa ešte žiadna nepodarila,okrem varovej čokolády 😠 okolo 17:00 sa postav na balkon,alebo vyvýšené miesto,pošlem tú vôňu 😀 A môj štuplík sa už druhý deň plazí.Skončilo sa pekné obdobie pre moje kvety 😢

marianka79
14. aug 2010

hmmm perník mnam rýchly a chutný koláčik @vodnarky dobrý tip zajtra spravím a aj my sme opekali včera len ja som nejedla maso len chleba opečený a zemiaky 😀 😀 malý si dal za mna 😉 ako som došla z dovolenky som pribrala dve kilá som jedla samé ovocie a zneho som sa nafúkla jak balón tak som musela trochu odpuchnút a stalo sa 😀 😝

vodnarky
14. aug 2010

zdraviiim vas maminky.. 😀

@janca13 ..kafiiicko???mmmhm...nikdy neodmietnem.. 😉 ..o tej burke som pocula..dufam,ze nebudu zas nejake zaplavy.. 😔 ..este mam teda 15 minut a potom si vylezem teda na strechu domu a budem inhalovat.. 😉 .. 😀 ..
a ze mala stuplicka uz zacala lozit..??paraaaada.. 😀 ..gratulujem... 🙂 ..ratujte sa..kvetinky,zvieratka..vsetko... 😀 .. 😀 .. 😀 ..

vodnarky
14. aug 2010

@marianka79 ..je perfektny..uvidis..pochutite si.. 😉 ..
no teda..my zeny to mame veru tazke..snazime sa,jeme len ovocie,ked sa zatial vsetci okolo nas napchavaju iba dobrotami a este nas aj z toho nafukne.. 😖 ..aka nespravodlivost.. 😠 ......... 😉 .. 😀 ..
ale tie opekacky vam veru zavidim.. 🙄 .. 😎 ..

marianka79
15. aug 2010

ahojte babeny no tak na slovensku máme dalšie záplavy ☹ akoby toho nebolo dost
teraz by som si veru dala už aj špekačku mnam som hladná jak vlk dnes som mala nočnú som bola sama v hale a aj som sa bála všade som niekoho videla ale ked som sa obzrela nikto tam nebol iba tma ešteže rádio mi hralo 😕

marianka79
15. aug 2010

zajtra sa dám na pečenie dnes sa mi už nič nechce 🙄
@vodnarky ja mám svoj recept osvedčený podobný tvojmu 😉 ............sakra idem navštívit chladničku 😅 to bude žranica na noc 😝

janca13
15. aug 2010

No ahojte dievčatá!Tak u nás sa sekaná nekonala,od 8:00do16:30nebola elektrika a ja mám el.trúbu,takže klasická fašírka.No a poobede sme sa rozhodli ísť do Prievidze do Tesca na nákup a vôbec sme netušili.že PD je pod vodou ☹ Ani nás nepustili do mesta,ale čo som videla okrajovo mi celkom stačilo ☹ No a potom vytápalo aj Nováky,takže nás to tu líže z každej strany.U nás asi pred 3rokmi urobili hrádzu a odvtedy ,ale dnes ju hasiči prečerpávali,lebo bola plná-taký čudný pocit 😖 A to som bola rada,že nás sa to netýka,ale človek nikdy nevie...

janca13
15. aug 2010

@marianka79 no ja by som tiež potrebovala vyfúknuť....ale aspoň10kg 😝 a že sama na hale na nočnej? 😅 ved´okolo mňa keby prebehne čo i len myška tak sa pototo... 😅 😀 od strachu a ten nálet na chladničku si si zaslúžila...ty aspoň "bojuješ" že idem-nejdem.ale ja rovno idem 😠 mne už len ústa zaštopkať 🤐

janca13
15. aug 2010

@vodnarky opekačka sa vydarila 🙂 a tebe? 🙂 a netriasla som sa,lebo nebola tá el. 😠 ale možno zajtra

marianka79
15. aug 2010

@janca13 no tak zbuchla som pol fašírky so zemiakmi a uhorkovým šalátom mnam 😝 ved dnes som ešte nič nejedla 😕
@janca13 ja sa myši nebojím ale asi by som sa posrala keby prebehla 😕

vodnarky
16. aug 2010

dobreeee ranko "zenusky".. 😉 ..

@marianka79 ..fuuuuuha...tak ja sa mysi a ani hadou a ani nicoho,okrem pavukou nebojim..ale uz len ten pocit,byt v nejakej hale v noci a sama... 😕 ..to mam veru v gataaach.. 😅 ....
to s tymi zaplavami je hrozne..ale najhorsie je,ze chudakom ludom sa nedostane ziadne bezpecnostne zaopatrenie,aby sa takym veciam mohli vyhnut,aby sa nemuseli zakazdym bat,ked poprsi..ved uz je to kolko rokou zasebou,co sa to skoro kazdorocne stava...??a stale niesu ziadne zaopatrenia..!!.. 😠 ..len mam nervy,ked na to pomyslim.....idem to rozdychat... 😔 ..

vodnarky
16. aug 2010

@janca13 ... 😀 😀 😀 😀 ..ze usta ti zastopkat??? 🤐 ..???..ty si taka ukecanka??..mam rada takych ludi..nikdy s nimi nieje nuda.. 😉 ..
my sme mali vcera po dlhom case nadherne pocasicko.. 😎 ..hned sme sa pobalili jak taky Gryzvoldovci a utekali na ihrisko.. 😉 ..
ale sme sa nasmiali... 😀 ..ale ked sme tam prisli,tak bolo vidiet,ze nie sme sami,co sa ponahlaju toho rychle vyuzit.. 😉 ..

jalao
16. aug 2010

Ahojte, no konecne som sem naklusala...toto bol fakt narocny vikend, ani neviem, ci som to spominala... 😉 😉 MM bezal v sobotu Rajecky maraton, tradicne krasna akcia, v spojeni s rajeckym rinkom, plna emocii, unavy a vycerpania..
Tento rok sme ale my - dievcata len v cieli povzbudzovali, syn isiel s MM celu trasu 42km na bicykli a robil mu obcerstvovacku 😎 😎 . A to este sobota neskoncila...my sme sli popredu domov a potom spolocne na svadbu rovno ku svadobnemu stolu 😀 😀 A do 4 rana sme krepcili / MM pravdaze len symbolicky so mnou zo dva plouzaky 🙂
Takze varit som ja ani nemusela...naopak, vcera nas este pozvali aj na "popravky"....A leje tu jak z konvy!!, je skoro tma ☹

marianka79
16. aug 2010

@jalao tak to si mala teda rušný víkend?

marianka79
16. aug 2010

@jalao to sa mu ani tan covat nechcelo ani sa nečudo tolko kilákov zabehnút 😕 😕

jalao
16. aug 2010

@marianka79 , to nebol rusny, to bol priam sialeny 😀 😀 No ved jasne, ze nevladal, ledva chodil, ale zahrali nam na zelanie, tak to neodmietol 😝 😝 Nevesta nam vybrala, ze V nohach mam uz 1000 mil 😀 😀 😀 A MM mal svoje startovne cislo so sebou, pripol si ho na sako 🙂 🙂

marianka79
16. aug 2010

@jalao 😀 😀 😀 že v nohách mam už 1000mil 😀 😀 😀 a kolkatý dobehol?

jalao
16. aug 2010

to veru neviem, kolkaty skoncil, ale startovalo vyse 200 bezcov a okolo 250 takych, co si trufli LEN na polmaraton, polovicnu trat. Ale dobehol medzi poslednymi, on to robi len tak - pre seba 🙂 , nie ako ti profici, co tam makali... Aj Sajfa tam bezal polmaraton 🙂 A ty ako na dovolenke ozaj????

vodnarky
16. aug 2010

@jalao ..fiiiiiiha..jak tak citam,vidim,ze vy si ten zivot vychutnavate naplno... 😉 ..pekneeee... 😀 ..

innak
16. aug 2010

Ahojte dievcata, somtu nova 🙂

marianka79
16. aug 2010

@innak ahoj istým sposobom ajj ja som tu nová no nie som tu tak dlho 😉 tak ta vítam 😵

marianka79
16. aug 2010

@innak máš pekné motto 🙂