Mamičky nad 30 III. Pridajte sa!

renka9
11. jún 2009

Vitajte a zaradte sa !!! 🙂 🙂 🙂

marianka79
10. sep 2010

@vodnarky no neviem už čo to má znamenat včera som už tak nekašlala a dnes mám zas kašel že sa dusím hlienový až až ☹ no fakt neviem už troje antibiotiká som užívala zajtra mám poslednú tab. na kontrolu idem až vo štvrtok už to doma nevydržíííím som jak vo vazení ani von nesmiem ☹ a teraz ked sa mi to zhoršilo ma zrejme už pošle na RTG pľúc

maca793
10. sep 2010

@marianka79
no to ti nezávidím ja som na tom podobne kašel akokeby som si plúca išla vytrhnúť a nič nepomáha neboj dnes je tak a zajtra ani nebudeš vedieť že si bola chorá 😉

marianka79
10. sep 2010

@maca793 ahoj no ja to už mám skoro dva týždne asi je to vo vzduchu nejaký vírus či čo 😖

maca793
10. sep 2010

no ani sa nečudujem pri takomto počasí ja som už tiež 2 týždeň ako pes prvý sople a kýchanie a teraz kašel no ako na potvoru moja doktorka má dovolenku a zastupuje ju jedna koza ktorá má ľudí ako nakakaných 😀 a čakať celý deň tam sa mi nechce. deti boli tiež choré ale nie tak ako ja a neviem či aj očkovať sa pôjdem ked vidím že to nepomáha. ja ked raz ochoriem tak sa to so mňou tahá aj mesiac a ide mi to poriadne na nervy 😠
@marianka79

marianka79
10. sep 2010

@maca793 ☹ tak nech sa skor vyzdravieš vela čaju pi aby si to vycikala 😀 aj ja si idem zohriat šalku tea 😉 a nešte k tomu ma začali boliet aj uši lebo ich mám zalahnuté a ako sa mi uvolnujú tak to bolí ☹

jalao
11. sep 2010

@vodnarky jasne, že jej niekedy "umrie", ale on sa dá oživiť 😎 😎 Ale ako hračka je to skrátka úúúplne v pohode, neviem, prečo sa nad tým treba takto zamýšľať 😕 😕 A za kolko to máš do príchodu? Momentalne sa tu budeš cítiť ako aj v IRL, lebo je nejakých 10 stupňov a leje a leje 🙄
IDem dievčatá variť a naháňať deti ku sobotným domácim prácam...pá zatím.

vodnarky
11. sep 2010

dobreeeee raaanko... 😀

@marianka79 -nabuduce,hned na pociatku celej choroby,skus zjest 3x denne strucik cesnaku a vypit k tomu cibulovy caj z medom...doteraz,kdo to vyskusal,za 3 dni bol fit a nepotreboval ziadne antibiotika... 😉 ..ja uz inu liecbu ani nepoznam....naposledy,co som mala nasadene antibiotika si ani nepametam... 🙂

@jalao-prichod mam za tyzden aj nejakych par dni.. 😀 ...tak ten dazd tu mame aj my,ale je tu ovela teplejsie..tu je nejakych 18 stupnou... 😉 ideme veru aj my upratovat... 😝 ............ 🙄 ....................... 😉

marianka79
11. sep 2010

@vodnarky ahoj no ved hej najprv ale musím popasovat s mojou tvrdohlavostou lebo toto mi už radili aj doma ale ja tvrda palica 😖 😅 😕 🙄 som si nedala povedat lebo cibulový čaj je nechutný ble ale viem že by mi pomohol a cesnak mi znižuje tlak ten mávam 90na60 čiže po zjedení troch strúčikov by ma asi museli kriesit 😕 som ja palica 😀

janca13
12. sep 2010

dobre ránko dievčatá 🙂 😉
@vodnarky no tak už sa ti to kráti 😉 mamičke si už nahlásila čo ma variť?to mna vždy čakala zeleninková polievočka mňááám 🙂 🙂 a koľko sa zdržíte?
@marianka79 zaťať zuby,zapchať nos a šup ten čaj do seba!!! 😉 😉 no a jarmok nevyšiel ani mne lebo lialo celý deň 😝
@jalao tamagoči super hračka moja Lucka sa s ňou hrala strááášne dlho škoda že jej tá zodpovednosť nezostala 😒 no a naháňať do upratovania ju musím naháňať už od piatku 😠 a nakoniec rezignujem a porobím si sama 😠 😠 aj kedˇ si pamätám že ja som mala tiež také obdobie,ale kedˇsom bola podstatne staršia

janca13
12. sep 2010

Tak podˇme rýchlo variť.Naši majú fašírkové obdobie či čo lebo zase fašírka 😒

marianka79
12. sep 2010

@janca13 u nás bude cigánska pečienka mnam včera mi doniesli z mesta tak som ju doslova zožrala bolo ale 20 00 hod ale spala som dobre i tak 😝 aspon niečo som mala z jarmoku 🙂
inak vám prajem pekný slnečný den papa 😎

vodnarky
12. sep 2010

ahojte...peknu nedelu vsetkym.... 😀 😎

@marianka79 -to teda je..mam na mysli ten nechutny cibulovy caj...ale ked si das do toho med,tak to neni take hrozne... 😉 no,alespon,ze ti tvoji rodinny prislusnici na teba tak pekne mysleli a aspon si si troska privonala a ochutnala z jarmoku....nie? 😀 ................. 😉 .................... 😵

@janca13 -maminka je teraz u nas a s nami sa vracia aj domou.... 😀 ..takze mnamky-mnamky mame kazdy den... 😵 ...este som ani jarmok nevidela zdaleka a uz sme prezraty.... 😒 ..a vsetko co som poctivo vypotila vo fitku,uz mam naspet.. 😔 ..ale nastazujem sa.... 😀 😀 😀

marianka79
12. sep 2010

@vodnarky počkaj a ty si teraz na slovensku? neviem či mi to neušlo 😕

vodnarky
12. sep 2010

@marianka79 -nie...mamina prisla k nam do irska na 2 tyzdne... 😉 ..keby som bola uz na slovensku,tak by som ti urcite porozpravala,ako som si len popijala a papkala na jarmoku... 😀 😀 😀 ..to mnamky-mnamy,co som spominala,nam maminka kuzli tu u nas v irsku.... 😵

marianka79
12. sep 2010

@vodnarky aha tak to ma pomýlilo ja som dorobila cigánsku a mnam mnam hned som jednu spucovala tak teraz si musím dat siestu na trávenie jáááj lepšia bola ako na jarmoku v meste 😝

vodnarky
12. sep 2010

@marianka79 - 😉 😀

janca13
13. sep 2010

Dobrééé ráánko!!! 😉 🙂 Tak včera bol u nás úplne nádherný deň 😎 😎 po obede sme behli do PD a ešte bol aj jarmok a to v nedeľu do obeda mal skončiť,ale bolo toľko ľudí .... 😎 asi ani v sobotu toľko nebolo.Hnedˇna začiatku bol taký veľký macko PU a odfotili Vás s ním a tak sprosto to bolo napísané že 3 foto za cenu 2 foto 3eur. a Lucia toľko drankala aby som dala Ninku odfotiť až som súhlasila a poslala som aj Lucku nech sú tam obidve a nakoniec som zaplatila 6eur 😠 😠 to jedna fotka stála 3 no ja som to zle pochopila a už som nechcela ostať sprostá.....ty kokos to som mohla mať fotiek a fotiek ...a macko si sadol a moja Lucka je dosť vysoká a ona je väčšia ako macko 😀 😀
@marianka79 cigánsku som si nedala ani nič,boli sme po obede 😝 ale aj sa bojím dať si niečo také kedˇsi to nepripravím sama kedˇkojím ale slintala soooom 😝 😝 muž si dal turecký med a ospevoval ho až do večera 😅
@vodnarky tak to máš super kedˇti maminka vyvára 🙂 a to fitko ani nespomínaj ja mám tie isté kilá ako pred pôrodom a už som z toho zúfala 🙄 😠 😠 😠 😠 vôbec nemám čo na seba a ani si nič nechcem kúpiť,lebo to by som sa na to už ozaj vykašlala mám 1 tepláky v kt. všade chodím a ja ich volám "nedelné" 😅 A už si ma aj doma doberajú,kedˇ ma muž chytí za slaninu ja poviem že som po pôrode tak Lucia mi povedala že Nina pôjde na vysokú

janca13
13. sep 2010

(pokračovanie) na vysokú a ja stále budem hovoriť že som po pôrode 😅 😅 no najvyšší čas oprášiť orbitrek 🙄

jalao
13. sep 2010

dobre ranko, joj baby necvicte tolko 😎 ,
ja som vcera tiez vyuzila krasne pocasie a slapala ppeso 1,5km na zahradku a vecer peso naspat, malu som nahanala na kolobezke zaroven 😉 No a nedela-nenedela, my sme makali na zahradke, ludia chodili okolo na nedelne sviatocne prechadzky (a to bolo Marie!!), ale ja som si povedala, ze v sobotu lialo, nestihli sme nic, tak to porobim v nedelu, a co??? 😎 Ja som pracujuci clovek a mam svoju domacnost na krku, decka, tak sa nemozem spoliehat na iny volny den... Bolo tak krasne a teplo, ze sme sli do kratasov a normalne nas slniecko v tvarach "osmahlo". vecer som narobila detom dlho slubovane hranolky, komplet patka sme sa vykupali a cakala som na tenis...
Radost mi skazil dazd v NY, takze finale sa odlozilo na dnesny vecer. No a v noci som sa zobudila 🙄 na taku bolest hlavy, ze som musela vstat a sup Ibalgin, hadam hodinu este trvalo, kym mi to preslo, citim sa jak po flame ☹

@janca13 sa milujem domace fasirky, starsia dcera to ale odmieta...ostatni to lubia, s inymi jedlami je to zase naopak, ja s MM to lubime, dvaja starsi nie..a tak dokola 😒

marianka79
13. sep 2010

@janca13 no tak na to ja nepozerám síce ked som kojila tiež som si dávala pozor na to čo jem ale nie zas až tak 😝 že by som si odopierala to čo mi nos vykrúca
@vodnarky fúúúj pijem cibulovú šťavu s cukrom podla receptu som si to robila a blééééééééé ja sa z toho potyčkujem to je hnus smradlavý a vieš ako to pijem? 😀 😀 😀 zapchám si nos a dávam si po lyžičkách mama sa na mne smiala aký som si našla sposob 😅 😅 😅

@jalao no to potom ako varíš ? ked to máš tak všelijak 😀 každému zvlášť? 😕

marianka79
13. sep 2010

no veru cvičenie 😖 som už doma kóóólko dlho a som jak kvasnice len sa cpem a kvasím stepper je odložený v skrini mala by som ho trochu oprášit 😉 minule som o tretej ráno robila brušaky lebo sa mi nechcelo spat 😅 tak si to asi zopakujem len nie tú hodinu 😅 😕

marianka79
13. sep 2010

v skrini alebo v skryni ?rozmýšlam že asi tvrdé 😝 ale nie má tam byt makké sakra aj so slovinou

jalao
13. sep 2010

@marianka79 to isto nie!! proste vzdy sa musi ten jeden prisposobit a zjedia to hoci aj s frflanim 😉 Ved nevarim ziadne extremy - normalne domace chutne a klasicke jedla... Ale konkretne karfiol alebo cukinu viem, ze lubim len ja, tak to si robim ja pre seba, nikoho nepresviedcam - aspon mi viacej zostane 😀 mnaam.
A cibulovy caj aj stava su riadne sajby, no ale fakt to pomaha....vzdy lepsie ako ATB 😝

marianka79
13. sep 2010

@jalao no karfiol aj ja lubim aj ked smrdí ked sa parí ale je mnam inak aj moj synátor je velmi prieberčivý ale najviac lubi holé pečivo a chleba ale ked chcem aby všetko zjedol tak mu poviem že mu nedovolím hrat PS a to pomáha zje aj to čo nelúbi 😀 😝 ešteže ho máme(ten pleják myslím) 😀

vodnarky
13. sep 2010

zdraviiim.... 😀 ...no ale ste tu toho popisali...... 😅 citam,ze ste mali krasne vcera....to my uz trcime druhy den doma,lebo len prsi a na malu nieco leze...zacala mi nejako kaslat....boze!!!!vzdy som z toho uplne hotova,ked ochorie... 😖 .. 😔

@janca13 - 😀 😀 😀 ..to s tymi teplakmi dobre poznam...ja ked som otehotnela,mala som 65kg a ked som porodila,tak nejakych 95kg...citila som sa jak take prasa..spravila som 3 kroky a uz som funela,ako keby som zabehla ale 20km... 🙄 ..takze ci som chcela,alebo nie,musela som zacat nieco robit zo sebou,lebo inak by som sa dostala len do poriadnych depresii... ☹ .. 😠 ..tak sa mi nakoniec podarilo zhodit nejakych tych 25-28kg...ale je to na dobrej ceste,lebo este stale som neskoncila a snazim sa sportovat a este mi aj mala pomaha s nejakymi tymi kileckami,co cely den za nou len lietam a vsetko dviham zo zeme.. 😉 ..takze kondicka mi nechyba.... 😀 😎 ..

@marianka79 -viem...je to inak penkny humus..mala si si dat do toho radcej med..humus by bol aspon o troska chutnejsi.... 😉

vodnarky
13. sep 2010

@jalao -ze kratase??? 😅 ..tak to my tu,sme uplne skoncili... 🙄 ..mozem zacat menit veci v skrini..letne za zimne..snad,ked pridem teraz na slovensko,tak este nejake to slniecko vykukne aj na mna... 😎 a nemala si ty vecer upal od tolkeho slniecka,ked vas tak osmahlo????.. 😉

jalao
13. sep 2010

@vodnarky ahoj moja, no tu sa ukazuje to vytúžené babie leto, včera bolo až 24 stupnov, dnes tiež podobne, ale asi som to prehnala, lebo ma hrdlo pobolieva, tak dnes som bola len doma a zdolala som horu prádla so žehličkou 🙂 Teraz si idem vychutnať to finále Nadal-Djokovič...no paráda 🙂 🙂
Baby o váhe sa nechcem ani začať baviť, za posledných 5 rokov mám pomaly-nenápadne plus 3, sama neviem prečo, ale momentálne som naladená na nejaký počin...že MUSIM dačo spraviť, zatial obmedzujem jedenie, ale ja nemám pevnú vôľu, tak uvidím...občas kukám ku tým dievčatám do témy o chudnutí a obdivujem ich s tými ovocnými dňami a tak podobne 😖 😖

janca13
14. sep 2010

@marianka79 no to ja si nedám len na takých jarmokových akciách,lebo ja som vyučená kuchár-čašník a viem ako sa robí...a môj muž je kuchár a fakt dobrý a on zacíti prepálený olej na sto honov 😀 😝 😅a aj na mäso mu stačí kedˇ pozrie,alebo klobásku a vie odkedy je na tom grile alebo či tam už nebola deň predtým,ale normálka chodíme do reštaurácie sa najesť 😝 a s čajíkom súcitím,ale zaberááá 😝 😉 brušáky o 3 ráno? 😝 no to by som si radšej oči prelepila páskou aby som nemusela ísť cvičiť 😀 😀 😅

janca13
14. sep 2010

@jalao a ja tiež veru robím aj v nedeľu veľa veci čo by som nemusela 😅 ale mne sa ti vtedy najviac chce 🙄 a tak si mi pripomenula že my sme tento rok karfiol ani nerobili a táááák ho ľúbime u nás sa tiež musí jesť to čo je uvarené,ale väčšinou zjeme všetko všetci akurát Lucka nechcela donedávna žiadne mäso teraz už zje ale nie kedˇje nakrájané na kocky 😝 nechápem a budeš sa čudovať ale u nás je rozšírená chrípka 🙄 tak bacha na to hrdlo

janca13
14. sep 2010

@vodnarky tak mne ostalo 15 kg 😝 vôbec nechcú ísť dolu 😝 ja som asi v prechode 😀 😅 a vedˇ pohybu mám tiež veľa malá,záhradka každý deň prechádzky...ale ja som predtým aj cvičila aerobik a teraz sa mi nechce 😝 ale začína sa u nás cvičiť zumba tak som rozmýšlala....ale to je taký blbý čas večer....(a výhovorka je na svete! 😝 ) a malej tiež rýýchlo nasadˇ nejakú domácu liečbu 😉