Mamičky nad 30 III. Pridajte sa!

renka9
11. jún 2009

Vitajte a zaradte sa !!! 🙂 🙂 🙂

janca13
27. okt 2010

@marika1977 no ty sa hneváš že ti malá vybehuje len tak von a to ja v krátkom rukáve raz pre zemiaky raz preto potom pre to ......no a večer sa čudujem že ma klepe zimnica 😝 no ako môže mať rozum dieťa ked ho nemá dospelá osoba 😝 😅

janca13
27. okt 2010

No a moja Lucka má ešte sádru a k tomu sa jej pridala aj chrípka či čo tak je doma,ale asi môžem za to sama lebo som ju dala zaočkovať a nikdy som ju predtým nedávala a ani nemáva chrípku no nie som sprostá?????Neviem čo mi preskočilo asi som si myslela že ked je to teraz moderné.....a najviac ma štve že má strašný herpes cez celú pusu ani sa jej poriadne nedá jesť a rozprávať ☹

marika1977
27. okt 2010

@marianka79 skus kysle uhorky zapit mliekom...vo mne to raz spravilo tornado 😀 😀 😀
@vodnarky aj mi dakujeme 🙂

marika1977
27. okt 2010

@janca13 tak to si vystihla 😀 ja pre zmenu pobehujem von dnu v zupane 😅 😅 😅 darmo,aj drevo treba doniest aj zverinec nachovat...a to ta moja mala je hotovy zivel...ja lezim a ona potisku vybehne von a tam vystraja a ja potom nestiham...tak ledva cakam starsiu zo skoly.... 😝

marika1977
27. okt 2010

@janca13 no chudatko,ta ale dopadla...to tie protilatky a reakcia tela na ockovaciu zmes jej pekny bordel spravili v tele chuda mala.... ☹

vodnarky
27. okt 2010

ahojte... 😀 ..ja len tak...kukuk.. 😕

@janca13 -jeeeeezisko maaaaaaria...!!!!....to fakt,ze co ta to napadlo..... 😅 ...my sme tiez nikdy neboli ani raz zaockovany proti chripke...a ani ju moc nemavame...takze ju podla mna nepotrebujeme...to ockovanie je podla mna pre ludi,ktory su casto chory a mavaju tu chripku pravidelne a casto...inak zdravi ludia z dobrou imunitou ju nepotrebuju...
teraz uz len cakat,nech sa jej s tym virusom organizmus vysporiada a potom bude dobre....uvidis.. 😉

vodnarky
27. okt 2010

@marika1977 - 😀 😀 😀 ..kysle uhorky zapit mliekom???dobraaaa kombinacia... 😀 😀 😀
ale marianka79 musi chodit aj do praace... 😀 😀 😀 ................................................................. 😉

marika1977
27. okt 2010

@vodnarky tak v tom pripade to nieje vhodna kombinacia 🤐

terez34
28. okt 2010

@janca13 no to ockovanie je podla mna blbost ja som asi pred piatimi rokmi dala zaockovat deti a skoncili z teplotami jak hovado a odvtedy som to uz nespravila ale clovek chce dobre a potom do dopadne na houbi 😒

terez34
28. okt 2010

@marianka79 na upravenie stolice su dobre aj susene hrozienka a vela vlakniny no a fakt ten pohyb 😝

jalao
28. okt 2010

@marika1977 na mna vyborne ucinkuje kysla kapustova voda priamo so suda. Ked vyberam kapustu, nacapujem si plnu salku a mam o crevnu sprchu do par hodin postarane 😀 😀
@vodnarky a to sa zase neboj, to len prefrci a je to hotovo!! Ale vacsinou si taketo "akcie" nechavam na sobotu 😀 😀
Tento tyzden sme mali vsetky 3 baby doma tiez sprchu...deti aj zhora...no nic moc, ale uz je to za nami.
Ockovat by som sa ani ja, ani decka, proti chripke radsej nedala...z tohto mam strach. Radsej tu kapustnicu a spagety s cesnakom...to je zarucene prirodne antibiotikum. Chripku mavaju tak raz za 3 roky..a to su vsetci v kolektive 😉 😉

marianka79
29. okt 2010

ahojte baby serte na to!!! 😀 😀 😀 😉
@terez34 začala som jest ovocie a hlavne hrozno a sa mi to upravuje a takisto aj slnečnicové semienka a aj tekvicové mi pomáhajú

marianka79
29. okt 2010

@marika1977 tak takú kombináciu som neskušala ale
@vodnarky v práci mamé tiež zachody 😉 ale total humus 😖 v takom su stave bléé ale ked ma to tam chytí si teda nenavyberám raz tam bolo hovno na stene zalepené ho humus sa normal hambím za to kde robím 🙄

ale už dost o tomto 😅

a o tom očkovaní ja som sa dala len raz ale som si povedala že u sa nedám ja som chrípku nemala snad od zakladnej školy tak načo ked tým netrpím ja "len" močové cesty ale zistila som čo je toho príčina a tak som spravila opatrenia aby som sa tomu vyhla a darí sa uvidím ako mi bude v zime

vodnarky
29. okt 2010

ahojte... 😀

@marianka79 - 😀 😀 😀 😀 😀 😀 ...no coment.... 😉

vodnarky
29. okt 2010

@terez34 -presne to sa stalo aj u nas v rodine,ked sa raz dala zaockovat sesternica aj z detmi...vsetci boli na to brutalne chory.... 😖

marianka79
29. okt 2010

@vodnarky 😉 veru no comment ..................................ved práve preto sa neočkujem lebo z počutia len takéto prípady su že ešte viac ochoreli a radšej budem pchat do seba ovocia ako humus v striekačkách

vodnarky
29. okt 2010

@jalao -no mala to ma uz od pondelka... 😅 ..ale vcera sme boli zas u lekara a ta nam povedala,ze existuje 2 druhy hnaciek...jedna je ta 2-dnova a druha trva aj vyse tyzdna...no a pred vyse dvoma tyzdnami sme mali tu 2-dnovu,tak co si nevyskusat aj tu tyzdnovu..?????.... 😅 😖 ☹ 🙄 ...ale rozdiel som spozorovala v tom,ze pri tej 2-dnovej ju nebolelo brusko a pri tejto zakazdym ked sa ide pokakat...
ach...nech uz je to za nami... 😔 ............................ 🙂

vodnarky
29. okt 2010

@marianka79 -my tiez...akurat vcera sa ma pytala doktorka,ci malu nedam zaockovat..????tak som jej to hned vysvetlila... 😉

janca13
29. okt 2010

Nooooo baby ale ste mi dali 😝 😝 😝 ale ja sa polepším a o rok ooozaj nedám zaočkovať čestné pionierske 😎

vodnarky
30. okt 2010

ahojky.. 😀

@janca13 - 😀 😀 😀 😀 ..cestne pionierske????tak to bude velky pruser ak to porusiis.. 😠 ........ 😉
a inak...nemysleli sme to v zlom.... 😀

vodnarky
30. okt 2010

a inak...ako prezivate sobotu???okrem upratovania... 😝 ..to uz mi mame za sebou.... 😀

marianka79
30. okt 2010

ahojteno ja som spala do 13 00 hod som po nočnej a bola som ha hrobe zapálit sviečky zajtra ideme tiež patko mal výlet vlakom aj sa vyjašil s priatelovým synovcom som sa na nich teda nasmiala hotové tornádo robili 😀 😀 😀

jalao
2. nov 2010

@vodnarky ahojte, no v sobotu som si poriadne doma zamakala a potom aj na zahrade, jesenne prace nam isli od ruky, bolo 18 stupnov vonku!! nadherny den... V nedelu som boli tiez na cintorinoch a u rodiny na par navstevach, kedze bol takyto sviatocny predlzeny vikend 🙂
@janca13 no ved ak mate s ockovanim dobru skusenost a predtym byvali baby chore, tak vy si ho musite pochvalovat, moze byt, ze mnohym to takto vyhovuje.
@marianka79 tak si vyspata jak sipkova ruzenka..esteze ta maly necha..u nas by to bol teda problem, Tana vzdy od rana buntosi a chodi nam kazdych 5 minut do spalne oznamit nejaku "neodkladnu" informaciu, ktora ju prave napadne 😀 😀

janca13
2. nov 2010

@vodnarky pioniersky sľub a porušiť????čo si !!!aby ma vylúčili to by som si neodpustila 😀 😀 😀 😀 😀 a je mi jasné že ste to nemysleli v zlom ved ja som aj potrebovala počuť že som blbá 😉 😀
@jalao no ved práve že sme sa nikdy nedávali očkovať a už ani nedám!!!!!!!!!!!! 😠 ved aj mm sa ma opýtal či som potrebovala dať niekomu zarobiť.A chrípka zložila minulý rok iba mňa to asi preto že som bola vyčerpaná po pôrode a jablká mi nejak prestali chutiť a kapustu som neriskovala lebo som ju kojila.Ale teraz sa už napchávam kapustou aj ked kojím ved už je veliká.

@marianka79 aj ja chcem spať tak dlho ☹ ☹ ☹ moja Ninka je nejaká domotaná z toho posunutého času a vstávame o 5:00 😝 😠 😠

marianka79
2. nov 2010

dobre ranko akurat vstavam ale nejak sa nemozem vykotit z postele dnes ma caka nocna.... 😒 vcera som tiez robila rannu baby nemate mi co zavidiet v poslednom case chodievam taka unavena z roboty tak preto si tak pospim esteze mam tu mamu a po nocnej mi pata odvezie do skoly a ja mozem spat to je velka pomoc 😔

marianka79
2. nov 2010

@janca13 tak čo lucke je už lepšie? si sa aspon poučila že očkovanie nie je dobré aspon takéto nie
mna teraz očkovali povinne proti tetanu ma teraz svrbí tá ruka a to je už aj týžden odvtedy 😕

janca13
3. nov 2010

@marianka79 no už je dobre 😝 už som ju dneska zaviezla aj do školy chúda moje musela vyskackať toľko schodov na tej jednej nôžke 😝 ale už aj sama chcela ísť.No a tá pomoc tvojej maminky to je fakt na nezaplatenie.Nám nemal kto pomôcť s Luckou ona sa od 1triedy vystrájala sama aj do družiny mi nechcela chodiť tak sa naučila si aj sama zohriať jesť no a ked bolo najhoršie behla tete susede a to máme asi super,že máme susedy babky dôchodkyne ,lebo ked sa im niečo nezdalo už aj boli u nás,alebo mi volali na mobil. 🙂

janca13
3. nov 2010

@marika1977 a čo je s tebou mamina si doma???už si sa dávno neozvala tak dúfam,že sa držíte 😉

jalao
3. nov 2010

@janca13 ahoj, tak a ako dlho bude este mala so sadrou? hojí sa jej to dobre? Moj syn mal sadru aj 7 tyzdnov, to bolo dost o drzku... ☹ No a presne, ako pises, nasa ziacka od druhej triedy sama do skoly rano, my sme vsetci odisli a ona sama aj pozhasinat, pozamykat, kolko krat som este v robote rozmyslala, ci vsetko zvladla..A mobily veru este neboli..resp. sme ich my nemali 😝 😝 Teraz uz obcas premyslam nad najmladsou, kedze od septembra bude prvacka, ako toto poriesime, ked budeme uz v domceku a tam sama cvalat z druziny nebude moct..aspon kym sa poriadne cez cestu nenauci.
ozaj , janka, mame novy kotol!!!!!!!!!!!!!!! 😀 😀 😀
@marianka79 ja sa veru tiez na tu tetanovku musim vybrat...

marika1977
3. nov 2010

@janca13 ahoooj...este som doma ale uz nie dlho ☹ asi od pondelka nastupujem do nemocky 😒 ...ze vraj mam prilis zrelu placentu,tak ma chce mat moj porodnik pod stalym dozorom ci mala pribera....a to mam dalsiu novinu...z radka mame zas dievcatko...ten odfoteny pipik v 16tt boli asi pisky alebo ja uz neviem,tas som sklamana bo synkovi sme sa vsetci tesili... 😉 co uz,do tretice baba................ma 2kg ale bojim sa ci bude priberat tak ako ma...vyzera to,ze sme dobacovali 😢