Mamičky nad 30 III. Pridajte sa!

renka9
11. jún 2009

Vitajte a zaradte sa !!! 🙂 🙂 🙂

vodnarky
14. sep 2010

ahojte maminky.. 😀

@jalao -24 stupnou???uaaaau.... 😅 ..paraaada... 😎 ..
zdolala si horu pradla na zehlenie???? 😝 😝 😝 ..ja radcej vydrhnem cely dom po kolenacky,ako keby som mala zehlit... 😠 😝 🙄 ..zehlim iba malej..sebe ozehlim,ale to uz musi byt riadne emergency... 😉 ..
inak tie vseliake diety,ako ovocne dni,alebo zeleninove neuznavam...akurat som iba nervozna a neda sa to somnou vydrzat... 😠 ...... 😉 ....... 😀 ..ja zjem uplne vsetko...od kolacou po fajnove rezniky z majonezovym salatom.... 😵 ..podla mna staci,ked clovek sportuje..dieta ani neni moc dobra,lebo telo si moze zvyknut na ten beztukovy jedalnicek a potom si das raz rezen a telo si to hned ulozi,lebo ho nema dostatok...tuky su tiez potrebne pre organizmus...takze staci len cvicit a cvicit a jest mozes vsetko...schudnes ajtak..mam to vyskusane.... 😉 ..... 😀

@janca13 -tu zumbu poznam....je to perfektna vec..lepsie ako hocijake cvicenie...tanec spojeny z cvicenim...a ja milujem tancovat..po hodine budes odchadzat zo zumby,ako keby si sa kupala.... 😀 ... 😉 juj a ta zumba,to je viac-menej zameranie,take latino....oleeeeeeee.... 😀 ..ide ma az roztrhnut od uzasu....take ja mozem...normalne citim,jak mi aj krv v zilach zacne rychlejsie prudit.... 😀 😀 😀 .... 😵 😵 😵

marianka79
14. sep 2010

baby s čajom som už skončila nebudm to piť 😖

marianka79
14. sep 2010

@vodnarky ja som bola na zumbe raz a nelubilo sa mi to moc 😒 viac sa mi lubi step a tie zostavy sú super vždy som sa tak vybláznila a odreagovala od všetkých tých stresov a problémov len už som na aerobiku nebola dĺĺĺho a teraz po chorobe no neviem ale zistila som že odvtedy ako som prestala pravidelne cvičit tak sa choroby na mna valia je to asi tým 😖

vodnarky
15. sep 2010

dobreee ranko vsetkyyym... 😀

@marianka79 -velmi aj zalezi na tom,ako je to podane..aky je trener,aku mate hudbu.. 😉 ..ale je to kondicnejsie,oproti aerobiku a to sa mi na tom paci..teraz,ked si po chorobe,tak by si mala este take 4-5 dni vydrzat v klude..ale to s tym pravidelnim cvicenim mas pravdu..mne sa to uz tak stalo tiez..neviem.ci to je len taka nahoda... 😒 ..ale ked mi do toho nieco pride,ze nejdem aj mesiac,tak sa citim viac unavene a bez energie..a vtedy je to telo asi viac oslabene a perfektny ciel na nejaky virus.. 😖 ....................................................... 😉

vodnarky
15. sep 2010

@marianka79 -este nieco....ked uz nemozes pit ten caj a pohorsi sa ti,daj si radcej 3x denne strucik cesnaku...ved cesnak,to mas prirodne ATB... 😉

marianka79
15. sep 2010

@vodnarky dakujem za radu ale nemožem moc cesnak lebo mám nízky tlak a bojím a že by som odpadla lebo mávam točáky kolkokrát a musím a niečoho chytit aby som nespadla cesnak jedine až večer pred spaním ked už tak

marianka79
15. sep 2010

@vodnarky a to z tým cvičením ja už dva roky necvičím a za ten čas sa mi zhoršilo všetko nechcem si tu nič privolávat ale je to tak zápal močovej platničky to boli aj 40tky horúčky dalej infekt močových ciest ,gynekologické problémy aj 3x 😖 a teraz toto čo mám no za dva roky je toho dost si myslím ked predtým som šla k dr. 1x za 2 roky teraz som tam furt tak to cvičenie je fakt učinné všetci si mysleli že som blbá ked chodím cvičit ved som chudá tak načo cvičím mi vraveli a oni nechápali že ja necvičím preto aby som schudla ale aby som sa lepšie cítila a hlavne chrbtica lebo aj tá ma začala boliet viac ako predtým 😖

jalao
15. sep 2010

ahojte, tak tu sa už cvičí...vlastne necvičí 😀 , aj tancuje..no ja dnes tancujem len v kuchyni, máme rizoto a decká sú už akési hladné zase, syn píše projekt o záchranárskych psoch, dievčatá sa hrajú a MM klasicky na dome, predstavte si, máme tam nasťahovanú kunu a robí nám tam škodu, tak dáme na noc nejaké klepce, MM porcoval slaninu, nech ju nalákame. Včera večer tu boli další obzerači bytu, už ani neočakávam pozitívnu reakciu, hoci pani vždy avizuje, že tú to vážni záujemci 😠 😠 😠 , vždy mi to pripadajú len špekulanti...
Ja dávam deťom povinne každému pol cesnaku ku raňajkám, ked je takto volno, že raňajkujeme spoločne, ako prevenciu, už si zvykli...a na špagety im to tiež dávam, máme vlastný dopestovaný a ten má teda dvojnásobné grády oproti tomu "tescovému" 🙂
pa zatial, idem pokračovať, lebo sa tu zamocem a idem lapať tú kunu a dokončiť jesenné práce na záhradke, kým neprší.. 😉 😉

marianka79
15. sep 2010

@jalao takže fašírka neni? 🙂 ja som robila kapustu knedlu z maskom tak sa zas nažeriem 😀 😀 😝

vodnarky
15. sep 2010

@marianka79 -na chrbticu trpim aj ja..a hrozne.... 😔 ..preto chodim aj vela plavat...dost mi to pomaha...
to s tym cesnakom vyskusaj teda aspon iba vecer,ked uz budes mat vsetko porobene a uz sa nebudes musiet fyzicky nicim zaoberat..najlepsie asi pred spanim...a manzel nech si zaobstara masku.... 😀 ... 😉

vodnarky
15. sep 2010

@jalao -viem,ze keby sa ten byt rychlo predal,to by bolo fajn...ale poznas nieco take ako...zakon schvalnosti..????cim viac na to budes mysliet,tak tym viac to bude v nedohladne...a dnes su ludia inak priebercivy....ale nebud z toho smutna....raz ho predate urcite...drzim ti,ako sa hovori,vsetky pace...aj na nohach.... 😉 .... 🙂
a inak s tou kunou...to ako ju chces lapit..???vidim,ze ty si ina zabehnuta mamusa.....nasi sice maju zahradu a aj si tam sadia vselico,ale ja nemam o tom ani sajnu 😅 ...ja som si len tu v irsku za domom zasadila travu,aby sa nasa mala princezna mala kde hrat,ked bude teplucko.... 😎 ... 😀

marianka79
15. sep 2010

@vodnarky nemám manžela som rozvedená 😉 a priatel so mnou nebýva leda tak syn 😝 a jemu cesnak nevadí 😉

janca13
17. sep 2010

Ahojte dievčatá prajem pekné upršané ránko!!! 🙂 😉 😠 No baby tak sa mi zdá,že tie choroby sa prenášajú aj cez PC,lebo ja som bola včera ako keby ma niekto riadne zmlátil. 😠 Celá Jana ma bolela a to som si ešte naplánovala toooooooooľko roboty. 😠 MM je dobrovolný hasič a oni majú dnes prísť akože pozrieť Ninku(oni chodia až tak neskôr nie hned´po narodení) tak som si chcela niečo nachystať a zvládla som len venčeky z odpalov cesta a nachystala som si aj pusinky kt budem plniť nátierkou zo syra a krabích tyčiniek a šalát na chlebíčky.A ten sa mi zdá dosť slaný tak asi vééééľa vypijú 😀 A ešte by som mala nejaký zákusok,ale naviem.....a poupratovať 😝 😝 Tak idem makať,zajtra napíšem ako to dopadlo. Fúúúúúúj dieťa sa mi pototo cííííítite??? 😝 😀 Hlási sa niekto na prebalenie? 😉 😲

jalao
17. sep 2010

@janca13 😀 😀 😀 v tom dazdi to tak dobre necitit na dialku 😀 , ale ja sa fakt nehlasim, nehnevaj sa...ja som sa uz za poslednych 15 rokov naumyvala tolko pos...ych zadkov, ze az no!! 😀 😀
V nasej polodedine, kde budeme byvat, su tiez hasici!! casto trenuju na ceste a Tana len zira, ze co sa to deje 😕 Zostane po nich vzdy potopa na ulici 🙂 .
No baby, kunu stale nemame chytenu, musime byt asi trpezlivejsi 😠
@vodnarky no ja som si zahradku zriadila hlavne kvoli detom, niet nad vlastnu zeleninu a ovocie... ziadne hnojiva, ani pesticidy, max. tak kravsky alebo kuraci hnoj do zeme 😀 😀 , ale nie..to srandujem, to nerobim (zatial)..ale to je jedine hnojivo, co uznavam - ze Janka? 😎 Vlastna mrkva, hrasok ci maliny ma totally different taste!!

vodnarky
17. sep 2010

pekny den vam prajem.... 😀

@janca13 -fiiiiha...mnam-mnam... 😵 ..neprides aj k nam????zrobim ti kafco a budeme si vychutnavat tie dobroty,ktore stale robievas... 😀 ..a stym prebalovanim...ja mam sice len jedno dieta(zatial),ale na teraz mi to staci... 😝 .................. 😉

@jalao - 😀 😀 😀 ..ta kuna sa vam urcite niekde vysmieva.....nechytis ma...nechytis.... 😀 😀 😀 to s tou zelenikou mas absolutnu pravdu...ja som to citila,ked som prisla k babicke..ona pestovala vseliaku zeleninu cely zivot..uplne ina a vyraznejsia chut to bola....mnam.... 😵 ... 🙂

marianka79
17. sep 2010

@janca13 ja sa hlásim na prebalovanie 😵 no priznám sa radšej by som svoje prebalovala 😉 už konečne nejaké bejby by sa mi šiklo 😵 inak ja neviem že by som ta nakazila jááá 😕 😅 od poj si kábel lebo to ešte viac schytáš 😀 .....srandujem........už tu bol spomínaný recept na zdravíčko 😉 inak čo chceš stihla si toho dost mnam kde to bývaš ?neostal ti ešte venček??? baby ja už zajtra trielim do roboty ani si neviete predstavit ako sa teším aj ked je sobota a vačšina ludí je doma mne je to fuk konečne uvidím aj iných ludí ako doma 😀 😀 😀 😝

janca13
17. sep 2010

Hotovo 😝 návšteva preč,dieťa ha-ha riady umyté a ja by som zniesla takú poriadnu masáááž 😝 mne sa asi scvrkávajú svaly alebo čo 😠 baby a dik za pomoc.... 😉
@jalao no u nás bývajú aj riadne hasičské súťaže ....aj ja som mala záhradku,ale už som to vzdala...na jar kedˇsme si všetko posadili tak v kuse pršiavalo a všetko nám zhnilo 😠 😠 😠 bolo mi do plaču som sa namakala ako somár aj priesady sme kupovali....no zemiaky sú ešte tam ale zase prší a je to tak zbité že ich budeme musieť kopať asi krompáčom 😠 ......ak teda vôbec...a tak som si pokopkala pri dome 1mx1m a mala som 4 mrkvy a 10 uhoriek 2 cukety toť fsjo 😅
@vodnarky a vedˇ kľudne dobehni ty ešte toho ostalooooo 😉 aj kávičku zalejem a verím ti že máš toho prebaľovania až-až 😝 a už sa ti kráááti cesta domov 😉 😎 a čo malička už je ok?

janca13
17. sep 2010

@marianka79 venčeky ostali dobehni ....a misia prebalovanie úspešne ukončená 😝 ja ti verím že by si si rada aj to svoje ja som tiež čakala 9 rokov a nič..... 😔 až potom kedˇ som to vzdala...ľaľa... 🙂 a to som už bola zmierená s tým že sa nedá 🙂 a už si zdravá kedˇideš pracovať? aj ja by som už išla ale len tak na 1 šichtu pokecať ... 😅 😀

marianka79
17. sep 2010

@janca13 no zdravá ale ešte kašlem tak prídi na jednu šichtu a pokecáme ale jedine s venčekmi 😀

vodnarky
18. sep 2010

peknu sobotu zelaaam... 😀

@janca13 -teraz na buduci tyzden,jak dojdem na slovensko,tak berem malu k doktorovi na kopletne vysetrenie....s tychto lekarou tu,som uz na nervy... 😠 ..neviem,co je zas v ovzdusi,ale vela deti tu ma strasny kasel...ziadna horucka,alebo sopel...len sa zacne dusit z nicoho nic...hlavne v noci..zobudi sa na to aj 2x za noc..lekar mi predpisal akurat syrup,ktory doma uz mam.. 😅 .. 😠 ..inak cez den je v pohode,,tak neviem,co sa deje..ale doktor ma utvrdzuje,ze to je teraz nejaky virus..ked som sa pytala znamich,co maju tiez deti,tak mi to potvrdili..ale ja sa nedokazem s tym len tak lahko zmierit,ze je to len nejaky virus... 😔 ..ach...no...uvidime,co mi povedia na slovensku...ale poznam aj pripad,co jednej mojej kamoske-slovenke,jej syn dostal zrazu vysoke horucky,bol aj strasne vyhadzany na ustach a lekar nevedel,co to je,ale predpisal mu ATB..ked ich dobral,tak na 2-3 bolo vsetko ok a potom sa mu to vratilo..kamoska sa nasrala a isla ho dat vysetrit na slovensko a tam mu podla krvnych rozborov zistili,ze ma nejaku velku infekciu a pekne ho aj vyliecili...nechapem,ako si jeden doktor moze dovolit predpisat ATB a pritom ani nevie,co sa vlastne deje... 😅 ... 😠 prestavam verit tomuto zdravotnictvu tu a rozhodla som sa,ze aspon 2x rocne budem chodit na slovensko,na kopletne vysetrenie malej..a je mi uplne jedno,kolko za to zaplatim....

jalao
18. sep 2010

ahojte dievčatá, dnes som sa sem akosi celý den nedostala...stále bolo dačo na práci. návšteva odišla pred polhodinkou, tak ma napadlo, že pozriem, čo nové ste popísali. Dnes mám v pase výnimočný den...moja staršia má narodky 🙂 🙂 🙂 Oslavujeme zajtra, prídu naši, švagrovci a ešte si praje dievčenskú párty, ale to spravíme až neskôr...Mám v pláne nepečené tiramizu a taký citronový tvarohový mňam koláčik a gyrosový šalát, ten je skvelý... 😎
Jani, to s neúspešnou úrodou hrozne štve, už som to tiež zažila...a už sa nechcem opakovať, ale mne sa nádherná kukurica urodila, tešili sme sa na ňu všetci a tesne pred zberom nám to tie mrchy kuny vyhrýzli 🙄 🙄 🙄 🙄 To už naštve aj najvernejšieho milovníka zvierat 🙄 🙄 🙄
Vodnárka, no je to všetko zvláštne, čo píšeš, ja by som si pomyslela, že tam máte healthy care na dobrej úrovni, tak som prekvapená...Ale plátať každý kašel nejakým sirupíkom od podlahy tiež asi nie je riešenie...
Janka, ja už zase kýcham, tieto jesenné chladné rána mi akosi nežičia... 😒 Príjemnú šichtu prajem...

janca13
19. sep 2010

Ahojte dievčatá 😉 Mám chvíľku čas tak som kuk.
@vodnarky no tak to s tým zdravotníctvom som teda riadne čumela... 😒 a ja že to je len u nás taká bieda ....to kedˇ kašle iba v noci asi sa jej uvolňujú hlieny a dráždia ju 😔 daj jej na noc vyššie vankúš a nakrájaj cibuľu na kolieska daj na tanier posol a daj pri hlavičku .Smrad ako v pavilone opíc ale mojej Lucke vždy zabralo 😝 😝 ono to rozpúšťa hlieny no a ked´prídeš domov tak jej daj urobiť komplet.vyšetrenie,možno je to ozaj vírus,alebo vlhké počasie....istota je zicher 😉
@jalao a že aké nočné vtáča si ty?! 😉 o 3 týždne aj mňa čakajú oslavy,baby budú mať narodky 😝 no a tiramisu ja môžééém 🙂 🙂 a ten gyrosový šalát počujem prvý krát a znie to super,čo to je?a čo kuna?už je vypchatá potvora ????zverinu ani nespomínaj 😠 minulý rok sme mali zemiaky a mrkvu celkom obžraté od myši 😠 😠 😠
@marianka79 aké boli prvé dni v práci??

vodnarky
19. sep 2010

ahojte... 😀

@jalao -healthy care tu maju ako v davnej dobe za opicami....jedine,co tu maju na urovni,su socialne podmienky a zabespecenia...u nas podla krvy zistuju,ci je treba nasadit ATB..tu nie..daju ti ho,aj ked nevedia co sa s tebou deje.. 😅 ...inak mnam,mnam,co to tam mas nachystane...na tie dievcenske party sa aj docela tesim,ked to pride aj na nasu malu princeznu...buduci rok uz nastupuje do skolky a ten dalsi uz do skoly..tak uvidime,kedy to pride... 😀 ... 😉

@janca13 -ale ona praveze nema sople..vobec..vankus jej davam tak vyssie...ked jej to zacne,tak jej dam hned syrup,potom jej podam troska vodicky a chvylku pozerame von oknom na tmu a lampy...ona za par minut akokeby aj zabudla na ten kasel,ten uplne prestane a ideme spat dalej..ale o take 2 hodinky sa to znova zopakuje..inak cely den je v pohode,mozno sa to stane raz.,vcera napr.vobec..cely den bola v pohode...a co sa tyka poobedneho spanku,tak to je tiez uplne bez kaslu...v pohodicke spinka...ale inak dik za rady.. 😉 ..to s tou cibulou si viem zivo predstavit ten zavan... 😝 ...ale vyskusam,ked uz nebudem mat na vyber... 😔

marianka79
19. sep 2010

@vodnarky íha u vás je ešte horšie zdravotníctvo ako tu? 😕 to sa čudujem hmm zrejme je ten kašel po celom svete ja tiež som to mala bez teploty len mna drhlo cez den v noci v pohode a nemáte suchý vzduch?používaj na noc zvlhčovač vzduchu

@jalao u vás je furt nejak rušno do polnoci hore jak sova 😀

@janca13 dóóóbre veru bolo prídem do práce a nemala som čo robit a kým sa to rozbehlo bolo 7:30hod no ale do večera som mala čo robit ale asi ma budete mat za blázna ja som pracovala s takým nadšením a plná elánu pustila som si rádio pospevovala som si pesničky aj trochu tancovala pri tom 😀 😀 😀 v pohode den dnes idem na nočnú ale v noci sa dobre robí je tam klud od vrchnosti 😝

vodnarky
19. sep 2010

@marianka79 -a tebe sa ako dari..???? 😉

marianka79
19. sep 2010

@vodnarky ahój darí sa mi v pohode i ked kašlem furt ale to je také doznievajúce 😉

vodnarky
19. sep 2010

@marianka79 -juj ahoj...som nevedela ze si in... 😅 ..uz som skusala davat aj mokry uterak na radiator..ale ci to ma nejaky ten efekt..neviem...kazdopadne sa tesim na slovensko,tam mi ju urcite vyliecia a bude zas dobre.. 🙂
po takom vylehovani doma,by som aj skakala od radosti v tej praci...esteze uz zacala skola,aspon tak som trocha medzi ludmi...ale ani si nevies predstavit,ako sa tesim,kedy nastupim do prace 😀 ..ale to si este pockam take 2 roky... 🙄

marianka79
19. sep 2010

@vodnarky 2 roky? a prečo tak neskoro ?

vodnarky
19. sep 2010

@marianka79 -lebo na buduci rok nastupuje este len do skolky a to tu maju len na 3 hodiny..bud od 9:00 do 12:00,alebo od 12;00 do 15:00..dlhsie sa neda..a na tie 2 hodiny ma tu nik nezamastna,ked ratam aj cas,co ju musim zaviest aj vyzdvyhnut..a na ten dalsi rok uz nastupuje do skoly..im tu skola zacina od 4-6 rokou a to tam bude od 9:00 do 13:30..takze aby si to chapala,od tych 4 rokov do tych 6 rokov najneskor by mala zacat navstevovat skolsu dochadzku..to znamena,ze ked sa rozhodnem v 4 rokoch,tak sa kludne moze stat,ze nejaky jej spoluziaci budu mat uz 6 rokov..to zalezi na rodicoch..a vsetci budu vlastne na tej istej urovni...pripada mi to trocha postavene na hlavu a neviem si to predstavit ako ona 4-rocna,mezdi 6 rocnymi,ale nebude tam pravdepodobne sama...alebo pockam este tie dva roky,ale to by znamenalo,ze do prace sa dostanem az za 4 roky... 😅

marianka79
19. sep 2010

@vodnarky tak to je fakt divný systém 😕