Mamičky s dvoma chlapcami. Netúžite po dcére?

anettad
26. mar 2009

Ahojte chcela som zalozit tuto temu uz davno. Zaujimalo ma ako ste sa stym vyrovnali ze nemate doma dievcatko. Ja milujem svoje deti , ale vo vnutri strasne tuzim po dcerke, ale dalsie dieta uz neplanujem. Asi to ostane len pri tuzbe. Je fascinujuce sledovat tych mojich chlapcov, obaja su moji a predsa uplne odlisny. 😅 Dufam ze mi napisete vase postrehy a dojmy.

henikav
15. jan 2013

@silvia0201 aj nam sa tuzba po dievcatku splnila na stare kolena, hoci ani mojho velkeho pubertaka by som nedala za nic na svete. Myslim si ze ich budem stale rovnakou silou lubit, ak ked kazdeho trosku inym sposobom, tym ze je medzi nimi obrovsky vekovy rozdiel

ella1980
15. jan 2013

@mataharyy hehe veru, ja si tiez myslim, ze by som mala aj tretie aj stvrte chlapceka. ale ako som napisala, ked by sme mohli mat tretie, tak pohlavie neriesim, sla by som do toho s tym, ze je jedno, co to bude ale uprimne. Trafila si to presne, proste obcas to tak pride luto akosi, hlavne ja mam fakt divochov tak si tak povzdychnem, ze keby tak bolo pokojne dievca (co jasnacka neni garancia) ale proste mat dieta, ktore 5 sekund vydrzi na jendom mieste. Ano, ma to velmi vela vyhod, ja viem, asi nech len prejde to vhodne obdobie na dieta a ked uz budem starsia uz to asi nebudem riest. Hej, presne "parecek" mat...ale popravde radsej dvoch chlapcov ako dve baby nie? kamoska ma dve baby a tak lutostne s manzelom pozeraju na tych mojich chalanov, tak som aj rada, ze manzel je spokojny, jeho si teda ako otca dvoch dcera predstavit neviem. 😉 dakujem ti.

mataharyy
15. jan 2013

@ella1980 tím že to budeš řešit a stále nad tím přemýšlet si nepomůžeš, jediná rada je užívej toho co je a neřeš co není, nebo by mohlo být, kazíš si tím přítomnost a jednou by tě to mohlo mrzet 😉 Člověk sice čas od času bude přemýšlet jaké by bylo mít holčičku, ale nechat se tím užírat... 😉 Mě když řekli že třetí bude taky kluk, tak už jsem se jen smála 😀

silvia0201
15. jan 2013

@henikav presne ako píšeš.rovnakou intenzitou sa ľúbia, ale každého iným spôsobom.

mataharyy
15. jan 2013

@ella1980 My jsme do třetího šli s tím že je to jedno, manžel byl asi trochu zklamaný, chvíli, ale tak to je riziko podnikání, vždy je to půl na půl. Nedělej si z toho těžkou hlavu, děti fakt rostou tak rychle, že by tě jednou mrzelo že jsi ten čes trávila tím, že ti bylo líto že nemáš holčičku.

Jináč já mám dvě sestry o hodně mladší a tedy jsou všechno, jen ne klidné... 😀 Já mám doma taky dvě šídla a vesměs mi z nich dost hrabe a říkám si že to bude pecka, až budou tři 😎 Ale tak to je individuální, nezáleží na pohlaví, ale na povaze.

Já jsem u druhého zařekla, že je jedno zda dva kluci, nebo pár, nebo dvě holky a to ve chvíli kdy na mě dost lidí koukalo jako bych umírala, proto že čekáme druhého kluka (no až zjistí že máme i třetího, tak to bude teprve něco 😀 ), přitom co je komu do toho, kde je psáno že musíme mít holčičku... Takže ve své podstatě jsem si to podvědomě nastavila tak, že když to dost lidí odsuzuje, že jsou dva (za chvíli tři) kluci, tak já jim to vynahradím a fakt to funguje. Teď akorát že jsem třídila věci co jsem měla odložené na případnou holčičku, tak jsem si tak posteskla, že opravdu nebudu ladit šatičky a mašličky, ale jindy mě to už ani nenapadne 😉 Chce to přepnou si nějaký čudlík v hlavě a začít vnímat jen pozitiva a na to ostatní se vykašlat 🙂

henikav
15. jan 2013

@ella1980 nepisala som ti to v zlom, aby si si to zle nevysvetlila no a to si nemysli ze nepochopim? Takou" blbostou" ci je to dievcatko alebo chlapcek sa bude zaoberat len clovek ktory neprezil horsie, ver mi doteraz sme mali len chalanov, ak si vsimnes v profile, mam zatial len jedno zive dieta a to sme uz ani nedufali a stale nemame vyhrate. A to co sa hovori, len aby to bolo zive a zdrave, je jedno co to bude, to znie len ako obycajne slova, ich vyznam pochopi clovek az vtedy ak o dieta pride, alebo sa mu narodi tazko postihnute babatko. Ano tesim sa velmi ze je to dievcatko co cakame, ale rovnako by som sa tesila aj na chlapceka, len aby bolo v poriadku. Pravda ze my sme maleho nevolali princ, ale volali sme ho nase zabiatko, podla mna je to rovnako mile, aj malu teraz volam casto zabinka, nazvali sme ju iste aj princeznou, aj babikou, kym sme nevybrali meno, nevolala som ju "plod" No ale viem pochopit aj tu tvoju tuzbu po dievcatku. Tes sa tomu ze mas dvoch krasnych, zdravych, malych zivotaschopnych chalanov, ver tomu, oni toho este tolko povyvadzaju, aby potesili tvoje srdiecko 😉

ella1980
15. jan 2013

@henikav dakujem a prepac, v pase vidim len ze mas chlapceka a cakate dievcatko. My so synom sme pri porode skoro umreli, maleho ozivovali ja v bezvedomi. Asi som fakt trapna, ale vidim, ze aj ine maminky to obcas trosku "pichne" pri srdci, tak je to normalne a proste sa toho neda zbavit len sa tesit z toho co mam.

dakujem za odpovede bezim k tym mojim zabiacikom (aj ja ich tak volam 🙂)) stastna snad ich dobre vychovam, susedia dole maju dve dievcata a s tou jednou sa tak strasne hadaju teraz tak ziapali, najskaredsie ako viete si nadavaju, a uz chcu volat policajtov....

henikav
15. jan 2013

@ella1980 no vidis, mali ste problemy, ako dobre ze sa vsetko dobre skoncilo a verim ti ze maminka chlapcekov tiez obcas povzdychne nad satockami a maslickami. To je v ludskej nature, vzdy tuzit po tom co nemas 😵

ella1980
15. jan 2013

@mataharyy mas uplnu pravdu, dakujem za rady ano, presne, treba zit pritomnost a tesit sa z nej, aby sme potom nelutovali. Na chvilu som na to zabudla - v rodine pribudla tretia dievcinka v priebehu roka tak proste sa mi zacnelo. Inak vie mi dakto hlavne co ma asi starsie dietky ako ja - starsi ma 3 roky - povedat, na co sa pripravit, co ho najviac zaskocilo na tom, mat chlapcov? predsa sme zeny tak veci vidime inak...alebo ake su vyhody mat ich? - nech sa viem "utesit" ked by to este dakedy prislo...mna napr. najviac zaskocilo co to znamena ze chlapci "neobsedia" a su hlucni. Mne dakedy az v usiach zalahina - to som pred tym nepoznala no a to, ze ani 5 sekund neobsedia mna tiez v praktickom zivote prekvapilo. Ale zas aj to, ze vedia byt nezni a tulit sa 🙂)) snad im to dlho vydrzi. A vyhody? Usetrim napr. na vlozkach a drahych satickach k tomu ladiacich doplnkoch - no lebo, asi maloktora mamka ak jej to financie trochu dovolia tak odola, vsakze? 🙂))

dakujem, fakt ste ma povzbudili, hned sa mi lepsie dycha uz som sa tu musela zdvoverit lebo inak sa nemam komu a aj sa za to hanbim.

timcikova31
5. aug 2015

Ahojte, je síce téma stará.. Ale, my čakáme 3 chlapca.. Prvé a druhé som neriešila, lebo som ich mala po sebe, takže som bola rada, že sú chalani.. Teraz čakáme tretie, chlapec, ale teraz som strašne túžila po dievčatku.. Som rada, že je zdravý a samozrejme sa teším, ale túžby sa nebránis.. Taký malý nesplnený sen.

petrinkap
5. aug 2015

My mame tiez dvoch chlapcov a uplne mi stacia. Nikdy som nechcela tri deti, prve samozrejme bolo jedno co to je, tesili sme sa na chlapca, potom pri druhom som uz akosi od zaciatku vedela, ze to bude chlapec, tak som nebola ani nejak zaskocena, ale tak tiez som si pomyslela, ze by to mohlo byt dievca. Ale nelutujem nic, hlavne ze su zdravi a tretie nechcem ani keby bolo zo zlata 🙂 Obdivujem toho, kto ma v dnesnej dobe tri a viac deti. Zla doba je.same zlo vo svete, niekedy sa az desim toho, coho sa nase deti doziju. Nam tiez kazdy hovori, ze tretie dievcatko, no ja som s tym uz vyrovnana, ze tretie nebude 🙂

denaka
15. máj 2016

Stará téma ale som sa trochu pookriala že niesom sama s takýmito pocitmi. Všetky ktoré si tu vyliali srdce to neurobili preto, lebo si nevážia že majú zdravé deti a nemajú inú starosť! Ani preto že ich zožiera závisť že nemajú dievča. Proste sa len potrebovali vyžalovať . Ja to mám tiež doma viem čo hovorím. Boli sme tri sestri takže ked mi oznámili, že to bude chlapec mala som obavi ako to zvládnem, ved ani netuším čo taký chlapci potrebujú?! Potom prišiel o 1 a 1/2 roka další a to už šlo samo. Po 8 rokoch som opať otehotnela. No jasné že túžim po dievčatku! Ale ako to môžem ovplivniť? Najviac neznášam ked každý dodá: " tetaz to už bude hádam baba!" No jasné že chcem ale to sa nevyberá! Budem to ľubiť rovnako! Nieje to závisť to vôbec nie! Sestrine dvievčatá ľúbim ako svoje. Len by som už chcela trošku menej adrenalínu. Teraz to je len samí futbal, "smradľavé" ponožky pod posteľou, akčné filmy, prečo si si neumyl zuby, kde si zas stratil novú čiapku.... Chcem sa v kľude rozplakať pri Modrom z neba a pozrieť si romantický film bez fúj pri bozkávačke! 😉 Tak som sa trochu vyžalovala... 🙂 Doma na také somariny nieje čas. Ale aj tak ma tý moji chlapy ľúbia!!!!

briketa
15. máj 2016

@denaka na to sa nespoliehaj 😅 moja dcera je za troch chlapcov a jej bratia su oproti nej len slaby odvar 😜

saurian
15. máj 2016

ja mam dvoch chalanov, a nejako mi dievcatko nechybalo. a potom, kedze s mensim mame ine (zdrav.) problemy, ktore sme riesili a stale riesime, tak to ci ide o chlapca, dievca.... nad tym uz vobec nepremyslam. najdolezitejsie je zdravie dietata, nie je ho pohlavie.
osobne si vsak myslim, ze ak zena tuzi po dalsom dietati, dievcatku, tak nech ide do toho, ale ak si vie samozrejme predstavit, ze jednoducho to moze byt dalsi chlapec 🙂

sensen12
2. aug 2016

moja matka zase nenavidi dcery,obe nas so sestrou vystvala a brat zdravy ma fuull servis,30 rocny,dobre zaraba dvakrat hak priemerny sk plat,ma frajerku,s ktorou je desat rokov,ale nikdy spolu zit nebudu,lebo kazdemu robi matka fuul servis,zehlenie varenie atd,matke umreli dvaja synovia a povedala nam,ze nech u nej byva dokedy chce,ze ona ma len jeho a nas dve do sestrou do toho nic,vsetko mu plati a on dava len 100 e a btw on vyzera dost dobre,ma sa dobre a matka je stastna,ze ho ma v byte co vam poviem.....asi tak....