Mamičky s dvoma chlapcami. Netúžite po dcére?

anettad
26. mar 2009

Ahojte chcela som zalozit tuto temu uz davno. Zaujimalo ma ako ste sa stym vyrovnali ze nemate doma dievcatko. Ja milujem svoje deti , ale vo vnutri strasne tuzim po dcerke, ale dalsie dieta uz neplanujem. Asi to ostane len pri tuzbe. Je fascinujuce sledovat tych mojich chlapcov, obaja su moji a predsa uplne odlisny. 😅 Dufam ze mi napisete vase postrehy a dojmy.

lenka386
26. mar 2009

Ahoj Anet!

Ja som tiez velmi tuzila po dievcatku, manzel este viac. Ale ked som sa pri druhom tehotenstve dozvedela, ze cakame druheho chlapca, bola som prekvapena, ze som nebola ani prilis sklamana.. V prvom rade som bola stastna, ze bol zdravy..
Trosku ma to trapilo, ale ppotom som si povedala, ze preco vlastne vsetci chcu doma parik - ved chlapci si skor pozicaju hracky, veci skor po sebe znosia.. Takze tym som si to vyrovnala a uz nad tym neuvazujem..

S manzelom sa chceme o par rokov osamostatnit, tak nam okolie hovori, ze do noveho dceru.. Mozno by som sa aj dala nahovorit, ale nie som si ista.. Niekedy mam nalady, ze aj tretie, ale potom ma to prejde.. Matusko uz zacina komunikovat s Adamkom a ked ich vidim spolu, nedala by som ich za nic na svete..Tiez mas pravdu, ze kazdy je uplne odlisny..

Neviem, ci som ti pomohla, ale skus sa tesit na nevestu, ako ja.. 😉

liocka
26. mar 2009

Ahojte, ja som takisto tuzila mat dievcatko aj ked som tak nejak tusila, ze budem mat chlapcov, ked sa to potvrdilo nevyhla som sa tak trosku sklamaniu.Samozrejme, ze je hlavne, ze su deticky zdrave a ze teraz by som ich nevymenila za nic na svete ale tuzba je tuzba tomu sa clovek neubrani. Mojej svagrovej sa akurat narodilo dievcatko a teda som sa parkrat pristihla, ze tak trochu zavidim...potom som sa za to samozrejme hanbila a ked som sa pozrela na tych svojich dvoch faganov az mi prislo luto, ze takto vobec mozem rozmyslat...
Nad tretim babom zatial nerozmyslame a aj tak si myslim, ze by to bol dalsi chlapec 🙂 Takze vnucka mozno? 😉

magimary
26. mar 2009

anetka, píšeš mi z duše... 🙂
ja som na tom rovnako...chlapci, chlapci a chlapci...
a môj brat zase dcérky, dcérky a dcérky (teraz čakajú štvrté bábo a bude to štvrté dievčatko)... 😅
ja túžim po jeho babách, on po mojich "chlapoch"...
no, diavčatka sa nevzdám... 🙂
o pár rokov chceme ďalšie detičky...a keďže verím tomu, že keby som ich porodila,. boli by to opäť chlapci, tak si ich radšej "nájdeme" hotové v DeD... 😉

3558
26. mar 2009

ja rozmyslam nad druhym dietatom a stale ma napada ze by som chcela dceru. ale hovorim si ze pri mojom stasti bude zase chlap. chcela by som dievcatko preto, aby sa o mna postarala na stare kolena, lebo nevesta to pre vas neurobi. a to je svata pravda.
no ale jasne ze by mi nevadil ani chlapcek.hlavne aby bol zdravy. chlapci su vacsi maznacikovia mamiciek. a ten moj je ako stipec. stale nalepeny na mne. a veru by mi nevadilo mat este jedneho takeho.
viem ze to bude tazsie, lebo dievcata by pomohli aj s upratovanim,menej robia neporiadok, nechodia az tak roztrhane a spinave zo skoly, ale to je len moj nazor. iste ze su niektore dievky 100 krat horsie ako chlapci.preto mi chlapec nebude vadit. ale v kutiku duse dufam. 😔

zuzana76
26. mar 2009

ahojteee

ja mam zatial sice len jedneho chlapceka, chcela som velmi dievcatko, ale teraz som velmi stastna,ze mam mojho synceka a neviem, citim v kostiach, ze aj druhy bude asi chlapcek a normalne sa na neho tesim 😀 , ako keby som mala nejaky pocit previnenia zrazu, ze som tuzila po dievcatku, ze ved to nie je dolezite a treba prijat dietatko, ktore pride. Takze teraz nehovorim,ze nechcem dievcatko, ale dost tuzim aj po chlapcekovi.

zuzana76
26. mar 2009

a kedze som rodila sekciou, tak uplne najlepsie by bolo ak by sa narodili dvojcata chlapcek a dievcatko , aby sme mohli mat aj tri deti, lebo neviem ci sa povoluju tri sekcie 😅

zuzi, hej vacsina dievcatiek je vedena k tomu aby doma pomahala, su svedomitejsie atd... ale aj chlapec moze byt dobry, zalezi na vychove, ako ho rodicia naucia vazit si ich.

womenne
26. mar 2009

aj ja som chcla jedno dievčatko priznam sa ked mi povedali že vidia 2 pipiky asi zo 5sekund som bola sklamana ale potom ma to prešlo a teraz by som nemenila.Som rada že su to chalani.Tiež by som cchela dievku ale neskor,teraz si chcem užit malych a až tak o 10rokov 😅
moj kamoš bol z 5 surodencov ich rodičia hrozne tužili po dievčatko,ked otehotnela všetci hovorili že to bude na 100% baba a bol to 6sty syn 🙂

anettad
autor
26. mar 2009

Ahojte, ja som velmi stastna ze mam tych mojich pipkosov, starsi ten je vazny , ale velmi sikovny, aj po rozumovej stranke, a mladsi ten je proste komediant, tolko sa na nom nasmejeme,asi my vynahradza to ze nie je dievcatko. 🙂 Inak ja ked som som cakala prveho syna bolo mi jedno co to bude, ale pri druhom som tak potajme dufala, ze by to mohlo byt dievcatko, ale kupodivu som na usg nebola sklamana to skor moj manzel. Tiez si teraz buduju k sebe vstah, aj sa pohraju aj ked oci musim mat na stopkach, je pravda ze su taky viac naviazany na maminu. Aj ked tak ako zuzka 29 pise ze nevesta sa mozno o nas na stare kolena nepostara, ale mozno bude vynimka. 😅

anettad
autor
26. mar 2009

zuzka 76 povoluju, ja mam za sebou, uz 2. Zavisi to od tvojeje jazvy ako ju mas zhojenu, ja uz si na 3 netrufam mne stacia 2 betari. Ale uvidime clovek mieni pan boh meni 😉

zuzana76
26. mar 2009

anettka, moj muz je jedinacik, takze ja ako nevesta sa isto budem musiet o nich postarat, takze si nemyslim, ze nevesta sa nepostara, dcera je sice len dcera, ale urcite sa postara aj nevesta ale zalezi od vztahoch v rodine. Samozrejme dcery sa viac zveruju matkam, su z nich partacky, mozu si poziciavat veci, chodit spolu na nakupy, kadernicke , ale toho rada zrieknem, dolezite nech su deti zdrave a dobre.

magimary
26. mar 2009

anet, opäť moje slová( 😅 )-ten predposledný príspevok... 😉
ani nebudem písať to isté...
aj moji sú každí úplne iný, každí z nich nás napĺňa inými prekvapeniami... 😵
a skutočne, skôr mladší je taký, že nahrádza dievčatko-taký "cicušik" a starľší je taký vážny, dôstojný... 😀 (samozrejme , nie vždy 😀 )...
a aký je vzťah medzi vašimi chlapcami? 😕 😅

liocka
26. mar 2009

A preco by sa musela postarat o rodicov len dcera? Podla mna je dolezite ako si tych svojich chalanov vychovame...napr. moj muz(teraz by bol rad, ze to priznavam)je vo vela veciach sikovny tak ako ja...ja si myslim, ze moja svokra by sa teda urcite nemusela bat, ze kto sa o nu postara aj ked nema dceru...

magimary
26. mar 2009

aj môj manželík je super vychovaný (v starostlivosti, v poriadku...)-a nie je dievča...
tiež si myslím, že je to o výchove... 😉
mne preto nechýbajú dievčastká z tohto dôvodu, ale celkovo z takého toho ženského intuitívneho zmýšľania...také to krásne dievčenské čaro... bábiky, kvety, ružová farba, intuícia, empatia, sporiadanosť... 🙂

anettad
autor
26. mar 2009

zuzka76 aj moj muz je jedinacik, ale moji svokrovci ziju na opacnom konci republiky. Som rada ze mam dvoch betarov, a podarilo sa mi ich bez problemov donosit a porodit, ked si vezmeme to kolko parov nemoze mat deti...
magimary,ty mas aj s det. domova deticky? Moji chlapc sa zahraju aj ked mladsi je este take sidielko dlho ho nic nebavi, alebo ho bavi skor to co robi jeho velky brat, a ten je nervozny/funguje u nas ziarlivost, obaja na seba ziarlia halvne ked jedneho drzim tak chce aj ten druhy na ruky 😀 /ale myslim ze si za par rokov budu skvele rozumiet.
liocka vsetko zavisi od rodinneho zazemia to je pravda, ale nemusia mi priniest taku nevestu ako si ty .Su rozny ludia. A tiez je pravda ze dcera si smatkou nemusi dokonale rozumiet, su aj take pripady, ked si matky viac rozumeli so synmi, aj im viac pomahali ako dcery. Vsetko zavisi babulky od toho ako ich vychovame 😅

certica
26. mar 2009
magimary
26. mar 2009

áno, mám aj deti z DD, ale len dočasne...
aj moji na seba žiarlia (už od najútlejšieho veku), je medzi nimi malý rozdiel, ale len na seba navzájom-nikdy nie na ostatné detičky... 😅 , ale už sa aj krásne hrajú a sú takí správni parťáci... 🙂 (aj keď sú aj obdobia- a nie je ich málo 😖 -, keď si pripadám, ako policajt, čo rieši ich "žabo-myšie" vojny... 😉

lenka386
29. mar 2009

MOji drobci su akurat vo veku, ked zacinaju spolu komunikovat. aj dnes pri obede sa "bavili" - Adamko robil Matuskovi "ópicky", ten mi oplul vsetko na okolo a obaja sa velmi bavili.. 😝 tak som si povedala, ze sa tesim, ked zacne aj Matusko sam jest a budu si robit blbosti navzajom.. ale su uplne uzasni, ked su spolu..

Inak, ja ked som ostala druhy krat tehotna,bola som uplne presvedcena, ze to bude dievcatko..Takze to bol najskor sok, ale ked mi doktor na UZV povedal, ze je vsetko ako ma, tak som to uz dalej neriesila..

A je pravda, ze synovia su milacikovia mamiciek.. Dcery su rozmaznavane otcami, aj ked vo vyssom veku mamke dobre padne, ked sa moze o urcitych veciach porozpravat so zenou..

martao
30. mar 2009

Mám troch zbojníkov. Neľutujem. Chceli sme dievčatko, ale aj keď to nevyšlo, ľúbime ich stále viac a viac. MM vie, že chcem dievčatko a vymyslel to úžasne: Naše dievčatko nás čaká v detskom domove.

ella1980
15. jan 2013

ahojte, tato tema je uz sice 3 roky stara, ale mozno sem daktora z Vas este zavita. Ako sa to u vas zmenilo, uz ste sa s tym, ze nemate dievcatko "vyrovnali"? Ja mam tiez dvoch synov a aj ked kazdy akosi tak kdesi v kutiku dufa, ze to bude parik tak sa s tym da vyrovnat hlavne ked si to male uz pritulite. Od narodenia druheho syna v nasej rodine pribudli 3 dievcatka a mna to pri narodeni kazdej akosi pichlo a teraz najviac, co sa narodila posledna. Stale sa presviedcam, ze nevadi, hlavne, ze su zdravi, mozno si budu lepsie rozumiet ako parik, co by sa to ine mamicky dali atd...ale uz to nezabera ☹( vzdy sa tymi argumentami presviedcam a po par dnoch, tyzdnoch to prejde, ale teraz uz sa neviem presvedcit. Aj sa hanbim ako tu pekne jedna pisala, hlavne ked tych dvoch mojich vidim pri sebe ze ako tak mozem rozmyslat, ved oni su ti moji a mam ich bezvyhradne prijimat a lubit, ale proste ta tuzba po dievcati sa neda akosi vymazat...Ktovie, keby som aj dceru mala, ci by som zas po inom netuzila, ako to ja zvyknem. Ale ked dakto povie slovo "princeznicka sa narodila" je mi z toho zle. A chlapci su co, menej? a ked niektore matere ohrnaju nosy nad tym, ze teda ako dvoch chalanov a tie ich male presmradene upistane lady sa nesu ako take pavice je mi zle. Asi to tu hnusne pisem, ale fakt som sa stretla s uskrnom ked daktora mala babu a ja nie alebo s takym povysenectvom a pritom tie dievcata su fakt rozpistane a nesamostatne...chcem byt stastna a zbavit sa toho hnusneho pocitu akehosi sklamania alebo zavisiti alebo co...a ked si predstavim, ze ja budem "len" svokra..s tou mojou nemam bohvieaky vztah, proste to nikdy nebude ta "spriaznena dusa" ako mama... tak mi to je luto....

sanym
15. jan 2013

@ella1980 ja som asi výnimka, ale vždy som chcela chalanov a podarilo sa. Ja mám zasa také skúsenosti z okolia, že synovia majú s mamami oveľa lepší vzťah ako dcéry a aj v dospelosti. Hlavne sa snažím ich vychovať tak, aby boli budúce nevesty s nimi spokojné. 🙂 Ja som na svojich chalanov hrdá, aj keď je to s nimi niekedy ťažké a nevymenila by som ich ani za sto báb. 🙂

jaruska8
15. jan 2013

@ella1980 Vidíš a u nás v rodine sa z manželovej strany čaká na vnuka. 😝 😀 Idú sa všetci pototo... 😀 To musia byť primitívky, čo sa uškŕňajú, že máš synov. Ja sobne som mojej dcére nikdy princeznička nehovorila a teda vôbec nie je ani upišťaná a vôbec nie nesamostatná. 😉 Hlavu hore, máš dvoch synčekov a neboj, možno budeš mať super nevesty a budeš fajn svokra. Len nemaj aj ty sama voči devčatám predsudky. 😕 PS: O tretie sa nepokúsite???

henikav
15. jan 2013

@ella1980 preco ti je zle z toho ked niekto povie, ze sa im narodila princeznicka? Ved tym nikto nepovedal ze chalani su horsi, aj na chlapceka mozes povedal ze sa nam narodil maly princ. Nie je to nahodou tym ze si sa nevyrovnala uplne s tym ze by si chcela este dievcatko, nejaka ta skryta zavist, alebo tuzba? Mimochodom chalani vedia tiez byt upistani a tiez vedia travit hodiny pred zrkadlom a vylievat na seba litre parfemov 😉 🙂 Ci uz baba, alebo chalan, najdolezitejsie je aby to bolo zdrave, v prvom rade je to nase dieta

anetkaadamko
15. jan 2013

keď som čakala Adamka, som si vôbec nepripúšťala, že by to mohlo byť dievča.......proste som cítila, že je to chlapec .......takže ani na sone som nečakala inú odpoveď................a teraz po roku cítim, že mi je to jedno............aj keby bol býval dievča....jasne, že druhé by som chcela dievča...........ale zo všetkého na svete je najdôležitejšie....nech je to čo chce, len aby to bolo zdravé.....

patkovamamina
15. jan 2013

Henikav podla mna máš pravdu chlapci sú nadherný tak isto ako dievčence :D tiež sa dá na nich vyšantiť s oblečením ako s dievčencami a je úplne jedno akého pohlavia máš dieťatko hlavne aby bolo zdravé a štastné 🙂 Ja mám jedného chlapčeka a som veľmi štastná že ho mám robí mi neskutočnú radosť ...A dievčatá chlapci sú viac taký maminkiny Maznáčikovia :D To na nich úplne obdivujem 🙂

iwanna
15. jan 2013

tak nam sa do tretice podarilo dievcatko.... a som stastna prestastna, ze to je presne takto ako je. Prvy syn je poriadne sidlo a potrebuje pri sebe partaka, tak som velmi rada, ze su dvaja chlapci a dievcatkom sa mi splnila taka ta vnutorna tuzba... 🙂

silvia0201
15. jan 2013

mne sa moja túžba po dievčatku spnlia po 12. rokoch. kde som už vôbec neplánovala bábätko. chalani už odrastený, práca, ktorú mám rada, dobrý kolektív a super muž. všetko tak ako som si to vysnívala.
lenže naokolo mňa sa rozbehlo baby boom, tak sme si s mužom povedali, že to skúsime aj my. podarilo sa, ale najprv nás jedno bábätko opustilo v 13tt, potom sa zas nedarilo , no nakoniec prišla malinká. neverila som, hoci mi 4. dr. hovorili podľa sona, že to bude dievčatko, aj tak som mala do poslednej sekundy pocit, že to bude chlapec.
zataľ to neviem posúdiť, či je iné mať chalpca ako dievča, lebo je ešte malinká. potom, keď bude staršia, budem vedieť posúdiť, aký je rozdiel vychovávať dievča, lebo chlapca.
ale podľa mňa je to jedno, lebo každá z nás chce vychovať vždy len najlepšie svoje dieťa.

mataharyy
15. jan 2013

No tak u nás bude třetí kluk, čtvrté prý ne, ale kdo ví... No každopádně si myslím že i kdyby manžel svolil s dalším dítkem, tak to bude zase kluk. Netrápí mě to, jen občas (když probírám šatičky a tak) je mi to chvíli líto, že nebudu dělat copánky, ale pak když se nad tím zamyslím, o nic nepřicházím, máme zdravé děti a to je důležité. Mimochodem poslední dobou mám dojem, že starší je chvílemi upištěnější než kde jaká holka 😀 Ale jsou to mazlové 😵 Ono myslím že to zklamání spíše pramení z toho, že je takový všeobecný standard mít doma páreček a když není, tak přicházejí soucitné pohledy od okolí, jako kdyby to byla kdo ví jaká katastrofa, ale když se nad tím zamyslím, tak to má mnoho plusů, mít děti stejného pohlaví... Naopak chvílemi si říkám, co bych si s takovou holčičkou počala, že bych s ní neuměla zacházet 😀 když mám natrénováno s klukama, jasně to je taková blbost, ale je fajn doma klouzat po autíčkách a ne šlapat po panenkách 😀 😎

ella1980
15. jan 2013

@sanym
@jaruska8 ja by som svojich tiez za nic na svete nevymenila, ale proste ako sa zbavit tej tuzby kdesi hlboko? Nie tretie nepojde. A co keby to bol chlapcek? 🙂) len kvoli mojej nesplnenej tuzbe, by som sa pre tretie dieta nerozhodovala, a potom akoze ked by to bol chlapec tak sklamanie? nie, keby som sa pren rozhodla tak s tym, ze mi to je jedno, co to bude

@henikav vies, to by si ten ton v hlase musela pocut a akoze komentare k tomu. mylsim, ze nikto nehovori, ze sa narodil maly princ, ale to je jedno, to nebola ta pointa. Mas pravdu, neni som s tym celkom vyrovnana, preto tu pisem, lebo sa toho negativneho chcem zbavit, ved som to hore napisala, ze mozno zavist, tuzba...nic v zlom, ale ty cakas dievca, tak to nepochopis asi.

@anetkaadamko
@patkovamamina dakujem vsetkym za odpovede, uvidite, ked budeme mat aj druheho alebo tretieho chlapca, mozno budete citit obcas to, co ja. Pri provom som na to tiez ani len nepomyslela, bolo mi to uplne jedno a po pravde som bola pysna, ze mam syna - ako taka kralovna 🙂)) uz som nasla super odpovede na toto v inej teme, aj tak dakujem moc

ella1980
15. jan 2013

@iwanna
@silvia0201 super, gratulujem, ale piste do inej temy.

jaruska8
15. jan 2013

@ella1980 😉