Mamičky z Dolného Kubína. Ste tu?

tinka1001
9. aug 2006

Ahoj.

veronika13
6. sep 2006

kaciatko81 - a nechystáte sa neskôr bývať v DK?

veronika13
7. sep 2006

Chystá sa niekto z vás budúci týždeň k Dr. Hrudovi?

culinka
7. sep 2006

veronika13:
1,5 roka sa snazime.Ja idem asi k hrudovi bud zajtra,alebo v utorok bud.tyzden. Preco?

veronika13
7. sep 2006

Ja idem v utorok budúci týždeň, vtedy robí od 15:30. možno sa tam stretneme, potom daj vedieť či si bola, ok?

veronika13
7. sep 2006

To sa snažíte už dosť dlho si myslím. Robil ti aj nejaké vyšetrenia či nemáš nejaký problém?

culinka
7. sep 2006

zatial pozeral mna,manzelovi vysetril sparmiogram,zatial vsetko ok.
ide, ale z vlastnej iniciativy do CAR v martine 20.9.,chcem vediet nazor aj druheho lekara. 🙂

oli
7. sep 2006

Ahojte Kubincanky, tak ja som sa nakoniec rozhodla tiez pre Dr.Hrudu a idem k nemu 19.9, som strasne zvedava, pretoze MS mi meska uz stvry den, ale este som nemala odvahu spravit si test, ale uz som sa dnes rozhodla, ze si ho kupim. Tak drzte palce, mozno sa raz streneme naozaj v cakarni.

culinka
7. sep 2006

oli:
Drzim palce,nech to vyjde. 🙂

veronika13
7. sep 2006

Oli potom napíš, ja som tiež nedávno takto čakala 😀

oli
8. sep 2006

Ahojte kocky,tak ja neviem dnes rano som robila test a nic 😖 . Tak tomu prestavam verit, aj ked ms stale neprisla, ale ked ten test je negativny, co uz? Ved uvidime 😔

tretulka
8. sep 2006

ahojte babulky, tak uz som mamina 🙂 , nas Martinko sa narodil 31.8.06 o 19,30hod, mal 3730g a 53cm a /podla nas, samozrejme 🙂 / je to najkrajsi chlapcek na svete. Velmi som chcela rodit prirodzene, ale kvoli nepostupujucemu porodu - slaba porodna cinnost, mi nakoniec robili sekciu. Nastastie vsetko dobre dopadlo a uz sme aj domka a zvykame si na ulohu rodicov 🙂. Co sa tyka pobytu v nemocnici, nemozem sa stazovat, az na nejaku vynimku - ale ta sa najde vzdy, boli sestricky mile a ochotne. Chystam sa urobit aj album, tak si dufam coskoro pozriete aj fotky. Drzim vsetkym maminam cakatelkam aj snazilkam palceky, nech vsetko dobre dopadne. Aj ked nie je vzdy vsetko tak ako chceme a mozu sa vyskytnut aj problemy, za ten najvacsi poklad na svete, akym isto dietatko je, to stoji 🙂

culinka
8. sep 2006

tretulka:
Gratulujem,nech sa dari aj tebe aj miminku. 😉

tinka1001
autor
8. sep 2006

Ahoooj tretulka. Vcera som na Teba myslela, ze uz mas urcite babatko a kedy sa ozves. Tak teda gratulujem a prajem vela zdravicka Tebe aj Martinkovi. Ak si z Kubina, mozno ta niekde stretneme s kocikom ako sa hrdo prechadzas so svojim babatkom. 🙂

oli
8. sep 2006

Ahoj tretulka, velmi velmi gratulujem, nech sa vam vsetkym dari 😉

veronika13
8. sep 2006

Tretulka, aj aj gratulujem. A mohla by si nám trošku obšírnejšie opísať ako to prebiehalo, myslím pôrod, aké sú postupy, to že to strašne bolí nemusíš spomínať 😖 😀 Vieš nás to veľmi zaujíma a ty to máš čerstvo za sebou. Myslím, že nie som jediná koho to zaujíma, či hej?

veronika13
9. sep 2006

Asi, hej. Prosím napííííš...

veronika13
12. sep 2006

Tretulku asi veľmi zamestnáva malé, keďže už dlhšie tu vediem monológ... A čo ostatní? Snáď ste všetky neporodili? Ja som dnes bola na poradni u Hrudu, ale moc som sa nedozvedela, vlastne nič, len mi zobrali krv, zmerali tlak, odvážili a uvidíme sa 26. Som trošku sklamana, tešila som sa, že sa dozviem niečo nové. Ani žiadne letáčiky, prospekty o tehotenstve, poučenie okrem toho čo som si potom prečítala na tehotenskej knižke. Asi sa tí doktori už veľmi spoliehajú, že si všetko naštudujeme samé, nevravím, že nie ale dobrá rada od doktora, ktorý ma pozná zvnútra asi tak ako ja zvonku nie je zlá 🙄

veronika13
12. sep 2006

Tá posledná veta má zvláštny slovosled, idem radšej spať, lebo magoriem 😔

tinka1001
autor
13. sep 2006

Ahoj Veronika. Idem ti napisat aby si tu nebola sama. 😀 Tretulka nema cas na pisanie a ostatne babulky ked nepisu tak asi snazilkuju, aby boli rychlo maminami, no nie?? 🙂 A ty sa neboj, urcite ti vsetko povedia, este maju cas. Ale treba sa aj pytat, lebo niekedy sa im nechce rozpravat. Ale Dr.Hruda je v pohode, nie?

veronika13
13. sep 2006

Je v pohode to hej, ale myslela som, že keď som tehotná tak ma viac bude informovať o rôznych vecia, o výžive, čo môžem-nemôžem robiť, čo môže nastať... Veď mi asi rozumieš. Toto bude moje prvé bábo, tak toho veľa o tehotenstve neviem. Najviac čerpám odtiaľto 😀 Ale povedal, že o dva týždne na kontrole mi spraví UZV, a keď sa nemá do rozprávania, pripravím si otázky na papier a pekne ho nimi zahrniem, nech sa chlapec snaží 😵 Ty chcodíš tiež k nemu?

riveronka
13. sep 2006

ahoj zienky,ja som tu dlhsie nebola a uz take pekne správy,tretulka,GRATULUJEME! Drzte sa v zdravi. Veronika,to tie informácie vzdy na zaciatku trochu chybaju.Ale neboj,začnú sa casom nabalovat.Ináč v DK je materské centrum,kde chodia tehulky v stredy cvičiť a maju tam aj nieco take ako prednášku.Ja som bola minulú stredu len 1.krát,lebo som nemohla celé tehotenstvo chodit.Bolo to tam super.

riveronka
13. sep 2006

a 20.septembra o 16.00 maju premietať vraj pekny dokument o pôrode,ktory bude zobrazovať aj alternatívne pôrody.tak sa tam môžes prist pozriet. no ďalšie info mozes získať na nete:www.primar.sk,www.mamatata.sk,... A existuje aj taká veľká kniha o matke a dieťati.Ta je úplne plná super informácií.zobrazuje napr.tehulku každé štyri tyzdne a opisuje,ako sa mení,a vše okolo rastúceho dieťatka.

riveronka
13. sep 2006

nuz a na výživu mozem odporučiť super knihu tiez.a to nie len pre tehulky,ale hlavne pre vsetky snažilky.volá sa: Plodnost,cykly a výživa.Autorka:Marilyn M. Shannonova.Kupovala som ju cez kníhkupectvo Zrno v DK.

veronika13
13. sep 2006

Riveronka, ty to už máš za pár, ako sa cítiš? Vďaka za informácie, a kde presne je to materské centrum? Ja DK moc nepoznám,nie som odtiaľ priamo. Moja kamarátka čaká malé asi okolo 20.9. tak sa možno stretnete v pôrodnici 🙂

tretulka
13. sep 2006

No ahojkajte, tak som sa konecne rozhybala a album je hotovy. To viete, ze teraz nemam vela casu sediet pri PC, ale casom sa to isto zmeni /aspon dufam 😉 . Matko nam rastie a meni sa zo dna na den. Trosku ho bolieva brusko, chlapci s tym mavaju problemy, ale zatial to zvladame, aj ked mi ide puknut srdce ked tak strasne narieka. Nastastie sa to nestava casto.

veronika13 - mozem odporucit knihu Vasa kniha o materstve, autorka Dr. Anne Deansova, a Devat mesiacov otazok a odpovedi

riveronka - do MC Pistalka som chodila aj ja a vrelo odporucam 🙂

riveronka
13. sep 2006

no ano, veronika 13, mam to za par, a paradoxne, fyzicky sa citim lepsie ako v 7. a 8. mesiaci... musim si poklepat na drevo... Materske Centrum Pistalka sa nachadza nedaleko Alej Slobody v ulici, na ktorej su dve rovnake budovy, kedysi ich ludia volali "slobodarka". Je to v budove vedla internatu obchodnej akademie.Na budove, v ktorej sa MC nachadza je aj velky napis, ze Materske Centrum Pistalka.Je mozne,ze kamosku stretnem, ak nebudem prenasat...co tiez nie je uplne vylucene 🙂 akosi mam dietatko vyssie,ako by malo byt v 40tt. A ty ako? Mavas ranne nevolnosti? Mne tie nevolnosti trvali cely den,ale nevracala som, len som citila,ze mi je hrozne zle na zaludok az do zaciatku 4.mesiaca...

riveronka
13. sep 2006

tretulka, krasne fotky!!!!!!!!!!! krasne dietatko!!!!!!!!!!!!!!!!!!! tak sa tesim s Vami.Mozno raz ti nasi budu aj spoluziaci... 🙂

riveronka
13. sep 2006

inac, musi to byt krasny pocit mat to za sebou a v naruci take krasne dietatko.

veronika13
14. sep 2006

ja nemávam ranné nevoľnosti pravidelne, skôr to príde hocikedy cez deň, ale nie každý deň, tiež som ešte nevracala, ale zato sa mi chce stále spať... Ale dá sa to zvládnuť. Od októbra by som mala ísť na PN.

tretulka
14. sep 2006

veronika13: ja som sa vzdy smiala, ze preco sa tomu hovori ranna nevolnost, ked mne bolo zle cely den, napinalo ma, ale nevracala som, palila ma zaha - hovori sa, ze to vtedy bude vlasate dietatko a to nase teda ma vlasov dost 🙂 ...a spat sa mi chcelo stale, ale casom to preslo