Mamičky z Dolného Kubína. Ste tu?

tinka1001
9. aug 2006

Ahoj.

lubecka
14. júl 2008

dakujem bobulka 🙂

bolulka
14. júl 2008

lubecka, nieee. bobulka nieee... 😀 bolulka 😉

lubecka
15. júl 2008

prepac bolulka 🙂 z toho ucenia mi uz sibe, neviem ani pisat ani citat 😀 unavena som a spala by som, ked takto fajne prsi.. kedy sa uz konecnce vyspim 😠

veronika13
15. júl 2008

Ahojte, my sa ešte mordujeme, hnačky už trochu ustúpili, včera len raz kakal a už trochu hustejším, dnes tiež zatiaľ raz, no včera sa aj povrackal, no pije čajik, lenže tie probiotiká a Kulišek majú hnusnú chuť, tak mi čaj začína odmietať. Teplotu našťastie nemá, no je strašne mrzutý, stále si pýta mliečko, lebo ho zbožňuje a už je 3 dni bez. Papá dietnu stravu, len suché zemiaky, suchý chlebík, zeleninkovu polievku včera. Dnes mu idem ryžu variť a tiež zemiaky... Je mi nanič. Doktorka má dovolenku, muž išiel do Martina robiť, som napálená, že ako naschvál teraz... Baby poradte, mám to vydržať, je to normálne, že to má takýto priebeh? Nikdy sme hnačku nemali, len tak dvakrát pri zuboch, ale takúto nie. Teraz zaspinkal.

anicka
15. júl 2008

Ahojte my sme boli dnes na plávaní, bolo super 😉 vodička bola čistá a teplučká.
Škoda len, že je vonku tak škaredo. 😢

Lubecka o tom spinkaní mi hovor. ☹ Kráľovstvo za jednu noc bez vstávania. 😵

nevesta
15. júl 2008

Ahojte, isli sme do Terchovej na dovolenku a ja som doma zabudla nabijacku na Avent baby phone . Napadlo mi ist do nejakej predajne kde maju tuto znacku a poprosit ich ci by mi ju vedeli nabit. No ale netusim, kam ist, viete mi prosim poradit? Dakujem 🙂

bolulka
15. júl 2008

lubecka, z akeho ucenia? chodis do skoly?

bolulka
15. júl 2008

nevesta, mozno v kocke v elektre... 😉

lubecka
16. júl 2008

ano chodim, teda uz nechodim, uz sa ucim len na zaverecne statnice, ktore mam v auguste.. a nejako sa mi nedari ☹ nic si nemozem zapamatat 😠 .. no a do toho dnes nam idu zateplovat dom, idem chlapom varit, este k tomu mala.. no parada.. neviem fakt kedy sa budem ucit...

Anicka, ja som nevyspata kvoli uceniu 😉 ze nemozem ist spat kedy chcem ale taham ucenie do noci, a potom rano si nemozem pospat spolu s malou, lebo hned zavcasu vstavam aby som sa ucila, kym mala spi...s malou v noci az taky problem nemam 🙂 😉

majdiska
16. júl 2008

bože baby, ja budem asi nútená od januára ísť do práce, normálne sa klepem, ale finančne nám to už teraz nevychádza... no horor - nevyspatá a ešte aj zarábať ☹

bolulka
16. júl 2008

no majdiska.. to som zvedava ako to bude vychazat nam... rozmyslala som, dat ju na par mesiacov do jasli, kym dalsie neporodim a tym padom, by sme hadam aj coto usetrili a mali aj prvy polrok lepsiu matersku.. no neviem..

majdiska
16. júl 2008

no uvidíme, či nám malého zoberú do tunajšej škôlky, ak nie tak ho dáme do súkromnej škôlky v DK. a kde sú v DK jasličky?

bolulka
16. júl 2008

majdiska, do skolky tak skoro? iste nie... jaslicky su na alejke...

inak ma nasa doktorka silno opet dojala.. ona ma neinformuje ani o jednom nepovinnom ockovani.. teraz najnovsie som sa dozvedela, ze pri 15-mesacnom ockovani sa dalo priplatit a bolo by tam zahrnute aj ockovanie proti kiahnam.. ma nasrala 😠 😠 ako co sa na mna pozrie a sama zvazi, ci by som si to zelala alebo ci na to mam? tak a teraz mozem na take ockovanie zabudnut...

majdiska
16. júl 2008

to myslíš ten detský svet? či tam je ešte niečo iné?
a koľko sa dopláca za to očkovanie proti kiahnam? o tom neviem, ale dobre že píšeš budem vedieť, ked bude malý väčší, či mi to navrhne moja dr. alebo nie. ja čo som bola u dr. Zánovej, tak mi dobre uričla diagnozu malého, bola som spokojná, lebo ho vyšetrila tak akokeby sme boli v poradni u nej - komplexné vyšetrenie 🙂

bolulka
16. júl 2008

myslim v tej budove v ktorej je aj skolka.. tam su aj jaslicky...

majdiska
17. júl 2008

to som nevedela, kedysi do nich chodil aj môj brat. tiež mal rok a 3 mesiace, ked začal. to budú asi štátne jasličky, no to si ešte zistím 🙂

veronika13
17. júl 2008

nie je dobre očkovať proti všetkému, netreba to preháňať

bolulka
17. júl 2008

statne neexistuju pokial viem.. urcite su sukromne...

veronika, hej, ale tak by som bola potesena, keby nas kiahne obisli.. vies, kazda choroba mi ubera dva roky zivota pri nej... tazko to prezivam.. 😔

majdiska
17. júl 2008

bolulka a už si dačo zisťovala? koľko tam stojí tak celodenný pobyt - 8 hodín s jedlom?

tretulka
17. júl 2008

veronika - suhlas 🙂
bolulka - myslim, ze kazda mamina tazko preziva choroby svojho dietata, resp. deti

majdiska
17. júl 2008
veronika13
17. júl 2008

presne,každá mamina ťažko prežíva choroby, veď aj teraz, tie hnačky... radšej keby som sr..a ja, ale čo už.... našťastie je to lepšie, a doktor povedal, že je to letná viroza, aj v okolí je kopec hnačiek 😖

bolulka
17. júl 2008

no majdiska, nemyslim toto, ale to je tiez dobry napad.. ono je to oproti... a co sa tyka penazi, je to tusim cely rodicovsky, ktory ti nechaju, nakolko mas dieta v nestatnom zariadeni...

tretulka, no kazdopadne, ockovanie jej neublizi a ja by som ju rada zaockovala. to moju doktorku neospravedlnuje, ze si niektore maminky myslia, ze to nie je dobre prehanat... ja sa na ochorenie typu kiahne veru netesim...

veronika13
17. júl 2008

lenže čo som počula, očkovanie nezabráni ochoreniu, len zmiernuje jeho prejavy... neviem čo je na tom pravdy, mňa už hnevajú tie všeliaké informácie, najskôr že očkovať, očkovať výborná vec, potom zas neočkovať, spôsobuje to iné choroby... najlepší zdravý sedliacky rozum, preto som sa rozhodla očkovať len tie povinné a prevenar, čo ešte niečo v budúcnosti neviem, no zatiaľ ostaneneme len pri tomto. Chcela som aj žltačku A, ale počkám...

emmka3
17. júl 2008

caute kocky, musim sa zapojit lebo mi neda 🙂 Sice este babo nemam, ale co sa tyka tem o detoch tak teraz na PN mam dost casu to vsetko sledovat a minule som pozerala diskusiu s pediatrickou na Jednotke a ta odporucila mamickam aby zvazili vsetky NEpovinne ockovania deticiek, pretoze tym, ze dieta niektorymi "nesmrtelnymi" chorobami prejde, jeho telo si na ne vytvori imunitu na cely zivot a ockovanie to nezarucuje a rovnako pri ockovani sa do tela dietata vlastne vstrekuje oslabeny virus danej choroby a aj to detske telicko zatazuje, ked je toho vela v tak mladom veku 😅 Takze asi tolko k ockovaniu, vsetko s mierou (a zvalst, ked som sa kedysi podielala na marketingu vo farma biznise 😉 ) ale proti gustu ziadny disputat 🙂

veronika - prevenar je uz asi tiez povinny, ked ho dotuje stat, ci nie? 😅

a jaslicky, myslim, ze bolulka mysli tie sukromne "Janos" na Alejke, co tam je aj skolka a zakladna skola ...

veronika13
17. júl 2008

no ale že odkedy sa vedú tieto diskusie, čo zavrhujú povinne očkovania, len na hornej Orave vraj tri malé deti ochoreli na čierny kašel čo ešte neboli zaočkované, to mi povedala pediatrička, keď som sa jej na to pýtala. Tak povinné by som nechala asi na pokoji, ale proti všetkému isto nie, tiež som zmenila názor

bolulka
17. júl 2008

emmka, ani som netusila to co si napisala... nie prevenar nie je povinny... sama si zvolis ci das babatko zaockovat...

jeej, uz 17 tt.. ale to bezi.. to snad nie je pravda... drzkame palceky aby ste sa drzali.. 😉

tretulka
17. júl 2008

bolulka, nie som si ista, ci je lekar povinny Ta informovat o nepovinnych ockovaniach, skor si myslim, ze rodic ak ma zaujem si info najde a informuje sa u svojho lekara o vhodnosti tej ktorej vakcinacie u svojho dietata, podla zdravotneho stavu atd....a keby to bolo take nevyhnutne ockovanie, isto by Ta na to upozornila...ale to je moj nazor, Ty si matka a mas svoj nazor a si za svoje dieta zodpovedna a isto mu chces to najlepsie 🙂 ...aj tak s tym uz teraz nic nenarobis...a ja sa "netesim" na ziadnu chorobu svojho syna 😒 , aj ked sa vravi, ze deti vyrastaju s chorobami...

emmka3
18. júl 2008

bolulka - mas pravdu, leti to ale ja by som uz bola najradsej aby bol december 😅 Akurat posledny tyzden mi zacalo nabiehat brusko 🙂 a uz som stihla byt 2x v nemocnici 😒 takze doma na PN sa nenudim, striedam pobyty s nemocnicou 😀 ale hadam, uz ma tam tak skoro neuvidia ...

bolulka
18. júl 2008

emmka, drzime palceky aby ste to dobojovali bez najmensich problemov... 😉