Mamičky z Dolného Kubína. Ste tu?

tinka1001
9. aug 2006

Ahoj.

tretulka
24. júl 2008

viem, ze v piatky zacina v DK az o 11tej a vzdy je tam plno ludi a este ked predtym nerobi...zavolam sestricke nech mi napise recept a pokec s dr. hodim inokedy 😅 ...ako sa inak mate? nejako som Ta tu dlho postradala 🙂

veronika13
24. júl 2008

ozaj, chcem sa vás opýtať, neskúšali ste náhodou zavárať detskú presnidavku do flaštičiek od výživ alebo Hipp? Dá sa to, alebo nechytia viečka?

nenka83
24. júl 2008

no dlhoo, akosi nestihala som.Ninka je taky moj sasko jasko.Prilepena na mne a vsade je. A trosku som predavala na mmb, aby som mala na jesen na vecicky. nechcela som pytat od peta, lebo by ho slak trafil. tak som si zbierala ako skrecok cez mmb. a mame sa dobre, az na toho kliesta.zajtra chcem ist dat ninku ostrihat, ofinku, lebo jej pada do ociek.

a vy sa mate ako? matko bude mat za 2 mesiace 2 rocky,vsak? kolko uz meria? to som len zvedava. 😉

anicka
26. júl 2008

Toto striedanie tepla a zimy nám vôbec neprospelo. 😢 Martinka má nádchu. ☹ 😖 😢
Tak Vás ideme poprosiť o rady. Snažím sa jej odsávať soplíky tou klasickou odsávačkou, ale mám pocit, že to viac bojujeme jedna s druhou ako ťaháme spolíky. 😒 Chúďatko moje plačká tak, ako keby som ju drala z kože. Plačú aj Vám tak detičky pri soplíkoch? Aké máte súksenosti s tými odsávačkami soplíkov? Tie čo sa dajú pripojiť na klasický vysávač sú asi lepšie však? 😕
A druhý problém, Dr. nám dala aj kalciový sirup. Hrdielko nemáme zapálené len začervenané, tak pre istotu. Ale problém je v tom, že ten treba zapiť nemliečnou tekutinou. Maťka ťahala čajík naposledy z fľaše v pôrodnici, potom už vôbec. Takže máme doma 4 druhy fľaš a 4 druhy čaju a pri žiadnej kombinácii som do nej nedostala ani trošku čaju. Neviete ako ju mám prehovoriť, aby pila? Skúšala som jej dávať aj po lyžičkách ale mám pocit, že viac čaju je na podbradníku ako v pusinke. 😢 😢 😢
Do nošteka jej skúšam kvapkať aj materské mliečko, tak hádam pomôže.
Vopred ďakujeme za všetky rady.

bolulka
26. júl 2008

anicka, mi sme si tiez nakoniec kupili odsavacku na vysavac a boj prestal.. to sa vysalo rychlo a mala ani nemukla.. kdezto pri tej klasickej sme od isteho obdobia bojovali podobne ako vy... je sice slusne draha, no oplati sa.. 😉

cajik? mi sme ho do malej dostali takymto sposobom: dostala taky poharik s tromi dierkami a dala som jej ho samej do ruky (presne ako prve jedlo), pomali degustovala az jej to veeelmi zachutilo.. prevazne jej ale davam cistu vodu - tu ma najradsej, tak skus ten poharik, mozno zaberie.. z flasky by mi v tom obdobi nevypila ani kvapku.. iba ju natahovalo z cumlu..

materske mliecko nam zazracne pomahalo.. to nadcha velmi rychlo zmenila svoj priebeh.. 😉

anicka
26. júl 2008

bolulka ďakujeme 😉 ten pohárik mám doma tak idem skúšať 😀 napíšem výsledok 😉

bolulka
26. júl 2008

budem cakat. 😉

anicka
26. júl 2008

nezabralo ☹ 😢

majdiska
26. júl 2008

ahojky,
akurát sme sa vrátili z DK, mali sme oslavu 🙂 . bolulka aj viac by sme porozprávali, ale mangel sa stráááášne ponáhľal, ale malá bola zlatučká, ked začala piknikovať rovno na parkovisku pri bytovke 😀
anicka, skoro sa vyzdravte budeme držať palčeky 😉 . čo sa týka odsávačiek, tak sme zažívali to isté, ale odkedy používame odsávačku na vysávač, tak je to super.. malý síce poplače - bojí sa vysávača, ale potom na ďalší deň je to čím ďalej tým lepšie a ani sa nebráni, no to najprv vysávame palček, rúčku a potom sa dostaneme k nošteku 😉 a kvapky do nosa sme kúpili v lekárni tak tie dávame, a celkom dopohody, celkovo sme prekonali už 3 nádchy a malý začal viac chorľavieť ako sme nabehli na príkrm - neviem, či si to nahováram, ale mám pocit, že ho to moje mliečko viac chránilo a teraz ked ho pije menej tak sa na neho kadečo nalepí...
a anicka skús fľašku z Aventu - my ju máme, je so sosáčikom aj stakou gumičkou, ktorú ked tam necháš, tak malá bude musieť ťahať sama a nebude jej to tiecť 🙂 .. malý nechcel fľaše s cumľom a túto si už sám chytí a pije.. začali sme mu ju dávať od 6. mesiaca a dobre sa na ňu naučil.. zozačiatku sme tú gumu dali dole a teraz mu ju dávam, lebo fľašu zahadzuje a to by vyzeral celý pooblievaný 😉 .. a začala som s čajíkmi od Hippu - pomarančový, lebo klasika mu nechutí.. tie sú mierne osladené tak by to mohlo zabrať 🙂

tretulka
27. júl 2008

majdiska, mne zas v lekarni vzdy povedali, ze nech malemu nedavam tie granulovane caje, lebo ze obsahuju vela cukru a detom sa potom kazia zuby...

anicka, aj my sme doplatili na zmeny pocasia a zmohol nas nejaky virus, ale komplet celu rodinu 😔 ...
so soplikmi sme sa uz dost natrapili aj my, najviac sa nam osvedcila odsavacka na vysavac, je pravda, ze maly mal take stavy, ze strasne plakal, ale hned po odsati sme videli, ze sa mu ulavilo...a s pitim sa trapime doteraz, neviem Ti poradit nic ine, len skusaj...taky sosacik z aventu sme mali aj my, celkom sa ujal, ale len na chvilu...drzim palce nech Martinke "zachuti" a prajem skore uzdravenie 🙂

veronika13
27. júl 2008

môj by z odsávačky na vysávač asi zbláznel, bojí sa ho. My máme tú klasickú, zatiaľ pomohla, síce sa pri odsávani bráni, musí vydržať.

anicka
28. júl 2008

ďakujeme všetkým za povzbudenie 😉 🙂 Maťke je už lepšie, ale nechcem to zakríknuť. Nádcha včera pre istotu zmohla aj mňa 😠 potvora jedna, ak sme doma dve pacientky 😢

anicka
28. júl 2008

tretulka držíme palčeky, aby ste čím skôr vyzdraveli 😉

anicka
28. júl 2008

Maťka mi Entruje, tak píšem na viac krát 😀 Bolulka koľko stála tá odsávsačka, aby som sa nachystala a neodvalilo ma v lekárni. Ozaj v ktorej lekárni si ju upovala?

tretulka
28. júl 2008

anicka, dakujeme, pomaly sa liecime, najhorsie je na tom nas tato, dufam, ze neskonci pod skalpelom 😔 ...tu odsavacku sme kupovali az v Trstenej, vtedy ich tu este nemali, ale myslim, ze teraz by uz nemal byt problem zohnat ju aj tu. Stala okolo 300Sk, uz neviem presne 🙂 , ja na nu nedam dopustit.

bolulka
28. júl 2008

anicka, mi sme ju kupovali na bysterci, ale podla mna je v kazdej lekarni.. a tusim stala okolo tych 500 korun az 😔

bolulka
28. júl 2008

😀 ze mi 😀 opravujem sa: "my sme ju kupovali"

majdiska
28. júl 2008

anicka my sme ju kupovali v lekárni pri Elkope a stála 250,-- Sk.. a fakt je to perfiš vec.. čo sa týka granulovaného čaju, tak ho dávam malému s prevarenou vodou v takom pomere, že to ani necítiť a nie je až taký sladký a ked malú nenecháš hrať sa s fľaškou tak nevidím problém 😉
no ideme sa zbierať do DK a zajtra plávať, aspoň dúfam ...

anicka
29. júl 2008

Ďakujeme za rady, obehneme lekárne a určite ju kúpime 😉 Joj majdiska ako Vám závidíme aj my by sme sa šli okupkať, keď je takéto pekné počasie, ale keď sme obe choručké ☹ 😢 😔 Dajte potom vedieť ako bolo a aká bola vodička. 😉

majdiska
29. júl 2008

ahojky, voda bola dnes super - dokonca vyzerala čisto a bola teplá tak akurát osviežujúca v tejto horúčave 🙂
a malý dokonca hviezdil - plakal len raz a vozila som ho na tej podložke a bola z neho dnes super rybička, taký kaprík 😀 .. len mi dnes spal len pol hodiny a to bolo nanič.. dúfam, že bude cez deň spinkať lepšie, lebo dnes potom odpadol o 18:55.. 😝

veronika13
29. júl 2008

zajtra sa hádam aj my budeme kupkať v záhrade v bazéniku 🙂

veronika13
31. júl 2008

počasíčko sa nám zas pokazilo, no dúfam, že nie na dlho 😝

bolulka
31. júl 2008

to vies veronika, je pekne.. 😀

anicka
31. júl 2008

ahojte, tak my sa už máme lepšie a toto slniečko to je super 😎
tretulka ako sa máte Vy? 😕
veronika kupkali ste sa v tom bazéniku?

majdiska
1. aug 2008

bolulka kukala som foto, pekné - malá je zlatučká. koľko stojí taká sedačka za bike a od akého veku dieťaťa je vhodná do koľkých rokov? 😉

tretulka
1. aug 2008

ahojte...anicka uz sa pomaly davame dokopy, maly je uz davno fit, ja mam zapal dutin, ale uz je to na ustupe, nahrievam sa biolampou a velmi to pomaha, v stredu idem na kontrolu, muzicek sa este tiez lieci, ale uz chodi do prace, tiez ide na kontrolu v stredu...dufam, ze nas teraz uz choroby budu nadlho obchadzat 🙂

bolulka
1. aug 2008

majdiska, dakujeme.. ta sedacka stala tusim nieco nad tisicku... no odkedy je to ti neviem. tie pasy su nasvativelne.. ale tak od kedy dietatko sedi by bolo asi fajn.. no ja sa aj teraz bojim chodit, lebo ju nevidim... 😝

majdiska
2. aug 2008

no malý už sedí dávno, to by bola fajn vec, len keby tie cesty neboli také otrasné a nebála by som sa sadnúť si na bike sama nieto ešte s dieťaťom 😒

veronika13
2. aug 2008

mňa také niečo tiež láka ísť sa pobicyklovať, milujem to, vietor vo vlasoch... 🙂

nenka83
3. aug 2008

ahojte. tak aj mi dve sme prepadli chorobe ☹ dnes sme sice neoodolali a boli chvilu von.

BOLULKA VSETKO NAJLEPSIE K ZAJTRAJSIM MENINAAAAM!!!! 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵