Mamičky z Dolného Kubína. Ste tu?

tinka1001
9. aug 2006

Ahoj.

tretulka
3. aug 2008

bolulka, vsetko najlepsie k zajtrajsim meninam 😵

anicka
4. aug 2008

bolulka aj my sa pridávame všetko najlepšie 😵

veronika13
4. aug 2008

všetko naj naj najsamplepšie ešte raz 🙂
my opäť hnačkujeme, dávam Bio Gaia a Hylak, tak dúfam, že to rýchlejšie prejde ako naposledy

bolulka
4. aug 2008

jeej, dievcence, dakujeeeem... 🙂 ste zlatucke 😉 ja ani nestiham do kalendara kukat 😀

nenka83
4. aug 2008

ani ja akosi nic nestiham a stale som nejaka unavena. no to preto asi ze sme boli chore,a ninka este trosku aj je. tak by sme sli zajtra plavata nemozme ☹

anicka
5. aug 2008

aj my by sme šli plávať. Maťka už síce nemá soplíky, ale ešte trošku pochrapkáva, tak radšej ešte toto plávanie vynecháme a pôjdeme až na budúci týždeň, keď budeme úplne fit.

Ak niekto pôjde dajte vedieť ako bolo? 😉

veronika13
5. aug 2008

ja sa chystám ísť niekedy plávať do Terchovej, je tam nové relax centrum, stojí to tam 80,- na hodinu, za deti sa neplatí, vraj je tam super, funguje to celoročne. Tak ak budete mať niekedy chuť, môžete zmeniť vody 😀

bolulka
5. aug 2008

veronika, ja sa pridam.. len sa mi ozvy.. 😉

majdiska
5. aug 2008

ahojky,
tiež nejak nestíham. malý už chodí ked ho šikujeme za ruky 🙂 ..
bolulka všetko naj k meniním, nech sa dobre zabývate v novom pribytku a veľa dravíčka a šťastíčka 😀
my sme dnes boli plávať, no malému bolo akosi zima, tak plakal.. ale inak v pohode.. akurát mu začínam vyberať jasličky, kde budeme chodiť od nového roku..
na tú Terchovú je aj nejaká www stránka? by sme tam aj s malým a ockom zašli.. a kde to konkrétne je?
chorým detičkom prajeme skoré uzdravenie, dúfam že sa nabudúce na plavoške stretneme.. 😉 dnes bolo hodne detí..
a ozik máme novú trojkolku, síce som ju ešte nevidela - ale ked prídeme domov z DK vo štvrtok tak ju uviídme.. a malý z nej bude rád 🙂

evus
5. aug 2008

ahojte kocky...potrebovala by som jednu radu...byvam sice od kubina daleko,ale druhe babo budem rodit v kubine(aj prvu dceru som rodila v dk) a teraz si mam vybrat lekara ku ktoremu by som mala chodit az do porodu...predtym som chodila ku Kapralcikovej,bola som s nou celkomn spokojna,ale ak poznate niekoho lepsieho,tak poradte.Viem,ze Kapralcikova k porodom nechodi,tak teraz sa neviem rozhodnut ku komu.

anicka
5. aug 2008

evus ja som chodila ku Regulyovej a aj som u nej rodila. Bola som veľmi spokojná. 😉 😀

lubecka
5. aug 2008

evus, ja chodim k dr. Tholtovi, aj som pri nom rodila.. super, odporucam, velmi som bola spokojna,... az na tie cakania v poradni, on robi len pondelky a stredy a ma hrozne vela pacientok.. niekedy som tam presedela aj cely den 😠

bolulka
5. aug 2008

evus, ja mam Hrudu a aj som pri nom rodila.. je uzasny... a ma ambulanciu na bysterci, takze je to blizko a objednava sa tam na urcitu hodinu.. dostanes v cakarni cukriky, vodu, a aj kavicku (cajik) ak prides rano 😀 😉

majdiska, jooj sme nestihli poriadne pokecat dnes.. inak to bola kamoska, ktoru som konecne prvykrat vytiahla von od porodu.. dufam, ze nabuduce pokecame viac.. tolko som sa toho chcela este spytat. 😉

bolulka
5. aug 2008

evus, ake je inak dvoj a polročné dieťatko.. vedela by si si pri ňou už teraz hneď predstaviť malé mimi? 😕

evus
5. aug 2008

baby,vdaka...uvidim,koho si vyberiem...lubecka,inak aj ja som mala pri sebe tholta,robil mi cisarsky a bol strasne zlaty...
bolulka,tak to ti poviem az v septembri,ake to je mat takto dve deti,ale zatial sa to da,tehu prezivam tak vselijako,lebo mam skrateny krcok maternice,takze musim vela lezat,aj ked sa to pri malej obcas neda,ale my sme vzdy chceli mat deti jedno po druhom,takze to vobec neriesim a hadam to v pohode zvladneme.

veronika13
6. aug 2008

ako pôrodnika Hrudu tiež odporúčam, a doktori v Dk sú dobrí, Tholt, Reguliova, Blahova.... akurát Ostrihoňa by som nechcela, kukali ste správy? chytili ho opitéha za volantom a raz mi prišiel na vizitu nacenganý, takže brrrrr 😝

evus
6. aug 2008

veronika...mne bol pri cisarskom tholt aj ostrihon(asi to musia vzdy robit dvaja)a ani na jedneho nemozem nic zle povedat(nastastie)a ostrihon este aj popritom rozpraval,co presne robia(dala som si spinal,nechcela som celkovu anestezu),takze ja som bola spokojna a ako pises,doktori v DK su velmi dobri,nemozem na nikoho nic zle povedat a aj preto chcem,aby sa druhe babo narodilo tu.a s tym alkoholom,no co uz,stalo sa,aj ked sa nemalo...

veronika13
6. aug 2008

veď áno, stalo sa, ale mu to naštrbí povesť, lebo je vo vysokej funkcii
a za ten spinal sa niečo platí?

majdiska
6. aug 2008

ahojky,tak ja som rodila s Hrudom a som maximálne spokojná. veľmi milý dr., síce celý čas sú pri tebe sestričky, a sledujú ťa, ale on bol fajn 🙂
ozaj dnes som sa bola pýtať na jasličky pre malého Janoško. aj som to tam okukla. mesačne to bude stáť aj so stravou 3tis. sk. a je to tam fajn, dúfam že sa malému bude páčiť. zajtra idem zaniesť príhlášku 🙂 aj s malým nech si to tam troku omrkne. začíname pomaly od decembra a naostro od januára..

evus
6. aug 2008

veronika,za spinal sa neplati nic,aleu by som si ho nedala,mala som po nom mesiac neskutocne migreny.

bolulka
6. aug 2008

evus a lezala si tych dvadsatstyri hodin, ci kolko sa to ma lezat? 😕

evus
6. aug 2008

bolul,lezala,ale nepomohlo...ono to byvaju vedlasie ucinky spinalu

veronika13
6. aug 2008

všetko má svoje za a proti, ale stálo to zato vidieť malú ako prichádza na svet, nie?

evus
6. aug 2008

veronika,tak to ano,toto jedine nelutujem,bol to krasny zazitok...

veronika13
7. aug 2008

ak by som mala niekedy rodiť cisarom, tak tiež chcem spinal

bolulka
7. aug 2008

jaaa taky... ale cisarsky je pre mna snad moj najvacsi strach 😔

lubecka
7. aug 2008

prosim vas, ako mam naucit malu sediet? ona vobec nam zaujem sediet.. 😠 prevracia za z chrbta na brucho a opacne, aj lozi po posteli tak ze sa posuva, ale sediet ani za toho.. ked ju posadim tak sa hned vyvali, a ked jzu oprem, tak hned sa zosupne, aby nemusela sediet.. tak by som ola rada kebyze uz sedi.. 😖
a etse jedna vec.. kedy ste dali vasim detom piskoty? lebo podla tych novych pravidiel prikrmovania a zavadzania jednotlivych zloziek potravy sa mi to zda az moc prehnane... 😕 vy ste to poctivo dodrziavali? ked sme myvyrastali tak to take prisne az nebolo, podla toho co mi rozprava mama.. a ine keksy ako piskoty, mozno daka marina, ani neboli.. a tu sme a zdravi...

bolulka
7. aug 2008

lubecka, ja som moju malu do sedenia v ziadnom pripade nenutila, a tak sa to aj odporuca.. proste vo vsetkom bola rychla, ale to sedenie si nechala na neskor.. tym ze ju budes nutit ked jej chrbticka este nie je taka pevna a teda pripravena jej mozes zarucene sposobit nejaky neduch v oblasti krivej chrbice.. moja mala sa jedneho dna, ked mala plnych sedem mesiacov pri rackovani posadila a odvtedy vedela sedkat a este z akym krasnym rovnym chrbatikom 😉 jednoznacne tu plati, nikam sa neponahlat, ani sa nenazdas a Vaneska bude daaavno sediet a este k tomu aj krasne bezkat a recnit.. neboj, cas ti neutecie...

co sa tyka prikrmov, ja som dodrziavala.. dnes je take mnozstvo alergii, ze az, takze sa ani nemoze tak lahostajne k tomu pristupovat ako kedysi.. samozrejme nebolo to na den presne, v niecom aj o tri tyzdne skor, ale rozhodne som sa to snazila ako tak dodrzat.. piskotiky tusim od siedmeho mesiaca, ci? no v tom pripade mozes zacat.. 😉

majdiska
7. aug 2008

ahojte,
tak ja som malého dávala sedieť, a tiež skončil zo začiatku nosom v zemi, ale potom asi tak od 6 mesiaca sa sám udržal sedieť, síce dakedy ho ešte hodilo do strán, tak som mu pre istotu okolo dávala ešte vankúšiky aby sa moc nebuchol.. a tiež si myslím to isté čo bolulka, každé dieťa má svoje tempo a netreba ho do ničoho nútiť. môj drobček tiež ešte nelozí a asi túto fázu preskočí, lebo za ruky už celkom dobre behá 😉 . tiež som si nie moc istá či mu to nerobí zle, ale čo mám robiť, ked sa stále stavia na nožičky aj popri hocikom, len aby stál. síce to nie je istý postoj, ale snaží sa 😀
no a čo sa týka piškótov, tak malému som od 6. mesiaca dávala ryžové piškoty - sú v troch príchutiach - mrkva, gurmán a zelenina. papá ich doteraz, dobre si na nich trénuje dasienka ked rastú zúbky a ked ešte nemá zubky, tak ich rozmočí v ústach 😉
klasické mu dávam od 8. mesiaca - Slatinské. samé ich nezie - nechutia mu, nemá rád sladké pečivo.. ale zamiešané s ovocím ich spapá hned..
ozaj bolulka aj som zabudla napísať, škoda že sme dlhšie neporozprávali, dnes sme boli s malým v tých jasličkách, a keby ste videli ako sa mu tam páčilo.. 🙂 normálne sa rozplakal ked sme odchádzali domov a detičiek sa vôbec nebál a to tam bola škôlka.. 🙂 no keby mu to tak vydržalo ešte tých 5 mesiacov 😉

lubecka
7. aug 2008

dakujem vam 😉 no jasne, nenutim ju, presne ako pisete kvoli tej chrbtici, len obcas skusim, ci nahodou.. aj doktorka mi povedala, ze ju nemavam davat sediet... takze to bude asi ako vravis ty bobulka, lebo pomaly zacina rackovat, kazdy den trenuje 😀