Mamičky z Dolného Kubína. Ste tu?

tinka1001
9. aug 2006

Ahoj.

janciaa
14. okt 2008

majdiska diky moc za rady hned zajtra si to obeham este sa ta chcem spytat ci nevies ze ci tam nechcu aby sa deti vedeli pytat na nocnik pretoze my s tym mame velky problem diky moc a mas krasne fotocky

veronika13
14. okt 2008

janciia, Saska je zlatunká a s tými dvoma dudami neodolatelná 🙂

anicka
15. okt 2008

janciaa vitaj! 😉 Súhlasím s Veronikou malá je nádherná 😀

majdiska
15. okt 2008

janciaa maličká je chutnučká.. bože nemôžem si pomôcť, ale ja by som stále chcela dievčatko.. no čo počkám si 3-5 rokov..
janciaa na nočník nemusí byť naučená, ty dáš len plienky a v oboch jasliach ti dieťa prebalia, nemusíš sa báť. v detskom svete majú i nočníčky, tak ak bude mať malá chuť, môže ísť aj na ne. tuším i u Jánoša som ich videla.. v detskom svete mi povedali, že tam sa deti naučia na nočník samé - odkukajú od rovesníkov. je tam dosť takých detí cca 1-2 roky. u Jánoša sú staršie detičky tak od 2-6 rokov rozdelené do dvoch tried - predškoláci a menšie deti. v detskom svete sú tiež dve treidy deti 8mesiacov až vyše roka a potom do 3 rokov.. 😀

janciaa
15. okt 2008

jeej majdiska strasne si mi pomohla aj ja som si pozerala tvoje fotocky a su fakt krasnucke a pokial ide o dievcatko ja som si ho vzdy zelala ale nas maly certik by mal byt skor chlapcek ako dievcatko 😅 je to poriadne cislo

janciaa
15. okt 2008

anicka a veronika dakujeme za privitanie v klube super bambuliek a este krajsich baby zelam krasny dnik 😀

majdiska
15. okt 2008

janciaa ďakujem 🙂 a potom napíša ako si dopadla 😉
ty kokso ten malý je ale luciferík, normálne vie že ide robiť zle a tak sa zákerne - škodoradostne smeje 😀 . ja neviem či to robia aj iné deti ale on strašne rád šklbe a obžúva koberce 😉 . no čo mu na nich chutí neviem 🙂 😝

veronika13
15. okt 2008

baby s tými jasličkami vám držím palce 😉

emmka3
16. okt 2008

majdiska, ten usmev mal maly po kom zdedit 😉 😀 A ja viem, co maleho tak bavi na kobercoch, on sa rad hra s vlasmi ... nejde mu do hlavy co to take tenke po tych kobercoch je 😀

majdiska
16. okt 2008

segra kukala som tvoj album, budúca podoba dieťaťa - daj to vyskúšať aj na nás a ja kuknem či to sadlo 🙂
a koberce stále chutia 🙂
dnes ideme do škôlky, tak som zvedavá ako bude 🙂

veronika13
16. okt 2008

bolulke to nesadlo 😀 majdiska, ak ťa to uteší, môj mi rád hryzie ponožky na nohách 😅

janciaa
16. okt 2008

ajojte bambulky majdiska ako ste dopadli v skolke

majdiska
17. okt 2008

no malého som musela budiť, lebo akosi chcel spinkať a vo škôlke nič moc, bol nervozny a umrnčaný. včera prespal 3a pol hodiny cez deń a večer nechcel spať. dnes mu to zatrhnem 🙂

janciaa
17. okt 2008

majdiska tak to si mala drsne esteze my nemame problemy zo spanim mala spi od deviatej vecer do deviatej-desiatej rana a cez den este styri hodinky

majdiska
20. okt 2008

no janciaa to ti závidím 😉 , to malý spí otrasne a dnšná noc toho bola priamym dôkazom... každú chvíľku hore a rev 😝
a v sobotu nám boli vystrieť nový koberec do detskej - taký trávičkovo zelený, normálne tá izba lepšie vyzerá, tak zútulnila, lepšie ako len parkety a je teplejšie od zeme 🙂
ozaj zajtra ideme plávať, tak som zvedavá ako bude 🙂 , chystáte sa niektorá?

anicka
20. okt 2008

janciaa, ach to Ti závidím s tým spinkaním, ale v dobrom 😉 Maťka spinká, tak od pol osmej večer zhruba do pol siedmej ráno (ale v noci sme 3x hore na kojenie a minimálne 2x na cumlík) a cez den do obeda 35 minút a po obede tak 1,5 až 2 hodinky, ale to musí byť vonku a v kočíku a kočík sa musí hýbať, keby som ju dala spinkať doma tak pospí aj po obede len 45 minút 😖
majdiska: aj my sme dali do detskej koberec 😉 je to úplne super Maťke sa na ňom strašne páči 😀
My sa už plávať nechystáme, už sa mi zdá dosť zima, dnes som s o pol desiatej pozerala teplomer a boli len 3 supne, ale dajte potom vedieť ako bolo 😉 S tou škôlkou ma to mrzí, ale určite sa to zlepší 😵

majdiska
20. okt 2008

anicka s tým spánkom mi pripomínaš malého kedysi - do 1 roka. presne tak spával, síce noci boli premenlivo, raz dobre raz zle,ale cez den presne to isté: do obeda tak 1 hod a poobede 2 hod. a väčšinou v postieľke, lebo v kočíku je moc vnemou naokolo, tak by nespinkal.. vonku vačšinou je už len hore.. si pamatám časy, ked i v kočíku spal, ale jemu bolo jedno či stojí alebo sa hýbe 🙂
ozaj my čakáme na nový fusak zn. emitex, celkom je dlhý a dole sa dá dať dole tá časť a umyť ked bábo už chodí, takže nie je problém s tým že ho zašpiní. starý sme posunuli ségre.. už sa nan teším, to dostane malý dodatočne od starkých k 1 roku 🙂
no a stým plávaním, tak neviem, lebo malý sa mi zdá akoby začínal sopliť, ale ešte som si tým neni istá. uvidím zajtra, čo bude.. asi mu ide další zúbok 😝

bolulka
20. okt 2008

majdiska, plavaren je uz prerobena? 😕

majdiska
20. okt 2008

hej, už je hotová.. je to tam ako bolo predtým, len troška poprehadzované, a na začiatku sú skrinky na obuv. 😉 ale zasa je teplúčka voda a min. týžden vraj mala fakt okolo 30 stupnov.. takže je to super. no uvidíme zajtra, ako dopoadneme, a či vôbec pôjdeme 😀 😉

riveronka
21. okt 2008

My sme nakoniec nesli, lebo soplikujeme... A bojim sa, ze to nebudu len take alergicke sopliky ako predtym.
Nova je tam aj sauna, je fakt velmi prijemna. Pohlo sa to tam k lepsiemu. Az mi bolo luto,ked sme dnes nemohli ist. Velmi sme sa tesili.

lubecka
21. okt 2008

anicka, nic v zlom, ale ako budes kocikovat 2hod vonku, ked bude -15 -20°C 😉 alebo ked bude par dni riadna fujavica 😉
mne uz je teraz niekedy zima a to som len pol hod vonku na prechadzke.. 😒

bolulka
21. okt 2008

lubecka, my sme prekocikovali aj celu zimu a ide to bez problemov. poriadne naobliekat, ked fukalo stiplavym, tak aj sacok som dala navrch... no a my maminky sa musime trosicku viac naobliekat a poriadne hybat.. 😉

ani sa nenazdas a budes odolna ako ladovy medved.. 😀

ach jaj plavaren.. 😔 tak sme sa tesili, ale ked sme rano viezli ocka na svavbu, tak nam doslo, ze z toho asi nic nebude... no hadam na buduci tyzden.. 😔

majdiska
21. okt 2008

akurát sme sa vrátili z DK, z plavošky nič, lebo malému sa pustili soplíky úplne, tak som si len povybavovala čo som potrebovala a vrtáli sme sa domov, lebo tu máme odsávačku na vysávač a tou to ide lepšie 😒 no a vyzerá to na prvý očný dole, no ešte počkám a uvidím 😉

anicka
23. okt 2008

lubecka nestraš s takou zimou 😖 dúfam, že až taká zima nebude. Je pravda, že do teraz bolo fajne teplúčko, tak som nad tým viac menej ani neuvažovala. Ale čo už buď si ja zvyknem na zimu alebo sa budem snažiť naučiť Maťku spinkať 2 hodinky po obede aj doma. No uviníme, ak sa mi to nepodarí, tak to asi dopadne ako píše bolulka. 😉 Ani sa nezdám a bude som sma otužilec ako "ľadové medvede" 😀 😵

Ozaj a kde ste všetky? 😕 😕 😕

bolulka
23. okt 2008

hm, mame asi vela prace 😀

dnes je pod psa, co? no hold, vonku treba ist.. 😝 keby sa tak dal niekde aspon prsiplastik najst pre take male deticky.. 😒

majdiska
23. okt 2008

bolulka kukni na MMB alebo na MMA - som ta videla, ale všetko pre dievčatko 🙂
čo robíte? počasie pod psa.. my sme boli vo škôlke, a dnes bolo fajn, malý sa pekne hral, a na konci chcel ísť ešte aj na obed s drobcami 😀

lubecka
23. okt 2008

nebojte, zajtra uz bude pekne 😉 teda aspon dufam...

lubecka
23. okt 2008

inak pamatate ako som sa vam stazovala, ze mala nechce sediet? tak uz sedi, posadila sa tak, ze ked sa stavala na nohy, ,padla na zadok a ostala sediet, a teraz sa posadi aj z roznych inych poloh, ale s ohnutym chrbatikom ☹ ako niekedy pekne, ale vacsinou ohnuto 😠 najkrajsie sedi ked sedi na patach, vtedy ma krasny rovny, ale ze vraj to by sa nemalo 😕 a aj ked stoji tak ma rovny.. tak neviem.. stale jej ta chrbticy vytrca 😠 😢 som zvedava co nam povie na rehabilitacii 😒

veronika13
23. okt 2008

ahojte, som vás týžden zanedbavala, mali sme pokazený net
gratulujem k úspechom so sedením 🙂 my sa pôjdeme kúpať budúci týžden do Terchovej, tak sa teším, dúfam, že dovtedy neochorieme

veronika13
25. okt 2008

takže som vám ani nechýbala, keďže tu nikto nechodí 😀