Mamičky z Dolného Kubína. Ste tu?

tinka1001
9. aug 2006

Ahoj.

bolulka
11. nov 2008

emmka, 😀 neboj este budes prenasat.. ako ja.. dvakrat na udrziavani -druhykrat od 33 tt az do 36 tt (odvelil ma doktor do nemocky priamo na silvestra) a co? chutili ti zelene tabletocky 😀 😉

emmka3
11. nov 2008

bolulka mas na mysli tie S-kove na plucka? aj ty si ich brala? no bolo to OK, len som z nich mala priserne nizky tlak, ci co ... som sa asi 3 dni triasla ako 100rocny dedko 😔 mne este na zaciatku dali aj 3 injekcie do zadnice, tiez na plucka ...

bolulka
11. nov 2008

napodobne.. tiez som sa triasla a mala som pocit, ze mi srdce vyskoci 😒 ale myslim teraz na guajacuran - take velke zelene.. a prve hodiny na kolikoch som tiez myslela ze najblizsiu noc neprezijem..

emmka3
12. nov 2008

no mne davali nejaky sulfo... nieco ... ale ucinky podobne ... no a koliky neboli az taka hroza lebo ja som uz doma spavala vyse mesiaca s naklonenou postelou a dokonca viac ako v nemocke 🙂
vies, ja som len chela vediet, ze ked aj ty si podstupila liecbu na urychlenie zrenia plucok, ci to nemalo podla teba nejaky dopad na malu (zdravie), kedze sa narodila v podstate "po termine" a plucka uz mala vyvinute tak skoro ... hmm?

veronika13
12. nov 2008

emmka a koľko si tam ležala? tiež som si tam niečo odžila 😖

emmka3
12. nov 2008

no ja si chodim polezat do nemocky v takych 2 mesacnych intervaloch od 8tt vzdy tak na 10 az 14 dni ... sa uz z toho smejem, ze aby som sa doma na PN nenudila 😀 A ty si mala ake problemy?

bolulka
12. nov 2008

emmka, no mne sa to tiez zda zvlastne, ze babatko dostane injekciu na vyzretie plucok a potom si v brusku lezka este par mesiacikov... no ja som iba obcas na konci citila, ze dycha - aj doktor povedal pri jednom ultrazvuku ze sa pekne nadychuje 😒 stale vsak nechapem ako je to mozne 😕

my s veronikou sme si chodili spolocne polezat. 😀 bud to mali nase deticky svoje dni, alebo pan doktor 😀 😀

emmka3
12. nov 2008

ono sa hovori, ze ked sa babu v brusku cikuta, tak to si trenuje pluca na dychanie, tak mozno doky myslel prave toto ... mojmu sa cikuta pravidelne kazdy den 🙂

veronika13
12. nov 2008

ja som tam ležala najskôr kvôli uroinfektu a potom neskôr som sa začala otvárať a do tretice oboje naraz 😝 môj tiež často štikútal, najradšej ráno, keď som bola na pásoch 😀 to počulo celé oddelenie 😀

emmka3
13. nov 2008

tak ja som mala take vesele diagnozy ... najprv podozrenie ne potrat, potom podozrenie na unik plodovej vody a nakoniec ten porod ... malemu sa u mna vobec nepaci 😒 No ale uz mam pobalene tasky, takze uz sme pripraveny na boj, keby to prislo 🙂
inac, na pasoch aj moj robil vzdy rendzers ... sestrica chodila furt davat tichsie aby nepobudil dospavajuce tehulky 🙂

majdiska
13. nov 2008

emmka, nudíš sa 🙂 ... však nerob zasa zo mna blba, ja moc dobre viem, čo sa da robiť...
a teraz mi kolegynka poradila jednu vec.. a už som to skonzultovala aj s právnikom a s tým miestom je to tak, že oni ti musia držať miesto, ale ty s tým zaradením na jednotlivé oddelenia nemusíš súhlasiť.. ak dehonestujú tvoje vzdelanie a prax.. a ked ta nedajú na oddelenie, ktoré odpovedá tvojim skúsenostiam, tak môžeš ich požiadať, že nech Ti dajú výpoved z dôvodu nadbytočnosti a vtedy sú povinný vyplatiť ti 3-mesačné odstupné... tak asi niečo podobné vyšpekulujem.. ja nechcem robiť niečo len z donútenia 😝
ozaj boli ste plávať? Markétka vravela, že 6.12. bude v Domčeku o 16h Mikuláš pre deti. mamičky si majú nachystať balíčky.. už sa teším, isto pôjdeme 🙂 😵

bolulka
13. nov 2008

emmka, moja tiez velmi casto cikutala, ale ku koncu tehu aj dychala.. to sa nadvihovalo brusko na jednom mieste (tam mala asi chrbatik) presne ako keby dychala. .som si myslela, ze to bude iste nieco ine, ale potom tak aj doktor skonstatoval...

lubecka
14. nov 2008

ahojte dievcata.. potrebujem radu, ako vzdy .. 😒
vcera bola Vaneska ockovana, uz vecer mala zvysenky 37,5 a aj v noci.. dnes je to uz 38,5 s memozem jej to zrazit cipkou lebo hnackuje.. raz mi do pol hodiny 2x takou vodnatejsou stolicou, potom znova po hodine.. dnes kakala uz 5x takym redsim.. tak teraz nevivem, ci ta hnacka je z ockovania 😕 moze byt? alebo preto, ze jej idu zubky? ale ked jej isli spodne, bolo to bez hnaciek 😖 sama neviem.. no a ciúpok som jej dala 2x asi za 4hod odstupom, lenze prvy po pol hodine vykakala, a drhuy po hodine tak jej asi nestihol zabrat.. teraz jej chcem dat este jeden,lebo teplto sa jej stale drzi na 38,2.. zatial je teraz 3 hodiny po poslednom cipku.. mozem dat? nemozem jej ublizit, ked ich dam tak casto? bratrancova zena mi povedala, ze jej moze hrozit dehydratacia a ze uz tak vela kaka, uz by mala byt infuzka... chcela by som vediet vas nazor, co by ste robili vy..akosi stracam materisky instinkt 😀 diki

majdiska
15. nov 2008

ahoj lubecka, je to možné že je to i zo zúbkov.. nám malý po očkovaní vrackal, ale to bol prevenar.. a skúsila si jej dať Nurofen syrup? mne dr. povedala, že mám dať malému hned naraz 5 ml a teplota ide dole - tak ked je chorý tak mu dám na noc 5 ml a ráno už nič nemá. v priebehu dna mu dávam menej.. nepíšeš, či malá pekne papá, ale hlavne jej dávaj veľa vody.. švagrinin syn mal tiež teraz hnačku a ona mu dávala do čaju Hylak.. no ak to neprechádza lepšie by bolo ak by si si to odkonzultovala s dr. na pohotovosti 😉

majdiska
15. nov 2008

ozaj a prajeme skoré uzdravenie

bolulka
15. nov 2008

este je kulisek forte - proti dehydratacii.. to vzdy v takom pripade malej podavam.. 😉

anicka
15. nov 2008

majdiska ďakujeme za prianie 😉

už sme našťasie zdravučké 🙂 😉

emmka: bolulka má pravdu, neboj ešte budeš prenášať 😉 a všetko bude v poriadku.
Keď už hovoríte o tom štikutaní, my sme vôbec neštikutali a Maťka sa na pásoch nejako nehrunula to kopkania, tak 2-3 krát pokopkala, aby o sebe dala vedieť a zvyšok sledovania pospinkala 😵

lubecka prajeme skoré uzdravenie. 😉 Aj my máme veľmi dobré skúsenosti s Nurofen sirupom, tak skús ten. 😉

bolulka
15. nov 2008

najlepsie bolo monitorovanie o piatej rano.. hruza.. najprv nas zobudila prva tehulka a potom sme sa pekne postriedali aj ostatne.. 😝 tiez ste to tak mali?

majdiska
16. nov 2008

sorry za hrúbku, ale chytá ma angína, tak nič moc 😖
ja ked som bola v nemocnici, tak na mna prišiel vždy rad až o 7 - 7:30, a to už behala upratovačka, takže sme boli hore.. len horšie bolo to, že malý bol hrozne hladný a kopal dodiva, kým sme sa dostali na záznam. to už všetky raňajkovali a on robil šou 😀
ozaj malý už vie povedať havo a hav hav 😵 a napodobniť skoro všetky domáce zvieratká 🙂

veronika13
16. nov 2008

mňa dali väčšinou cez prvú vizitu, tak som nikdy nevedela čo nové, to som neznášala ☹

bolulka
16. nov 2008

he he, ale sme si kazda uzili 😀

majdiska, sikovnicek ten vas Adamko.. nasa sa rozrozpravala prave.. tento tyzden je to: "mumu lieta" (muska lieta), "voda tecie" a dnes mrta (mrkva) 😀 😀 uz chyta dvojslovne veticky 😀

veronika, ja som vzdy chybala na vecernej vizite.. to som s manzelikom sedela na chodbe.. jooj, ale mi tam bolo dobre, ked si to teraz vezmem. 😉

janciaa
16. nov 2008

vy sa mate nasej malej sa rozpravat akosi nechce cokolvek jej ukazeme tak je havo a nikto ju nepresveci o opaku

veronika13
16. nov 2008

čože??? booooože, a ja som sa bála ísť na záchod, aby som ju nezmeškala, som myslela že sa to musí, ale oni to brali dosť na ľahkú váhu niektorí Dr. ale Tholt vždy pozrel, skontroloval, aj Hruda občas

veronika13
17. nov 2008

Klaudii prajeme všetko najlepšie, veľa zdravíčka, šťastíčka, lásočky..... Riško posiela pusu 🙂

bolulka
17. nov 2008

jeej, dakujemeee.. 😉

veronika13
17. nov 2008

nie je za čo 🙂

akosi to tu viazne, treba asi hodiť do placu nejakú témičku, čo tak Mikuláš a Vianoce-pečenie, darčeky... ako ste na tom? No čo sa mňa týka, tieto sviatky by som si chcela konečne užiť naplno, teda aj s prípravami v kľude, pohodičke. Chystám sa piecť medovníky a kopec iného, vyzdobiť izbietku... dúfam, že sa nám to opäť neskomplikuje ako po minulé roky... Na Mikuláša by som chcela ísť s malým do kulturáku ak bude, ak nie tu tak ku našim, niekde ho hádam vymákneme 🙂 Adventný venček zvyknete robievať? ja som robila minulý rok zo živého ihličia, ale som aj skončila, do týždna bolo kompletne na stole opadané 😖 teraz spravím asi z tuje, len si musím vymyslieť ako zapichnem sviečky do toho.
Medovníčky sa chystám už čoskoro začať, chcem aj pre starku, mamu... aj ako darčeky porobiť také ozdoby na dvere, som videla na MMB super nápad, tak to bude taký preddarček pre každú rodinku

emmka3
18. nov 2008

no ja som bola na tej izbe ako segra, cize posledna pred pooperackami, takze tiez som chodila na pasy posledna a potom sup ho na ranajky a niekedy som aj zmeskala rannu vizitu, ale to sa ma len sestricka opytala, ci je vsetko OK a ed by som mala problem tak mam ist za Dr. a bolo vybavene ... Inac aj ja mam taku istu skusenost s vecernymi vizitami ako veronika 😉 Tholt sa riadne zdrzal a pokecal, Hrudik podla nalady ale jednoznacny prebornik v rychlosti vizit bol Ostrihon ... ten to vzdy vybavil medzi dverami 😀

a k temicke 😉
Miulasa zatial kupujem len mojmu najvacsiemu dietatku-muzikovi a trosku mensiemu - bratovi a to som si uz pripravila teraz, kym je v obchodoch ako tak menej ludi a aj ako tak vyber, ovocinu kupim samozrejme cerstvu 🙂 No a samozrejme keby Adamko mohol sladke, ta dostane a on ale na to ma este cas ...

Vianoce su u mna jeden velky otaznik, najme v mieste mojho pobytu ... a rovnako aj pecenie sa tento rok nekona z jasnych dovodov ... novu zdobicku na medovnicky vyskusam asi az o rok 😅 No a darceky som poobjednavala cez net ... mame to ale vymozenosti 😉

anicka
18. nov 2008

aj my sa pripájame k blahoželaniu, želáme Klauike všetko naj naj naj veľa zdravia, šťastia, lásky, spokojnosti a kopec krásnych chvíľ strávených s maminkou a s ockom 😉 🙂

anicka
18. nov 2008

a čo sa týka Vianoc, ešte to nemáme rozmylslené úplne na sto percent. Piecť pôjdem asi ku mojej mamine a štedrý večer strávime doma v "trojke" sú to Maťkine prvé vianoce tak sa strašne teším a chcem si ich užiť s ňou.

Asi polovicu darčekov už mám pokúpených a o tých ostatých mám aspoň hmlistú prestvu. Len neviem čo mám kúpiť môjmu mužíčkovi, dajte tip 😉

bolulka
18. nov 2008

ahojte, jeej, pekna temicka.. tak moje pecenie je otazne 😀 ak sa dostanem niekde do prace a k tomu sa pridruzi uz rozbehnute skuskove obdobie, nie je kedy 😒 takze netusim.. asi pozbierame od rodicov.. aj tak sa toho v dnesnej dobe akosi vela nepoje, vsak? no toto budu nase prve vianoce osamote, tak sa tesim.. ale mam strach z varenia.. lebo ked sa mi to nepodari, tak to uz nebude taka sranda.. 😀 😝 chystam sa este niekedy v priebehu mesiaca vykuzlit moju prvu kapustnicu - taky mensi trening 😉

darceky - tak tie uz riesim... starym rodicom vyrabam stolovy kalendar, uvidime co z toho bude a ci sa to vobec da niekde tlacit 😒 a manzel? to je veeelky otaznik.. este ale nemam kedy riesit taketo detaily.