Mamičky z Dolného Kubína. Ste tu?

tinka1001
9. aug 2006

Ahoj.

danka.k
26. feb 2009

bolulka niektore deti tak byvaju zo zaciatku chore... neboj bude dobre a budete zdravy.. a dobehnete aj nase kila.. ved ked my zacneme chodit tak podla mna daco schudne..

majdiska
27. feb 2009

ahojky, pridala som fotky do albumčeku, dokonca aj jednu spoločnú - ako sa volá ten album kubínčaniek, nechce sa mi to tu hľadať 😉

emmka3
27. feb 2009

anjelik, u Hrudu som v septembri platila za 3D UTZ 1000,- a mas z toho aj DVD nahrate s malickym, a aj ti ho pomeria a tak ... sme boli velmi spokojni ... teraz na Euro neviem kolko pyta, ci zaokruhloval nahor alebo nadol 😉

miura, ja mam tiez Kapralcikovu a som spokojna, aj v tehulkovani bola v pohode 🙂

bolulka a tvoja mala chodi do Janoska? som myslela ze do Detskeho sveta 😅

emmka3
27. feb 2009

majdiska, jaky je Adamko zlatuckyyyyyyy na tom karnevale 😵 mojik 😵 ... a kukam, ze vlasky este strojcek nevideli 😉

danka.k
27. feb 2009

majdiska dolnokubincanky je spolocny album a heslo orava...

bolulka
27. feb 2009

emmka, hej do Janoska.. a ja som mala tento ultrazvuk u hrudu prakticky zadarmo. zaplatila som iba za CD-cko 300 korun... a tiez som nadmieru spokojna..

bolulka
27. feb 2009

jeej majdiska, krasne fotocky.. 😀 malinky je podareny.. taaaky velky fesacik to uz je.. no ste krasnucky.. 😉

anicka
1. mar 2009

ahojte, aj my sme sa dlhšie neozvali, takže postupne 😉
Dr. mám Regulyovú bola som vešmi spokojná, som u nej aj ma rodila. Na 3D sme neboli, stačil nám klasický ultrazvuk 😉
Ja som si vôbec neuvedomila, že len ja a bolulka máme dievčatká 😉 😵 aspoň budú mať parádny výber 😀 😀 😀
majdiska: Adamko je úúúúúúúúžasný 😀 To bolo to posledné očkovanie? 😕 Kam sa to pichá?

No a my? Nám dávajú riadne zabrať zúbky. Vôbec nám nechutí papať a o spinkaní ani nehovorím. V noci sme aj 6x hore. 😖 😢 😔
Spinkávame už len raz za deň. Len problém je v tom, že Maťka pospinká doma v postielke len 45 minút a dosť. Neviem ako ju mám prehovoriť, aby spinkala dlhšie. Neviete ako? 😕 Dočasne som to vyriešila tak, že s ňou chodím vonku v kočíku a to pospinká od 12:30 do 15:00 aj dlhšie ale kočík musí byť stále v pohybe. A ja som po tých 2,5 hodinách chodenia riadne unavená. 😔

bolulka
1. mar 2009

majdiska, uz si si dala fotku k dolnokubincankam 😉 mate ju velmi peknu.. ak nie, aj ja ti ju tam mozem hodit.. 🙂

danka.k
1. mar 2009

anicka my ani nevieme kedy nam idu zuby... musim si poklopat zatial mame 5 ale o ani jednom sme nevedli ze idu von... nemal ani teploty ani nebol mrzuty.... no a nas spava na obed aj dve tri hodiny ale musim ho ist uspat a tak mi bude spat dlho.. ale necham ho najprv totalne vycerpat... akurat ked vstane rano o osmej tak ide o dvanastej a spinka do tej druhej tretej a potom ide vecer okolo siedmej osmej.. 😉

anicka
2. mar 2009

No nám sa trošku polepšilo papanie, ale so spinkaním sme na tom rovnako 😖
danka: to fajnúčko pospinkáte, vieš Maťku nie je problém uspať, to je za chvíľočku "tvrdá" len škoda, že spinká len 45 minút. Vôbec tomu nerozumiem, lebo keď ju zoberiem vonku do kočíka tak je schopná spať aj 3 hodiny.
A Vy prespinkáte celú noc? Vôbec sa nebudíte? 😕 My chodievame spinkať tak okolo ôsmej a ráno vstávame okolo pol siedmej. Človek by predpokladal, že za 6 hodín je už riadne unavená, ale ona nie. Niekedy mám pocit, že mám doma zajačika Duracel, chtorý nie a nie sa vybiť. 😀 😀 😀
Snažím sa brať to z nadhľadom a utešiť sa tým, že to časom preide a podstatné je, že sme zradvý, lebo to je asi to najpodstatnejšie.
Buď rada, že Vás tie zúbky vôbec netrápia, vieš občas je to riadna zaberačka nie len pre dieťatko ale aj pre rodičov. 😉

danka.k
2. mar 2009

anicka moj maly spava od 4 mesiacov uplne celu noc bez budenia.. doteraz mi spaval do deviatej a zrazu od tohoto tyzdna o siedmej.... zasa nas v kočiku spat nebude... to on musi vsetko sledovat... stane sa mozno raz za mesiac ze tam zaspi....

majdiska
2. mar 2009

ahojky,
dakujeme za pochvaly 😵 , veľmi nás potešili 🙂
bolulka kľudne ju prihod, my ešte nie sme doma a trvalo mi dlhšie kým som u našich s pomocou brata na telefone spojaznila net. v sobotu som bola na školení, a tak sa mi zdá, že to začína strácať úroven. pred tromi rokmi to bolo úplne iné, prednášali minimálne 3 ľudia a človek mal problém načerpať to množstvo informácií... a teraz len jedna osôbka, ktorá zakaždým povie niečo iné 😝
my sme na 3D-čku neboli a nezdalo sa mi to potrebné zbytočne bábatko ožarovať.. ale to je na každého rozhodnutí.. však ked sa narodí, tak výzor prekvapí 😀
a čo sa týka spánku bieda, dakedy je malý hore aj 4x za noc, a to už máme von 16 zúbkov. a tak sa mi zdá, že ked tisn všetko do úst, tak idú i dalšie. ale neviem, dr. mi v poradni povedala, že kojené detičky bývajú nepokojnešie, a častejšie sa budia.. že spracúvajú informácie z celého dna, čo prežili.. no ten môj loptoš, je čím dalej prefikanejší, všetko čo sa mu povie zopakuje a dokonca vie urobiť nejaké činnosti.. no a čo sa týka spánku cez den, tak posledne má také obdobia, že spinká poobede v postieľke 2 a pol až 3 hodiny... ale akokedy, dakedy je to len 1 a pol hodiny... no a pred dvomi týždnami mi zaspal na hodinu i doobeda a poobede na dve... 🙂 tak ako kedy a vonku už len beháme alebo kočikujeme.. to by už v kočku nespal 🙂
a ked som teraz bola v poradni - anicka očkovali ho do pliecka a bolo to do 3 rokov poslendé očkovanie, ak malú nechceš dať ešte na niečo dobrovoľne očkovať...

majdiska
2. mar 2009

no a zabudla som večer zaspáva o 19:30H a vstáva tak medzi 6:30 až 7h.. doobeda je dosť zlý, srdití a najlepšie mu je von, ale to chodíme až po tej 10h... takže počúvam doobednú nervozitu 😝

majdiska
2. mar 2009

sorry srditý 😲

anicka
2. mar 2009

danka tak to Ti v dobrom závidím 🙂 😉 aj jaj čo by som dala za to keby táto moja "dorka" v noci pospinkala.
Aj tak by ma zaujímalo čím to je, podľa čoho tie detičky spinkajú. 😕 😵
Keď to si človek asi nenavyberá, ja som bola strašne rada, že Maťka v kočíku tak fajne pospinká a teraz by mi skôr vyhovovalo keby spinkala doma. A možno iná mamička by zase bola rada keby jej drobček pospinkal aj v kočíku.

majdiska: ďakujeme za info, nechystám sa ju dávať očkovať ešte niečím iným myslím, že toho za toho 1,5 roka mali až až 😝

majdiska
2. mar 2009

no to máš pravdu, čo som čítala tak je to 11 chorob, proti ktorým sa musí očkovať do 1 apol roku 😝

anicka
2. mar 2009

Ozaj ešte som Vás všetky chcela poprosiť o radu. Podľa čoho ste si vyberali športový (golfový) kočík. 😕 Chystám sa kúpiť si na leto niečo jednoduchšie. Tú trojkombináciu čo máme sme super využili, ale teraz na leto už dúfam budeme bežkať, tak nám bude treba len nejaké jednoduchšie a hlavne ľahšie "prribližovadlo".

bolulka
2. mar 2009

majdiska, dnes som v praci nasla vas krasnucky obraz.. takze ti oznamujem, ze uz je hotovy a mozes si po neho prist.. aj som ti pisala sms, ale si nedostupna 😝

anicka, my sme mali velku sportovu trojkolku a taku skladaciu bugynku... ked chces s malinkou vela behat a je taka ciperna ako ta nasa 🙂 tak sa osvedci ta najjednoduchsia buginka.. dnes uz su aj take fajne - kde aj vela veci ulozis... ale s velkou sportovou som taktiez spokojna.. kazdu som pouzivala pri inych prilezitostiach. 😉 no najviac tu jednoduchu.

majdiska
3. mar 2009

bolulka v práci??? ty robíš v sklárstve? to je ten jeden akt, sa mi páčil a zavesíme ho do obývačky... no čo sa týka môjho mobilu, tak momentálne spiaci krásavec - vybitá baterka a kedže som v DK, tak aj bez nabíjačky... som ho skúšala dnes oživiť ale ani nepípol 😝 .. ozaj dakujem za infošku, a nevieš koľko zaplatím za to zasklenie? my máme pon prísť až 10.3.- no už pon nejdem, lebo sa dnes ponáhlame domov-musím ísť po tú našu rúru - je v oprave v Podbieli a ten ujko ju nevie zapnúť, aby sa mohla vyskúšať.. tak ak ju zapneme a pôjde, tak budem ľahšia o 120eur, ale jedno pozitívum je že mi vyčistí aj predné sklo, ktoré mi zatieklo hned na začiatku vo vnútri a ja som ho nevedela vyčistiť 😖 a navyše urbár ide mať výbor a chcú výsledky, tak musím začať makať, nielen na ich priznaní ale i na svojom, chcem čo najskôr bubáčiky 😀
ozaj včera som zabudla, ked sme sa boli prejsť pri kostole, tak malý len bam, bam a bam a ruky roztiahol do strán, akože lietať 😀 a potom zrazu stratil rovnováhu a nestihla som ho zachytiť a bolo po bam... 😝 je celý dooškieraný na čele a na nose... no vyzerá zaujímavo 😒

bolulka
3. mar 2009

majdiska, idem ti to vypocitat.. 😉

majdiska
3. mar 2009

jeeeeeeeej dakujem 😀 ... ozik myslíš že to bol dobrý nápad dať túto fotku na plátno? obzeral si ju tam ešte niekto? čo na nu vraveli? no nie že by som bola namyslená 😀 , ale to len tak pre informáciu 😅

bolulka
4. mar 2009

jooj, tu je tolko obrazov, ze si ju tu nik nevsimne.. iba ja, ked hladam obrazy inym zakaznikom..

a je kraasnucka.. hmm, uz ste mi tu pod nostek doniesli tri tieto platna, tak mi je luto, ze sme sa s malou nedali zvacsin.. take je to krasne ...

majdiska
4. mar 2009

bolulka, ešte sa fotí, no teraz že je fotograf chorý. ide sa robiť výstava ku dnu matiek v máji. ak sa dohodneš s Markétkou, tak ti môže vybaviť aj nejaké to akčnejšie fotenie s krídelkami, rožkami a neviem akou inou dekoráciou 😀

tinka1001
autor
4. mar 2009

Ahooooj..... všetkých pozdravujem a vítam nové babuľky 🙂

teda vy ste toho popísali.... 😉 Tuším to musím aj ja preštudovať, čo sa tu udialo.

No a s radosťou Vám oznamujem, že už som sa rozsypala. 😀 Máme Lukáška, narodil sa 26.02.09 a rodila som sekciou nakoľko vážil 3860 kg a 52 cm. Ale už som v pohode, dnes ma pustili tak som šťastná ako blcha. Hurááááá mám to za sebou. No musím ísť.... malý volá.... ach jo - začína mi trošku nový život... snáď to zvládnem ..

zatiaľ sa zdržkajte...

bolulka
4. mar 2009

jeej tinka... blahozelame 😉 ako to zvladate? pekne nam napis tieto skvele spravicky do svojej vizitky.. nech vieme o oboch fesakoch viac.. 😉

veronika13
4. mar 2009

tinka, blahoželám a nech máš veľa mliečka a ste zdravučkí 🙂 kto ťa operoval?

majdiska
5. mar 2009

tinka blahoželáme, krásne rozmery, riadny valibuk 😉 . prajeme veľa zdravíčka a nech malý pekne rastie a poslúcha 🙂

anjelikbambulka
5. mar 2009

ahojte dievčatá,
tinka blahoželám k Lukáškovi, hlavne veľa zdravíčka 😵

ozaj, prosím, poraďte mi, čo všetko si treba zobrať pre maminu a bábätko do kubínskej nemocnice? čo nám dajú? všade je to iné...

bolulka
5. mar 2009

anjelikbambulka, pre dietatko nic.. 😉 iba ked pojdes domov, tak ti manzel musi dopredu doniest vecicky..