Mamičky z Dolného Kubína. Ste tu?

tinka1001
9. aug 2006

Ahoj.

bolulka
5. mar 2009

dievcence, ktora za vas dava francuzske mlieko detickam.. 😔 ja som dnes kupila a moja to nechce... 😝 😔

majdiska
5. mar 2009

bolulka, ja som ho dávala na začiatku-1čku. ked som potrebovala niekde súrne odýsť od malého a nepodarilo sa mi odstriekať.. a vypil v pohode. ono je vraj mastnejšie, ako ostatné mlieka. my dávame malému na rano Nutrilon 3 🙂 ... cez den ešte raz cuckáme a večer tiež a v noci dakedy raz dakedy dvakrát, ešte kojíme 🙂 a celkom mu to sušené mliečko chutí, ale podľa mna smrdí otrasne 😝

veronika13
5. mar 2009

bolul, možno jej to časom zachutí, skús jej viackrát ponúknuť

anicka
6. mar 2009

tinka blahoželáááááááááme! 😉 ozaj je riadny valibuk. Želáme mu do života všetko naj, naj, naj hlavne véééééééééééééľa zdravia, lebo to je najpodstatnejšie 😵

anjelikbambulka: ja som chodila na predpôrodné civičenia v namocnici k p. sestričke Mike Drengubiakovej a ona nám na tom cvičení dala zoznam čo všetko nám treba do nemocnice (aj pre maminku aj pre bábätko) Chystáš sa chodiť cvičiť? Mám Ti ten zoznam prepísať do IP? 😕

anicka
6. mar 2009

Maťka mi tu asistuje pri entrovaní 😀 K tým mliečkam ja som mala možnosť ovoňať len Nutrilon, ale to je katastrofa 😖 chúťatká deťúrence.
majdiska: vy si dávate aj umelé mliečko aj sa kojíte? 😕
bolulka: kedy si odstavila Klaudiku?

majdiska
6. mar 2009

anicka dobre si pamatáš, ja som už aj zabudla, že som niečo také dostala... počkaj pri piatom dieťati nebudem potrebovať žiaden zoznam... a ozaj anjelik jedinú vec, čo mi povedala spolubývajúca, ked sa odchádza nesmieš nič zabudnúť, lebo sa tam vrátiš o rok 😀 ... vieš ako som kontrolovala skrinku, aj 5x 😀 🙂

anjelikbambulka
6. mar 2009

ahojte 🙂 ďakujem za rady...
cvičiť asi nebudem chodiť, lebo do kubína sa chystám až nejaký mesiac pred pôrodom a neviem, či to už nie je neskoro začať s cvičením...
anicka, budem rada, ak mi to pošleš do IP...

a aké dnes máte v kubíne počasie? tu zase prší ☹

veronika13
6. mar 2009

tu je zamračené, najakých 8°C

anjelikbambulka
6. mar 2009

tak to máte fajn, tu už tretí deň prší... ☹

danka.k
6. mar 2009

ahojte kočky... no od ponedelka som tu nebola (vyvalovala som sa na dovolenke 😀 taka som unavena ako nikdy)a vy ste toho teda kopu popisali....

takze poporiadku: tinka gratulujeme k valibukovi 😉

anicka neboj aj tebe mala bude pekne spavat.. nam na dovolenke maly nechcel v noci spavat lebo mu tam bolo strasne teplo... takze sme spavali v zime aby sa jemu dobre spalo..

majdiska
6. mar 2009

no my spinkáme na jedničku... ale je to tým, že malý začína po vyše týždni reagovať na to očkovanie. som čítala v Mame a ja, že po 15 mesačnom sa prejavia priznaky až na 8-11 den. no a malý my chytá horúčky, také z ničoho nič, aj pokašliava.,... 😝

majdiska
6. mar 2009

vlastne túto noc som kojila len raz o 4:30h, ale inak to nie je pravidlo 😵

majdiska
6. mar 2009

teraz kukám na svoj monológ a tam kde je malý mi chytá horúčky-- sorry hrúúúúúúúúbka 😝

bolulka
6. mar 2009

anicka odsatavila som v 22 mesiacoch.. 😉 ale davala som klasicke polotucne mliecko.. no teraz som chcela prejst na umele, aby mala viac zivin a vitaminov, ale je to na prd.. predtym sme pili hami 3 a ta jej chutila.. no v lekarni ju nemali..

anicka
6. mar 2009

majdiska: aj ja som čítala mamu a ja, tiež som ostala dobre prekvapená že reakcia na to očkovanie je až po nejakých 8 dňoch. No uvidíme ako to budeme zvládať my. Do kedy sa chystáš Adamka kojiť?

No my sa kojíme síce už "len" okolo pol piatej nad ránom, ale zato budíme sa, tak ako som písala. 😖 Ale musím priznať, že včerajšiu noc sme priam parádne boli sme hore len 2x, ale radšej sa neidem moc chváliť, aby som to nezariekla. 😵

veronika13
6. mar 2009

Klaudinke všetko najlepšie k 2 rôčkom 🙂

bolulka
7. mar 2009

jeej, dakujemeee... zajtra bude oslava, mozno budu fotky 😀 asi tu supnem tortu.. 😉

bolulka
7. mar 2009

majdiska, uz som vas prisupla k dolnokubincankam 😉

danka.k
7. mar 2009

bolulka aj mi zelame vsetko najlepsie k 2 rockom.. 😉 😉

aj ja tu dakedy supnem fotky z oslavy ale akosi vzdy zabudnem kabel v izbe a kym by som ho ja nasla tak maleho isto zobudim 😀 😀 .. takze dakedy isto

danka.k
8. mar 2009

bolul krasna torta kde si dala robit?? alebo si ty doma??

bolulka
8. mar 2009

danka, dali sme ju robit na bysterci, za msks u pani brienikovej.. 😉 aj chutna bola..

veronika13
8. mar 2009

to je nejaká cukrárka, či len doma pečie?

majdiska
9. mar 2009

ahojky,
no anicka čo sa týka kojenia, tak sama neviem kedy odstavím malého. ale ja už kojím len 1 raz do dna a raz večer. v noci ako kedy túto noc aj 4 razy a dakedy len 2x.akokedy 😉
bolulka malej Klaudinke všetko najlepšie k narodeninkám, veľa zdravíčka, šťastíčka aby robila rodičom len radosť a pekne rástla a poslúchala 🙂 ozaj pekne ste si to tam porobili, kukla som na strechu, mohla by si pridať viac fotočiek, ako to tam máte spravené?
😵

anjelikbambulka
9. mar 2009

bolulka, aj ja želám malej všetko najlepšie, hlavne veľa veľa zdravíčka 😵
my sme u p. brienikovej dávali robiť tortu ocinovi na 50-tku a boli sme veeeľmi spokojní... určite tam zájdeme aj keď budeme krstiť nášho drobčeka...

majdiska
9. mar 2009

no aj ja rozmýšľam, že v oktobri sa vyberieme tam 😀
ježin, baby ja nie som exihibicionista, ale chcú odo mna aby som sa zúčastnila výročnej schodze na urbáry. už teraz mi naskakuje husia koža, čo to bude. minulé roky som bola vždy vtedy chorá tak som nešla... a bolo sa na čo vyhovoriť, len teraz neviem na čo? 😖 ja som pripravila predsedovi podklady a bolo, aj teraz tak plánujem...
ozik čo si myslíte o tom reciklačnom zákone? my sme s mužíkom rozprávali, že svokrovci majú starú škodovku, že by sme to využili a kúpili nové autíčko, ked budem robiť tak do 9tis. eur a po odpočítaní za 7tis.. 🙂

majdiska
9. mar 2009

boooože nie reciklačný ale šrotovný 😀

anicka
9. mar 2009

😵 bolulka aj my sa pridávame ku gratulantom 😉 želáme všetko naj, naj, naj veľa zdravia, šťastia, lásky, spokojnosti a kopec nádherných chvíľ strávených s maminkou a ockom. 😵 😵 😵

majdiska myslím, že to šrotovné je super a bola by ho škoda nevyužiť. Naši majú starú favoritku, tak tiež rozmýšľajú, že ju "vymenia" za niečo novšie. 🙂

bolulka
9. mar 2009

Ďakujeme za blahoželania.. 😉

anicka
10. mar 2009

Babulky sledujete čo sa deje vonku s tým počasím, nie že by som nemala rada zimu, ale na tento rok jej už mám akosi dosť. Už som sa začala vytešovať, vravím si fajne, zliezol sneh, začalo pršať no skrátka všetko je na najlepšej ceste, aby prišla jar. A ono to dnes začne snežiť. 😖

anjelikbambulka
10. mar 2009

čože? u vás sneží? tu na juhu krásne svieti slniečko, dúfam, že to vydrží...