Mamičky z Dolného Kubína. Ste tu?

tinka1001
9. aug 2006

Ahoj.

majdiska
11. apr 2009

no bolulka, čo sa týka pobytu na dedine máš pravdu, ja som si tiež zo začiatku pripadala dosť biedne, ešte dobre že som chodila do roboty, to ma až tak nemrzelo ,že nikoho nepoznám a som stále sama.. no bolo to nanič, ale som si zvykla a ešte dobre že pomerne často chodímek našim do DK 😉 ... síce tera to nie je tak často, lebo malý je furt chorý, ale mám pikošku, dnes som odišla do DK sama a malý sa teší s ocinkom až do večera.. konečne mám na chvíľku voľno i ja 🙂 no musím kupíť zajacov, nič nemám nejak mi to nevyšlo, ked sme stále doma..
a čo sa týka vzťahu so svokrou, neviem to nejjak nehodnotím - dakedy dobre dakedy zle, horšie to bolo pred svadbou.. ja nviem... 🙂

veronika13
11. apr 2009

najlepšie sa v tom asi nevrtať, keď to neni ktovie čo... ale bola by som radšej, keby sme si boli bližšie, keď už musíme bývať pod jednou strechou

danka.k
11. apr 2009

majdiska tak ako si si uzila dnik bez tvojich chlapov??? 😉 😉

majdiska
11. apr 2009

ahojky,
takže už som doma. užila som si super 😉 a zistila som že oni si užívali bezo mna ešte lepšie. malý sekal dobrotu, pekne papal - je ako kyselina - už zje fakt viac ako ja, na večeru taneir polievky a druhé a pol banána, predtým jogurt a celý obed 😕 a dokonca spal ocinkovi 3 hodiny vkuse 😅 .. no ja som sa porozčulovala v tescu, nič tam nemajú.. celý týžden som nemohla ísť do mesta, a potrebovala som čokoládové zajace a tak slabý výber som ešte nezažila, som zohnala len takých krpatých z Milky - drahých že až.. takže som si pobehala po nákupoch, zobrala od našich objednané koláčiky - tohto roku nepečiem, za 7 eur mám plnú krabicu 10 druhov.. a bez stresov a jedu, konečne kľudné sviatky 🙂 a išla kľudne na vláčik, kde som po dlhom čase cestovala ako normálny človek a nenahánala malého po voznoch 😀

anicka
12. apr 2009

majdiska: tak to je super, že si si takto oddýchla. Treba asi chodiť častejšie 😉
O Tescu mi ani nehovor, ja som tam bola vo štvrtok a katastrofa, ľudí ako keby dávali zadarmo. Ale musím povedať, že ma potešili tými 30 % zľavami. Kúpila som Maťke 2 svetríky, tepláčiky a menšestráčiky za super cenu.
Ale inak všetko veľkonočné už bolo vypredané, takže našim kupačom budú musieť stačiť kinder vajíčka 😀

danka.k
13. apr 2009

bolulka co s tym blockom??

bolulka
14. apr 2009

danka, ja som na to celkom zabudla.. ale uz som dostala od rodicov 😉 ale dakujem, ze si na mna myslela..

danka.k
14. apr 2009

dobre bolulka... tak nabuduce keby daco daj vediet 😉

janulap
14. apr 2009

babenky,neviete,ci je nejake pracovne miesto v dk volne??myslim predaavcka...alebo nieco take....nevideli ste niekde nieco vylepene??Asi sotva,ze? ☹ ☹ ☹

bolulka
14. apr 2009

janulap, ja veru nie.. ale preto ze si nevsimam.. skus pobehat, iste sa daco najde.. 😉

veronika13
15. apr 2009

myslím, že niekde v Orave som videla asi pred mesiacom, že hľadajú predávačku, ale neviem či je to ešte aktuálne, treba pobehať, popýtať sa

baby, ako ste dopadli v pondelok? mokré ako myši?

danka.k
15. apr 2009

janulap v tescu budu brat isto, ale asi len brigadne.. a nechodi vam Kubin, tam su vzdy napisane nejake volne miesta... nemozem najst posledny.. ale ked ho najdem tak ti napisem co chcu.. ale viem ze tam bol nejaky financny poradca, uctovnicka, murar (ak by si nahodou chcela 😀 ) a uz ani neviem co take

danka.k
15. apr 2009

veronika bracho na mna vylial flasu vody a muzovi kamosi ma plasli do vane... 😠 😠 😠

majdiska
15. apr 2009

no u nás tohto roku bííííída, mokrá som vôbec nebola. keby nebolo mojich chlapov, tak ma asi nik ani neokúpe. potom k večeru došli švagrovci a mužíkov kamarát a to bolo všetko 🙂
dnes som mala parádny zážitok. sme boli von a stretli sme jednu babičku vo dvore a polievala krhličkou kvety a malý si ju obzeral hodnú chvíľu a potom zahlásil cikááááá... 😀 😀 😀 no som sa nasmiala, a tá babička prekvapene pozerala a tiež sa smiala 😀

veronika13
15. apr 2009

majdiska, viem keď mňa to oblievanie už ani ani nebaví. Ako decko som to zbožnovala, sme sa naháňali po uliciach, ale teraz som rada, že mám pokoj. No ale bolo veselo u nás, najskôr s mužom a švagrami sme sa doma a potom prišiel otec s bratom a ešte s ujami no a neskôr sme ešte išli s Riškom po kupaní. No ale už sa rada, že je to za nami 😀

bolulka
15. apr 2009

baby ja sa zblaznim.. Klaudika je zasa chorucka... ma sopliky.. ale cakam co z toho vzide... bola tyzden aj dva dni v skolke 😢

danka.k
15. apr 2009

bolulka tak to potesi... moj ma tiez sopliky... zatial take male ale pre istotu som mu kvapla kvapky...

majdiska
15. apr 2009

bolulka nezávidím.. my máme tiež furt soplíky, už 3. mesiac 😝 😖 už mi ten vysávač lezie poriadne na nervy... kvapkám malému imunoglukán, tak dúfam že vydrží zdraví dlhšie ako posledne týžden.. síce ešte nevyzdravel 😖 😠 😝

janulap
15. apr 2009

danka.k...nie Kubin nam nechodi.mrknes sa,ak ho najdes?A na internete niekde to vydanie nebude?

danka.k
16. apr 2009

janula nasla som ho: takze: aranžerka kvetov - Victor, finančny poradca - SMS Finance, uctovnicka - Ing. paculik, zdravotna sestra pri lôzku - nemocnica, casnicka - Holly Marian... su tu pisane aj cisla na nich ak by si potom chcela

danka.k
16. apr 2009

http://www.upsvardk.sk/aktualne_oznamy.php tu tukni volne pracovne miesta... z tejto stranky to davaju do Kubina

blesq
16. apr 2009

Zdravím Vás. Babeny prosím Vás a máte daktorá skúsenosť s dolnokubínskou pani doktorkou neurologickou , napiste mi prosim IP aku.

janulap
16. apr 2009

danka,dakujem....nasla som ten kubin aj na nete....a tie noviny vychadzaju raz tyzdenne,ci raz mesacne?

danka.k
16. apr 2009

janula neviem.. kedysi to tak casto chodilo a teraz tusim raz za dva tyzdne...

majdiska
19. apr 2009

ahojky,
vy ste nejak všetky zanepráznené, ale je pekne tak sa vyhrievate na slniečku s drobcami 🙂 no čo máme nové, zajtra chcem ísť plávať, len neviem, či ísť alebo nie lebo malý je už 3 týžden zahlienený - soplíky a kašel. tak ešte uvidím. ale už asi viem z čoho, bud je to alergia - zdedil po mne, alebo už dve noci poriadne nespí, dnes mal hnačku a stále si tisne prsty do úst, z čoho mu prišlo i zle 😖 .. takže sa hlásia dalšie stoličky - už posledné, dúfam že výdu naraz a bude pokoj 😝

danka.k
19. apr 2009

majdiska nas maly ma tiez sopliky a kasle ale doky povedala ze to je alergia.. baby kolko mozu trvat teploty po ockovani.. v piatok nas ockovali, doteraz nemal nikdy teplotu a vcera rano aj dnes rano ked sa zobudil teplota 38,5 a cez den nic... uplne v pohode sa hra a je zivy

majdiska
19. apr 2009

danka, dávaj malému nurofen, ono závisí to od očkovania a každé dieťatko reaguje inak. my sme mali horúčky len v ten deň a na druhý deň len večer a potom už nič.. ale napríklad z posledného malý ochorel 😒 a napríklad po pneumokokoch sme teploty nemali, len na druhý deň malý vrackal 😝
ozaj a to mám ísť s malým k dr. kvôli alergii alebo čakať či to samé prejde.. nemám s tým skúsenosť. síce som alergička, ale k dr. chodím občasne tak neviem ako je to s deťmi 😉

bolulka
19. apr 2009

aj moja mala od stredy sopliky.. dnes to akosi zda sa ustupilo.. neviem, ci to je alergia, ale pocitam, ze je to opat zo skolky.. stale su tam soplave a ukaslane deti.. tak ma hnevaju ti rodicia.. 😔 nemyslia na ostatnych..

danka.k
20. apr 2009

no akurat sme sa vratili od doky.. teplota je nejaka virusova... ak nam to do stredy neprejde tak mu mam zacat davat antibiotika ☹

anicka
21. apr 2009

danka, to ma mrzí, verím, že mu to prejde aby ste antibiotiká užívať nemuseli.
bolulka: ach tieto škôlky 😔 prečo tí rodičia trochu nerozmýšľajú, ja viem že je tažká doba a nie každý má dieťatko kam dať ale aj tak. 😖 😠
majdiska: s tými alergiami Ti neporadím, našťasie nie som alegrička a dúfam, že aj Maťku to nejako obíde 😵

Ozaj chcela som sa spýtať, či ste niektorá nerozmýšľali o očkovaní proti kliešťovej encefalitíde a proti ovčím kiaňam? Ja rozmýšľa o tej kliešťovej encefalitíde, na budúci týždeň máme ísť na 15. mesačnú kontrolu, tak sa chcem spýtať aj Dr.