Mamičky z Dolného Kubína. Ste tu?

tinka1001
9. aug 2006

Ahoj.

nikuliq_
5. sep 2007

jeej majdiška, tak vás už čakajú takéto prípravy? ti tak trošku závidím 🙂 ale len v dobrom samozrejme. Juj tak rada by som zas držala taký malý voňavý balíček 🙂

tretulka
6. sep 2007

to chystanie, cakanie, to je krasne obdobie 🙂 , ja som si stale predstavovala, ze ako asi bude nas drobcek vyzerat, na koho sa bude podobat, vecicky som pozerala a skladala hadam 100x 😀

majdiska
6. sep 2007

no ja som tie vecičky tiež už najmenej x krát prehádzala, poobzerala. len keby nebola taká zima, normálne rozmýšľam že zapnem kúrenie. ☹ a to ešte malo byť babie leto. tie predstavy mám tiež, len sa bojím bolesti pri pôrode.a čo bude potom, ako sa nevyspím 😉 a tak. zajtra idem pozrieť kočky do práce, už sa teším 🙂 , lebo potom budem už len stále doma 😒

nikuliq_
6. sep 2007

majdiska, nesmieš mať tie zlé predstavy. ja som sa na svojho drobčeka tak veľmi tešila - stále som sa s ním v brušku rozprávala odkedy som sa dočítala v múdrej knižke že už počuje aj zvuky z "vonku" . každý večer som mu napríklad dohovárala, že terza je už tma- večer tak ideme spinkať.ráno som mu zas pred vstaním zaželala dobré ránko a opísala mu čo dnes budeme spolu robiť a pod. Ked sa narodil bol to najpokojnejšie dieťatko . už od mesiaca mi prespal celú noc od 22. do takej 6. kedy si vypýtal papať a spinkal ďalej do cca. 9.-10. asi si nejako zapamätal to čo som mu už v brušku vštepovala :D
No a to že už potom budeš len doma tiež nemusí byť pravda.aj s bábätkom sa dá kade-tade chodiť.síce dosť obmedzuje to, že ešte niesú všade takí pripravení na mamičky s malými deťmi ale treba im to najprv ukázať že toto je nedostatok a oni na to postupom času prídu.Nemajú potrebu prispôsobovať priestory kočíkom napr. aj preto, že im tam nik s kočíkmi nechodí. ja sa naryjem všade - aj do drogérie v bývalom elkope. dr. og kde človek prejde ledva svojím ja nie ešte s kočíkom. a už ma tam poznajú - len vôjdem a už posúvajú všetky tie koše ktoré mi bránia prejsť s kočíkom :D Ked som tam vošla prvý krát tak hundrali- vtedy som si tie koše posúvala totiž sama.Potom som jednej stručne vysvetlila dôležitosť prítomnosti môjho syna pri mne a zapriala som jej aby nemusela prežívať ten pocit, že si nemôže ani normálne nakúpiť.
ináč tretulka ja som si to pranie, vešanie, žehlenie skladanie a nekonečné ovoniavanie tých drobulinkých vecičiek moc nestihla užiť, lebo som šla rodiť predčasne a absolútne nečakane ☹ ale snáď pri druhom sa mi to už vydarí :D
prajem vám všetkým pekný deň

ritaklea
6. sep 2007

boze nikuliq odkial ta poznam?

ako si to mala s tym porodom?

janulap
6. sep 2007

Ahoj ritaklea,ja poznam nikuliq od utorka z nemocnice 😉
Ozaj,mozes sa opytat manzela,aby mi pzrel ake depilatory Braun maju na predajni a kolko stoja???chcem na jeziska 😀 😀 😀 😀

nikuliq_
6. sep 2007

janulap, sa ti machruje čo? 😀
ritaklea, aj ja ťa odniekiaľ poznám. nebývaš alebo nebývala si na bysterci? na snp tuším.a chodila si na obchodnú do školy? to len také kontrolné otázky nie zo zvedavosti 😎

janulap
6. sep 2007

😉 😉 😉

ritaklea
6. sep 2007

janulap, mas sa prist poradit tam... stoja od 1000 do 4000... 🙂

nikuliq hej tam som byvala a na obchodnu som veru chodila... sakris ale odkial ta poznam...

nikuliq_
6. sep 2007

poznáš Mišu Orolimovú? myslím, že sme sa spoznali raz cez ňu,. ale niesom si istá, či si to ty. teda tá ktorá si myslím 😒 tak ma oprav ak nie

ritaklea
6. sep 2007

jeezine, asi ti nepoviem ci hej... daj iny typ.. 😀

ritaklea
6. sep 2007

no a som ti aj IP poslala, tusim...

a ako s tym porodom? mna porody fascinuju...

nikuliq_
6. sep 2007

tak iný typ už neviem. poznám ťa viac-menej len z videnia ale myslím, že si sa poznala s ňou a pár krát sme sa tak spolu rozprávali ked sme sa stretli naraz.no to bolo dobrých pár rokov dozadu.
ak si nepametáš nevadí - môžme začať odznovu. volám sa Veronika, teší ma ;)

ritaklea
6. sep 2007

volam sa Dominika, i mna tesi 😀

ty a kto je ta misa - mne ti to nieco hovori, len zabudam ako sklerotik...

nikuliq_
6. sep 2007

jasné, Dominika. tak si to ty. 😉 Miša býva na okružnej a tiež chodila na obchodnú, ale ona končila len tento rok

ritaklea
6. sep 2007

ahaaaa, uz som si spomenula... chodila aj na cirkevnu...

nikuliq_
6. sep 2007

áno 😉

janulap
6. sep 2007

Ritaklea,ok v pondelok pojdem.Aj s Petom,lebo Jezisko nie je taky bohaty 😀 😀

ritaklea
7. sep 2007

😀 aj ten vas?

majdiska
7. sep 2007

ahoj nikuliq 🙂 . ja sa s drobčekom tiež pekne rozprávam. hlavne večer keď treba ísť spať. vtedy sa vrtí až do 22-23 h., ráno sa pravidelne budí o 5 až 5:30h, potom sa vrtí, až kým sa nenajem a spí ďalej. potom sa budí okolo obeda, o 16 h a večer. už pomaly ovládam jeho rituály, len keby to tak isto bolo keď sa narodí 😉 . to by spinkalo celú noc 🙂

ritaklea
7. sep 2007

majdiska, uz ta to zachvilu caka, co?

tretulka
7. sep 2007

ja som bola cele tehu kludna, spokojna, ziadne problemy, spala som do sytosti, s malinkym v brusku som sa tiez stale rozpravala, kazdy mi vravel, ze ja budem mat take kludne dieta a Martinko je v podstate kludny, ale spat nemusel uz od malicka, stacilo mu si trosku zdriemnut a bol zas culy ako rybicka a celu noc mi neprespal este ani raz 😒 a to uz ma rok...takze vynimky potvrdzuju pravidlo 😀 ...tymto nechcem nikomu brat iluzie 😀 😎

anicka
7. sep 2007

ahoj majdiska, to je v poriadku, ani ja som tu včera nebola ☹ S tou svadbou musíte mať riadne živo 🙂 Mne sa ani nechce veriť, že som už rok vydatá 🙂 Aj ja si to s tým cvičením budem musieť nejako zariadiť. Asi to vyriešim cez nadčasy. 🙂 Našťastie mám zlatého šéfa, takže sa mi to bude dať. Myslím, že tie cvičenia v nemocnici bývajú v utorky o 10:00 však? :- )S tou postieľkou Ti držkám palce. Aj ja by som bola radšej, keby už svietilo slniečko. 🙂 Ja toto depresívne upršané počasie nemusím 😠 Aj ja sa snažím rozprávať s drobčekom a vysvetľovať mu najmä to, kedy treba spinkať 😀 tak uvidím, či to bude fungovať, keď sa narodí. 🙂 Prajem pekný víkend 🙂

nikuliq_
7. sep 2007

tretulka, ono takých výninmiek je viac ako dosť 😀 to som napísala len na pozdvihnutie nálady a privodenie pozitívnych myšlienok 😀
ritaklea, teraz som si všimla, že mám od teba IP. a tú včerajšiu tvoju správu kde si to spomínala som tiež nejako prehliadla ☹ a čože ťa tak fascinujú pôrody? Ja som bola hospitalizovaná 3 týždne počas ktorých mi pôrod stále oddalovali , ležala som nohami hore. a nakoniec mi ho museli vyvolávať, lebo malý už bol v ohrození 😒

ritaklea
7. sep 2007

nikuliq a preco v ohrozeni.

ja som porodmi uplne nadsena - na svoj som sa nemohla dockat a aj som si ho naplno vychutnala... mnam - tesim sa znova...

majdiska
8. sep 2007

ahoj ritaklea, no už to bude čoskoro 🙂. no už sa aj bojím, ale to je prirodzené. anicka včera som bola kupovať šmirgeľ na postieľku, pokračovať s ňou budem v pondelok. dnes som zistila, že v Partku budú možno robiť kurzy pre mamičky s deťmi - ako plávanie. no ešte to nie je isté. keď budem vedieť podrobnosti dám ti vedieť. lebo minulý rok to zrušili. ale je o to vraj záujem, tak to možno obnovia. včera som bola s koláčmi v práci. všetci boli takí zlatí, milí, všetkým som chýbala. bolo to proste super 🙂 . aj mi povedali,že nech sa čo najskôr vrátim - skontrolovala som si svoje veci a bolo mi tak ako keby som ešte neodišla ☹ . no čo už, lúčenia sú ťažké 😒

nikuliq_
8. sep 2007

ritaklea - nemal dobré prietoky a prezretú placentu. apropo, ja som sa tiež nemohla dočkať pôrodu, ale ani nie kvôli tomu pôrodu ako takému ale chcela som už vidieť maličkého konečne. ja som pôrod mala dosť ťažký - úzke pôrodné cesty, trvalo to celé dosť dlho malý bol priškrtený pup. šnúrou tiež, tak sa potom chvíľku musel zotavovať v inkubátore. následok to má taký že je hypertonický, ale inak v pohode.
majdiska, ked budes vediet nieco viac o tom plávaní v parku mohla by si mi dat vediet, tiez o to máme vážny záujem. ked som sa na to hlásila s malým minulý rok tak to už padlo! ☹ ak by to tento rok obnovili rada by som sa do toho dala 😉
prajeme všetkým krásny slnečný deň 🙂 a pekný víkend 😉

ritaklea
8. sep 2007

ja som sa tiez tesila na malu, ale akosi som sa potom na konci upriamila na porod a ked som sa potom zrazu zacala starat o malu, nemohla som sa akosi spametat - nestihla som sa asi na to psychicky pripravit - pripravovala som sa na porod a asi som zabudla na drobceka. mozno to tak ale nebolo, mozno to bolo klasicke bezdovodne poporodne baby blues...teda baby blues to bolo urcite - doktory tak rozhodli 😀

holubok
8. sep 2007

Ritaklea mala si po porode nejake problemy?

ritaklea
8. sep 2007

holubok, ano - mala som vzdy ked sa zotmelo poporodne baby blues ☹ musela som dostavat infuziou nejake lieky a malu mi bravali... ale poslednu noc uz bolo dobre...