Mamičky z Dolného Kubína. Ste tu?

tinka1001
9. aug 2006

Ahoj.

majdiska
4. okt 2009

no bolul akokeby som to privolala.. máme to isté čo vy ☹ a ja neviem, čo mám robiť.. mám doma len biogaiu a malinový sirup.. a malý to má na jazyku, na dolnej pere a na koreni jazyka - tam ich je moc a dosť ho to bolí.. tak mu dávam nurofen.. kurnik ja neviem, či mám s ním ísť k dr., ako to preliečiť ☹ 😢

majdiska
4. okt 2009

a nič mi nechce papať.. dnes len čaj a brumíka ☹

bolulka
4. okt 2009

majdiska, co to v tej skolke chytili.. mojej sa to vobec nelepsi, uz to ma od stvrtku.. dnes idem pouzit malinovy sirup.. inak ten koren jazyka, to je hroza.. to musi mat problemy s prehltanim a cistit to bude umenie.. moja dnes zjedla len 4 lyzicky grizky a tanier polievky.. 😔

bolulka
4. okt 2009

majdiska teraz citam, ze by to mohla byt slintacka..

majdiska
4. okt 2009

no vyzerá to že je to z ATB, a z tej angíny.. kurnik, keby si to tu ty nepísala, ani ma nenapadne kukať do úst.. ale včera som pozrela a nič nemal a dnes skoro celé ústa..a teplota.. som čítala teraz po fore, že môže pomôcť: prevarená voda s práškom do pečiva a potierať - to zatiaľ, lebo nič na to nemám.. a zajtra zavolám dr. z práce, či treba prísť - pôjde manžel, ja už nemám toľko voľna, a potom kúpim: mundisan, vodičku tantum verde - riedená je vraj dobrá a corsodyl - 0,1%.. no vyskúšam všetko.. ☹ a treba dávať probiotiká - tak vysadím ATB, aj tak už nemám veľa a dám biogaiu - ale vyššiu dávku... 😒
no fakt som už z toho nešťastná 😢 .. malý má v utorok 2 roky, tak som sa tešila, že mu dám do škôlky gumené cukríky.. a teraz toto ☹ 😨

majdiska
4. okt 2009

a stále dávam nurofen - teraz už od bolesti - nemôže prehltať a ani nič nechce papať-... navarila som mu čajík a dám mu k tomu piškotky.. nech aspon dačo zje... 😒

majdiska
4. okt 2009

a večer namiesto čistenia zúbkov, aj tak ma do úst nepustí mu dam len tak pluť do vane rumančekový čaj.. 😖

bolulka
4. okt 2009

moja ma aj zapalene dasna, takze mi ani zuby nedovoli cistit.. pri corsodyle jej vzdy zacnu dasna krvacat, pritom je to na krvacanie dasien urcene..

drzim vam palce majdiska.. 😉

nenka83
4. okt 2009

Joj baby poeram ze sa trapite! Musite len vydrzat ako tie "svine" prisli oddidu. to tak tyzden... Jen to vytierajte kazde 3 hodiny tym co dala doktorka!! jemne nie driet, ale VYTIERAT!!! musite! verte. a tie probiotika su fajn... a v lekarni maju aj homeopatika proti aftam, tie nam poradila doktorka neviem presne ako sa volaju. chodte do lekarn anjel, tam vam poradi.stoja okolo 1,8 eur. Tie afty su Majdiska u vas asi z ATB. to zevraj byva.. neboj zmyznu len ich musis vytierat. na spajdlu omotaj vaticku a vytieraj. aka som len mudra ked sme to mali my sla som sa posrat s prepacenim, to vytieranie bolo hrozne... snazila som sa vsetko ine vyspekulovat tiez som kupila mundisan gej a nepomahalo... aspon nam.. doktorka len vytierat a vytierat nic ine vam nepomoze a veru tak bolo... :(

Anicka ja davam imunoglukan lebo mala ma slabu imunitu... vyslo jej z krvy a byva mi castejsie chora, ak mas malinku zdravu tak nemusis davat je az od 3 rokov.

a probiotika davam, lebo ma miernu alergiu na BKM.

baby posielam vam link... pred dovolenkou som tu riesila afty:

bolulka
5. okt 2009

nenka, ja som to riskla a nevydieram ich.. iba ich umyvam tym codosylom - ako kazala dr., bojim sa, ze nam to zbytocne predlzujem.. 😔

nenka83
5. okt 2009

ved to my ked sme volali na pohotovost co uz sme taki zufali boli, jedn dr, co mala sluzbu nam povedala, nevytierajte to ved jej len ublizite, ze staci potriet mundisangelom, no potom nam afty vobec nezmizli. ono ked ich vytres tou hnedou vodickov vsimni si ako ich vyzerie. my sme mali velkuuu na jazyku a bielu. a horsie jednu v hrdle... kvoli nej mala ninka aj teploty. ta sa vytierala najhorsie...

bolulka
5. okt 2009

nenka, zmizla a vratila sa? ja som to skusala vcera vydret, ale beznadejne.. iba co si vytrpela.. mi ich mame zo desat malych a dve obrovske.. na vrchnej pere zvnutra, na spodnej pere zvnutra, na jazyku a na vnutornych stranach lic..

nenka83
5. okt 2009

no nasa revala ako pavian, drzali sme ju traja kazde tri hodiny sme jej to vytierali. zmizli po vyse tyzdni ale to sme poctvio vytierali.. inak sa nedalo.

majdiska
5. okt 2009

ahojky,
tak my zatial malému na to dávame len malinový sirup.. a to má hrdielko celé obsypané, nemôže prehltať.. tak mu dávam so striekačkou sirup.. a dnes kúpim ten gel, poradili mi aj tantum verde, vydierať nejdem.. brat mi povedal, že kedysi sa to učil - že je to výrusové.. takže to bude trvať a zmiernovať sa budú len príznaky..
a pýtala som sa na to i svokri, tak vravela, že aj jej deti - môj manžel to mali a trvalo to tak tri dni a prešlo to malinovým sirupom - vtedy nič iné nebolo a nejakou fialovou vodičkou.. 😉

nenka83
5. okt 2009

MAjdiska nie vydierat ale vytierat!! jasne ze nie vydierat, ved to sa nesmie. normalne potriet, kazde 3 hodiny. vytriet teda.

bolulka
5. okt 2009

nenka a preco ste to potom robili zle, ked to bolo len potieranie? dufam, ze to robim dobre..

nenka83
5. okt 2009

bolul mala to v hrdle uplne navrchu, nevidela som tam.. a ked som jej palickou zatlacila jazyk a mala to este vytret a mala pritom revla, drmala sa zatinala usta, isto som hockedy vytrela zle.keby bola v klude, co je nerealne, boli by sme sa toho zbavili hned. mojej malej ides nieco spavit a boj neskutocny... na jazyku to bolo lahsie, to mala dve tak naboku jazyka... 😉

bolulka
5. okt 2009

dnes uz odmietla uplne jest.. idem s nou po praci na pohotovost po nejake ATB, lebo zacala k tomu aj strasne kaslat..

nenka83
5. okt 2009

aj Ninka velmi kaslala cele hrdlo mala zapalene. A tu aftu obrovsku tam mala... ked som bola na pohotovosti sestricka mi povedala ze aj B komplex forte jej mam davat. chod na pohotovost uvidis co ti povedia. a pije aspon?

majdiska
5. okt 2009

no kúpila som Cbion multi sirup, lebo bkomplex tabletkový do neho nedostanem, je tam aj béčko 😉
no neviem ako malý, ja som v práci, ale hádam dobre.. len kurnik nepapá.. ale v lekárni mi povedala lekárnička, že sa nemám báť, že to dobehne.. a kúpila som ten gelik a mám mu dávať stále ten malinový sirup, takže hádam zaberie a biogaiu 😔 lebo do toho hrdla sa fakt nedostanem, je to daleko..

nenka83
5. okt 2009

Ano biogaja je zevraj na to najlepsia co sa tyka probiotik. 😉

majdiska
5. okt 2009

no a zistila som,že mu chutí puding, tak mu navarím.. včera som napiekla pudingové veľhory a zjedol z nich puding, cesto nie, tak mu ho spravím 😉
bolul bola som dnes vo škôlke, malý už má fotku, čo sa fotili.. zlatučký je na nej 🙂 len mi ju treba ešte vyplatiť...

bolulka
5. okt 2009

nam sa nastolili dalsie dva problemy.. hnacka a ked som jej naposledy vytrela afty cordosylom, o hodinku salviou, zakazdym sa jej pustia prudom krv z dasien.. neviem co sa deje..

majdiska
6. okt 2009

ahojky, tak my máme dnes presne dva rokyyyyyyy 🙂
bolul v lekárni mi poradili herbadent, tak idem dnes skúsiť.. a kúpila som malému actimel, tak hádam bude dobre 😉

bolulka
6. okt 2009

Adamkovi blahozelame k 2. rockom.. a tesime sa na cukriky 😀

majdiska, a ako ti papa? mojej dnes zacali afty miznut..inak som si vsimla, ze jej to asi nekrvacaju dasna ale jeden velky teda.. nenka, aj vam krvacali nakonci?a uz aj zacina papat..

danka.k
6. okt 2009

jeeeeeeeeeeeeej majdiska vsetko najlepsie adamkovi.. hlavne straaasne vela zdravicka 😉

majdiska
7. okt 2009

dakujemééé.. 😵
bolul malý už celkom dobre papá, ešte to nie je ono, ale už začína.. ako dlho ste ich mali? malý už má len v krku a na perách.. na jazyku už praskli.. dnes ideme vytierať intenzívnejšie herbadentom, tak dúfam, že to zaberie... bolul môže ísť malý von, ked má afty?

bolulka
7. okt 2009

madjiska, hadam aj hej.. moja ale mala teploty (este ma stale zvysenky), a ako prvykrat som ju videla tyzden prelezat.. teraz strasne kasle, takze ja som s nou von nechodila..

no afty mame siesty den.. este su malinke.. tiez vam krvacaju ked prasknu? 😕

anicka
7. okt 2009

Adamkovi blahoželáááááááááááááme! 😉
Bolulka, majdiska želáme skoré uzdravenie.