Mamičky z Dolného Kubína. Ste tu?

tinka1001
9. aug 2006

Ahoj.

majdiska
29. okt 2009

bolul však mne to vrav, taká som nasratá, že až.. no dobre pochopím, ked malé dostane horúčku tam, že ráno nič a zrazu horúčka.. ale zašikovať tam dieťa s horúčkou.. to čo je za matku...kurnik ja každé ráno meriam malému ušným teplomerom, či nemá horúčku.. 😖
mayocka mám v Kubíne rodičov, aj som odtiaľto - síce pôvodom nie, ale bývala som tu 24 rokov.. a ocko si už zvykol na mládenčenie.. takto chodím už od malého 4 mesiacov, ked sme začali plávať v Parku a aj teraz ked chodím do práce.. je tu lepšie vyžitie pre dieťa aj pre mna.. ja som sa do SD prisťahovala a na pár ľudí nepoznám nikoho a to som tu už 4 roky.. tu sa aspon stretnem s nejakou tou mamičkou, porozprávam a kým som nechodila do práce, tak ma pobyt doma dosť deprimoval.. 😉

katika82
29. okt 2009

ahojte babulky

ja som bola dnes na poradni takže sme stále koncom panvovým a vraj sa už ani neotočíme lebo máme 3472g a žiadne miestečko, takže nám teda stanovil definitívne terín pôrodu na 10.11. cisárskym. že kým sa neotváram a nemám problémy tak toho 3. ešte nejdeme stresovať ale necháme to na toho 10 ako bol aj pôvodný termín. ale vraj môžem čakať že to na mna dovtedy príde takže hned utekať na príjem a zavolať jemu a on príde na sekciu.

salvinka
29. okt 2009

ta sestricka vychvalovala tie kurzy kojenia, no tak som straaasne zvedava.. darceky?? to tam budem ako prva 😵 ja som maniak na taketo veci 😀

mayocka, nejde ti to rychlo?? ved mne sa zda ze si mi vcera oznamila pozitivny test 🙂 a ten moj som nasla akoby predvcerom a hla, zachvilku rodime ako katika 😀
a uvidis ked ti brusko naraz narastie.. ja este minule nemala nic, teraz chodim ako s balonom 🙂 myslim ze na dalsej kontrole by ti uz mala povedat pohlavie.. ak bude pekne ukazane babo.. aj mne uz minule potvrdila chlapceka a ty si presne o jednu kontrolu pozadu 🙂

mayocka
29. okt 2009

majdiska: no u nas ani nikto nie je v dedine pomaly to akoby "vymiera" tak ani nie je koho spoznavat ☹

katika: tak hadam ti tento nasledujuci tyzden rychlo ubehne a co chvila budes drzat babätko v rukach 😉 drzim prst nech to zvladnes vpohodke 😉 musi to byt tazke ale zaroven aj krasne cakat ze uz o chvilu...ze to tu bude medzi nami 🙂

mayocka
29. okt 2009

salvi? o dve kontroly nie?ty si bola v piatom na poslednej a ja v tretom teraz som v stvrtom a ty uz hadam v siestom co nevidiet....no ja by som strasne chcela vediet ci mu mozem hovorit Tobiasko alebo vymyslat nejake ine dievcenske meno lebo Ivanka je len taky zaklad ine dievcenske ma nenapada a ani sa mi zadne nepaci 😒 mam pocit ze to bude chlap tak nech aj je 😀 ale nie vsak sranda nech je hlavne zdravucke

bolulka
29. okt 2009

salvinka, ty mas taky termin ako ja s Klaudiou..

katika, kedy hodime stretko? 🙂 no a super ze si ta takto Hrudik vezme k porodu.. on je super co sa tyka porodu svojich pacientiek.. 😉

mayocka
29. okt 2009

salvi myslis ze este stiham doplatit si to poistenie?alebo asi az pri druhom miminku 😉 neviem som popletena hentie kravy dve mi na socke pomutili hlavu a som z toho KO 😠

majdiska
29. okt 2009

mayocka to s tým vymieraním máš pravdu, samá babka klebetná 😉
ohľadom tej sociálky skús sa spýtať mojej segry, ona si to platila ked už nerobila aby mala vyššiu materskú, tak ti bude vedieť isto poradiť 😉

mayocka
29. okt 2009

salvi: som tam volala a vraj sa to uz neda mi ta pani na infoskach povedala takze neviem preco to tebe potom schvalili ktovie...
a k tomu ci mi to uteka tak ani nie neviem ale brusko stale skoro nijake teda rastie ale tak ja by som uz asi chcela väcsie neviem 😨 a hlavne ma bolievaju krize ani ked sa zohnem nad vanu sa nemozem obcas vystriet tak je to take divne a aj dasna mam precitlivene hadam sa mi nespravi kaz bo to bude krute mat kaz po vyse desiatich rokoch ☹
vsak dojdi ma pozriet co si taky suchar 😉

mayocka
29. okt 2009

majdis: tvoja sestra je emmka?no tak nejak mi to dochadza tusim postupne ked chodila do dubovej a tak no 😀
ale neda sa jasne ma odbila uz ta pani volala som tam teraz ☹

majdiska
29. okt 2009

mayocka jasné emmka je segra a chodieva raz za čas do Dubovej 🙂
nepredpísali ti železo? ja som ho už v tvojom čase brala.. aj s magneziom.. a bruško ja som ho nosila v kabelke do 20 týždna a potom mi tak nabehlo, že som tým kopčekom k bytovke ledva fučala 😀

mayocka
29. okt 2009

nie nemam zelezo vraj nie som chudokrvna je to najmä kvoli tomu zrejme...ale ja mam vraj krv v poriadku nic mi nepredpisala lekarka,mam kys.listovu len od vcera od kamosky co ju nedobrala tak mi ju posunula ale nepovazovala som to za potrebne doteraz lebo som jedla zelenu zeleninu a magnezium sumive obcas vypijem ale nic ine
no ja tym kopcekom fucim uz teraz lebo mam zvysenu srdcovu cinnost co citim vraj je to kvoli malemu lebo bije aj za neho ale tak uz by si aj svojim mohlo pomahat 😀

katika82
29. okt 2009

šalvi takže to ešte stihnem toho 3.teho 😀 dúfam teda že to dovtedy na mňa nepríjde. a darčeky??? na tie sa teším aj ja.

bolulka
29. okt 2009

baby a mozem tam na ten kurz kojenia zajst uz aj ja? 😕

katika82
29. okt 2009

bolul určite je to aj pre mamičky čo sú teraz v pôrodnici, takže si myslím že kludne však tehu si nie tak šup je to o 13:00

bolulka
29. okt 2009

a kde?

danka.k
29. okt 2009

babyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyy vy sa tusim nudite cely den 😀 😀 😀 tak idem citat 😀

emmka3
29. okt 2009

slvika, o velky darcek sa bude losovat, ale vzorky dostanete vsetk 😉

baby, ak by vas zaujimalo, tak presiel zeleny vriant, co asi nikto necakal, takze cesta bude obchadzat cele DK ... len nejake zjazdy porobia ... parada 😵

no a nas maly ma 6. chorobu, tak parada 😎

danka.k
29. okt 2009

necitala som vsetko 😀 nemam kedy 😀

ale tak

emmka RD v mokradi, viem ze chces ist ku mne na Knaziu ale predsa budes len kusok dalej

katika super ze este potiahente tyzden 😉

a na viac sa nepamatam.... 😀 😀 takze zajtra piste menej...

a este ze majdiska s mayockou nejake stretko hodte... ved predsa len mozno bude mat mayocka dievku a adamko ju bude balit 😀

emmka3
29. okt 2009

maji, tak pavdu mali na socialke, musis si to zacat platit minimalne 270dni do porodu ... ja som preistotu zacala hned, ako sme sa zacali snazit, takze som to naplno vyuzila, no a taktiez viem, ze sa chystaju novinky, teda, ak schvalia zvysenie RD, tak dobrovolne pripoistenie zanika ...

bolulka, jasne ze mozes, aj ked ty si uz asi ostrialana "dojka" 😉 my sme mali sretavku tam dole pri anbulancii, ale ja som nestihala s bruchom dofrcat na cas, tak ma rovno poslali hore na gynekologicke oddelenie, poznas nie 😉 tam v tej zadnej jedalni to bolo ...

emmka3
29. okt 2009

danka, RD v MOkradi je uz paseeeee ... my ked vyhrame, tak postavime haciendu na Knazej a budete k nam chodit na party 😀 😎

katika82
29. okt 2009

bolulka máme sa stretnúť o 13:00 tam dole kde je to združenie gynekologou pri bankomate slovenskej sporiteľne

majdiska
30. okt 2009

mayocka ja som tiež nebola ktovieako chudokrvná a predpísala mi ho automaticky, že ho dáva všetkým 😉 dala mi také lepšie, aby ma z neho nezapekalo.. ale tie dasná môžu súvisieť so železom.. a dokonca mi ho predpísala ešte aj nakonci tehotenstva 🙂
danka ty teda dohadzuješ 😀 no hádam sa niekedy stretneme, len teraz to asi fakt nie je možné, lebo obe chodíme do práce a večer je už tma, ked sa vraciame 😉
no baby tak malý je zasa chorý.. včera tam bolo dieťa s teplotou a náš to chytil 😖 ráno o 4h stále čosi rozprával, pýtal si čajík tak som mu chytila čelo a zmerala v uchu teplotu a bum 38,3, už sa na mna ten teplomer tak neškeril - je tam taká usmievavá tvárička ked je všetko OK.. 😝 je doma s ockom, volala som svokričke, či mi malého neprestravuje, lebo som nepočítala s tým že ochorie, tak v pohode.. a doobeda pôjdu k dr. do Dlhej, už nenačakám nič a ide víkend.. nebudem bežať na pohotovosť 😒

emmka3
30. okt 2009

skvrna male, tak nech sa len pekne lieci, este dobre, ze je Palino doma, aj ked skoda, ze nebudete moc ist pozret malu Gretku ☹ ale zdravie je prvorade ...a btw. ani som si nevsimla, ze pri horucke sa ksichtik na teplomeri neskeril

my ideme dnes na kontrolu k Dr., ale cez noc sa maly uz odvyhadzal, takze to uz bude OK ... no ale tiez si blabotal zo sna, idu mu asi hore zubky, lebo ked som mu natrela Calgelom, tak sa sklidnil a zaspal ... nie je on zavislak? 😀

mayocka
30. okt 2009

ahojte krasky!
bolul a ty co sa chces ucit 😉 alebo ides predcvicovat ostatnym maminam ako to maju spravne robit? 😀 ale nie sranda, skoda ze som v robote cele dni by som skocila k vam aj ja ☹ no hadam maleho nezadusim a pokojime fajne hadam aj o pol roka bude ten kurz ked budem v porodnici 😅
dnes som povedala sefinovi ze som tehu no ten bol mimo zagratuloval ale tak viem si predstavit co mu lietalo hlavou...ďalšia?a koho zoženiem?a dokedy asi bude robiť?....je strasne vypocitavy ale uz to mam aspon za sebou bala som sa toho lebo len dnes mi konci skusobka tak je to len tak tak 😉 som si to naplanovala
a uz vzdycha ze bude zatvorene ked pojdem na dalsiu prehliadku no je to matlák riadny čistý poliak

no pri druhom babu si uz dam nacas a budem si to platit uz skor teda ak nam planovanie vyjde teda...a ak este stale to dobrovolne bude aktualne

majdiska
30. okt 2009

tak baby, volala som s mužíčkom, teraz to nie je angína ale prezmenu zahlienené priedušky 😝 takže malý musí byť týžden doma na ATB a ešte dostal aj nejaké kvapky.. 🙄 takže jedna choroba za druhov, no super 😖 😠

danka.k
30. okt 2009

juuuuj chuda adamko.. co to vsetko sa na neho lepi.... no vela zdravicka mu teda posielam 😉

mayocka
30. okt 2009

majdis: drobcek by ti mal papat asi viacej martankov hm? 😉 alebo ho mohla mamina vziat zo skolky radsej ked tam prislo to chore dieta... 😖 tiez riadna zodpovednost tej matky nakopat to niekam...

anicka
30. okt 2009

ahojte kočky, vy ste sa riadne rozpísali 😀 pamätám sa keď sme začínali tak nás tu bolo len pár a tehotné sme boli len ja a majdiska, takže je super, že nás je čo raz viac 😀 😵

majdiska: adamkovi prajeme skoré uzdravenie, to nechápem čo je to za maminu, čo si dovolí doniesť do skôlky dieťatko s teplotou a prečo jej ho vlastne učiteľka vôbec vzala a nepovedala jej, že ho má zobrať domov? 😕 😔

emka: som rada, že prešiel ten naozaj najlepší variant, lebo mi stačí, že máme dve cesty pod sebou ešte keby bola jedna nad nami, tak tu za chvíľku bude čistý vzduch ako podpultový tovar 😖 😒

ja som si ten príplatok na sociálke chcela platiť tiež, len sa nám podarilo Maťku zariadiť na prvý "šup" tak som tých 270 dní nestilhla 😵

A to už sú v Kubíne aj kurzy kojenia? 😕 To je super 😵 Keď som bola tehotná ja tak sa dalo chodiť len cvičiť. A kojenie som si veru "odžila" na vlastných chybách ale zase Maťku som kojila 1,5 roka až kým sa neodstavila sama, tak som spokojná.

emmka3
30. okt 2009

maji, ak zvysia RD, co planuju od noveho roka, tak DP sa zrusi, pochopitelne, ale vyssia RD potesi viac 😉

no a k tomu "kurzu" kojenia, baby, nechcem vas sklamat, ale ak je to to, co som bola aj ja, tak to je prednaska dilerky od Biodermy, ci jak sa to vola a tam ukazuje, okrem rozpravani o kojeni aj tie lanolinove maste na bradavky a take liecive stvorce, ked su problemy s prasklinkami ...

takze odkaz pre vsetky nase prvo-tehulky ... nespoliehajte sa na to, ze vas nieco ohladne kojenia naucia v porodnici ... ja som sa na to spoliahala, kedze sme "baby friendly hospital" 😉 aaaaale ja vam odporucam, aby ste si este pred porodom vygooglili videa a fotky ako spravne prilozit babo (aj anglicke na youtube) a rovnako ake su rozne polohy kojenia .... mne to veeeeelmi pomohlo, ale az doma, takze v nemocke som kojila posediacky, pokrcena, poriadne som ani sediet nemohla od bolesti a pritom je tak super poloha v lahu ... fakt odporucam oboznamit sa s tym skor a necakat, ze vam niekto nieco viac povie a nedajboze aj setrne ukaze ... tot moja skusenost ...