Mamičky z Dolného Kubína. Ste tu?

tinka1001
9. aug 2006

Ahoj.

deniskateniska
10. dec 2009

no tak mi ideme prerabat dom, sice tam este starka byva ale ona byva dole, ma osobitny vchod a teraz sa jej robi kupelka lebo uz nevladze chodit hore takze tam nam uz vobec chodit nebude... my to mame trosku blbe, lebo su zbytocne velke izby 5x5 metrov a su len 2 na poschodi.. no plus kupelka velka spajza velka zbytocne a kuchyna... a neda sa nam zburat stena a prerobit lebo je nosna.. nevadi, pri nas bude tiez spavat drobec a dost, spalna je velka az moc takze miesto na posielku a vsetko ostatne bude.. my setrime tiez - len sme uz polavili akosi.. davame plechace a len z tych plechacov sme nasetrili dost.. a kuchyna - musim lebo tam nieje :D kedysi byvali take kredence len policka umyvadlo a nic .. obyvatelne to je ale ja si to chcem porobit podla seba 🙂 no romco ma tiez poistky a poriadne ze aj na uver aj ete ostane 🙂 tak som zvedava.. no my ete prepisujeme auticko, zajtra to dufam bude komplet 😀 uz na svk znackach - to je posledna vec ktora nam chyba a huraaaa do polska na nakupy:DDD

mayocka
10. dec 2009

deni:sa budes este aj o starku starat?si mozes na nu aj opatrovatelsky vybavit a dalsie korunky naviac nie? (teda ak si rozumiete) ale ja sa priznam,s tou mojou je to katastrofa,nerozumieme si,teda ona si s nasou rodinou asi nechce rozumiet,stary,naivny clovek ktory sa necha ovplyvnovat inymi by som povedala je ta nasa stara mama....

tak prajem prijemne nakupy v Polandii 😀 aj my chceme v sobotu ist ale ktovie ci nam to financne vyjde a ak nie tak posedkame aj doma,co uz nasilu sa neda 😒

deniskateniska
10. dec 2009

mayocka: no som svina ale dufam ze sa nebudem starat o starku.. to je chlapova starka a ona je taka svojska.. a teraz furt po nemocniciach chodi.. a je tvrdohlava uz sa svokra pokusala ked nemala pracu ale nechcela.. a teraz ma problemy s kostami. tak hruza.. po nemocniciach len chodi.. ☹ no predstavim ti starku: predstav si babku so satkou, o palicke, ako zhana sliepky a pritom riadne nadava 😀 a stale nadava... ja sa niekedy len smejem popodfuzy 🙂 aby nevidela :D bude to tazke ale uvidime.. a kedze tam bude starka bude tam stale aj svokor - nieze by som mala proti nim nieco, ale tak no.. sukromie.. uvidime ako to bude..par rockov sa budeme ete trapit ☹ a potom pobijeme vsetky sliepky, zvalime humno, porubeme stromy a budeme mat krasny dvor 😀
no a dakujem.. aj ja dufam teda ze pojdeme lebo by sa mi patrilo dake veci uz pokupit 😀

danka.k
10. dec 2009

denis s tym dvorom to je dobre... 😀

veronika13
10. dec 2009

tu zrejme každý prerába 😀 my možno tiež budeme

bolulka
11. dec 2009

deniska vitaj medzi nami..

majdiska, ako sa mate? Klaudinka ostala v skolke sama.. vo vedlajsej triede tiez ostalo jedno dievcatko same a tak ich spojili..

emmka3
11. dec 2009

bolul, tak to je sila 😨 Adamko je stale doma ... tak drzim palceky, nech sa to na Klaudiku nenalepi, sak nemusi mat vsetko 😉

majdiska
11. dec 2009

bolul, to nemyslíš vážne 😨
tak to ma podrž.. to tam riadna infekcia nabehla.. no ja som už konečne zistila, prečo ma malý stále takú oslabenú imunitu a všetko na neho lezie.. včera som mu pozrela konečne po čase do ústočiek a bum .. tomu škriatkovi vyliezli za posledné 2 mesiace 3 zúbky.. už čakáme len jeden.. vždy bol háklivý na chorobu, ked mu šli zuby... 😝 tak ich máme 19 😀
no bolul ak sa nič nestane, tak by som ho chcela dať do škôlky v pondelok.. v sobotu doberie ATB.. ešte kašle, soplíky už skoro vôbec nemá, teplota ustúpila (klop,klop, klop).. no uvidíme, nechcem predbiehať 😒

deniskateniska
11. dec 2009

☹ ☹ ☹ babyyyyyyy.. mama mi dala chrobaka do hlavy a sa ho neviem zbavit... ☹ ☹ chceli sme sa brat 24. april.. lenze to mam 2 mesiace do porodu.. brusko bude uz velke.. mne sa to zozaciatku pacilo, len ked som si pomyslela ze uz bude veeeeeeeeeeeeelke 🙂 tak ma to akosi odradza... a ze sa mame teraz na urade a ked budeme drobca krstit tak rovno ze sa zoberieme... bolo by to asi najlepcie ale..... ☹ ☹ ☹ radu prosiiiiiiiiim.... chceme sa vziat ete pred narodenim - nech sme kompletny 🙂

katika82
11. dec 2009

deniska no len už ked budete na úrade zobratý tak už sa nemôžete v kostole.
ja som to zisťovala lebo my sme s manželom každý i znej strany ako teda ja som evanjelička a on katolík a tiež sme chceli napr. že svadba v dvoch kostoloch alebo na úrade a v kostole ale to sa vraj nedá že je to duplicitné už potom že zo zákona to nejde. už to nieje tak ako voľakedy že na úrade a potom v kostole.

takže sa rovno v kostole zoberte.
záleží aké budeš mať bruško ono je pravda že ked už bude fakt veľké tak aj šaty ťažšie zohnať. tak sa vezmite teraz v januári alebo februári.a pôjdeš na veľkých saniach do kostola to bol môj sen vždy. 😀

bolulka
11. dec 2009

deniska, tu svadbu si po porode neuzijes. aj kamaratka to tak spravila, ale na tu svadbu v kostole stale nedoslo. radsej to teraz v kostole urychli. 😉

deniskateniska
11. dec 2009

babulky lenze ide post a ono ze 3 mesiace dopredu treba dat vediet ci co.. a to uz do postu nestihame.. a aj tak nechceme oslavu.. drobcek nam prekazil secky plany co sme chceli tak sme to museli tjosku urychlit.. my sme chceli svadbu v auguste zahradnu, vsetko sme mali stan grilmajstra a tak.. no ale nevydalo ..... pojdeme len na veceru a v lete sa urobi party ked sa bude drobec krstit... 🙂 ked ja neviem je to secko divne.. mne sa nechce teraz narychlo hnat do svadby ked sme si ju planovali uz dlho... a nauky stihnut v kostole 😒 no neviem... joooooooj.. zase mam nad cim rozmyslat cely vikend.. ked sme chceli uz ist dnes na matriku uz mame secko vypisane... joooooooooooooooooj.... a ked nam povedia v kostole ze to sa neda takto.. ja neviem.. ked my mame takeho dekana.. 😠

katika82
11. dec 2009

denis podľa mna to farár pochopí a nebude vás mučiť tými tromi mesiacmi aby ste to stihli ešte do pôstu. uvidíš čo vám povie chodte sa opýtať povedzte čo je vo veci a uvidíte

deniskateniska
11. dec 2009

🙂 no jasne.. ze som tehotna nasmu dekanovi.. no zbohom.... 😖 to si neviem predstavit 🙂 pan dekan som tehotna - urychlime svadbu 🙂 no hruza... no uvidime..

jana2033
11. dec 2009

ja by som tiež asi tak spravila ako baby vravia ... veď sa skúste isť aj ku dekanovi opýtať možno urobí výnimku 😝 . My sme mali tiež trošku problémy zo svadbou, tiež sme tak že manžel je evanjelik a ja katolíčka, ja som chcela mať v kostole z omšou ale mali sme len obrady, dekan nedovolil, a keď počúvam že niekde sú výnimky 😠 .
Za opýtanie nič nedáte a možno Vám aj povolia 😉

deniskateniska
11. dec 2009

no skusime a uvidime 😉 no tu je to trosku divne.. vzdy schytame prisneho dekana, moj bratranec a nie jeden, mali normalne v kostole, jeho zena je ateistka ci ako sa to pise a bola aj tehotna a mala velke brusko a nic.. tu ved tu sa pohorsuju riadne 😠 no ale neurobime s tym nic.. skusime no.. (musim ete chlapa prehovorit 😀 )

katika82
11. dec 2009

denis a tak môžete skúsiť napr. inde nie práve v kubíne. či to sa nedá??

jani my sme tiež mali s tým kadeako, manžel by aj chcel v našom kostole ale ich viera do nepriúšťa že to by potom nemohol chodiť na prijímanie či čo. tak som sa prispôsobila ja a my máme nášho takého super farára evajelického že on bol v katolíckom kostole na mojom sobáši. dohodli sa s katolíckym farárom niečo z obradu mal katolícky farár niečo čo povoľuje to kánonické práve mal zasa náš. bol to krásne a pre mna omnoho príjemnejšie.
takže ked je ochota tak sa dá.

deniskateniska
11. dec 2009

no ja este skusim v zaskove - tam budeme aj byvat len neviem aky je ten fararko 🙂 je to kamaratov stryko..no neviem.. uvidime 🙂 vsetko je vo hviezdach.. no len dufam ze nie v dalekych 🙂

danka.k
11. dec 2009

katika a preco by sa nedalo zobrat na urade a potom v kostole?? kamoska je na urade zobrata a chcu sa brat teraz v kostole a normalne sa to da....

emmka3
11. dec 2009

deniska, ja by som asi tiez tak spravila ako baby radia, svadbu tak do toho postu ... ja myslim, ze farari su v dnesnej dobe uz ustretovejsi k tehu nevestam, sak hadam nechce aby sa babo narodilo do "hriesneho" zvazku 😉 nauky vam isto urychli ... toto vsetko je len o ludoch 🙂 ja mam osobnu skusenost z krstu, mala som byt krstna ale kedze nemam svadbu v kostole, v dotycnej dedine to bol problem ale v inej dedine uz nie 😅 Drzim palec, nech natrafite na ludskeho fararika 🙂

deniskateniska
11. dec 2009

dakujem emmka uvidime co a ako... 😉

anicka
11. dec 2009

deniska: s dekanom je to ako na hojdačke, niekedy má náladu, že by srandoval o dušu a niekedy je lepšie sa ne na neho ani nepozrieť 😖 Ja sa priznám, že nejaké extra vzdelanie s kanonického práva nemám. Ale keďže som sa dala krstiť až ako dospelá, keď som sa zoznámila s mojim drahým, tak som si čo sa týka cirkevných pravidiel trošku zisťovala veci. Takže ak si evanielik/čka zoberie katolíčku/ka v katolíckom kostole, tak je všetko OK, je uznaná aj zo strany katolíkov aj s evenielikov. Naopak to ale nefunguje, ak by sa katolík/čka sobášil v evanielickom kostole, tak je to tak ako keby sa brali na úrade, z katolíckej strany sa to neuznáva ako sobáš.

Ak Ti môžem poradiť, myslím že v DK nepochodíš s urýchlením svadby ☹ ja by som na Tvojom mieste urobila malú svadbu v januári, februári ako Ti radí danka so saňami len na úrade. A potom v lete by som spojila svadbu v kostole s krstinami a mohla by si to spojiť aj s tou záhradou a s grilovaním. Aby Ti bábätko pokristili, tak rodičia musia byť zosobášený v kostole. Myslím si že takto zabiješ dve muchy jednou ranou, budeš vydatá keď budeš rodiť a v lete budeš mať krásnu svadbu aj s krstinami.

Čo sa týka sobášu na úrade a v kostole. Kedysi to bolo tak, že sobáš len v kostole nebol platný ako štány sobaš, takže sa mladý museli brať aj v kostole aj na úrade. Ale teraz je to už zrovnoprávnené takže keď sa zosobášiš v kostole, tak to platí aj na úrade. Ale sobáš na úrade nie je platný ako cirkevný. Ciže Ty absolvuješ úradný sobáš v januári a cirkevný v lete. Mám kamošku, čo mali presne taký istý problém a takto to zmákli úplne v pohode.

Je ale pravda, že organizovanie vecí s bábätkom už bude trošku komplikovanejšie, ale veď Ti má kto pomôcť, nie? 😀

anicka
11. dec 2009

ja som sa tak zamyslela na tou svadbou, že som úplne zabudla napísať. Že sme dnes boli na kontrole, všetko je OK, za týždeň máme prísť ešte na kontrólny odber krvy. Naša Dr. Ondrejková sa sťahuje do toho nového paneláku, čo je pod kostolom oproti nemocnici, tak sme boli u Dr. Škerlíkovej.

emmka3
11. dec 2009

tak to je super Anicka, ze to mate uz aj od Dr. potvrdene a btw. pekne si napisala o tom sobasi 🙂
Sranda, ze meni priestory, ale aspon to tam bude bezbarierove 😉

deniskateniska
11. dec 2009

anicka diky moc.. asi to tak urobime..a svadba bude 27. februara - co v kostole nie je mozne (vtedy mame 5 a polrocne vyrocie co sme spolu) 😉 je to komplikovane ale zvladneme 🙂

jana2033
11. dec 2009

katika tak to maš pravdu, aj môj manžel tiež tak chcel že by sme mali aj jeho farara či fararku to maju tuna, ale akosi sme potom aj na to zabudli, nas ešte sobášil môj brat, ale tiež bol trošku z toho.. ako to je tu, potrebovala som ešte aj povolenie od našho dekana že môže ma môj brat sobášiť, kedy si to bolo tak že hocikto ta mohol zosobašiť a teraz dáke povolenia a neviem čo. Ale je to pravda záleži od farára. Mám kamaratky čo mali bezproblémov svadbu ale čo už ,

deni daj vedieť potom ako si dopadla 😉 inak už pekne výročie 🙂my sme z manželom dokopy aj z chodením spolu 2,5 roka. 😀

anička super že je všeko OK 😉 .

danka.k
11. dec 2009

deni super ze ste to takto vymysleli... neboj vsetko bude super

anicka fajne ze ste uz v poriadku... 😉

deniskateniska
11. dec 2009

no tak sme sa dnes dohodli (ja som sa dohodla 😉 ) tak malo by to byt toho 27. 2. ... moja mama je asi najviac nadsena ze nebudem s bruchom na svadbe.... 🙂 no len teraz saty... ehm.. chcela som si dat usit... ale...no uvidime...

danka.k
11. dec 2009

pozicaj si.. mas jednoduchsie 😉

deniskateniska
11. dec 2009

ale ja budem mat svadbu 2x:D a pozicanie - fuuuuuuuuha drahe saty 🙂 a take co scem some ete nenasla.. 😀 no uvidime ci sa mi dake zapacia, a ja mam ten problem ze nemam kedy behat po salonoch, lebo robim od 9 - 17.. a pridem domov taka utahana ze sa ledva dogulam do postele 🙂