Mamičky z Dolného Kubína. Ste tu?

tinka1001
9. aug 2006

Ahoj.

mayocka
17. dec 2009

no ja nikomu neberiem jeho nazor,ale...predsa len je to vec ktora sa neznici tak rychlo a ked je mamicka z bytovky co vyjde raz za cas s nim von tak je to super,vsak aj na fotkach vidno ci je skaredy ci ako novy,a kazdy kocik vypada ako novy podla mna...nic im nechyba,takze ja staviam na kociky z druhej ruky 😉 a na babätku setrit nechcem to urcite nie ale my nie sme na tom financne tak dobre ze co zarobime aj odlozime,manzelova vyplata ide skoro cela na poplatky (a to nezaraba malo) a z mojej sa aj do domacnosti nieco kupit musi takze u nas je setrenie na takychto veciach na spravnom mieste. Ziadna maminka na svojom dietatku nesetri, ide o to iba co si kedy moze dovolit a tak rozmysla ekonomicky, posľa mna toto bola nevhodna poznamka ale nevadi... 😢

deniskateniska
17. dec 2009

mayocka ja zarobim 270 eur a moj chlap 500. ak taha daky ten nadcas.... jeho vyplata ide na seky a splatku uveru a moja na zivobytie resp. na cestu do prace a jedlo... setrime kde sa da, vonku uz ani nechodime, mozno raz za mesiac.... ale fakt som este nenasla kocik ktory by bol porovnatelny s cenou 245 eur a co som kukala som nasla len drahsie.... ak mas dobru stranku hod mozno nieco najdem... .. a nemysli si ze to myslim v zlom, jo aby si sa nenahnevala nahodou 😉

majdiska
17. dec 2009

ja som tiež nechcela nahnevať 😉
ako som sa snazila šetriť tak aj tak ma výbava všetkého z druhej ruky stála 30tis. sk.. a to som mala veci pre drobca eše aj požičané ked bol menší.. no proste dražoba.. teraz viac investujem do nových vecí, lebo chcem si ich nechať aj pre druhé, tak kúpim pár drahších ale kvalitnejších.. nie je toho veľa.. 😉 ale dá sa kúpiť na MMB napr. next a tie multi packy - napr. 4 tričká v jednom balení výdu lacnejšie ako keby ste ich kupovali solu tu v DK.. 🙂

mayocka
17. dec 2009

no nebolo to myslene osobne deni, ja len ze niekto nesetri na dietatku ale hladi aj na to aby mal na ostatne veci ako je prerabanie,byvanie a tak...ja som si nasla kocik za 80€ na MMB tak dufam ze mi ho nevyfuknes 😉 inak si najdes ked si das vyhladavat aj do googlu predam kocik tak si najdes vpoho.

Mna doteraz vybavicka stala asi aj 20tisic (nemam to presne poratane ale dve vyplaty to boli urcite) a este ma nejakych 10tisic caka na minutie dalsich veci...takze o setreni na malom sa hovorit ani neda 🙂

deniskateniska
17. dec 2009

no uviddime, zatial co mam v rodine sesternice alebo tak tak veci sa popoziciavaju, teraz maju uz vacsie deti a ked budu mat zase male, moje z toho vyrastie 😉 ... kamoska nakupila dcerke milion veciciek a zbytocne lebo tak rychlo vyrastla ze niektore ani nerozbalila z obalu, tak ma aspon darceky pre kamosky 😀 a napriklad fusak mame kozeny po mojom chlapovi je ako novy.. aj vecicky ktore pokupovala svokra ked boli decka male a nepouzivali ich.. ako nove, dupacky a tak.. tak uvidime svokra ma plnu truhlicu na chalupe deckych veciciek 😀

deniskateniska
17. dec 2009

je to hruza.. ked si to clovek len predstavi 😀 ale co uz..

a cooo???? za 80 € , no kurna... a neboj nevyfuknem 😉 ja mam ete cas na kocik, ja som chcela kupovat teraz len ten atlantic lebo by uz taka cena nebola ked je v akcii.. ale dobre vediet.. ja sa snazim kukat na nete, len akosi nemam cas a ked sa do toho zazerem tak pride sefo a je po hladani 😝 a teraz mam tolko roboty, koniec roka a vsetci chcu vediet zaklad dane a ja uz nevladzem.. no uvidime, na jednej strane bysom si dala pn, bo to tu uz moc nezvladam, zase si potom poviem a ved korunky treba, potom ma zase sefo naserie a zase chcem odist.. joj..je to tu hrozne... a nechcem koleginu nehat v stychu.. ☹ lebo je to tu dost .... joj nech uz som na materskej 😀

mayocka
17. dec 2009

no to mas super deni ked ti ma kto dat vecicky,ja z oblecenia toho este moc nemam a ani moc nechcem, babo z toho hned vyrastie a ani nieco oblecene nema vobec, zatial som dala na ine veci potrebne pre male ako je oblecenie a to stalo dost...

deni:inak uz mam ten kocik v albume oranzovo modry,je fakt super ako novucky a za tu super cenu,tak hadam sa zadari a bude nas ajked moj tvrdohlavec ma hneva a obmedzuje stale ze nech este nenakupujem ze je skoro a bla bla.. 😠 len aby mi ho kvoli nemu niekto nevyfukol ☹

deniskateniska
17. dec 2009

no tak ti neostava nic ine len ho kupit a odlozit ho ku niekomu, alebo povedat ze ti ho niekto iny kupil 😉 😝 a je fakt krasny, som ho vcera obzerala...

no a moja vybava zatial pozostava z jednych papuciek od kamosky 😀 nemam to ani kde dat, kym nezariadime aspon jednu izbu v dome(co dufam ze to bude co najskor).... a skoro to asi nie je lebo uz mas polovicu za sebou 😉 a teraz to ubehne ako voda.. no a my nemame kedy nakupovat ☹ musim to dako vymysliet 😝

a vcera som sa dozvedela ze musim mat chlapca lebo kamoska nakupovala veci pre chalana sesternici a bolo to dievca, tak ze musim mat chlapca 😀

a co vsetko si uz nakupila, bo akosi uz vela si vrazila 😀

mayocka
17. dec 2009

no tak plienky platene mam 20ks,zavinovacku,odsavacku mlieka,ciapocky,papucky,dupky,dva overaliky,klokanku,balicek oblecenia na ktory mi urobila jedna maminka cenu, cumliky,tehotenske nohavice som si kupila (suvisi to s drobcom 😉 aj nohavicky do porodnice, obal na flasu, deku do kocika,je toho dost no,uz ani neviem co lebo som zacala uz v tretom mesiaci nakupovat asi na zaciatku tak si uz ani nepamätam co to tam vssetko mam ...a nejake hluposticky ako knizky do vody... 😉

ze je krasny,sa mi ani nechce verit ze je pouzivany...

deniskateniska
17. dec 2009

to fakt pouzivali malo, bo je ako novy.. a ked sa taraju, tak fpoho.. 😉

no ja pojdem do namestova na nohavice 🙂 kamoska mi hovorila ze tam maju fajne, a aj v pohode ceny tak uvidime 🙂 a uz by sa mi ich patrilo kupit lebo ma uz normalne nohavice tlacia a ide zima a krize sa odhaluju a nebavi ma stale sa zakasavat... a bundu si musim ist kupit bo akosi sa brusko tlaci von z bundy 😀
a ako tak pozeram, mala by som pomali zacat nakupovat 🙂 lebo je toho dost.. no a platene plienky mam tiez svokra ma odlozenych asi 100 ks novych plienok co dostala ked sa jej posledny syn narodil a ona mala tych plienok po deckach dost tak o to som odbremenena 🙂 🙂 😉 no sa mi tak zda ze sa hodim na pn a zacnem nakupovat 🙂 lebo ja ked vypadnem o piatej z prace je skoro vsetko zatvorene ☹

mayocka
17. dec 2009

no ja toho tiez mam dost, mamina vravi ze nech sa nenahlim ze podostavam vela veci, to je sice pekne ale tak nebudem sa spoliehat ze ked ma niekto pride pozriet ked pridem z porodnice, ze mi aj automaticky nieco donesie a este si typnut co to asi tak bude aby som si to aj ja nekupila...a potom sa chytat za hlavu a dokupovavat tak to nie som ja to by som mala riadne nervicky potom z toho ze som stavila na poslednu chvilu...ked ti kamoska donesie dupky alebo kabatik tak je to mile to je ok, ale ked svokra dojde s balikom veci, tak to bude hruza asi by ma porazilo...v tomto pripade by boli praktickejsie peniazky aby sa mi to aspon z casti vratilo...

deniskateniska
17. dec 2009

😀 😀 no to je fakt.. ja som si uz vytriedila veci od svokry 😀 😀 potajomky 😀 je to pravda je lepsie sa priipravit ako potom byt zaskoceny nie 😉 si ma nazhavila, a ide sa na nakupy 😝 si kupovala veci z netu ci v dk?

majdiska
17. dec 2009

no ja som mala 80 plienok z CR po 23sk kus.. vankúš mi ušila mama a švagriná pozičala ešte jeden, obliečky na vankúšik som mala 3 a bolo to ltt, ale dalo sa.. košielky popožičiavane som mala 7 ks, ale teraz by som si skôr kupila bodinká - tie sú super.. ortopedické nohavičky 2 ks, odsávačku na soplíky do úst a neskôr aj na vysávač, dig. teplomer, kadjaké krémiky a olejčeky.. no nezávidím vám, fakt to stojí mailand 😒
ale aspon z časti vám to vráti pôrodné 😉

mayocka
17. dec 2009

deniska: vsetko mam z mimibazaru, nemam cas chodit nikam podobne ako ty,robim do stvrtej a hned mi ide bus domkov,a potom dalsi az o dve hodiny co by som asi tak v meste robila...no je to dost dlhy rozdiel tak radsej kupujem cez net a je to aj lacnejsie 😉

baby ani neviete ako vam zavidim ze vasi drahí chcu tych psikov do bytu, moj nie a nie, je to tvrdohlavec 😠 uz som sa ho naprosila,ale nie, jemu sa to nepaci a hotovo...

deniskateniska
17. dec 2009

chlapy 🙂 no ja mam 2 psov, bavorskeho farbiara a vlciaka 😉 vlciacik je moj to som si vyprosikala od chlapa za maturity 😀 a farbiar dasty nam prischol mali ho v byte a teraz je v parnici na chalupe.. a vcera bol farbiar robit deti tak budeme mat dalsieho 😀 mna sibne.. ale dasty ostane v parnici a vlciak strazi dom v zaskove a aj malilinky havo tam pojde.. no ak dasty dake deti urobil... co dufam ze ano 😀
ale oni spavaju vonku tak je to nieco ine.. ked bol v byte .. fu same chlpy a vonku s nimi treba chodit a ja som lenivec 🙂
ale som mala taky malilinky trening s vlciakom, od malinka sme ho mali, a ked bol chory alebo tak 🙂 chudatko moje male 🙂 ale je to sinter a dufam ze si zvykne na babatko, lebo inak... bude musiet ist prec ☹ .. uvidime 🙂

mayocka
17. dec 2009

no my mame dvoch vlciakov vonku,no je to nieco ine ako mat male mrnave psicatko dnu...troska potesenia ale tak utesujem sa ze o chvilu sa narodi male a tak na to "zabudnem"... 😝

anicka
17. dec 2009

Čo sa týka kočíkov, ja som kupovala nový v Poľsku 3 kombinácia, taký istý tip ako má majdiska len od inej firmy 😀 za 6600. Bola som s ním maximálne spokojná a určite ho využijem pre druhé. Aj aj som veľmi uvažovala nad Atlantikom, takú istú kombináciu ako mám salvinka 😉 ale ja mám zimné dieťa a tie vaničky na akom koľvek kočíku sa mi zdali malé lebo keď som si predstavila, že Maťku naobliekam a dám ju ešte do fusaka, tak by som ju tam za dva mesiace už nezmestila. Ale Vy máte viac menej letné detičky, takže tam je to v pohode. Ja som si tiež mylsela, že už nebudem kupovať buginu ale my bývame v bytovke a ja mustím kočík aj s Maťkou vyniesť hore po schodoch a potom dole schodmi, takže kým bola malička tak sa to dalo v pohode, ale ako priberá tak už som ju aj s kočíkom nevládala vyniesť sama.

Čo sa týka postieľky máme požičanú od švagrovcoch a je ako nová, akurát som si kúpila nový matrac. A s baldachýnami plne súhlasím s emkou a majdiskou, je to len na oko a ozaj "lapač prachu" určite sa oveľa viac oplatí investovať do chániča okolo postieľky 🙂

deniskateniska
17. dec 2009

no to hej... a fakt.. o chvilku budes mat mrnave babatko tak budes mat inu zabavku 😉

mayocka
17. dec 2009

deni: no to ano akurat s tym sa utesujem ze sa drobcek narodi a uz budem mati ine starosti 😀

anicka: no ked ono je to tazko kupit bez baldachynu... ☹ co som sa pytala bab na MMB tak ziadna nechce oddelit supravu...nevadi no co uz tak sa bude castejsie prat ...co s tym ked uz inak nejde...vsade len sama suprava

deniskateniska
17. dec 2009

no tak co som kukala tak len supravy predavaju, ja by som najradsej bez baldachynu aj ked je to s tym krajsie.. 🙂 a postielku, ked mojmu chlapovi sa nevidia lebo na spodu su len take tycky alebo ako to nazvat a on sa o to oprel a sa mu to zdalo labilne..tak neviem.. ked sme chceli ist teraz na nakupy mal mat dovolenku od zajtra do 18-teho, len vcera mu oznamili ze ide do prace 4-teho.. tak zase nic..... sa zacinam bat normalne 🙂

mayocka
17. dec 2009

denis: vau dovolenka do 18-teho,to by bol zivot,mne nechce dat dovolenku ani len medzi sviatkami tri dni ten moj debilko ☹ takze to mu mozem zavidiet aj tu do stvrteho...

emmka3
17. dec 2009

baby, daju sa kupit aj samotne chranice do postielky, napr. v Materasse (tam maju celkom kvalitny, dostatocne vysoky, pevny) a ja mam z All Toys z Tullipu z MT

deniskateniska
17. dec 2009

😝 no ja som mojmu ete neoznamila ze beriem volno, ale moze si za to sam.. zajtra mu to oznamim a skusi namietat tak pojdem na pn.. a uctovnictvo nech si robi sam... 😀 som svinucha ale co chcel toma 😝

emmka3
17. dec 2009

mayocka, to si dost funny napisala 😉
"... a ked je mamicka z bytovky co vyjde raz za cas s nim von, tak je to super ...." 😉 kedze som z bytovky a s malym chodim von denne od jeho narodenia, ci prsi, snezi, mrzne 1-2x, tak by som sa mohla aj urazit 😀 😉 ale pobavilo ma to a neslo mi nereagovat 😀

majdiska
17. dec 2009

my máme chránič z materassa a vyšiel spolu s matracom 1200sk, čo je dobrá cena - sám chránič stál 400sk, takže skúste v Trstenej, tam majú vzorkovú predajnu 😉
segra aj my sme bytovkový a môj toľko nabehal s malým, že až.. kým bol menší a išla som s ním von len ja tak som si najprv vyniesla kočík a potom som don dala tašku s malým 🙂

mayocka
17. dec 2009

emmka: nie tak som to nemyslela ale asi tak ze v bytovke sa podla mna inak zaobchadza a aj v meste s kocikmi ako na dedinach...alebo nie?no nevadi 😅 urazit som nechcela nikoho to isto nie,akurat by si mohla byt na to hrda lebo som napisala ze tie baby maju zachovalejsie kociky podla mna...po dedine s nim ides hodikade cez hodico a v meste mas viacej chodnikov a tak...

majdiska
17. dec 2009

a v lepšej kvalite sú tie chodníky..
mayocka ked pôjdeš dakedy v SD popri Orave, tak sa unadávaš koľko je tam blata 😀
no my sme s našim kočíkom nejak nezaobchádzali ako v perinke, to proste nešlo.. viac som si šetrila šporťáčik 😉

deniskateniska
17. dec 2009

no tam kde ja budem byvat tak je cesta, ale ako sa odbocuje na ulicu k nasmu domu chodia urbarske stroje do hory, takze ziadna cesta, ale kamene s blatom... hruza.. fakt... budem chodit asi autom do dk a tam na prechadzky 😀 😀 😀

salvinka
17. dec 2009

dena ty sa na tom smejes ze budes chodit autom do dk a tam na prechadzky... ale ja to tak planujem 😀
ja tu v dedine nemam co robit a v meste je to predsa o inom.. aj kamoska sa pojde prejst hocikedy so mnou, sadnut mozes kde chces.. ja som milovala tie prechadzky s kamoskou a jej synom 🙂 a ked bude treba prebalit alebo co tak skocim ku nasim 😎

emmka no oni su dost ustekane tieto yorki, ale podla mna zalezi na tom ako si naucis.. toho nasho moj chlap uz od malicka huckal aby stekal do cudzich, len co pocul v bytovke niekoho za dverami isiel sa roztrhat.. a teraz staci ze vidi niekoho cudzieho v okne tak steka jak blazon.. som zvedava ako im to bude "klapat" spolu s babatkom.. 😖
ale zasa kamoska ma takeho yorkshira co ani nevie stekat iba si sem tam akoze kychne :D

deniskateniska
17. dec 2009

🙂 salvi ja sa smejem lebo je to tak.. si myslis ze budem cely den doma? no urcite.... ja si ani len neviem predstavit ze by som bola v zaskove cely den... so starkoooooooou 😖 😖 😖 no ucite.. budem u mami a o druhej ked pojde romco z prace ma zoberie zase naspat 😉 to mam uz vymyslene 🙂