Mamičky z Dolného Kubína. Ste tu?

tinka1001
9. aug 2006

Ahoj.

holubok
13. sep 2007

ahoj evas,uz si zu davno nebola,ukazala som manz.toje fotky a pomohol mi ta zaradit.Marekova sestra,vsak?Co je nove neviem,ale suseda ma maliskeho Adama a chodim sa k nim vytesovat.normalne sa mi nechce verit,ze aj my sme boli taky malicky 😀 .celkom ma to chytilo a uz myslim na druhe 😀 😀 .Ritaklea aj ty si to tu pisala,ze chces druhe babatko,ze? Nenka,dakujem za informacie a myslis,ze tam musim ist osobne,alebo staci manzel?

nenka83
13. sep 2007

holubok mne tam bol manzel.a vybavil.tak skus poslat draheho.no tak cakam ten rodicovsky.
holubok daj do albumu aj daake tvoje fotky, bo na tejto si mi akasik znama.inac mas krasneho chlapceka.
ritaklea by len rodila, nevies ze tuzi po porode. 😉

evus
13. sep 2007

holubok,ktoru susedu myslis?uz som akosi mimo tohto diania,kto caka babo,alebo komu sa uz narodilo...Hej,som Marekova sestra,poznas ho?Teda asi urcite ho poznas.Mna tiez chytila myslienka na druhe mimco,ale sme zadlzeny az po usi,kazda korunka sa zide,tak este vydrzim do buduceho spetembra a pojdem troska zarobit,lebo uz nas to prestava bavit ratat kazdu korunku. 😒

nikuliq_
13. sep 2007

ahojte 🙂
ritaklea, ďakujem. no a mýliš sa- Nikinko je teda veľmi po mne. po otcovi má len oči 😝 No a z rodičov je jedine mama hudobne založená - ak sa to tak dá povedať. a ináč sme všetci ostatní vlastne okrem otca
juuuuuuuuuj, aj ja by som brala také malinké švkrňatko 😉

majdiska
14. sep 2007

ahojte kočky. ritaklea no bolo to na JOJke v pondelok ráno o 7h a potom to opakovali ešte o 7:45h. dnes som v DK, idem obzerať pôrodnicu - kde sa budem s maličkým trápiť až kým sa nenarodí 🙂 .
anicka - môj manžel sa krvi nebojí, lebo na začiatku vyhlasoval, že pôjde ku pôrodu, no teraz sa bojí že by som mu kričala že ho za tú bolesť zabijem 😉 . ale na maličké sa veľmi teší, čo zo začiatku nebolo - bol v šoku. teraz ho má veľmi rád a normálne sa začal s ním i rozprávať a hladkať bruško. vždy prestane kopať keď je on pri ňom. naproti tomu moje ruky má ako futbalovú loptu 😀 . ale je strašne podarené ako na všetko reaguje 😀 už skoro ako narodené bábätko. dnes idem do tej pôrodnice, tak potom napíšem. budem i so sestrou tak sa jej spýtam, čo zistila na to plávanie pre mamičky s deťmi. a asi si spravím ďalšie fotky do koníka, lebo posledná tam je z 32 t (alebo 28t, no musím sa pozrieť), a my už máme 35t.

majdiska
14. sep 2007

inač včera som žehlila 60 plienok, ešte mi ostalo 20 ks. no horšiu činnosť asi nepoznám. zabila som s tým 5 hodín a skoro prišla o nohy 😒 . no nevedela som že to s práčky bude také zožuté 😉 .

nenka83
14. sep 2007

majdiska a to ta este len caka 😀 , my sme od zaciatku davali pamparky a aj tak nam kazdy den pracka prala.a zehlili som plienocky dookola.to ked grcla, obcas sa prekakala az k ortopedakom.no proste stale to iste.dnes uz detska pracka pere tak kazdy 3 den. 😉

majdiska
14. sep 2007

tak to si ma potešila 😖 . keby si vedela ako nenávidím žehlenie 😒 . keď som nebola tehotná, tak som len prala a prala. a kopa na žehlenie rástla. potom po mesiaci som sa chytila, že ju ožehlím aj to len preto, lebo som si už nemala čo obliecť 🙂 . a teraz to bude na dennom poriadku ☹

nenka83
14. sep 2007

a nejdes davat pampersky?no teda jednorazovky? usetris si robotu, ja som myslela ze budem bavat normal plienky, no ked som videla kolko sa to zehli som sa vykaslala.mala ma ritku v suchu a nikdy nemala zaparenu!

majdiska
14. sep 2007

no neviem ktorú značku. zatiaľ som si kúpila len fialové tesco a uvidím ako bude maličké na ne reagovať.

nenka83
14. sep 2007

ja davam huggies.v elkope stoja 299 sk 60 kusov.suseda davala tesco, zevraj boli ako karton, ja som neskusala, no zac dost maminiek si ich chvali.vsak uvidis.

nikuliq_
14. sep 2007

ahojte, ja som bavlnené plienky nežehlila, len som ich hned po zvesení poskladala. na holú ritku som mu ich nedávala takže nejaká alergická reakcia nehrozila. a ked som utrela z pusy alebo z brady trošku grcnutého prípadne slinky tiež mu to nemohlo uškodiť. NO a po viacerých pokusoch som používala zásadne len pampersky- mal citlivú ritku - často zapálenú, takisto pindíka no a jediné plienky ktoré ho nedráždili a zároveň ich neprecikal boli pampersky. len nedávno sme prešli na tesco plienky - už ciká veľa do šerblíka. niekedy je aj bez plienky cez deň.Lebo tie pampersky už začali byť finančne neúnosné 😒

nikuliq_
14. sep 2007

a huggies si chvália mamičky čo majú dievčatká. ale pre chlapcov sú absolútne nevhodné. vždy sa tak "polámali" ked sa do nich čo len raz vycikal a potom sa v nej to cikanie nejako tak prelievalo 😒

majdiska
14. sep 2007

no uvivím 😕 . akurát som sa vrátila z exkurzie na pôrodnici. vyzerá to tam zaujímavo. celkom sa mi videli sály 1 a 2. len si to tam neviem predstaviť, čo to bude 🙂 . bojím sa že to asi bude skôr, kedže je maličké už také veľké, doktorka vravela že je veľké ako na 2 týždne dopredu. keby sa to tak malo počítať, tak už na 38 týždeň.. 😉

nikuliq_
14. sep 2007

majdiška tak super. ja som takú exkurziu dopredu neabsolvovala, ale osobne som si to bola neoficiálne obzrieť ked som ležala na gyn. odd.rodila som na dvojke. majdiška a nemusíš sa báť že je väčšie, žeby sa malo narodiť skôr to ešte neznamená a keby aj ... už aj 3. týždeň sa počíta v termíne 😉

vavka33
14. sep 2007

babulky,dnes idem domkov do Kubina.sice len na vikend ale predsa.mozno niektoru z vas stretnem 😉

nenka83
14. sep 2007

vavka a kdeze budes?

majdiska
14. sep 2007

a to som si chcela ešte užívať samotu 😀 . tíško doma a pomaly by som si robila a chystala sa na pôrod 😉 . ešte ale musí chvíľočku počkať 🙂 , nemám ešte nachystané vecičky do nemocnice 😒
idem sa prejsť do mesta, tak zatiaľ 🙂 🙂 🙂

janulap
14. sep 2007

Ahojte babenky 🙂
vavka,tak sa tesis,ze?je tu teraz nadherne pocasie.No neviem ci sa stretneme,snad hej...zajtra ideme do Parku na svadbu,tak ak sa oklo 18hod.pojdete niektora prejst,mozno sa stretneme 😀

nikuliq_
14. sep 2007

janulap, tak vy sa idete zajtra svadbiť? no fajne vám 😉
vavka, tak maj očká otvorené ked sa budeš prechádzať po meste 😀

janulap
15. sep 2007

Nikuliq,no uz sa fakt tesim 😉 ved s Petom sme uz skoro 4roky neboli nikde 😀 Ale vies,ako s detmi,budem musiet pozerat,aby nieco nestiahli,nerozbili,Emka aby nebila ostatne deti 😠 No a o 22hod.uz budeme urcite doma 😒

nikuliq_
15. sep 2007

janulap, tak sa aspon trochu zabavte. no a nemal by kto postrážiť detičky žeby ste sa mohli aj trošku dlhšie? 🙂

janulap
15. sep 2007

Nie nema kto,lebo idu aj svokrovci 😒 Ale,este si s Petom vecer doma posedime 😀

holubok
16. sep 2007

Nenka,dala som nejake svoje fotky,tak kuk. 😉 janulap,dufam,ze ste sa dobre bavili. 😀 dnes bude asi krasny den,tak si to este uzime.Ritaklea sa tu uz davno neukazala,asi na nas zabudla ☹

holubok
16. sep 2007

v piatok je jarmok,chystate sa?

nikuliq_
16. sep 2007

holubok jasné.žeby sme na jarmoku zbúchali nejaké ministretko? 😀

nenka83
16. sep 2007

holubok jasnacka.na klobasku!

nenka83
16. sep 2007

holubok mrkla som tiez sa mi zda ze ta poznam, no ja neviem,ked sa nazivoi stretneme uvidime.inac hlapceka mas krasneho!!! ozaj chcela som sa ta opytat ake mliecko mu davas?

holubok
16. sep 2007

dakujeme,aj vy ste krasnucky,dufam ze sa nan podari na druhy krat take pekne dievcatko 😀 😀 davala som mu nutrilon,ale teraz asi tyzden skusame francuzske mlieko a celkom mu ide.Je trosku lacnejsie 🙂 🙂 🙂

holubok
16. sep 2007

nenka,chces prestat kojit?