Mamičky z Dolného Kubína. Ste tu?

tinka1001
9. aug 2006

Ahoj.

deniskateniska
7. jan 2010

dakujem babulky 😀 no vcera som zistila ze mi asi segra nepride a ja som sa pri fararkovi vyhovorila na to ze mi pride segra.. a ked ju tam neuvidi.. no zbohom 😅

no s tymi menami suhlasim, bo som mala straaaasne vela mien pre dievcatko lenze poznam len hnusne zakerne rozmaznane zenske s tymito menami.. aked sa vyslovi to meno, az sa mi nieco robi 🙂

bolulka
7. jan 2010

majdiska, no dnes prisla Klaudinka s Anezkou naraz a uz aj utekal z kuchynky nadseny, ked mu to pani ucitelka oznamila.. hned bol v raji 😀

salvinka a to bola manzelova rodina zo zahranicia? to nie je slovenske meno, ci?

deniskateniska
7. jan 2010

baby neviete mi nahodou povedat ci musia byt svedkovia na svadbe veriaci? resp. musia mat krst, prijímanie a birmovku? bo nasi nie su veriaci.. a kazdy mi hovori nieco ine..

emmka3
7. jan 2010

mayocka, babatkam sa lieky ako tabletky nedavaju 😉 ak treba, vsetko je v bud kvapkovej, sirupovej alebo cipkovej forme 😉

deniskateniska
7. jan 2010

mayocka s tou pn, som si to aj ja myslela, ze sa unudim, ale teraz mam energie az az.. a vyhoda mozes si pospat kedy chces, no len to ze sa mi nechce 🙂 a tu energiu vyuzijem na hocico ine, upratat, ist na nakup, navarit, oddychnut si ... vsetkoooooooooo co len chces.. 🙂 🙂 🙂 🙂 fakt.. a den ubehne rychlejsie ako v praci a vsetko je lepsie.. len to ze peniazkov je menej 😒 ale je viac plusov ako minusov 😉

majdiska
7. jan 2010

mayocka, bábu kvapkáš od narodenia Vigantol, ja som kvapkala priamo dve kvapky do úst 😉 , ale dr. ti presne povie, ak bude malé len kojené dáva sa aj Kanavit - ale naša dr. v Dlhej ho nepredpisuje, men ho kvapla len raz v ambulancii.. a ostatné liečiky dávaš dávkovačom - ja som si nechala striekačku z Nurofenu, s nou sa perfektne všetko dávkuje.. a kvapky na koliku - všetky majú dávkovače 😉 a strekneš do úst a ideš, je to v pohode 😉

bolul tak to si ma potešila, on je tam tak štastný ked vidí deti, že až 😵

anicka kúpila som na radu jednej mamičky tu na koníkovi Preventar junior - 90 tabletkový a vyzerá, že celkom účinkuje a vraj je dobrý aj na afty - upravuje floru v ústach.. a každý den dávam malému C-bion 2x multi sirup - je to multivitamín 😉

deniskateniska
7. jan 2010

baby mozete mi poradit? ake odsavacky mlieka mate? ja som pozerala a neviem ci obycajna, alebo elektricka? dakujem 😉 😉

salvinka
7. jan 2010

uzasne predstavovat si tych vasich drobcov 😀
bolul, ono ja ani neviem ako sa dostali k tomu menu.. miskov tato je sice narodeny v cechach ale to meno nie je ani v ceskom kalendari 😒 to ma celkom odradzalo ale tak aspon na richarda budeme oslavovat 😀

mayocka
7. jan 2010

h, a aj espumisan L je v kvapalnom zlozeni? v reklame som si asi zle vsimla myslela som ze ma tabletky... 😅

bolulka
7. jan 2010

deniska, co ja viem, tak elektricke si velmi nepochvaluju..

ja mozem vrelo odporucit znacku Medela.. manualnu.. bola som s nou nadmieru spokojna.. 😉

danka.k
7. jan 2010

denis svedkovia by mali mat vsetko.. muz chcel kamarata mal vsetko ale nebol zosobaseny v kostole tak nemohol byt svedkom...

odsavacku som mala aj ja medela, elektricke ze su skor na obtiaz

deniskateniska
7. jan 2010

dani to nemyslis vazne.. ak hej, rusim svadbu.. vazne... mam ich na haku ak to takto mienia riesit.. fakt 😠

jana2033
7. jan 2010

denis neviem asi je to tak ako vraví danka možno je rozdiel v tom koho si bereš ja neviem my keď sme sa z manželom brali, on je evanjelik ja katolíčka ja som mala svedkynu sestru a manžel mal svojho čiže evanjelika a nič nám nepovedali že nemôže byť ale možno len preto že sme mali len obrady. Veď sa ich tam skús spýtať. 😉 .

fu keď tak čítam každá ide mať odsávačku a ja ani neplánujem si ju kúpiť. 😀 .

bolulka
7. jan 2010

janka, tu by som nepodcenila.. ja osobne som ju prve dva-tri tyzdne potrebovala ako sol.. inak by som ani nekojila..

majdiska
8. jan 2010

mayocka je aj v kvapkovej forme 😉
som včera kukala a som sa hodila omylom na 20 stranu tohto fora, ty kokso ako som pekne riešila svoje tehulkovanie 😀 som si zaspomínala..
odsávačku som mala manuálnu a fakt je to dobrá vec, hlavne neskôr, ked chceš niekde ísť, odstriekaš sa a hajde s kamarátkami a maličké pobaví aj ocinko 😀
baby dnes máme tu akciu, ide nás 18 ks, som zvedavá čo to bude, aj sa moc teším 🙂 ale budem mať frmol dnes v práci, musím odísť skôr, lebo na urbári mi príde kontrola z ministerstva, tak sa mi už teraz vlasy na hlave ježia 😕

bolulka
8. jan 2010

mayocka, kedy ides na cukrovu vodu? zeby sme sa naraz objednali 😉

jana2033
8. jan 2010

bolul maš pravdu, hm, plánujem tiež že si odbehnem občas a pravda keď sa odstrieka tak kludne môže postrážiť hocikto no tak ako vidím ešte do pôrodu pôjdeme na nákupy aj do RK 😝 .

Inak akosi to ide strašne rýchlo všetko, ešte ani vecičky nemám popraté ani nachystané do pôrodnice páni nič, babky prosím Vás ktorá z Vás vie čo všetko treba do pôrodnice tu u nás, nechce sa mi to hľadať v starej pošte, že by ste mohli napísať IP, pomaličky by som aj chystala za pár dni.

majdis ty si šikuľa a to zvládneš ani nebudeš vedieť ako a budú už aj preč Tí z ministerstva 😉

bolulka
8. jan 2010

jana, aj v bazare sa da lacno kupit odsavacka.. ja som si ju tak kupila..

emmka3
8. jan 2010

jani, ja som odsavacku dopredu nekupovala a keby som v sestonedeli nesla na operaciu, tak ani nekupujem ... uvidis ako sa rozkojite (mozes dokupit kedykolvek, podla potreby), najlepsia odsavacka je predsa len babatko 🙂 Mne mm kupil Chicco, taku pakovu manualnu a vtedy posluzila ale vadilo mi, ze ma po odsavani boleli bradavky, takze som fakt radsej prilozila maleho ako sa takto trapila ... niektore mamicky si dokonca pochvaluju rucne odsavanie viac ako odsavackove, jedna kocka u nas v teme januaroviek dokonca odsavala rucne 6 mesiacov, lebo nezniesla jej koža ani maleho ustocka ani ziadnu odsavacku a vydrzali 🙂 ona je taky priklad, ze ked sa chce, vsetko sa da 🙂

deniskateniska
8. jan 2010

baby akurat mi volal kurier, vezu mi kocik 😀 😀 😀 😀 😀 no ale rychlo akosi.. 7 dni.. no prekvapkana som 🙂 no len kde ho ulozit 🙂

jana2033
8. jan 2010

bolul, emmka ďakujem za rady, no tak ešte teda porozmýšľam aj tak akosi teraz času neni tak uvidím ako to všetko dopadne.

emmka ja dúfam že budem môcť kojiť u nás v rodine mamka ešte aj v nemocnici keď nás porodila aj ostatných súrodencov mala toľko mlieka že kojila aj iné bábätka v nemocnici, aj staršia sestra čo ma teraz malé tiež zatiaľ kojí a má dosť mliečka tak dúfam že sa to podarí aj mne.

Inak dneska som sa tak strašne tešila do poradne že budem vedieť čo to je no škoda Dr. Hruda ma službu tak ma preložila sestrička o týždeň, tak neviem či aj z 3D niečo bude.

salvinka
8. jan 2010

jani kuk ip..
inak ja neplanujem kupovat odsavacku.. ak bude potrebna tak sa kupi po porode, ale dopredu nechcem.. 😝

deni aj u mna bol ujo kurier, ale doniesol nam kreslo kocik uz je doma 😀 lenze zaujimave na tom je ze my sme si po to kreslo boli v polsku osobne a druhe uz nechceme tak som ho odmietla 😀

katika82
8. jan 2010

ahojte babulky

salvi kukni ip tie veci do pôrodnice

denis- no ak máte v kostole svedkovia musia byť aspoň pokrstený, je jedno v akej viere ale musia byť pokrstený to je podmienka,

ja mám odsávačku od aventu ručnú a som s ňou nadmieru spokojná, kedže som zo začiatku mala veľa mliečka tak mi bola veľmi osožná a aj neskôr ked mi malý nechcel piť z prsníkov a ja som si ich musela komplet odstriekať a dávať mu potom z fľašky

katika82
8. jan 2010

ozaj babky ešte som sa chcela opýtať?? neviete od koľkých mesiacov sa môže chodiť plávať na tie kurzy sbábätkami???

mayocka
8. jan 2010

bolul: no ja idem v piatok-o tyzden ale to mi robi moja Sunalova a ty mas na nemocnici Hrudu tak to sa asi neda inak len tvoj lekar ti to musi spravit....

salvi: preposli mi co ti katika poslala ten zoznam pls do IP,dikes 😉 co to za kreslo spominas?

bolulka
8. jan 2010

ako to myslis? vsetci chodia na nemocnicu na tu vodu, ci ako?

salvinka
8. jan 2010

bolul sunalova to robi u seba, nemusime sa trepat na nemocnicu 🙂

mayi, misko mi kupil taky sedaci vak, je uplne uzasny, cely den v nom kvasim 😀 a zevraj je dobry aj na kojenie, tak uvidime.. tu je link nan: http://www.futoyo.pl/futoyo-eco-xxl.html
ip posielam..

katika82
8. jan 2010

to som teda ani ja nevedela že Šuňalová to robí u seba, ja som tiež k nej chodila ale som rada že som prešla k Hrudovi on jej proste úžasný gynekolog neviem si ho vynachváliť. Ako o mňa sa aj počas tehu aj počas pôrodu staral veľmi dobre.

anicka
8. jan 2010

deniska: čo sa týka tých svedkov. Ja som sa na to vyslovene pýtala, keď sme mali svadbu my, lebo ja som sa dala pokrstiť až ako dospelá tak som nemala moc potenciálnych svedkov, ktorí by mali všetko čo treba. Povedali mi, že svedok nemusí mať nič. Ja som nakoniec našla kamošku čo mala aj krst aj prvé sveté prijímanie aj birmovku aj svadbu v kostole, ale manžel mal kamaráta ktorý bol prvý krát v kostole až na našej svadbe 😉

janka zoznam som Ti poslala do IP.

čo sa týka odsávačjek ja som mala manuálnu a veľmi som ju využila, mala som na začiatku veľa mliečka, takže by som bola odkojila aj dve deti takže mi to veľmi pomohlo. Keď som sa snažila odstriekať si mliečko ručne, tak som sa vytrápila a neodstriekala som skoro nič a s odsávačkou to šlo v pohode. Priznám sa, ale že keď raz bude druhé tak si chcem kúpiť elektrickú, videla som to u kamošky a je super.

emmka3
8. jan 2010

Katka, plavat sa vacsinou zacina po prvom ockovani, ked babo uz vie drzat same hlavicku 🙂