Mamičky z Dolného Kubína. Ste tu?

tinka1001
9. aug 2006

Ahoj.

bolulka
8. jan 2010

ja som zas nemala mliecka, takze ja som ho pocas jej spanku musela odsavat, aby sa tvorilo.. cely den som len kojila a odsavala.. 😝 keby som ju nemala, tak ozaj nekojim.. len dufam, ze ma to necaka aj pri druhom, lebo neviem co s Klaudiou..

salvinka, a kolko stalo to kresielko 😕 je uplne uzasne..

danka.k
8. jan 2010

denis radsej sa opytaj farara, lebo to zalezi aj od farara ci ti povoli svedkov takych alebo takych 😉

mne nepomohlo odsavanie ani odsavackou ani rucne, ani maly, moje mlieko mali asi ine mamicky 😀

salvinka
8. jan 2010

bolul 42eur to vyslo.. a to na nohy bolo k tomu gratis..

deniskateniska
8. jan 2010

no salvi to kreslo je fakt super..

a inak ak mi nepovolia na svadbu kamosku tak sa vykaslem na cely kostol.. fakt... uz robim dost ustupkov koli nim a nemienim robit dalsi a len koli tomu si nemienim dat za svedka prvu osobu ktoru stretnem.. a tak.. a hotovo 😉

no a kocik mame poskladany, uz aj rozlozeny 😉 sme sa cosi natrapili 😉 ale zvladli sme to ... 😝

jana2033
8. jan 2010

baby ďakujem Vám všetkým moc ste mi tým pomohli, neviem kde by som hľadala a čo a ako. 🙂

denis ja si myslím že tu ti to povolia, u nás sa pýtali na svedkov až ku koncu skoro, keď sme mali poslednú náuku tak sme im nadiktovali údaje svedkov a nikto nič nepovedal sice manželov svedok mal krst. ale nestresuj sa kôli tomu lepšie keď si to overíš ešte u dekana 😉

deniskateniska
8. jan 2010

ved v sobotu ideme na nauku.. nie zajtra ale 16teho a spytam sa ho.. ak povie ze nie tak jednoducho sa zoberime na urade 😒

a baby ako prebiehaju nauky? bo si to neviem ani len predstavit 😅

danka.k
8. jan 2010

denis a tak strasne ti zalezi na tom aby ta baba bola tvoj svedok??? vsak je to uplne jedno kto ti tam odsvedci

deniskateniska
8. jan 2010

ano zalezi..ide o to ze to je jedina ozajstna kamoska.. taka ze fakt.. ze by som dala ruku za nu do ohna a nemoze byt krstna tak aspon svedok.. ja si tam neviem nikoho ineho predstavit.. 🙂

julia225
8. jan 2010

ajojte, Kati skus sa skontaktovat s pani Kotlinovou ona uci pre Skircaka a uci v novom aquaparku, skus aj na ich stranku klik, on to tam ma popisane.
deniska, ked sa male narodi, mozem Ta prist kuk do porodky a naucime sa odstrekovat. Najlepsie je babo si prikladat len co mrnkne, celu dobu v porodke, ono sa to same rozbehne, ...ale pre istotu mozes mat aj odsavacku, no len z toho fakt bolia bradavky... 😉
Drzim Vam paluchy babizne...
janka 2033 v RK moc nenakupis, radcej objednaj cez mimibazar, dake sady novorodenecke z NEXtu, maju take bomba spica ceny, ze sada piatich pyjamiek 15libier a podobne...a navyse kvalitka, nosi, peries, nosi, peries
papa a krasny vikendik 😵

salvinka
8. jan 2010

julia vsak prides aj ku mne 🙂 ja sa strasne bojim ze to sama nezvladnem 😝

bolulka
8. jan 2010

julia, tak ja si ta urcite objednavam.. lebo prve problemy s kojenim mi sposobili baby blues, a teraz sa tak strasne bojim.. mne to inak rucne absolutne neslo.. len kde tu kvapka vysla..

deniskateniska
8. jan 2010

ok juli sice je to ete daleko ale suhlasim:D

emmka3
9. jan 2010

baby, som rada, ze si volate Julku k zaciatkom kojenia, to je zaklad naucit sa spravne prikladat a potom nebude problem s vetrikmi ani s "malo" mliecka 🙂 skoda, ze ked som ja rodila, este nebola poradkynou, usetrila by som si slzicky 😉

anicka
9. jan 2010

deniska keď sme na náuky chodili my, tak nás tam bolo asi 10 párov a viac menej sme sa rozprávali na tú tému ako je náuka, trvalo to asi 1 hodinu, takže v pohode 😉

Julka taká poradkyňa ako Ty by mala byť na každom oddelení šestonedelia a povenovať sa každej mamičke 😉 je to fakt super keď Ti má kto poradiť a venuje sa Ti s porozumením a nie preto, že musí. Ja som si tiež užila, prikladať som sa učila sama, našťastie to ako tak šlo. Ale mala som veľa mliečka a nikto mi neukázal ako si mám poriadne odstriekať to miečko čo u

anicka
9. jan 2010

(Maťka mi pomáha písať 😀 ) ... už Maťka nepotrebovala, takže som si skoro "vyrobila" zápal prsníkov, ale našťasie to dobre dopadlo klop, klop 😵

jana2033
9. jan 2010

julia aj ja si Ta objednávam 😝

denis aj u nás to tak isto prebiehalo ako anicka písala tiež nas bolo vela párov čosi kaplan porozprával o tej náuke a tiež sme mali hodinku 😉

julia225
9. jan 2010

Babulky, pomozem, ked budem moct...:o) poradkyne by mali byt na kazdej baby friendly nemocnici... 😔
fakt skoda, ze niesu... ale nebojte nic, to zvladneme, ... ak mate nejake MC tak by som si tam mohla vybavit nejaky priestor a robili by sme to skupinovo, trebars kazdy tyzden, skontrolovali si techniku dojcenia, pokecali a tak :o) tesim sa na Vas... a btw, aj ja som si moje kratke dojcenie odrevala... 😢 skoda, ze som sa nehrnula skvor do kurzu... pekny dnik 🙂

emmka3
9. jan 2010

Julia, MC je na Bysterci v MsKS, vola sa Pistalka a ma aj www stranku, kuk

http://www.mcpistalka.szm.com/

😉

danka.k
9. jan 2010

Majuska kraaaaaaaaaaaaaaaaasnu svadbicku vam prajeme... a vela stastia na spolocnej ceste zivotom 😉 😉 😉 isto budes nahderna nevesticka tak sa potom tesime na foto 😉

jana2033
9. jan 2010

Maji aj ja Ti prajem krááásnučku svadbu nech Vám to všetko výjde 😝 , aj som chcela prísť ale nakoniec to nevidalo. Tak sa tiež tešííím na fotečky 🙂

mayocka
9. jan 2010

bolul: no ano nam to robi nasa Sunalova,vies?takze z toho nic...ajked by mi mozno pomohlo s niekym pokecat a nemysliet na hlad,ja tam asi odpadnem,strasne ale strasne sa bojim ☹ ked rozlepim oci rano uz mi skvrka a nie to este cestovat a vypit ten hnus,bleee bojim bojim ☹

salvi: tie sedacky mali aj v Polsku ked sme boli,tusim tak nejak tiez 45€ ale bez podlozky na nohy,a hocico tam bolo futbalova lopta a capinky take 😉 ale mne to prislo drahe dost tak som sa vykaslala...objednali sme si gauc tak uz by to ani nevoslo do obyvky,je tam aj fit lopta uz na sedenie 😝

julia: aj ja si ta objednavam ku mne do poradne 😉 len ci nas postihas vsetky 🙂

emmka3
9. jan 2010

Maji, ak odpadnes, tak si z toho nic nerob ... ja som 2x lezala von pred ordinaciou na lavicke, bo mi tak bolo zle 😅 ale od hladu a nie od tej vody, ta je v pohode ... ja som tiez byvala rano vecne hladna 😎

Baby, a ktora Majka sa vydavala dnes, ked mayocka uz je pod cepcom, ja tiez 😅 nejak mi unikaju suvislosti 🤐 a vedla v bytovke tiez bola svadba, mali pekne vyzdobene 😵

salvinka
9. jan 2010

😀 😀 😀 😀 ze som lezala von pred ordinaciou na lavicke 😀 😀 to musel byt pohlad 😀 emmka, si ju riadne podrzala 😀
majkad2 sa mi zda ze ma nick, ta ma dnes svadbu 😉

deniskateniska
9. jan 2010

baby chodili alebo chodite niektora cvicit na bysterec? neviem ci mam ist tam alebo na nemocnicu..

emmka3
10. jan 2010

salvi, ja len aby sa necitila trapne, ak by ju to zmohlo 😉 ja pamatam jak vcera, ked to na mna prislo, som rozmyslala, ze ci zvladnem ist k oknu, ktore bolo 5 krokov, alebo hanba nehanba, vysuniem jednu tehulu vedla a lahnem na lavicku 😎 ta varianta bola schodnejsia 😉

deniska, a na Bysterci sa este cvici??? Ja som tam bola len raz, lebo som mala vseobecne zakazane co i len hybat, nie to cvicit ... robila to vtedy sestricka od Dr, Kapralcikovej, ale ta uz je v RK, tak teraz neviem, kto to tam ma ... ja mam blizsie na nemocnicu, tak ked sa dalo, chodila som tam, ale viac som necvicila ako cvicila, skor som sa tam chodila spolocensky vyzit a poklabosit 😉 a v MC sa platilo, v nemocnici je to zadara

anicka
10. jan 2010

majdiska: ja jej tiež dávam Cebion multi a probiotiká (na nich som tiež našla, že sú na imunitu) mne Maťka ešte tabletky nespapá ☹

mayocka: ja som sa tiež strašne bála lebo do vtedy som každé rano vracala aj z čistej vody nie to ešte zo sladkej a bolo to v pohode. Mne osobne tá voda chutila ako keby som si dala viac sirupu keď si robím vodu zo sirupom. Podľa mňa sa to dá v pohode vydržať. Keď baby hovorili, že je to strašne sladké tak ja som si predstavila niečo ako kalciový sirup ☹ 😖 😢 ale od toho to malo riadne ďaleko. Mne skôr robilo problém vypiť na jeden krát toľko tekutiny.

deniska: ja som chodila v nemocnici a bola som vééééééééééľmi spokojná, ak chceš dám Ti kontakt 😉

danka.k
10. jan 2010

emmka presne ta majka sa vydavala co vedla v bytovke byva... ona tu nechodi casto, ale kukni par stran do zadu majkad2 tak nejak ma ten nick 😉

deniskateniska
10. jan 2010

diky baby 😉 to len mama sa rozpravala s dcerou nasej susedy a ta tam precvicuje... ale ako sa vola.. netusim.. 😉

majdiska
10. jan 2010

ja som chodila cvičiť na Brezovec, problém bol ten kopec, nejak som ho nevládala vyšlapať 😀 aj hodinu som sa vliekla.. ja som začala cvičiť až v 34 tt.. čo sa týka sladkej vody, tiež v pohode, bola som hrozne hladná, tak ma na chvíľu zasytilo.. po hodine sa vrtel drobec hrozne po tej vode a po dalšej hodine sa mi už točila hlava.. ale v pohode som sa prechádzala po chodbe 😉
anicka ten preventar nie je ako liek ale ako cmúľajúci cukrík.. aj chutí ako cukríky 😉

mayocka
10. jan 2010

no baby tak ja asi tiez budem niekde pravdepodobne lezat 😖 nevidim to ruzovo somnou...a ta nasa cakaren je malinka tam by som urobila dva kroky a otocila sa a zase...tak to sa asi vonku pojdem prejst alebo co...najhorsie je to ze mna natahuje ked som hladna a vraciam z nicoho...coho sa dost bojim ☹
sladke nemusim a ked toto bude sladsie ako sladke tak amen tma... 😢 no co hadam dajako bude no...s pitim nemam problemy aj dva litre za den vypijem vody alebo caju,ale tak sladke veci nemusim dvakrat...a presladene uz vobec nie 😒 uff hadam prezijem lebo na druhy krat by som to absolvovat nechcela ist teda ak by ma mierne islo porazit predtym ..

neviete kolko hodin sa nemoze jest predtym?ja si dam aj budik ak bude treba po polnoci a najem sa aj to mi riadne pomoze si myslim