Mamičky z Dolného Kubína. Ste tu?

tinka1001
9. aug 2006

Ahoj.

jana2033
1. mar 2010

salvi neboj ja necem prenášať tak ked ty budeš par dni ešte tak sa stretneme 😀 a fakt v tych marcovkach to tam riadne ide rýchlo, ja už ani neviem kto to tam všekto tolo vela ich je 😝

neboj salvi aj tie kopceky pridu ešte týžden aspon počkaj na mna a budu tam 😀 , ja ked som bola min. týžden som mala asi 5 alebo 6 kopčekov. No ale na pôrod som nemala ešte 😀

mayocka
1. mar 2010

co za kopceky? hovorite zase recou ktorej nerozumiem 😀 😀 😀 no ved vravim - teliatko 😝

salvinka
1. mar 2010

mayi na tych ctg zaznamoch ti monitoruju cinnost srdiecka babatka (to sa ti ukazuje v hornej casti) a v spodnej je zasa cinnost maternice.. ked su stahy pravidelne a dostatocne tak ti ich vykresli ako taky kopcek 😀 no a pred porodom by tam mali byt same kopceky tak preto ich vo velkom ocakavam 😀 😀

deniskateniska
1. mar 2010

no baby tak drzim paluchy nech tie kopceky pribudaju 😀 😀 😀

jani kedy to je to cvicenie? ak sa mi bude chciet tak pojdem, len sa mi nesceeeeeeeeee... totalne 😀 😀 😀

jana2033
1. mar 2010

tak to ti verííím denis ale neboj možno sa Ti bude chcieť 😀 , začína to o 11.00. Ja ešte neviem či idem na 100% tiež možno pojdem 😝

bolulka
1. mar 2010

ja idem zajtra cvicit.. na desiatu.. stala sa nejaka zmena Janka, ked pises o 11-tej?

mayocka
1. mar 2010

babenky tak pocvicte a myslite aj na nas,bolul daco sa tam nauc nech mi potom pretlmocis ked to na nas pride,ok? 😉
inak mam na vas otazocku,nie je to trosku divne ked v mojom stadiu cely den babo kope a vrti sa a citim ho proste cely den?ani chvilu dnes nespala,ja neviem,mam strach ze to bude hyperaktivne dieta,vsak na nete pisali ze by mali teraz uz babatka vela spat a malo kopkat no ona nespi skoro vobec a rano skoro vstava a budi ma aby sme sa sli najest,par dni dozadu hned spala ked sa napapala a teraz uz nie proste kope stale az je to niekedy na nervy 😢 😢 😢

deniskateniska
1. mar 2010

🙂 mayocka ja by som bola rada keby ma stale kopkalo 🙂 ale ono kazde babatenko je inaksie 🙂 najlepcie bude ked sa popytas doktorky ona ti to povie najlepcie 😉

danka.k
1. mar 2010

mayocka bude to futbalistka asi 😀 😀 😀

salvinka
1. mar 2010

bolul janka pisala ze dojde aj nejaka teta co bude rozpravat o kojeni, tak preto sa cvicenia presunuli na jedenastu.. no to bolo pred tyzdnom takze neviem ktora hodina bude aktualna 🙂

mayi podla mna bude len aktivnejsia babulka 🙂 tiez ked som citala ze by malo babo prespat neviem kolko hodin tak mi to nikdy nevychadzalo.. tiez bol risko z tych aktivnejsich.. len teraz sa akosi neprejavuje 😀

veronika13
1. mar 2010

mayocka, po pôrode bude dospávať 😀

salvi, a ty čo tu ešte robíííííš? ja že už predýchavaš na sále 😀

deniskateniska
2. mar 2010

no neviem salvinka, mne sa zda ze prideme riskovi dohovorit nech maminku uz netrapi... ale chapem preco nechce ist na svet 😝 v brusku mu je lepcie 😀 😀 😀

no baby vypada to tak ze na cvicenie nejdem, celu noc som nespala dokopy ak 2 hodky som rada... ☹
ale dnes ideme kupit obyvku, vcera sme boli kuchynu - robit 3D navrh.. tak asi preto ... joj konecne sme sa niekam pohli. 😀

katika82
2. mar 2010

ahojte maminy,

júúj tak my máme za sebou náročný víkend, boli sme v sobotu prvý krát v práci s lukáškom tak sa vytešovali všetci z neho, potom sme boli ešte u dvoch kolegov na takej dlhšej návšteve tak bolo super, potom večer v sobotu ešte k svokrovcov tam sme aj spali a včera sme až prišli. ja som bola štvrtok piatok lyžovať zasa super bolo krásne počasie. sa smiali v robote že takú materskú ako mám ja by chceli aj oni, že som viac na lyžiach ako doma, ale tak mám super opééérku segru takže môžem aj trošku vypnúť z toho stereotipu.

inak včera som malému kupovala nejaké vecičky v tesku veľkosť 6-9 mesiacov no a dnes som zistila že mu je to tak akurát, ja neviem či to je také divné číslovanie alebo to naše malé drobčiatko je trošku väčšie.

inak pridala som aj fotočky nejaké tak si kukuk.

a čo naša šalvi ešte niiččč??

mayocka
2. mar 2010

katika: no ten tvoj drobec nema jedinu chybicku,som sa nasmiala 😀 😀 dobre tricka mu kupujete, daj typa kde maju take so super popismi nech sa inspirujeme aj my 😉 su fakt krasne a hovoria sa drobca ajked on este nehovori 😝 ta fotka kde ma ruky v mikine vo vreckach je bombova este aj vyraz tam ma taky frajersky 😀 😀 a na jednej si drzi flasticku ale to sa mu asi len nahodou podarilo nie?on si este zrejme nedrzi sam... no ale je kraaaasny, ty brdo ani si neviem predstavit ze budem aj ja niekedy uz drzat malu a takto sa z nej vytesovat 😎 😎

veronika: kiezby si mala pravdu ☹ vraj aka v brusku taka aj von z neho...ale ak by sa to otocilo tak by som bola aj rada 😉

salvinka: ty chod tiez na cvicenia, vezmi si uz aj tasku do porodnice a nech ti daju cvicit nejaky aerobik aby sa maly uz zobudil a aby bola sranda, nech sa uz narodi 😉

jana2033
2. mar 2010

ahoj bolul ta zmena ako salvinka písala je kvôli tej pani čo príde o kojení preto sa to presuva na 11:00 do 12:00 a potom sa pôjde na pôrodné sály minulý týždeň sa nebolo lebo mali tam služby alebo niečo také.

jana2033
2. mar 2010

mayocka salvinka musí ete na mňa počkať 😀 , a stym že aka v brušku taká vonku nestraš dúfam že to neplatí 😝

mayocka
2. mar 2010

jani: mna nastrasila moja Dr. tak posuvam dalej jej teoriu nech nie som jedina polepena 😅

salvinka
2. mar 2010

katii jaky krasny je lukasko.. boze nech sa uz aj ten nas da dokopy 😝

katika82
2. mar 2010

mayocka no tie tričká mu kupil manžel v Liptovksom Mikuláši na mikuláškych dňoch ale tá pani hovorila že ked sú jarmoky tak chodí hocikde predávať tak možno ked bude v kubíne jarmok tak budú mať nejaké také.

jani no s tým bruškom no neviem neviem, náš bol akčný aj v brušku a je aj teraz až na to že ked sa unaví tak si pekne pospinká teraz spí už vyše dvoch hodín ako sa zobudil ráno o pol siedmej bol pol hodku hore trošku sa pohral a zasa spinká. ale ja som si v tehu teda tiež rada pospala takže to má asi po mne

jana2033
2. mar 2010

pani tak to sa ste ma nepotešíli mám sa na čo teda tešíť, naša mala je tiež aktívna v kuse ma kope pučí sa.

katika dúfam že aspoň tiež pospinká 😝 inak maličký je kráááásnučky nadherný 😝

mayočka možno naše budu výnimočne dobré 😀

deniskateniska
2. mar 2010

katka krasny je... frajer velky uz 😀

no baby a dnes v noci bola sranda, maly bol asi na diskoteke alebo co... 😀 vrtel sa, kopkal do boku, a vecer taky kopanec som dostala, a to vzdy taky len ked mi drzi brusko ocinko 😀 😀 😀 ale to bolo take, ze som myslela ze vyskocim z postele normalne.. ako vidno ze je coraz silnejsie 😀 😀 😀

mayocka
2. mar 2010

janka: kiezby...ale ak nie asi jej budem pichat nejake ukludnovacie injekcie,lebo to co robi teraz je na nezastavenie,keby mohla tak ta aj z brucha vyskoci hadam...

danka.k
2. mar 2010

denis a kde si idete dat robit kuchynu??

salvinka chod sa po dakych schodoch prechadzat... 😀 ale vydrz uz do zajtra.. 3.3. bude mat pekny datum.. mne sa tak mal synovec narodit pred dvoma rokmi, ale vybral si 22.2 😀 😀

anicka
2. mar 2010

katika Lukáško je úžasný 😀
danka ako ste dopadli u Dr. so škôlkou? Idete?

jana2033
2. mar 2010

mayocka no tak to budem asi aj ja tak robiť 😀

babky z čoho môže byť už asi druhý den, nie stale ale mam take tlaky alebo čo to je pod bruškom už ako su stehna normalne začne bolieť a musím si sadnuť niekedy prejde až po par minutach

bolulka
2. mar 2010

janka, neviem presne, ale to co opisujes, to je ako tie moje krcove zili. ja to mam na jednej strane a ked sa postavim, mam pocit ako keby bol maly tam dole a nie v maternici, taky tlak.

mayocka, no dufam, ze si spolu zavzdychame v porodnici.. to by bolo uplne super.. 😉 a ta tvoja mala, noo, tak to budes mat asi riadne cislo.. ako mna moja mala v noci vyhnala na zachod, ked bola v brusku, tak aj vstavala.. tak mozno na tom nieco bude..

danka.k
2. mar 2010

anicka zajtra sa pojdem opytat tak uvidime

jana2033
2. mar 2010

ked to som si ani nevšimla že by som to mala, dake teda, ved uvidim čo mi dr Hruda povie vo štvrtok, len dúfam že ešte aspoň pôrod počká že to neni aj s tým niečo spojenéí, a bolul to ta tak ked sediš a vlastne medzi bruškom a nohami? ked ja to neviem vysvetliť juuuj ale boli ☹

bolulka
2. mar 2010

myslis v tom zhybe?

katika82
2. mar 2010

bolul tak čo zajtra by nám konečne mohla výjsť tá prechádzka čo ty na to???