Mamičky z Dolného Kubína. Ste tu?

tinka1001
9. aug 2006

Ahoj.

jana2033
12. mar 2010

dani inak malý je krásne vyštikaný 😝 a čo jemu sa to nepáčilo? inak aj segra dala malého ostrihať, tak ked príde ku nam tak chodí a ukazuje na hlavu a tato vraví 😀

majkad2
12. mar 2010

Jani a ty si ešte domka?
Ozaj, zajtra ideš na tu skúšku? a o ktorej ju máte? lebo potom by som chcela ist za Birtusom

jana2033
12. mar 2010

jj Maji asi čaká fakt na ten jarný deň 😀 , ale tak dúfam že tento týžden aj v nedelu môže isť vonku 😝 už sa niekto aj stavuje že 13.3. tak som zvedavá či im to vyjde 😝

ee nejdem zajtra vobec do školy ani na tu skúšku sa mi už nece moc tam sedieť celý deň aspon si pospím, a skúšku máme teda idu písať o 12.15 😝 ráno mamé ešte cviká tak po nich.

majdiska
12. mar 2010

no hmmmmmmmmm mna žiadne mená nenapádajú 😝
ja som mala problém vybrať pre malého, som otvorila tehu knižku a dumala na tej poslednej strane a rozhodnutie padlo tesne pred pôrodom: Adamko som ja a manžel chcel tuším Rebeku, Alžbetu alebo Mišku.. to už neviem.. 😀 sme boli dohodnutý, že chlapcovi dám meno ja a dievčaťu on 😉
jani ja som pokožku mala na začiatku takú divnú, stále ma ťahala až to bolo nepríjemné, potom som viac natierala ráno a prešlo to..

danka.k
12. mar 2010

majka ved ale Marek Marek ake pekne by to bolo 😀 😀 😀 😀 😀 😀 a tomasko by bol hrdy keby ste dali vasmu potomkovi meno po nom 😀 😀 😀 😀 😀

deniskateniska
12. mar 2010

no ja silno zacinam uvazovat nad dominikou, martinkou, rebekou... no neviem...

a s tym tvrdnutim, asi tak, ked chodim, alebo sa rychlo pohnem alebo tak.. no a hlavne neviem ked sa male otaca, alebo ked chodim kurit... tak neviem ... este uvidim, zacnem si to sledovat a poviem to doke..tak uvidime 🙂

ha a asi tak o hodinku mi pride umyvacka riadu 😀 😀 😀 juchuuuuuu.. konecne mam komplet zariadenie do kuchyne.. uz len ta kuchyna chyba 😀 😀

jana2033
12. mar 2010

majdiška tak to som možno mohla aj ja skusiť rano ja som sa vždy iba večer natierala a možno to aj tým bolo, ale máš ju naštastie dobru to je podstatné 😝 ja by som tiež taku chcela juuuj.

denis inak aj ja som rozmyšlala nad martinkou ale nakoniec zvíťazila Simonka 😀

deniskateniska
12. mar 2010

😀 mame to tazke s tymi menami... 😀 😀 aby sa potom dietky na nas nehnevali 😀 😀 😀

aaa uz mame umyvackuuuuuuu 😀 😀 😀 😀 😀 😀

anicka
12. mar 2010

dievčatká: katka, Barborka, Veronika, Miška
chlapci: Michal, Peter, Juraj

s tvrdnutím bruška nemám vôbec skúsenosti 😖 všetci sa ma pýtali, či mi netvrdne bruško a ja do teraz neviem čo to je.

bolulka
12. mar 2010

emmka, deniska, meno Dominika vam schvalujem. veelmi pekne meno.. 😀

moj muz by chcel Dominik, Matias, Marek. ja sa momentalne utvrdzujem v tom Adamkovi..

majdiska
12. mar 2010

adamkó, adamkó ejajeja eja adamko 😀 môj malý tak povzbudzoval slovenských hokejistov 😀
jani som rada, že mi nič neostalo, len trošku špekov ale strie nič, len ovisnuté prednosti.. a na tie idem cvičiť kalanetikúúúúúúúúúúúú 😀

deniskateniska
12. mar 2010

bolul, to by som necakala ze to povies 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 ale je to pekne meno, ja mam sesternicu dominiku a vzdy sa mi to pacilo.. 😀 a este neviem co mi na to chlap povie, lebo on mi kazde meno ofrfle, chce len denisku... tak ma ide z neho sibnut 😝

jana2033
12. mar 2010

denis nedaj sa 😀 , ja som sa nedala aj mne ofrfľal ale musel sa už prispôsobiť 😝

majdiška tak to skvelééé inak segra tiež tu kalanetiku cvičila no chvílku a potom prestala 😀 , a asi sa pridám tiež potom ku tebe a dáš mi aj dáky kurz 😝

babky mna bolí bruško ☹ raz za čas jak pri krámoch a už ma to tak nebaví, aj tie hnusné čipky ble, 😖 a dneksa som bola na daňovom hnusáááci malo byť na podateľni do 15.30 a oni zavrete a na okienku vycapené že daňové preberáme na č. 105 išlo ma šlahnuť kôli tomu som utekala z roboty.

deniskateniska
12. mar 2010

no ale tak tam ti ho zobrali jani .. ci? to je normalne ze ked na podatelni nie je tak bud sekretarka prebera... ci? 🙂

a babky no ja idem v pondelok urcite ku tej doke, bo to tvrdnutie bruska je uz take caste... som si bola dnes alchemilku kupit .. a ak mi to nepomoze cez vikend, idem v pondelok ku nej.. bo zacinam mat strach... ☹

jana2033
12. mar 2010

praveže už tam mali zavrete neviem prečo ale neva segra pojde zaniesť buduci tyžden 😝

denis radšej si chod budeš si istejšia a nebudeš mať strach ale neboj bude to dobre 🙂

deniskateniska
12. mar 2010

no jani dufam... bo akosi sa na mna teraz secko dokopy.. to brusko co ma boli, som si bola tu nechtikovu mast kupit - dufam ze to pomoze... a teraz to tvrdnutie... joj...

a kamoska mi povedala, ze mam pit alchemilku, ze jej to doka odporucila ked bola tehotna, ze to ulahcuje porod.. a ze jej kamoska to pila cele tehu a ze odrodila za par minutiek... a som si kupila ten cajik, ale som dnes citala, ze to by sa nemalo.. tak uz neviem teraz. nemate s tym skusenost? 🙂

majkad2
12. mar 2010

baby vy ste mi to tvrdnutie bruška asi privolali, doteraz mi vôbec netvrdlo a včera a dnes hrozne.....a tak mi to strašne vadí,lebo sa trápim nad bakalárkou a pri tom tvrdnutí sa mi nedarí nič vymyslieť....tak šup šup s tým čo pomáha na to tvrdnutie

janka a čo to? žeby sa už malá začala pomaličky ozývať?

deniskateniska
12. mar 2010

majka pomaha magnezium... ale ja si pockam co mi povie doka... som ta ktorysi den videla v tescu, ale som si nebola ista ci si to ty 😉 ale teraz uz som 🙂

danka.k
12. mar 2010

janka ideme rodit pomalicky??? 😉

deniskateniska
12. mar 2010

no jani... tak co? ze by? 😉

deniskateniska
12. mar 2010

a chlap vobec nefrflal na dominiku 🙂 tak mam srdiecko na mieste, ze ak to bude baba, nebudeme mat meno 😀

emmka3
12. mar 2010

Danka, Tomasko si musi svojho Tomaska spravit sam 😝 co ho budeme my zaskakovat 😀

emmka3
12. mar 2010

na dobry porod by sa malo cca od 35tt pit caj z listov z malinika ... ostruzina malinova, sa to vola ... ja som to kupila v niektorej lekarni v meste, uz neviem ci v Anjelovi alebo v Orave ...

emmka3
12. mar 2010

Baby, aj s vami sa podelim, bo cez FB je vas vela na spravu, tak na pobavenie, zamyslenie a tak 😉

Na materskej tretím rokom
cítim sa byť už otrokom.
Každé ráno pripravená,
že ma čaká dáka zmena,
ale večer s hrôzou zistím,
že to bol deň zas ten istý:
Plienky, hračky, kašičky
a dve zlaté detičky.
Starší o pol šiestej vstáva,
pyžamko si dole dáva.
Do práce sa s tatom strojí,
ten sa toho právom bojí:
"Nemôžeš ísť so mnou zlatko,
veľa roboty má tatko.
Mamička má času more,
pozri sa, už vstala hore!"
Ja strapatá, pomalá,
nočnú som zas ťahala,
lebo malý nechcel spať,
iba cicík cumľovať.
Manžel zdrhá: "Láska idem.
Navar niečo, hladný prídem!"
Tak bez seba od radosti,
začnem plniť povinnosti.
V ruke nočník, v druhej plienka:
"Pozri, v knižočke je lienka!
Chvíľu si tu čítaj, seď,
malého prebalím hneď."
Tvár umytá, zúbky čisté,
musia niečo papať iste.
Smerujem ich do kuchyne,
cestou otvárajú skrine.
Šaty, šperky, knihy, spreje,
zrazu nič na mieste nie je.
Dve stoličky, podbradníky,
k tomu svorný krik veliký.
Jeden nechce kašu jesť,
pritom reve o 106,
druhému sa šunky máli
a čajík vraj strašne páli.
Po raňajkách hrôza čistá,
na vychádzku oboch chystám.
Obliekaciu vojnu zvediem
a keď ich už pred dom vediem,
pri malom mi nos vykrúti,
nervovo sa takmer zrútim,
cítim to aj cez pančuchy,
pos... sa až pod pazuchy!
Druhý pokus upotená,
zvládnem ako superžena,
do auta ich oboch pútam,
"Kam ich dneska zobrať?" hútam.
"Už viem, k rieke pri kačičky,
to je ten raj pre detičky!"
Ubieha nám rýchlo cesta,
na sedačkách divo vreštia.
O hračku sa naťahujú,
zvyšných dvesto ignorujú.
V parku je to čistý des,
holub, kačka, mačka, pes -
na všetkých sa s chuťou chystá
môj dvojročný terorista.
Nemôžem ho spustiť z očí,
do jazera by hneď skočil.
Z kočíka sa rev ozýva,
celý park sa na nás díva.
Malý mi chce zvestovať,
že ho musím pestovať.
Na rukách ho teda vláčim,
ťahám tašku,kočík tlačím.
Na staršieho pritom vrieskam,
nech nespadne na preliezkach.
Keď lavičku voľnú zbadám,
od únavy na ňu padám.
A pre moje detičky,
vyťahujem čajíčky,
mandarínky, keksíky,
veď majú hlad veliký.
Po desiatich minútach,
dogebrení sú až strach.
Tak oznámim: "Moji milí,
výlet sa ku koncu chýli."
Cestou domov - radosť veľká,
zaspia obe strašidielka.
Do postieľok ich vyklopím,
varešky sa s chuťou chopím.
A pre blaho rodiny,
varím zo dve hodiny.
Priebežne periem a suším,
upratať nestihnem, tuším.
A hľa - už sú krpci hore,
musím sa mať na pozore,
výtržnosti totiž množia,
snáď len požiar nezaložia.
Vo dverách sa manžel zjaví:
"Hotový som" smutne vraví.
"Daj mi niečo na večeru,
to bol zas deň, namôjveru!"
Kým papá ja kŕmim deti,
umývam riad, zhŕňam smeti.
Posťažovať sa mu snažím,
že po chvíľke kľudu bažím.
Chápavo mi hlavou kýva,
do novín sa pritom díva.
Vytratí sa nenápadne,
na mňa ďalšia šichta padne.
Že mal prácu, musím chápať,
počujem ho z gauča chrápať.
Chalanov do vane súrim,
"Zas nestihnem seriál!" zúrim.
Mydla, šampónu sa stránia,
do postele sa ísť bránia.
V pyžamách (mám radosť veľkú)
chcú sa hrať a kukať telku.
O polnoci, chvalabohu
nevidno už ani nohu.
Hore je len mamička
a kamoška žehlička.
O pol druhej zbitá líham,
vlasy si zmyť zas nestíham.
Sníva sa mi krásny sen,
že mám zajtra voľný deň.

danka.k
12. mar 2010

majka mne to ktosi poslal ale kedze je to dlhe citat sa mito nechcelo 😀 😀 😀 😀 😀 ale dnes sa total nudim tak si ju asi precitam 😀

emmka3
12. mar 2010

Dani precitaj, budes slzit 😀 😀 😀 btw. ani ja tieto maily, ze oplati sa precitata a tak, necitam, mazem ale toto ma hned na zaciatku chytilo 😀 😀 😀

deniskateniska
12. mar 2010

no ja som to tiez dostala, ale zatial mi to az take smiesne nepripada, bo to ete nepoznam 😀 😀 a hlavne dufam ze to nikdy ani nespoznam 😀

majkad2
12. mar 2010

Deniska a nemala si náhodou oblečený biely svetrík, ked si ma videla v tescu? 😀

emmka3
13. mar 2010

deni, ako nechcem strasit, ale pri dvoch detoch to fakt tak moze vyzerat 😅 ako ja mam super mm, pomaha mi vo vsetkom, aj okolo maleho aj v domacnosti, ale viem si zivo predstavit, ze toto je realita vo vacsine domacnosti na SVK ... ako je to skor tragikomicke ako vyslovene komicke ... moja mama to tak isto mala a poznam kamaratky, co su na tom rovnako ... ono je to funny v tej uprimnosti a realnosti basnicky, a este ako sa to aj rymuje 😀

deniskateniska
13. mar 2010

ano maji 🙂 biely s fialovymi pasikmi 🙂

emmka no ved to urcite ano, vo vacsine domacnosti by som povedala to tak funguje, ja stale dufam, ze muz sa nezmeni a bude taky ako doteraz a pomahat mi vo vsetkom 😝 a ak bude po jeho ocovi... c... tak ja budem mat nohy vylozene 😀 😀 😀