Mamičky z Dolného Kubína. Ste tu?

tinka1001
9. aug 2006

Ahoj.

deniskateniska
17. mar 2010

no ja mam len 2x denne... no uz citim ze som otapena.. ale tak presne mensie zlo by som povedala.. bud ich budem brat, ja budem otapena a secko okolo toho, alebo sa babo narodi skor.. co nechcem.. tak neviem...

bolulka
17. mar 2010

no s tym zlom by som si nebola ista..

deniskateniska
17. mar 2010

ja neviem..nejdem to teraz riesit potom budem mat len dilemu a depky ci to alebo to... ja neviem co si mam o tom mysliet.. skusim, uvidim... bojim sa teraz co ... no neviem .. a to si vysadila sama alebo doktor ti to vysadil?

emmka3
17. mar 2010

deni, a preco ti ali aj take blbe lieky ... ja som bola rizikova od 7tt (len cast dianoz: podozrenie na potrat, podozrenie na odtok plodovej vody, podozrenie na predcasny porod, trombocytopenia stredne tazky stupen)
a na moje neustale tvrdnutie mi dali len magnezium ... a ked ta zdola nevysetrila, jak moze vediet, ze je to nedajboze na predcasny??? ako keby mi povedali, ze sa otvaram, tak sa moze krcko zasit a nemusis brat take blbe lieky .... baby, nemate rovnaku gynekologicku???

bolulka
17. mar 2010

emmka, nemame rovnakeho gynekologa. ja ked som lezala na udrziavani, bolo jedno s akou diagnozou tam mamicka prisla, zelene guajacuranove gulicky kazda fasovala.. asi aby mali od nas pokoj.. 😝

emmka3
17. mar 2010

Deni, a keby som mohla poradit, tak asi by som v tvojom stave radsej oddychovala a domcek posunula o par mesiacov neskor, ako brat take oblbovaky ... za mensie zlo ja povazujem v tvojom pripade Magnezium, lebo aj ten ked sa berie dlho a stale az do porodu, moze predlzit pord, bo spomaluje kontrakcie (este zostatkovo) ... na tvrdnutie pomaha len oddych, lezanie a oddychovanie ... si na PN?

bolulka
17. mar 2010

deniska, no ked som mala ist rodit, uz som ich jest nemusela.. uz vtedy som bola taka nepokojna a placliva.. a po porode som mala baby blues - stavy uzkosti.. ja osobne si myslim, ze k tomu prispeli tie hlupe tabletky.

emmka3
17. mar 2010

bolul, ja som ich ani raz nemala 😅 len potom v tom 30tt mi davali take zelenkave ale s pismenkom S a to bolo na plucka ...

bolulka
17. mar 2010

presne tak deni, lahnut, oddychovat, papkat magnezium..

bolulka
17. mar 2010

emmka, mozno to potom prestali davat.. viem, ze jednym casom behali po porodnici nejake aktivistky, ktore nosili letaciky tehotnym o tom, aby ten guajacuran nejedli.

emmka3
17. mar 2010

tak sa ani necuduje, ze behali, ked je to take svinstvo ako pises :-/

bolulka
17. mar 2010

pisu ze je to benzodiazepan, teda navykova latka, a kto sa na ne da, pusta sa na tenky lad. po vysadeni sa zhorsia prejavy uzkosti, na ktore su urcene..

emmka3
17. mar 2010

bolul, a ty si to vtedy nevedela?

bolulka
17. mar 2010

nie emmka nevedela. iba som si citala letak, ze to nesmu tehotne a spytala sa na to doktora.

emmka3
17. mar 2010

a on povedal, ze je to v klidku a ze to tak robia uz roky? 😕

bolulka
17. mar 2010

presne tak. ze u nas sa to tak dava, lebo sa voli mensie zlo. ale nemyslim si, ze o tych liekoch vsetko vie.

emmka3
17. mar 2010

ach jaj ☹ smutne ...

jana2033
17. mar 2010

dani ee ete nerodím 😀 zajtra idem na pasy aj ku dr. tak som zvedavá čo mi povie 😝

bolul to je tak fakt? pani, ja som ich tiež užívala ale po troch dnoch mi z nich bolo zle 😒 . no naštastie od vtedy isom ich nemala a ani problémy

denis ja by som si to tiež z tebou vymenila ja by som tak chcela prerááááábať, ale my asi dlho nebudeme. možno o par rokov

salvinka
19. mar 2010

baby my sme boli vcera prvykrat na prechadzke.. ste ma mali vidiet! usmev od ucha k uchu, hlava hore, kocik napred.. jaka pysna mamicka som bola 😀 😀 sa mi normalne vsetci uhybali, aby sme po mlakach nechodili 😀

deniskateniska
19. mar 2010

no baby dnes som zistila, ze budem musiet isto lezat.. :( sme boli v tescu bo som navyse este aj nadchu dostala a ze si idem kupit dake pomarance a tak a ani ich nemali a navyse som zistila, ze mi skoro stale tvrdlo brusko ked som chodila..joj.. ☹ ☹

a s tym domcekom, no bude musiet prerabat sam chlap bo mame uz len 3 mesiace ak nie menej na to aby sme mali kde byvat.. ja ani len netusim ako by som to tu v tejto mini chalupke vydrzala s babom a navyse kde by som tu postielku natrepala 😖

no tie lieky, neviem zaital mi nerobia nic takze v pohode, ale nie som doktorka a ona hadam vie co robi.. nejdem sa s tym zatazovat lebo budem mat iba depky z toho a to nechcem 😉 a mam aj magnezium, aj tento liek... a lieky neposobia rovnako na vsetkych tak neviem... no uvidime... 😉

deniskateniska
19. mar 2010

salvi sa ti necudujem.. ved mas byt na co pysna... si priviedla na svet krasne babatenko 😉

veronika13
19. mar 2010

ja súhlasím s bolulkou, že tie lieky sú svinstvo. Ja som síce také prejavy nemala ako ona, ja som naopak v nemocnici spať nemohla, ani cez deň a najhoršie že ani v noci 😝 a tie lieky dávali od radu každej, bez ohľadu na diagnózu, čudné podľa mňa... ešte na jednu vec ma bolulka upozornila a tiež musím prikývnúť, užívala som aj tie vitamínové tabletky centrum, tvrdlo mi brucho, aj ona ich užívala, tiež mala podobný problém... neviem, možno je to náhoda.... ale mne sa to nezdá.... mi to pripadá, že nás majú za pokusných králikov niekedy.... ale nechcem strašiť, je to len môj subjektívny názor....

emmka3
19. mar 2010

deni,s tym tvrdnutim presne viem,ocomhovoris,nuz,fakt budes musiet lezat a klud ...neboj,vydrzis 🙂 odmena bude sladka a chlap si poradi 🙂

deniskateniska
19. mar 2010

emmka ja som to uz vymyslela ... aby som mohla aj lezat aj byt pri chlapovi aj kukat co robi 😀 doniesli sme postel do domu taku co mali nasi doma rok aj s matracom.. a si ju tam poskladam a budem kukat ako chlap obija a muruje 😀 😀 😀 aby som ho mohla komandovat 😀 😀 😀

a som sa nepochvalila ze uz mame spalnu doma 😀 sme boli dnes po nu.. a bude nadhernaaaaaaa.. fakt.. a chlapy ju niesli tak fucaliiiiii, no drevotrieska to urcite nebude 😀

dalsia vec, som chora ☹ ☹ stale kycham a mam taku nadchu ze ma ide picnut... ☹ ☹ ☹

a este jedna vec, vcera si periem, sla som prilozit do pece.. aaaaa.. pocuvam co za rachot.. a nasa pracka ☹ ☹ ☹ odtrhol sa bubon.. nastastie je to stara pracka, ale nie az taka stara bo sa na nej moc nepralo, to nam dali nasi to mali od znamej za flasu vinka bo ona si kupila novu a tuto nechcela.. a skoro vobec na nej neprala.. a my sme prali na nej rok a bum.. ☹ no co uz.. budeme musiet presedlat na stare zname, prat ku rodicom ☹ alebo si spojazdnit nasu novu co by som nerada lebo ta je pripravena do noveho 😉

danka.k
19. mar 2010

denis tak vela vitaminikov 😉

a tapracka fakt potesi.... radsej operies u vasich, a novu si nechaj na svoj domcek

jana2033
20. mar 2010

denis tak tak oddychovať a vela vitaminov papať 🙂 , no a tu prácku nechať do nového 😉 ako píše danka 😝

salvinka presne tak by to malo byť mali by sa uhýbať 😀 , a maš byť na čo hrdá 😝 , ja sa už tak tiež teším ale mám zároveň strach ako sa blíži pondelok normalne mi srdce bije tak rýchlo, a už aj nervy chytajú

deniskateniska
20. mar 2010

jani neboj... hlavne klud..

no akuratne som spapala kilo pomarancov a pijem cajik..joj... lezkam v postielke a idem sa unudit.. ☹

mayocka
20. mar 2010

anicka + danka: pridite byvat k nam ak vam je luto ze neprerabate 😀 ja by som najradsej vypadla niekam odtialto kym sa to neporobi lebo zakazdym ked nieco robime (kedze sa kvoli financiam neda vsetko naraz) tak je vsetko zaprasene stale treba umyvat ...nedajboze sa jedna izba nezatvori ked sa vrta tak je prach uz aj tam...no ako dost mam teda ☹ som rada ze mala este nie je na svete bo by bola aj ona zaprasena stale asi 😀 😀 je to sice uz len kuchyna ale tak roboty ako na kostole...
kazdu chvilu by to malo byt porobene cele tak dufam ze aj tak bude,teda buduci tyzden uz dufam ano,dnes sa dovrtaju rozvody na vodu a plyn,pripravi sa stena na elektriku, buduci tyzden sa urobi kuch.doska a elektrika a uz hadam aj staci 😵

inak denis dam ti dobry typ! nam stolar poradil ze usetrime ak si nedame do kuchyne na stenu dlazdicky (usetris na ich kupe a aj na peniazkoch pre murara) stolar nam objednal bukovu dosku (v rovnakej farbe ako linka) a da ju na stenu namiesto kachliciek,je to lacnejsie,rychlejsie a menej prace a urobi to ten isty clovek...tak sa na to popytaj lebo to malo ludi vie ako som si vsimla

danka: duuuufam ze to nebude skor teda hadam pomoze ze som tu na konovi v tom prenasani 😉 lebo moj drahy cele dni krici do mojho brucha ze "malilinka,pod uz von,no taaak,budeme sa spolu hrat 😀 😀 "

bolulka: kedy ides na pasy? mna Dr. poslala uz na buduci tyzden niekedy,asi pojdem v pondelok nech to mam za sebou

inak zistila som ze su to fakt strie na tom zadku takze dokazu aj strie boliet....a pochvalila ma ze to vyzera ako mačetou porezané...co som si aj ja vsimla ale dost blbo sa mi to pocuva ☹ ☹

mayocka
20. mar 2010

inak kukam ze ste vcera dost popisali...vsak mne nesiel dva dni konik...vam teda isiel??? 😕 😕 😕
nejak sa mi nevidi tato nova verzia,uz je vsetko ako Facebook,aj pokec aj kôň...kam to spejeme?opičenie sa nemam velmi rada 😝

salvi: uz si fit?hadam sa aj ja tak rychlo pozbieram 😉 a co psika zapinas o kocik tak ako si to planovala?ci? 😅

kurdeľ,ja uz som cca 17kil pribrala uz sa ani hybat nemozem,dlhsie stojim tak ma bolia päty,kríže tie uz od rana,teda v kuse,aj v noci 😒 oblicky na ktore tlaci...a ten slavny zadok...

mayocka
20. mar 2010

ozik vcera nam prislo vajicko do auta 😉 😉 😉 oranzove ako kocik nech to aspon ladi 🙂 kokso ta odsavacka do nosa je ina palka v lekarni...ze 13,50eur...som skoro odpadla ale uz som ju vzala nechcela som vyzerat trapne...