Mamičky z Dolného Kubína. Ste tu?

tinka1001
9. aug 2006

Ahoj.

majdiska
22. mar 2010

deni k tej nenahraditeľnosti viem svoje.. nechcem ťa sklamať, ale to isté som si myslela o sebe kým som nešla na materskú.. a vieš aká som ostala sklamaná??? každý je nahraditeľný.. moju prácu rozdelili medzi 3 pracovníčky a v bývalej robote si na mna šéfstvo ani nespomenulo ked som bola na RD..

anicka
22. mar 2010

deniska súhlasím s majdiškou 😉 je to tak každý je nahraditeľný ☹ ja viem je to ťažké sa rozhodnúť či mať chlapa doma, alebo korunky 😖

emka: aj mne sa Maťka v pohode odstavila sama keď mala 1,5 roka

deniskateniska
22. mar 2010

no len v ich firme robia sami stari chlapy, ktory nemaju ani len sajnu o tom ako sa dohovorit s nemcom alebo americanom... a mladi do ich firmy nepojdu lebo davaju nastupny plat 400 eur.. a mladi radsej pojde do zahranicia ako tu.. no viem kazdy je nahraditelny, len v tejto firme su zgrlosi este vacsi ako hocikde inde... lebo nemci pustia peniaze a slovaci nepustia.. klasika.. 😖 no nic ine nam neostava ako cakat, ako to secko dopadne... keby sme mali uz dom porobeny, ze sme uz tam a byvame sami, tak by mi to asi tak nevadilo... ale coked som tu a sama to tu nevydrzim.. fakt.. ani si neviete predstavit ake to tu je pre mna v poslednej dobe neznesitelne.. ☹

majdiska
22. mar 2010

deni keby si pracovala, čo nemôžeš, všetko by šlo ľahšie 😉
no vieš čo sa týka platov, tak to si nezažila moju bývalú firmu.. ja som mala nástupný plat 8500 sk s VS.. a vieš teraz je taká nezamestnanosť, že sa nájde kopec ľudí,čo budú robiť aj za takú sumu, len nech majú aspon niečo.. 😖 a doteraz sú tam také nízke platy a nik neuteká..proste ludia sú radi,že majú prácu...

deniskateniska
22. mar 2010

ti ludia co su tam neutekaju, lebo nemaju kde... vravim vekovy priemer 40 rokov... a takych nezoberu teraz nikde... a mladi co su tam, tak to su akurat zeny - dievcata na dohodu ked ich potrebuju.. inak secko stare... 😖 no je to dost bieda... som zvedava fakt ako tosecko dopadne..joj...

bolulka
22. mar 2010

inak babky ked ste uz pri praci, keby ste vedeli o niekom, kto by potreboval spravovat uctovnictvo tak sa mi ozvyte. 😉

deni, viem ako sa citis, drzim ti palce aby vsetko dobre dopadlo a bol aj vlk syty aj ovca cela 😉

majdiska
22. mar 2010

bolul ahoj, čo máš nové? som dnes stretla tvoju kolegynku, čo ťa zastupuje..

deniskateniska
22. mar 2010

no ako pozeram tak uctovnicok nas je dost 😀 len keby bolo tolko prace 😀 😀 😀

danka.k
22. mar 2010

no tak s jankou este nic nerobia, ze zajtra ide ku anesteziologovi a ze budu mudrejsi 😉

majdiska
22. mar 2010

veru hej, je nás tu dosť veľká koncentrácia po kope 😀

deniskateniska
22. mar 2010

no tak to sme teda zvedavi ako to dopadne 😉

a idem sa chvalit, sice nechcem zarieknut, ale dnes mm s bratom obili jednu stenu a zajtra idu druhu obijat.. 🙂 no konecne mam aspon trosku srdiecko na mieste 😝 a ponuka nam prisla z tej firmy NOVES, super cena, super profil... no mm sa rozhodol 😀 😀 😀

a dnes bol muz v lekarni tak mi dali hedelix.. uvidime ci to zaberie aspon trosku 😉

ema1987
22. mar 2010

Deni ohladom tych odsavaciek v lekarni najdes aj klasicke nie tie elektricke ja by som vam doporucovala radsej tie klasicke ja som mala tu a bola som nadmieru spokojna sice som sa najcastejsie odsavala rucne lebo vtedy to slo najlepsie ale teraz sa neodsavam uz vobec . 😉 😉
A k tej tvojej chorobe no ja som bola cele tehu fit a tyzden pred porodom som ochorela teplotu som nemala len ma zacalo v hrdle skriabat a potom este k tomu vsetkemu nadcha a takze som musela este zostat domka na prelieceni ale este ze som si kupila Nasivin sirup velmi dobra ves mne to strasne pomohlo na vykasliavanie hlienu proste perfektne aj po porode este ked som potrebovala tak som si ho dala a po cca. hodinke som uz vykasliavala hlieny tak ja by som ty doporucila to a inak paralaen mozes alebo panadol 😉 😉 😉 😉 😉

deniskateniska
22. mar 2010

emi dakujem za radu, ak nepomoze kupim nasivin... a zatial horucky nemam tak paralen a ani panadol neriesim 😉

mayocka
22. mar 2010

ema1987: nic v zlom ale asi narazas na temu odsavacky,ale my sme sa bavili o odsavackach do nostekov 😉

deni: ja by som toho mojho teraz pustila aj na sibir...je uz treti mesiac doma a kebyze nevybame s rodicmi tak neprezijeme...moja marodka je len na poplatky a aj to nevychadza ...mame napoziciavane...nema taku stalu pracu ale na stavbach kde je to tak ze v zime sa nerobi az ked sa otepli a neni sneh... ☹ uz aj keby siel do nemecka niekam by som brala,viem ze to vyjde tak ze nebude doma ked sa narodi,to je zakon schvalnosti,tri mesiace doma a ked sa rodi dieta nie je pri tom ale tak uz mame toho obaja dost,bez penazi sa zit neda,nezakazuj mu nic aby neostal uuuplne bez akejkolvek roboty a ak ma moznost lepsie platenu pracu nech ide aspon budete moct aj troska zit nie len prezivat a vyplaty davat na uver a poplatky...je to troska lepsi zivot ked je peniazkov viacej,my sme si uz zvykli ze je väcsinou prec a ked je doma tak dlho tak sa to uz neda...

dnes som bola na tych pasoch,ty kokso...preco mi niekto nepovedal ze tam je stredoveky system? 😢 😢 😢 😢 som tam sedela hodinu a potom sa jedna teta zdvihla ked sestricka otvorila dvere a pyta sa ci berie podla mena a ona ze nie...no mna slo porazit,dala som jej pri prichode vymenny listok a ona akoze nic...ked chodili zenske tak sli rovno dnu a ja tam sedim furt...no dobre...myslim si najprv ze niekde boli a prisli ked uz boli akurat na rade...ale nie...oni tam necakali nejak vobec....ty kokso...to sa mam narypat do dveri ked tam pridem ci co??? 😕 😕 😕
a este doktorka ze preco som uz prisla ze sa chodi az v 37.tt,ze to sa treba spytat doktorky preco ma posiela...vsak sa chodi na prietoky tak sa chodi tak co sa mam pytat naco tam mam ist....mozno sa jej zdalo byt babo velke tak ma poslala skor abo co ja viem...

danka.k
22. mar 2010

mayocka no tak to teda potesi ze ty cakas a oni si idu bez cakania... inak by som vrazdila 😠 😠 😠

katika82
22. mar 2010

maji no to je pravda že posielajú až od 37t. ono je to tým že tvoja doky tam nerobí. ja chodím k hrudovi a on tam aj robieva na príjme takže sestričky ked videli lístok od neho tak ja osm fakt nič nečakala. išlo to tam rýchlo práve že nám brali už od siedmej na pásy. tak neviem potom prečo ťa tam nechali tak čakať dlho

katika82
22. mar 2010

a si išla len na pásy či aj na ultr.

bolulka
22. mar 2010

veronika, krasne fotocky.. Ta torta je neuveritelna..

mayocka, no buduci tyzden pojdeme spolu na pasy v ten stvrtok? aj ma tam zaucis 😉

ema1987
22. mar 2010

mayocka to nic ja som vas iba teraz pred chvilkou docitala takze to bolo preto ale aj tak tu odsavacku na nostek some ste nepouzila vobec a mam z tou úppumpickou papap babenky idem ja spat 😉 😉 😉

deniskateniska
23. mar 2010

no babky, sme sa asi nepochopili s tou pracou mm, lebo to nie ze ide na zarobky.. to by mi az tak nevadilo, ale to ide len na skolenie a dostane diety a usetri len na tom, ak sa bude obmedzovat a cely cas zit na suchej strave zo supermarketu... ked tam bol v lete, ano zarobil 700 eur, ale za cenu ze prisiel ako vyzla vychudnuty.. secky veci mu boli velke.. neviem ci ste videli mojho chlapa, ale chudy je dost 😉

ema1987
23. mar 2010

no tak to teda pekne kde to deni tvoj muz teda robi aby som tam neposlala nahodou mojho chlapa 😕 😕 😕 😕

deniskateniska
23. mar 2010

🙂 klauke 🙂

emmka3
23. mar 2010

byba. len tak z recesie, som dala do Jr. alebumu nase fotky s mm ked sme mali rok, mozte zhodnotit, na koho sa drobec podoba 😀

emmka3
23. mar 2010

ze byba 😀 jaaaaj 😀 BABY

mayocka
23. mar 2010

bolul: ja s tebou nepojdem ☹ nechcu ma tam vidiet do Velkej Noci...az po nej mam prist, doktorka (taka nejaka mlada tam bola, kto to je neviete?dlhe vlasy hnede...) vravela ze nechape preco ma tak skoro uz poslala ze je vsetko v poriadku tak ani nemam chodit skor ako po V.Noci... 😒 tak neviem ci sa my dve nebudeme prekryvat...ak ty pojdes buduci tyzden tak potom ten dalsi uz nepojdes asi ze?vtedy mam ist ja....

katika: isla som aj aj na obidve veci...Dr. hovorila ze plodovej vody je akurat ze nic tam nevidi preco by ma posielala tak skoro...ja si myslim ze je nasa mala na svoj tyzden velka a narodi sa skor, asi to sa mojej Dr. zdalo tak preto ma poslala 😕 ale ktovie no...
keby sa ta pani nezdvihla a nespytala sestricky podla coho berie tak tam sedim este asi dnes...
potom som uz uz chcela ist a postavila som sa ked vysla sestricka a zbadala tam nejaku kamosku tak iba "Jeeej ahoj ako sa mas no pod Hanka..." no mna skoro drblo, hlavu som si zalozila do ruk a myslela som ze odidem,ostala som tam uz sama sediet... a zrazu ma zavolali na pasy bo jedna akurat koncila a potom hned na UTZ tak aspon ze tak...

emmka: to ktore fotky myslis?kukam album ale mas tam len rok 2008 a 2009 ziadne aktualne tak nwm ci som si nevsimla ci??

emmka3
23. mar 2010

Maji, v albume, nas vianocny pokladik 😉

mayocka
23. mar 2010

Maji kukam kukam ale neviem na koho sa podoba,no z detskej fotky tvojho brata sa mi zda ze sa podoba na neho 😀

mayocka
23. mar 2010

do riti aj s nadchou...asi ma porazi...ked sa mi kychne tak ma sekne v mieste tych strii na zadku ty to je jak naschval toto ☹ nieze nemozem chodit ale pomaly ani sediet...
ty brdo mne sa furt sniva o porode asi mi z toho zacina harasit abo co 😀 no dnes to bol taky porod ze mala vystrcila hlavicku z brucha v mieste pupku a tak som kricala na mm nech vola rychlu (ako keby sme nemali auto ze? 😀 ) a on ze co stresujem ze to nic nie je kym mi voda neodtiekla...no tak haluzs normalne...

akurat som si pozerala svoj album a zistujem ze mi ostava uz len 37dni,vau riadne to leti...nedavno to bolo 198dni co som pozerala asi naposledy 😀

deniskateniska
23. mar 2010

mayocka u mna to zacalo kychanim, a nadchou a teraz kaslem a priserne ma boli hlava a hrdlo.. je to strasne.. tak vitaminove bomby pekne a hned to vylez ako by si mala potom trpiet.. lebo je to hrozne ... najhorsie je ze musim pit cajik a potom stale chodim cikat a to mi ide tak na nervy.. joj ☹

deniskateniska
23. mar 2010

emmka jednoznacne maminka 😉