Mamičky z Dolného Kubína. Ste tu?

tinka1001
9. aug 2006

Ahoj.

katika82
1. apr 2010

jani tak skús dať si takú menšiu dávaku myslím že najmenšia je 40ml skús buť bebu tú dávali v nemocke alebo nutrilon, ja dávam HIPP a som spokojná veľmi ho to zasíti. a daj preistou HA. uvidíš či nebude malá trošku kľudnejšia možno je naozaj hladná. a ak ju bolí bruško skús ten espumisan L kvapky pre detičky môžeš ho dávať pred každým papaním.

ja som sa tiež takto prvý mesiac trápila, kvapky nespali sme plačkal stále a ked sme dali prvú dávku mliečka akoby uťalo, malý začal spinkávať, bruško prestalo bolieť a bolo super. a ja som to robila tak že som dávala jednu dávaku celú kojenú a druhú dávku celú umelé mliečko, mne sa zdalo že je pokojneší ako ked so mu dala najskôr moje a dokrmila umelým. a tú dávaku ked som mu dala umelé som si odstriekala mliečko a ked som dala potom moje z prsníka a ešte by chcel tak som ho dokrmila ale tým svojim čo som si predtým odstriekala.

takže som to robila na striedačku vždy ked bol hladný raz celá dávka kojenia dalšia zasa celá umelá a takto sme to striedali.
poprípade skús zavolať svojej doky ktoré mliečko by ti ona doporučila.
čo mám kamarátky tak vraj nutrilon zvykne zapekať viac, tento HIPP nám vôbec nerobil problémy so stolicou ale je to od dieťatka každé je iné a každé znáša inak.

jana2033
1. apr 2010

katika asi to vyskušam, skusim najprv tie kvapky a ak nezabere no budem si musieť prikrmiť teda dať rošku umelé, a ten espumisan L to sa da volne kupit v lekárni? by som zavolala manzelovi nech sa stavi v lekárni. A katika mam doma aj Sab simplex, toto možem dať malej? len tam čítam ze od tretieho týždna 😒

baby ja sa Vás chcem ešrte spýtať ja malu obliekam ked sme domka košielka dupačky z krátkym a balim do perinky, vy ste ešte niečo ine dávali? aj čiapočku? mne sa zda ze malejje teplučko ma aj potničky ale noštek mava studený tak neviem či jej davat tenku čiapočku.

salvinka
1. apr 2010

jani ciapocku jej podla mna nemusis davat.. potom by si jej davala dve ciapky ked pojdete vonka? 😀 ja som malemu vobec nedavala a to sme nad ranom mavali aj chladnejsie..
teraz mame napriklad len body s kratkym rukavom, teplacky a ponozky a nie je ani zabaleny.. len polozeny v perinke.. najlepsie zistis ci jej je zima alebo teplo ked jej skusis nostek..

a ten espumisan L neucinkuje kazdemu babatku..inac ho volne kupis v lekarni do 5ecok stoji.. ja by som zavolala doky ze ci jej mozes dat ten sab simplex..

majkad2
1. apr 2010

ahojte....jani ako tak kukám tak máš už veľa starostí, joj ale v dobrom ti ich závidím 😀

čo sa týka perinky, tak ja som si kúpila klasickú perinku za 10 evri ale je bez výplne....ale som počula,že sa dá kupiť výplň do perinky a kedže budeme mať bábo v lete, tak by bolo asi lepšie kupit nejaku tenšiu....alebo si dám ušiť nejaku výplň

jana2033
1. apr 2010

salvinka dik ja neviem ja som neskúsena hehe 😀 akosi mi to dakedy nende tak radšej vás skusenejších opýtam, ja som malej zatial len košielku a tie dupačky davala nič iné.

majka taktak starosti sice pekne ale niekedy mam už všetkoého pokrk... 😒 ... keby aspon pospinkala dlhšie tak by bolo v pohodičke.

majkad2
1. apr 2010

neboj Jani aj to príde, zachviločku ti bude spinkať ako spiaca princeznicka 😀
ono to asi potrebuje čas
a kedy sa chystáš na prvú prechádzku?

majdiska
1. apr 2010

jani lepší je infacol.. sub simplex nám skoro vôbec nezaberal.. skús pomasírovať bruško,ak sa malej budú uvoľnovať vetry tak to bude isto kolika..

majdiska
1. apr 2010

ozaj a zabudla som.. som mala dnes dovču, tak som bola na kožnom malému predpísať niečo na tvár, krém čo dávam doteraz nezaberá už tak rýchlo.. kurna i s exemom, ja už fakt nevem čo na to.. má to skoro od narodenia a nie a nie sa toho zbaviť.. a bola som s malým i u našej dr. tak sme objednaný na imunologiu a kedže má stále nádchu už 3 týžden, tak sme dostali lieky na alergiu, som zvedavá ako zaberú 😝

jana2033
1. apr 2010

no maji dufam sice konečne mi zaspala o 9.30 a spinkala do 12.30 to už som spokojna heh ale zase teraz bola hore dve hodky 😒 aj si porevala a mi jej bololuto isla som k nej cicku som jej dala a buvka tak som zvedava ze do kedy heh mohla by tri hodky zase pobuvať 😀
no a na prvu prechadzku manzel že po mesiaci, vravim dobre nechavam ttebe malu a ja sa idem vyvenčiť 😀 ale nie som mu dneska povedala ze na prvú prechádzku v nedelu spoločne a v pondelok chcem isť k našim alebo v utorok, tak to len mala prechdzka a potom budu aj dlhšie no tak dufam že manžel neude mať nič inak berem kočik sama a ide sa na to 😝 dr som sa pýtala ta mi povedala ze po dvoch týždnoch .....tak od víkendu jej začnem ešte vetrať vetračkou a potom horsa do kočíka 😝
a ty si ako dopadla s tou bakalarkou, aj som na to kukala len mna nič nenapadlo mne sa to pačilo ako si to mala, nevieem čo tam ešte viacej chcel....

jana2033
1. apr 2010

zuzka asi vyskušam aj pomasirovať,ak tak vyskušam už aj hocičo, ja neviem či jej neni aj moc teplo ale v izbe už ani pomaly nekurim ked je v tej perinke ....

zuzka ten tvoj maly ma stale dačo bud je choručky alebo taketo vecii ho trapia juuj nech sa rychlučko vylieči 😝

majdiska
1. apr 2010

a skús tak potlačiť nožičkami jemne na bruško.. ak ho má moc napnuté, tak je to fakt kolika.. v najhoršom prípade použi rektálnu tyčinku do zadočku, uvoľní vetry a pomôže od bolesti.. mne moja dr. povedala, ked ma prišla pozrieť, že som mohla dávať malému už ako 10 dnovému čajík.. tak sme mu robili do flašky.. a bol i kojený aj čaj dostával.. 😉

majdiska
1. apr 2010

kurna malý už spí 2 a pol hodiny.. už by mohol aj vstať.. chcem začať vysávať a upratovať a teraz sa mi nedá 😝

katika82
1. apr 2010

jani no aj ten ifakol ako píše majdiška je dobrý, nám ale asi najviac pomohol Baby calm ale u nás ho nedostať ja som si ho raz objednala z čiech zjendej lekárne odtiaľ teraz objednávam všetko mliečka, kašičky je to tam omnoho lacnejšie a príde ti to rovno domov. a potom mi ho segra v čechách kupila ked bola v škole. tento baby calm je úplne prírodný je to len nadrvený fenikel a razca a malý si po ňom krásne prdkal.
tu si kukni ak chceš tú stránku ona je síce slovenská ale objednávka príde z čiech

http://www.docsimon.sk/kategorie/deti-novoroden...

rektálku tiež môžeš vyskúšať ked už bolo najhoršie tá zabrala najsamlepšie. my sme dávali tiež aj feniklový čajík

čo sa týka oblečenia, ja som zo tiačiatku asi prvé dva mesiace dávala aj čiapočku ale náš bol v novebri narodený a ked sem chodili von tak nám doky kázala jednu tenkú bavlnenú a na to hrubšiu a po kúpkaní dávam vždy aj teraz ešte alebo aspon županík s kapuckou.
do perinky som ho dávala len tak v dupačkách spávať klasické na zapínanie až medzi nôžky s dlhým rukávom teraz ho už dávam v krátkych bodoch.

katika82
1. apr 2010

majdiška aj náš malý ma exem dala mu na to tú hnedú smradľavú mastičku ale nejak mu to prešlo trošku ale vôbec nie celkom. uvidíme máme ísť na kotrolu budúci týždeň tak uvidím. a nevieš ktorá je lepšia kožná či tá malová alebo tá druhá???

majdiska
1. apr 2010

katika my sme tiež dávali tú smradlavú hnedú mastičku - je v takej zelenej tube, vyrába to rovnaká firma ako rybaciu mastičku.. ako ono to chvíľku zaberalo a teraz už nie.. tak dnes meníme liečivo a hádam to zmizne aj ked pochybujem.. my chodíme ku Šusterovej.. ku Malovej som chodila ako pubertiačka, a nejak sa mi nepáčilo.. a Susterová mi kedysi operovala bradavice a bola dobrá 😉 tak som šla k nej...

anicka
1. apr 2010

Ja Vás normálne nestíham čítať. Dnes sa riadilo aj u nás, mužíček má dovolenku, tak bol s Maťkou 🙂

Ja som mala do perinky výplň z Materassa, bola taká istá ako tenký paplón, len bola vystrihnutá ako zavinovačka.

Majdiška držkáme palčeky nech ste čím skôr zdravý Maťke už soplíky prechádzajú ale ja sa z tej angíny budem hrabať ešte dobré dva týždne ☹

deniskateniska
1. apr 2010

no ale ste toho popisali...no ked to ja citam, tak sa normlane zacinam bat 😀 😀 no my sme boli dnes mamine dat oprat veci, bo sa nam ta pracka pokazila, potom sme boli v zaskove, nieco porobili, no sme sa prisli najest a ja uz nevladzem sa na nich ani kukat tak som si prisla lahnut 🙂 a asi idem spat bo sme vstavali o osmej a sli spat nieco po polnoci, tak si idem asi schrupnut... a sa len tak gulam 😀 ako taky tucniacik uz 😀

mayocka
1. apr 2010

denis: to ruzove runo na paplonik mas v Kubine v Lienocke,nemusis ho strihat ani nic,je uz postrihane a posite,len treba naplnit perim 😉

katika: normalne mi prislo luto ked som ta citala...ja som rovnaky typ ako ty, pred tehu som nemohla nabrat viac ako 50kil, ked som mala stresy tak som este skor schudla ale nikdy som nepribrala uz viac ako tych 50, teraz sa modlim za to aby bolo babo zdrave a aby mi panbozko nechala aspon nejakych 7kil a aby som neschudla,lebo mi to tiez rychlo spaluje,mozem zjest co chcem a kedy chcem a nemam ani gram naviac, teraz ked som tehu si to riadne uzivam ked priberam,citim sa fakt lepsie ked mam nejaky ten tuk, chudí ludia su nervozny a ja som toho zivy priklad ☹
na mne pred tehu nebolo nic, to ani zadok ani boky...rifle padali ...uff tak toto nechcem aby sa mi stratili vsetky kila...
asi budem niekam chodit si davat pichat B12-tky lebo uz nikdy nechcem mat tych 50a dost 😒

deniskateniska
1. apr 2010

no tak baby vam mozme len zavidiet.. teda aspon ja 😀 ked som robila v seviku, cca 3 roky dozadu tak to bolooooo.. 60 kil.. som sa citila, ale co ked potom to slo len a len hore, lebo sme si zacali sami vyvarat a same dobrotky a ja dost pochybujem ze schudnem po porode tak ako chcem... teraz mam vyse 80 kil.. no uvidime v utorok u doky, kolko budem mat.. sa normalne bojim 😀

anicka
1. apr 2010

a už som to tu písla, ja som by som rada schudla a nech robím čo robím tak to neide
☹ 😖 😢

Inak keď ste píslali o tých trojkolkách a bicyglíkoch, mi máme jednu doma a myslím, že po dnešnom dni s ňou budeme aj správať 😀
zopár foto:

http://www.facebook.com/album.php?aid=44384&id=...

mayocka
1. apr 2010

anicka: jeeejo mala ma riadny usmev na tvari to isto asi nebude chciet z nej zliezt 😉

deni: ono to ma aj nevyhody ako som uz pisala,ked som bola taka chuda tak to somnou bolo na nevydrzanie som bola furt nervozna a teraz ma uz take kraviny nerozhadzu lebo mam z coho cerpat no vtedy...ziaden tuk ziadne zasoby...ked som zacala byt hladna tak som uz uz isla odpadnut lebo si moje telo nemalo z coho vziat ...to je dalsia nevyhoda,lebo som sa musela najest hned v tom momente aby mi neprislo zle,no teraz vydrzim dlhsie lebo mam tukove zasoby,takze ziadna slava pre takych chudych ludi,nemysli si ze sa maju neviem ako super,je to tiez svojim sposobom trapenie... 😢 ked mas kilo naviac vies co s tym aspon mas nadej ze sa to da cvicenim odburat ale ked chces pribrat a nevies ani ako,ked to nejde jedlom vobec tak inak sa uz isto neda...
inak jedavala som tie pivne kvasinky ty kokos,som z toho grcala asi tri dni a to uz len slinami tak som nepribrala ale dokonca schudla...a to tam bolo napisane ze nejake 4tabletky po jedle,dala som si iba polovicu a dopadlo to ajtak katastroficky

toto keby som odfotila co mi s bruchom mala vytvara tak by to bola asi riadna sranda...raz mam z brucha format telky,raz mam hrb na jednej strane,tlaci vytlaca sa ako keby uz chcela vyjst cez pupok normalne 😀 akurat ze to moje brucho sa uz moc natiahnut neda a tak to aj boli ked tlaci a nevie prestat 😝

mam pocit ze ju uz citim asi niekde na stehnach, ked chodim tak si normalne brucho drzim lebo mam pocit ze mi z neho vypadne tak je nizko 😝

bolulka
1. apr 2010

mayocka, ja mam tiez stale problem s pribratim.. ani deko nepriberiem, nech jem akokolvek.. za cele tri roky pri Klaudii som sa nepohla ani o pol kila.. tiez som na tom tak, ze ked nezjem pravidelne nieco - zhruba kazde 2-3 hodinky, tak idem odpadnut a mam krce v zaludku.. aspon som teraz zasa 20 kil nabrala.. len to bude hned fuc.. o tych kvasinkach som nepocula, napis viac.. si ich isto zadovazim..

mayocka
1. apr 2010

bolul: ti ich dam na skusku ked sa niekedy stretneme na pasoch ak som ich uz od srdu nevyhodila 😀 pohladam a donesiem,ja ich jest uz isto nebudem, nerobilo mi to dobre, normalka v lekarni si budes pytat B12 pivne kvasinky ale nekupuj ich este,teraz ti ich netreba ked si tehu a kym porodis tak ti ich donesiem 😉

deniskateniska
1. apr 2010

no ked chces, nemozes a ked nechces, tak priberies.. tak je to vzdy.. no ja mam istotu ze priberiem.. mame to v rodine. chlapy su chudy a vysoky, a zeny su bucky 😀

katika82
1. apr 2010

maji no ja som zasa nebývala nejak nervozna akurát že ma štvalo že mi každý hovoril že čo sa nenajem a tak liezlo mi to na nervy a doma a kolegovci ked videla čo ja pojem tak tí už vedeli že môžem aj vola zjesť a nič, ale ked prídeš niekde a kukajú sa na teba jak na anorektičku tak to ma vedelo nasrať.

ja som bola v 5 mesiaci ked som sa vydávala a nikto na mne nezbadal že som tehotná, ked sa to potom o nejaký mesiac dozvedeli tak nikto neveril že ak tak tam len v nejakom 2-3 mesiaci som a ja že nie v 6 tak nikto neveril ved chudtiako moje malé aj málo miestečka malo v brušku taký tam bol poskrúcaný.

katika82
1. apr 2010

my sme boli akurát so segrou na spovedi a mamina strážila malého sa bála že či jej nebude plakať , ale zvládli to dokonca ho aj uspala. 😀

danka.k
1. apr 2010

babyyyyyyyyyyyyyy co ste boli cely den doma ked ste toho tolko popisali?? 😀 😀 😀 😀 😀

my sme o desiatej odisli, sli sme na kontrolu s tym klbikom.. uz je vsetko v poriadku.. potom sme sli este ku sestre no a poobede domov.. zobrali sme motorku a sli este vonku... o piatej som sa tesila ze uz konecne ideme domov, ze sa dal maly ukecat a v tom si spomenul ze on ma este jednu motorku tak ze sa ideme vozit aj na nej... no neslo ma porazit.. tak sem o siestej prisli domov ale 18,20 uz maly spokone odfukoval... 😀 😀 😀 ja mam pocit ze mi idu nohy odpadnut 😀

jani neboj sa ked uz budete chodit vonku budes ty aj mala kludnejsia a bude vam dobre, najdete si rezim a na tieto dni si uz ani nespomeniete

bolulka sestra este neporodila??

jana2033
1. apr 2010

no vyskušam skusim a dufam že pomôžu nechavam malu a jtoršku vyrevať bo už nevladzem a vôbec nemôže zaspať baby čo to je za dieťa ...muž je v tesku tak sommu nakazala pozreť tu rektárnu rúrku, a asi aj ten fnniklovy čajik nech kupi, a ako často a kolko to možem malej davať?

denis ja mam taky isty problém, ja aj ked zjem len rozok už mam kilo navyše 😀 za tehu som pribrala 18 kg a nemalaa som možnosť sa odvažiť kolo išlo dole až som nervozna ale cez víkend idem k našim tak som zvedava či dačo zliezlo zo mna 🙂 aj u nas v rodine to tak mame nie sme najchudší 😀

danka.k
1. apr 2010

jani ved teba pre porodom nebolo ani vidno.. a tvoja sestra majka no tu tiez nevidno 😀 😀 😀 a patrik je tiez chudy 😀 😀 😀
a to ze ti mala nechce zaspat z toho si nic nerob.. si sa mala mojej maminy opytat ako som ja spavala.. cely den nic iba som revala a ricala v noci som nic nespala a stale som len revala 😀 😀 😀

deniskateniska
1. apr 2010

jani ja som sa s tym uz zmierila a ti poviem, nasa mama zacala cvicit a jedna radost kukat ako to ide dole, tak budem chodit ku nej na bicykel a ona sa bude hrat s drobcom 😀 😀 😀 ja cakam na muza 😀 som zvedava ci nieco este porobili.. a som si pospinkala, by som spala este, len co ked musim byt zakryta perinou bo je tu zima, bo nema kto zakurit, ale sa potiiiiiiiiiim. joj..

no dani mne mama zase povedala ze fpohodicke som spavala, len co ked som bola ako vrtula, som sa tocila stale v postielke, aj ked som bola starsia 😀 tak preto mi doslova kazala kupit si mantinel 😀 😀 😀