Mamičky z Dolného Kubína. Ste tu?

tinka1001
9. aug 2006

Ahoj.

jana2033
8. apr 2010

salvinka tak mala saako tak prispôsobuje heh ale v noci 😀 čo som aj rada hore je 2-3 krat napapa a buvka no cez den je to horor to svetlo jej robí probémy a plianku na očiach nechce ani vidieť 😠 . no to už jak veľká baba.dneska som ju nakonjila a trošku si porevala a zabuvkala som rada cez deň mi inak moc nepospi tak sa teším na orechadzku vonku dneksa ideme asi z manželom a zajta k kašim huraaaa a čo tvoj Riško aky je?

bbolul neboj to zvladneš 😉

zuzka ty si ranne vtáčatko mne sa akurát mala vtedy prebudila a jej dohováram buvkaj maminka je unavená 😀

majdiska
8. apr 2010

jani ja som hore od 5:25 😀
no tak vstávam, ked idem do práce.. a zabudla som dodať, k tomu poslednému... práca šľachtíííííííííí 😀 😀 😀

anicka
8. apr 2010

mayocka, deniska: krásne kuchyne

ja som hore od 6.15 to my tak bežne vstávame 😀

bolulka neboj zváládneš a už ste v DK? 😕

danka.k
8. apr 2010

boze baby vstavat tak skoro ako vy tak ma asi porazi 😀 😀 😀 😀 to si este spokojne odufukujeme.. bude to tusim sranda ked pojdeme do roboty a nebude sa nam chciet vstavat 😀

anicka
8. apr 2010

danka ja by som si veľmi rada pospala, len akosi neviem Maťku presvedčiť, že by bolo fajn, keby spinkala dlhšie 😀

danka.k
8. apr 2010

moj maly sa tak v utorok rano zobudil 5,20... tatovi zvonil budik do roboty, jasne ze on ho nepocul ale maly hej 😀 😀 😀 ale pustil si rozpravky vypil flasu mlieka a pri tych rozpravkach zaspal a spal do deviatej nastastie 😀

bolulka
8. apr 2010

este nie sme v Kubine, sa to natahuje.. a som z toho uuuplne "nadsena"..

anicka
8. apr 2010

bolulka: to Ti verím ☹ držkáme palčeky, aby to bolo v pohode, aby ste čím skôr boli v pohode a vo svojom 😉

danka.k
8. apr 2010

bolul a prečo idete naspat do kubina? nebolo by vam v porube lepsie?

majdiska
8. apr 2010

bolul to je smutné.. som sa už vytešovala aj za malého 😉
a to už aj naša škôlka je preplnená?

emmka3
8. apr 2010

vsetky skolky su preplnene a to je este polovica mamiciek doma na MD s druhym dietatom, som zvedava ako sa to bude riesit, ked za rok, dva, tri pojdu aj tie do prace ...

anicka
8. apr 2010

emka to ešte len bude veselo, normálne sa zápisy do škôlky robia niekedy v marci, ja som Maťku prihlasovala v septembri a keď som tam bola vo februári zaniesť ešte potvrdenie od Dr. tak mi riaditeľka povedala, že má škôlku beznádejne plnú 😖 mám taký pocit, že keď raz budeme mať druhé bábo tak ho pôjdem zapísať do škôlky už hneď ako sa narodí 😖 😔

majdiska
8. apr 2010

anicka a to mne p. učiteľka v jánoškovi povedala, že ani nepresúvajú deti z OZ-tka do škôlky, lebo škôlka je už plná a že čakajú do septembra, kedy pôjdu deti do školy.. aj nášho malého by mali v októbri presunúť, tak uvidíme 😉

emmka3
8. apr 2010

anicka, toto ale nie je nas problem, mesto sikovne porusilo skolky, bo nebolo deti, OK, ale situacia sa zmenila, tak nech sa teraz staraju, sak maju matriku, maju prehlad o novych obciankoch, tak nech si zrataju 1+1 a nech sa prebudia, myslim, ze je na case, zacat to riesit ... uvidime, ake budu reakcie na najblizsom zastupitelstve, a blizia sa volby, tak mozno si nas Budko bude chciet splhnut u mladych rodin 😉

anicka
8. apr 2010

emka mne je úplne jasné, že to spískalo mesto, a je to tak ako píšeš keď boli šikovní a vedeli škôlky zrušiť keď bolo málo detí, tak by bolo na čase aby sa zobudili, že situácia sa zmenila a bolo by fajn keby ich znovu otvorili a osobne si myslím, že by za zišli aj aspoň jedny štátne jasle 😵

majdiska
8. apr 2010

to ťažko, budko je už za vodou, jeho sa to nedotýka bytostne 😉
a ozik zabudla som napísať, že som stretla kamošku na brezovci, čo má dvojičky, tak ta škôlka čo je na Brezovci má prihlásených teraz v marci 80 detí a berú len 50.. 😝

majdiska
8. apr 2010

anicka lepšie je ti dať také malé do súkromných, ked je to hradené celé zo štátu 😝 a súkromné sú v meste dve 🙂

emmka3
8. apr 2010

statne-mestske jasle, su .... tie na alejke, ten detsky svet, to patri pod mesto ... a aj priestory na skolkuminimalne na Brezovci su, hned vedla, nech to zoberu tamtym, co tam aj tak nic nerobia a nech to zacnu pomaly prisposobovat, aj ked tiez rozum, bolo to am ako skolka, tamty to poburali a prestavali a opat to pojde na skolku ... aaalebo sa vyhovoria, ze nie su peniaze a bude ... a vies co bola este inteligencia, prestahovat ZS na Hattalku 😀 z vacsieho do mensieho ... sa tam teraz tisnu a som zvedava, co bude neskor ... aaale mudri boli .. ajajaaaaj

anicka
8. apr 2010

majdiska a kde je druhá myslíš to centrum na alejke?

emmka3
8. apr 2010

centrum na alejke ma 2 prevadzy, na alejke a na Banisku

majdiska
8. apr 2010

no Detský svet a OZ Jánoško 😉

emmka3
8. apr 2010

jo baby a viete ako nakoniec bude, povznikaju sukromne skolky, jasle a my sa nedoplatime, bo ked v 3 rokoch stratis narok na RD a budes nutena ist robit, tak dieta budes musiet niekde dat a potom aj sukromne-drahe budu dobre 😅

majdiska
8. apr 2010

no segra však vieš čo vybavujem, takže to nebude až také zlé 😉

emmka3
8. apr 2010

boooze, ty zas hladis len na seba 🙄
keby som ja mala tak hladiet na seba ako ty, tak tiez serem na to, ze nebude miesto v skolkach a tak, bo by som sa zariadila, ale mam kopec znamych mamiciek s detmi a viem, ze ten problem budu mat a one mi ide ... jaaaj ....

anicka
8. apr 2010

majdiska pochváľ sa aj my potrebujeme poradiť 😉 🙂

Každopádne nám škôlky treba či už budú štátne alebo súkromné 🙂

emmka3
8. apr 2010

anicka, bude Matka alergiu a bude casto chora mozes si na nu vybavit predlzenie poberania RD ... tot vse, ale tam sa jedna len o prachy, to nam miesta v skolke nezariadi ...

emmka3
8. apr 2010

len ze ti bude stat dalej platit za sukromne jasle, resp. skolku ...

majdiska
8. apr 2010

😀 😀 😀

anicka
8. apr 2010

a týka sa to aj tých mamičiek čo poberajú aj ten vyšší rodičovský?Lebo ja som ho mala a na sociálke mi povedali, že keď ju dám od septembra do škôlky tak tým pádom prídem o rodičovský ale do troch rokov budem mať nárok na preplatenie nákladov na škôlku a je jedno či ju dám do štátnej alebo do súkromnej. A nie je to tak, že aby si mohla dlhšie poberať ten rodičovský môže byť dieťa v škôlke len a 4 hodiny? 😕

emmka3
8. apr 2010

nie anicka, vyssi RD je o inom, to s tymto nema nic spolocne, kedze sa pobera len do 2 rokov ... ty si na MD nastupovala este v r. 2008 nie? tak tebe by malo do 3 rokov ostat plna vyska RD, len ja uz napr. (nastupovala som na MD v r. 2009) by som mala preplatene len to, kolko by stala skolka, keby Jr. isiel do skolky, ale len sukromna ... avsak, ked ma dieta zdravotne problemy, tak si mozes na zakl. podklado vybavit predlzeny RD, ale podla pravidiel v akych si na RD nastupovala, aspon myslim ...