Mamičky z Dolného Kubína. Ste tu?

tinka1001
9. aug 2006

Ahoj.

emmka3
8. apr 2010

zle som napisala, nie nastup na MD ale RD ...

emmka3
8. apr 2010

cize, majdiska je stary zakon, ona ma tych 156€ RD stale, ako prispevok na jasle .... ja som novy zakon, ja by som o RD prisla (ci uz o tuto zvysenu, keby isiel pred dovrsenim 2 rokov, alebo znizeny po 2 rokoch) a stat by mi prispieval len taku vysku, co by som vykazala ako opravnene naklady na skolku, a tam tusim je uz jedno, ci je sukromna alebo statna ...

emmka3
8. apr 2010

ale len do 3 rokov, poial by som si zo zdravotnych dovodov nepredlzila poberanie RD do 5 rokov ...

anicka
8. apr 2010

áno na RD som nastupovala v roku 2008 ale tým že som požiadala o ten zvýšený v roku 2010 tak už idem podľa nového, takže ak si oň žiadala tak aj Ty ideš podľa nového aspoň tak mi to povedali na sociálke a tým pádom keď nastúpi do škôlky skôr ako bude mať 3 roky, tak síce prídem o rodičovský ale budú mi preplácať náklady na škôlku, aspoň teda tak som to pochopila z toho čo mi povedala tá pani na sociálke 😖

emmka3
8. apr 2010

anicka, jasan, ja som podla noveho, a aj keby nebol zvyseny RD, tak by som mala take pravidla, bo to zmenili este predtym ako zvysili RD

majdiska
8. apr 2010

segra dobre si to napísala, len nepoberám príspevok na škôlku, ale ešte podľa starého rodičovský príspevok 😉 a stále až do veku 6 rokov - malému zle vychádzajú roky..
a čo sa týka toho čo si napísala, vieš ja by som bola omnoho radšej keby bol malý zdravý.. mne už tie jeho každomesačné choroby - angíny a zápaly priedušiek idú dobre na nervy.. ☹ a bojím sa čo spravia s jeho imunitou ATB, ked ich berie cca 12x do roka :-/

anicka
8. apr 2010

inak tento sociálny systém to je čistý guláš 😠 a veľmi záleží na tom na koho na sociálke narazíš, či Ti vie poradiť a pomôcť alebo urobí len to čo musí a o čo požiadaš ☹

majdiska
8. apr 2010

vlastne ešte nie stále, ešte to nemám schválené.. to len ak by sa podarilo 😉

anicka
8. apr 2010

majdiska veď uvidíš čo Ti povie alergologička, určite bude zalamovať rukami, že už ste tam mali byť skôr, a asi sa jej nebude páčiť, že šiel Adamko skôr do škôlky, lebo ja keď som jej hovorila, že chcem dať Maťku do škôlky tak povedala že najskôr v 2,5 roku, že do vtedy určite nie že detský organizmus nie je nastavený na to fungovať v kolektíve bez chorôb skôr 😖 I keď mne je jasné, že nie každá mamina môže byť s dieťatkom doma.
Ale myslím si, že keď mu nastaví liečbu tak sa to určite zlepší 😉

emmka3
8. apr 2010

anicka, je to gulas ale od toho sme tu, aby sme si poradili, ked uradnici nevedia 😉 aj mi jedny pracovnicka vravela, ze im to tak potriedili na hlavu ... napr. DNP reister je mimo a vedenie mimo, taka blbost a posielaju ta z budovy do budovy 😖 bo to ti nevedia povedat tam, to zas hentam a pritom ide o jednu vec ...

emmka3
8. apr 2010

sranda anicka, to som este nepocula, ale mozno ma ta Dr. pravdu, bo co poznam starsie deti, co isli do skolky, tak oli chore, ale len na zaciatku troska a uz je to OK ...

mayocka
8. apr 2010

nazdar baby podme zriadit vlastnu skolku nie 😉 😀 a mame o podnikanie postarane 😝 dobry typ na to keby niektora nevedela co po materskej 😉

bolul: ako bolo na nemocke?co nove?kedy mas ist zase?

Booozeee baby ja tam uz nechcem ist, ja uz chcem rodit, uz som fakt na maximum vyšťavena jak handra ☹ ani najest sa, lebo mi to tlaci von...unavena som stale len by som spala...uff , drobcek pod uz vonku nech spinkas v postielocke a nie v brusku a maminka nemoze hajat ☹

majdis: ok prid a dones dajaky energy drink nech ti nezadrichmem skor ako treba 😅

bolulka
8. apr 2010

maycoka, ja dufam, ze budem prenasat, aby som si stihla vsetko pripravit.. teraz si tak akurat stiham vsetko balit.. 😝

nic nove na pasoch ani u dr.
a ty si bola vcera?

emmka3
8. apr 2010

maji, sak keby to na teba prislo, tak uz aj mozes rodit, nie? ja som rodila 38tt a v pohodke 🙂 inac s tym podnikanim, keby som mala na to ule, tak by som aj zalozila a potom by ste mali konikovsku zlavu 😉

emmka3
8. apr 2010

boze bolul, sak aj ty si uz na rozpad 😲 baby, to ako neskutocne rychlo letiiiiiiiiii

majdiska
8. apr 2010

navarím kávičky do termosky - ale len tú Caro, inú nemôžeš.. a energy drinky detto 🙂
no anicka mne dr. vravela, že je jedno kedy dieťa ide do škôlky, že si tými istými chorobami prejde ked má 4 rovnako ako ked má 2 😉 jednoducho si musí vybudovať imunitu a niektoré to zvláda ľahšie a niektoré ťažšie ;-

emmka3
8. apr 2010

jo, a o tom to asi je, ze 3rocne deti to zvladaju lahsie ako mladsie 😉

anicka
8. apr 2010

ja nie som doktor len referujem to čo mi povedala Dr. Môj osobný názor je, že chorobami po nástupe do škôlky si preskáče asi každé dieťa tomu sa asi vyhnúť nedá, ale zároveň si myslím, že čím neskôr do škôlky nastúpi tým tých chorôb býva menej, ale určite nemá zmysel nechávať ho doma večne. Tie tri roky sú asi optimum. My pôjdeme v 2,5 tak uvidím ako to budeme zvládať 😖

emmka3
8. apr 2010

anicka, neboj, dobre bude 🙂

anicka
8. apr 2010

emka to dúfam, a ak nie no tak ja mám nejakú dovolenku, nejakú mužíček a hádam aj staré mamy pomôžu 🙂 a potom možno bude aj druhé, tak keď budem doma tak to už nebude problém. Ozaj a Vy ste na tom so snažilkovaním ako, ak sa môžem opýtať? 😕 😵

emmka3
8. apr 2010

anicka, bola som u Dr., a tae vysledky mam, ze ach jaj 😔 ale ak sa zadari, tak mi bude svietit v pase ... jasne vsak je, ze aj ked mam zajednane jasle, Jr. by som skor ako v 2 rokoch nechcela davat ...

deniskateniska
8. apr 2010

ste toho popisali 😉
no s tym vstavanim, no ja kazdy den vstanem nieco pred 5.... a potom uz nemozem spat 😠 tak vam seckym mozem len zavidiet 😀 😀
mayocka tak malej dohovaraj pekne, nech maminku uz netrapi 😉 drzkam palusky
no a my vyfucalo vsetko, co som chcela napisat... ale neva 😀 mozno si spomeniem casom 😀

mayocka
8. apr 2010

bolul: asi si si nevsimla, vcera som pisala co bolo na pasoch 😉 ze na utz mi sestricka povedala ze je hlavickou uz dole,ze je dobre vyzivovane a ze na viac nema cas lebo maju vela ludi v cakarni 😠 chcela som vediet aj vahu ale no...ked nie tak nie...nerobila mi ani dr.ultrazvuk ale iba sestricka
u nas to bude asi naopak,jedna chce skor a druha prenasat no isto zakon schvalnosti zariadi vsetko presne naopak 😅

emmka: hej hej uz je male donosene v tomto obdobi,uz to nie je predcasny porod alebo tak...takze vpoho moze prist akurat ze ju nejdem znasilnovat,ked bude chciet tak pojde sama, deticky su v tomto dost rozumne 😉

majdis: Caro pijem s mocca kavou rano a s mliekom inak by zo mna cely den nic nebolo, dnes som musela aj poobede pit aby som pri tych nechtoch nezaspala, ja kavu mozem mam nizky tlak a teraz to uz je jedno, babo je uz velke tak to nie je taky problem 😝

deniskateniska
8. apr 2010

no mayocka ja som normalne pila kavu, resp. aj pijem kavu, slabsiu ako som pila, a teraz si urobim late radsej.. a ked musis tak musis.. ale jedna salka nezaskodi .... 😉 takze sa nestresujem zbytocne koli tomuto.. 😀

katika82
8. apr 2010

tak mi sme sa dnes s bolulkou konečne stretli, malá Klaudyka je krásna také úžasné dievčatko a pomáhala mi Lukáška kočíkovať 😀

danka.k
8. apr 2010

na brezovci v skolke beru 50?? a hlasi 80?? no hezkyyy a moja segra si mysli ze tam pride a hned jej syna vezmu 😀 😀 😀 boze ona si to vsetko ruzovo predstavuje

ja dufam ze u nas nebude problem maleho zobrat do skolky, len vymyslaju ze nie od marca ale az od sept.. tak uvidime ako sa rozhodnu

emmka3
8. apr 2010

dani, ak sestra pracuje a maly ma viac ako 3 roky, tak ho uprednostnia ... aj keby sa to nemalo, ale musia nejak selektovat 😔

katika82
8. apr 2010

no tak ešte že bývam na dedine u nás je síce tiež problém ale nie až taký veľký ako v mestách.

danka.k
8. apr 2010

maji nema.. ma tak isto ako nas... ale ona si vsetko vzdy ruzovo predstavuje.. lebo dceru jej tak pred troma rokmi vzali tak si mysli ze to tak bude aj teraz.. ale jej uz aj jedna ucitelka odkazala ze nech si da skor prihlasku lebo jej maleho nevezmu a ona si stale mysli svoje 😀 😀 😀 😀

deniskateniska
8. apr 2010

no presne tak kati, ako tak pozeram, tak som rada ze budem na dedine 😀 ako ja neplanujem dat drobca do skolky, ked budem na materskej aj ked budem s druhym babom 😀 ale inak deti tam moc nieje takze fpoho 😀 😀