Mamičky z Dolného Kubína. Ste tu?

tinka1001
9. aug 2006

Ahoj.

emmka3
27. apr 2010

deni, to je pristup 🙂 😵 prst hore 😉

jaj, keby bola tma a svieti sa na porodnici, tak majke pomedzi kontrakcie aj zakyvam 😀 Majiiiiiii, napis babam, ze uz mame Ivankuuuu 😵 😵 😵

emmka3
27. apr 2010

Deni, a kde ste boli na kachle? odfot a vloz na plochu, nech sa pokochame 🙂

bolulka
27. apr 2010

mayocka este nic nenapisala, iste este rodi.. chudatko. pisala okolo jedenastej, ze je hladna a unavena, ze nevie kde naberie sil na zaver.

deniskateniska
27. apr 2010

emmka kupovali sme kovopole - ex 😀 no tie obklady a dlazby.. a neodfotim lebo su v zaskove 😒 😅 ma to vobec nenapadlo 😅 no ked uz budu na stene isto odfotim 😉 ale tak sme kupili glazurovane ci aky je to povrch dali sme ze ne viac, ako sme chceli ale tak 5m nie je moc..a krasne obrazce su tam 😉 a buduci tyzden nam pride este taky jeden obrazok kukurica, bo ho nemali uz - no zlozene z 3 kachlickek... uz nech to je na stene 😀 😀 😀

emmka3
27. apr 2010

jaaj, bolul, tak jej napis, ze posielame vela sil a ze na nu vsetky myslime ...

deni, v Kovopole? a maju tam dobre ceny? ja som rozmyslala, ze by som na dlazbu a kachle isla do PL, ci sa to uz neoplati?

deniskateniska
27. apr 2010

no emmka tak my sme chceli tiez z PL, ale vies, ked ti daju obite alebo co tak tu to pojdes reklamovat a tam zase za cestu a tak.. no a nie je asi velky rozdiel medzi cenami.. a maju tam krasne do kupelky, som sa nevedela vynadivat a tak okolo 10 eur... aj menej aj viac maju a ked si zoberies tak v merkury markete v ziline maju take iste ceny, aj drahsie a su to polske ceny.. a tu maju krajsie... a je ich tam veeeeeeeela.. len treba ist kuknut 😉

emmka3
27. apr 2010

deni, 10€ je dobra cena ... no dobre vediet 😉 dikes za tipa .-)

veronika13
27. apr 2010

Mayocka, drž saaaaaaaaaaaa 🙂

deniskateniska
27. apr 2010

emmka je, ono su to aj tak obklady z polska, takze mas ten isty vyber ako tam.. a za ten minimalny cenovy rozdiel sa to neoplati chodit hore dole... 😉 nie je za co.. 😉 ja som zvedava na akej farbe sa dohodneme, lebo ja by som vsetko zelene a muz mi dnes vravi - uz ti vyprsala lehota na zelenu kupelku, nemozes mat vsetko zelene 😀 😀 😀 tak sme nasli kadejake, orandzove, zlate, zlte, kadejake 😉 aj fialovu som nasla, len mm sa nepaci, ze ju chcem kombinovat s capucinkovou... 😖

deniskateniska
27. apr 2010

hahaha baby citajte.. riadne 😀 😀 😀

SPRAVTE SI NALADU TIEZ

Výchova 1. až 3.dítěte
Oblečení
1. dítě - Začínáte nosit těhotenské oblečení, jakmile vám doktor
potvrdí, že jste těhotná.
2. dítě - Nosíte své normální oblečení tak dlouho, jak je to možné.
3. dítě - Vaše těhotenské šaty jsou vaše normální oblečení.
Jméno
1. dítě - Studujete knihy se jmény a trénujete vyslovování a psaní
kombinací všech vašich oblíbených jmen.
2. dítě - Někdo musí pojmenovat své dítě podle pratety Alfonsie.
Můžete to být klidně i vy.
3. dítě - Otevřete knihu se jmény, zavřete oči a přečtete jméno,
do kterého se zabodl váš prst.
Příprava na porod
1. dítě - Pravidelně trénujete dýchání.
2. dítě - Nezdržujete se trénováním dýchání, protože si pamatujete,
že posledně to vůbec nepomohlo.
3. dítě - Zažádáte o epidurál již v 8. měsíci.
Výbavička
1. dítě - Vyperete, roztřídíte oblečení podle barev a srovnané
uložíte do skříňky.
2. dítě - Zkontrolujete zda jsou oblečky čisté a vyřadíte pouze
ty s nejtmavšími skvrnami.
3. dítě - Chlapečci mohou taky nosit růžovou, ne?
Starostlivost
1. dítě - Při prvním náznaku zafňukání či zamračení zvedáte
dítě do náruče.
2. dítě - Zvedáte dítě v okamžiku, kdy hrozí, že vzbudí prvorozeně.
3. dítě - Naučíte 3-leté dítě jak natáhnout mechanickou houpačku.
Aktivity
1. dítě - Berete dítě na každé cvičení rodičů s dětmi a vyprávění
pohádek v knihovně či divadle.
2. dítě - Berete dítě na cvičení rodičů s dětmi.
3. dítě - Berete dítě do supermarketu a čistírny.
Odchody z domova
1. dítě - Když poprvé zanecháte dítě doma s někým na hlídání,
zavoláte během té doby 5 krát domů.
2. dítě - Před tím než odejdete zanecháte telefonní číslo,
na kterém je vás možno zastihnout.
3. dítě - Zanecháte následující instrukce: Volat pouze tehdy, když
se objeví krev.
Doma
1. dítě - Strávíte velkou část dne pouze pozorováním dítěte.
2. dítě - Strávíte část dne hlídáním, aby starší sourozenec
nezmáčknul, nestrčil nebo neuhodil toho mladšího.
3. dítě - strávíte většinu dne ukrýváním se před dětmi.
Co se všechno člověk naučí od dětí
1. Brzdová kapalina smíchaná se Savem vytváří kouř - spousty kouře...
2. Šestileté dítě dokáže křemenem založit oheň i přesto, že
dospělý tvrdí, že je to možné pouze ve filmu.
3. Lupou lze rozdělat oheň dokonce i za zamračeného dne.
4. Dříve než zapneš troubu, podívej se dovnitř.
5. Umělohmotné hračky nemají rády trouby.
6. Hasiči nikdy nepřijedou dříve než za 5 minut.
7. Lego je schopno projít zažívacím traktem čtyřletého dítěte.
8. Duplo toho schopno není.
9. Slova jako plastelína a mikrovlnná trouba by nikdy neměla být
vyslovena ve stejné větě.
10. Videopřehrávač nevyhazuje sendviče s nugetou.
11. Z pytlů do koše nelze vyrobit kvalitní padáky.
12. Kuličky v nádrži auta způsobují za jízdy spoustu hluku...
13. Odstřeďovací režim automatické pračky nezpůsobí žížalám
točení hlavy.
14. Avšak kočkám ano.
15. Ticho vždy neznamená - není třeba si dělat starosti.
16. Vodní dvojlůžko obsahuje tolik kapaliny, že stačí na vytopení
60 m2 bytu do hloubky 10 cm.
17. Když postříkáte chuchvalce prachu lakem na vlasy a přejíždíte
přes ně na kolečkových bruslích, můžou se vznítit.
18. Hlas tříletého chlapečka je pronikavější než hlasy dvou stovek
dospělých v narvané restauraci.
19. Když uslyšíte spláchnutí záchodu a slovo "jejda", už je pozdě.
Také zjistíte, že
20. 80% žen tyto informace rozešle většině svých známých, ať
už mají děti nebo ne.
21. 80% mužů po přečtení půjde zkusit smíchat brzdovou kapalinu

verim ze mate usmev na tvarach
se Savem.

katika82
27. apr 2010

ahotje babulky

ja len na skok júúj veľa ste toho popísali ked malý zaspinká dobehnem vás prečítať. júúj ja mám pri tých mojich chlapoch také fofry

chcela som sa ešte opýtať k tomu plávaniu? je tam aj nejaký limit ako rýchlo malého prezlieť a výjsť von?? viem že to tak fungovalo pri dospelých že do dvoch hodín napr si musel aj von výjsť. tak že ako je to s malými detičkami.
zajtra by sme chceli teda ísť. buď ráno alebo poobede uvídme ako sa zobudíme. lebo mi tak akurát spávame do tej jedenástej ráno tak asi skôr poobede. len neviem ako to tam vlastne funguje. kúpim si nejaký špeicálny lístok či ako?? a je tam nejaká osobitná šatňa teda pre detičky??

emmka3
27. apr 2010

no pekne 😀 😀 😀 zatial mam len jedno, ale tusim, ze manual bude pravdivy pri dalsich 😀

emmka3
27. apr 2010

Kati, vstup je na 1,5 hodiny ... za ten cas v pohode stihas vsetko, pokial sa nebudes zakecavat a tak 😉 plavecka hodina trva 30 min ... hodinu mas na pripravu pred a odchod ... ale myslim, ze aj ked to trocha presvihnes, nebudes doplacat, mam dojem, ze pri nas prizmuria ocko, ale mne sa to este nikdy nestalo zeby sme boli dlhsie ...

majdiska
27. apr 2010

no bolul, tak mne sa malý najedol, som ho umyla a si predstav dnes sa tí drobci tak uštvali, že za 2 minúty bol tvrdý 😀
no som rada, že sa tak pekne spolu bavili, občas pohnevali - podarení sú obidvaja 😀

bolulka
27. apr 2010

majdiska, tak moja zaspala az teraz betarka.. som unervacena z nej az az.. ani mi poriadne jest nechcela.. neviem, kde berie tu energiu. 😝

a pisala mi mayocka, ze je stale otvorena na jeden prst a je z toho uz zufala.. boze, ta si to ide vytrpiet. ze ak nic, tak rano cisarskym.

katika82
27. apr 2010

bolul tak to sa čudujem že ju ešte trápia ked je len na prst otvorená a už od rána štvrtej to je fakt aj na koňa dosť. podľa mňa jej ešte vnoci urobia cisársky

emka a je tam nejaká mietnosť pre mamičky alebo normálne spoločná šťatna s dopelými?? ako si ho položím niekde??

deniskateniska
27. apr 2010

joj chudatko.. myslime na nu, nech ju ivanka netrapi moc.. a teraz je spln, tak sa mala asi boji vyst von.. joj ☹

deniskateniska
27. apr 2010

baby musim ist na tie testy na epiduralku alebo ako to je ? doka sa ma pytala ci chcem a ja ze nie tak mi nic viac nevravela 😖

majdiska
27. apr 2010

no mne malý zjedol paradajkovú polievku so syrom, som ho osprchovala a hned zaspal, nevymýšlal a to bolo 20h 🙂
deni na EDU sa robia krvné odbery, konzultácia s anesteziologom a ešte sa ide na záznam na interné 😉 tieto vyšetrenia robia na príjmnovej albulancii..

deniskateniska
27. apr 2010

no majdis ale ci musim tam ist, no ved ak nahodou pojdem cisarskym, alebo co.. ci ako to je? ved sice v utorok sa doky popytam, ale tak ze ci tam musim ist alebo nie

majdiska
27. apr 2010

cisárske sú vačšinou plánované, tak ti dr. povie a také nečakané, tak tam sa vyšetrenia nestíhajú robiť.. a ešte som zabudla, vypisovala som jeden dotazník 😉

deniskateniska
27. apr 2010

dakujem ... bo som nevedela ci musim ist aj tak ci nie 🙂
sa ma tolko bab snazi prehovorit na tu epiduralku...tie co ju uz mali.. mi to ide nanervy normalne, ale nie ze povedia svoj nazor ale tlacit mi ho budu do hlavy ako ... joj 😠 😠 😠

veronika13
27. apr 2010

mayocka, oooooooj, to ešte trpíííš? držkaj sa... bolulka, napíš jej že všetky na ňu myslíme...

emmka3
28. apr 2010

deni, ja som mala EDU na rychlo, bez testov, priamo v porodnom boxe som podpisovala papiere 😅

joj, maji, dufam, ze to uz mas za sebou .... tu v nemocke nechavaju dost potrapit, cisarak robia fakt len ako posldnu moznost ... 😔

Katka, ziadna miestnost pre mamicky tam nie je (len hned pri vchode take 2 polstrovane lehata - akoze baby kutik), prezliekame sa tam v satni ... ja to robim tak, ze uz idem z domu v plavkach a mam len minimum oblecenia, takze seba sup sup vyzleciem, maleho dam do bodycka a ideme k bazenu, tam na tych lehatkach ho prezliekam do plaviek ... mamicky, co maju take male babo ako ty, tak zvyknu nosit vajicko a male si v tom spokojne sedka, a oni sa neboja, zeby niekde spadlo .. vo vajicku ho nosia az ku bazenu ..

anicka
28. apr 2010

katika boli ste plávať? my sme neboli, ale v utorok nám to hádam už výjde 😀

bolulka neidete do centra?

neviete ako mayocka? 😕

emmka3
28. apr 2010

anicka, my asi pojdeme do centra, bo vonka je hrozne 😅 nie je tam dnes to s tymi svieckami?

deniskateniska
28. apr 2010

emmka ty si nechcela edu a potom si sa pre nu rozhodla? alebo ako? no ja netusim. jooj

bolulka
28. apr 2010

anicka, emmka, dnes som sa rozhodla zostat konecne po tyzdni aspon doobeda domka a nieco porobit.. dofinalizovat maleho veci a moje veci aby som sla do porodnice s cistou hlavou.. 😉

emmka3
28. apr 2010

deni, ja som nemohla mat zo zdrav. hladiska .... ale po infuzkach sa to zlepsilo, tak mi v kontrakciach dali podpisovat papiere 😀 no a nepodpis 😉 aj tak mi nestihla zaucinkovat, bo som rychlo porodila ...

deniskateniska
28. apr 2010

emmka ja neviem, ale bojim sa jej akosi.. radsej si to vytrpim... 😅