Mamičky z Dolného Kubína. Ste tu?

tinka1001
9. aug 2006

Ahoj.

salvinka
5. máj 2010

tak nikto na ten mejdan?? to aby som sla spat 😠 😀 😀

nadezdah
5. máj 2010

Joj kočky, konečne som vás dočítala.
majka mne mamka a potom aj ja rascovku robila takto: trošku oleja, nasyp rasce, chvílku to opraž a zalej vodou, soli len trošičku a občas som tam pustila vajko, keď už vrela a treba len nechať chvílu vrieť. Nám to pomáholo, malá nemala nejaké veľké problémy s vetríkmi. Prvé týždne som veru jedla asi len tú rascovku. Už ti teraz presne neviem povedať, ale dr. ti poradí, čomu sa vyhnúť, aby nemalo bolesti bruška. Inak mala trochu prob. s kakaním a to som používala rektálnu rúrku( tak akosi sa to volá) -tenká oranžová hadička, namočiť do olejčeka a jemne točivým spôsomom vopchať do ritky asi 0,5-0,7 cm. A malú som nosila na rukách len keď plakala, keď buvičká, nechaj ju na postely. Veru boli aj časy, keď v jednej ruke dieťa a druhou som jedla.

Bolulka blahoželám ku krásnemu Adamkovi. Držkajte sa

Inak baby, ste len salvi napísali, že jasenovec, na mňa ste zabudli, inak ten ujo strašne zlatý človek. A starosta bol dobrý, že !!!

nadezdah
5. máj 2010

salvi a čo si nepovedala, keď sme boli pri vás. Isto by sme ostali ale ak chceš hodím na seba pršiplášť a dobehnem. Čo dobré ponúkaš?

deniskateniska
5. máj 2010

mayocka neboj, zvladnes to aj bez tatina 😉 budes len ty a ivanka.. 😉 maminka a dcerenka 😉
a na tie prdiky feniklovy caj mozes pit... 😉 ja uz mam kupeny 😝

tak uz viem co si budem pytat 😝 svokra, ze nejde nic kupovat, ze si potom vyberieme co nam bude treba... no chce prebalovaci pultik kupit, len sa bojim ze aj s komodou a ja mam komplet izbu zladenu, tak isto si nenecham nabytok kupit 😝 ak len pultik tak fpoho, ale komodu by som aj tak nikde uz nevtrepala 😒

ha a sa musim pochvalit, zase mi zacalo chutit mliecko.. som happy lebo cele tehu som ho nemohla ani citit.. a predtym denne min. pol litra... a vecer som dostala chut nan a my sme nemali bo som ho dnes do kase minula.. tak sme sli do tesca lebo ocino je zajtra cely den v praci ☹ ale tak sme sadli do auta, a sli sme
inak skoro som sa v tescu zrihala, ako nikdy viac nekupujem mlieko tie co su v kartonoch ... som sa chytila mlieka, namoknute kartony z vonka, asi aj mlieko potecene, stuchnute ako hovno alebo co kedby som mala na ruke, tak som utekala (no v ramci moznosti s bruskom 😀 ) cez cele tesco umyt sa na wc.. ble este teraz sa mi chce rihat z toho .. (grcajuci smajlo )

deniskateniska
5. máj 2010

nadi tu polievocku nam robila babka vzdy.. milujem s vajkom.. a moja segra najmladsia ked bola malilinkata tak ju nechcela, lebo tam boli prdky - tak volala rascu 😀 😀 😀

salvinka
5. máj 2010

nadi este to nebolo iste.. no ostalo nam z krstin viinko, fernet, aj vodecka by sa nasla 😀 😀 ale co ked ja nemozem 😀 nebudem sa na teba pozerat 😀 😀
a som kukla to video na nete, to je iny rozdiel ako ked eliska robi nieco z jasenovej 😀

salvinka
5. máj 2010

a mne svokra dnes navarila rascovku.. 🙂 ona taku fajnu robi.. na masielku s vajickom.. idem si hned dat 😀 dobruuu

deniskateniska
5. máj 2010

dobru chut salvi.. aj dobru noc teda.. idem ja kosti kukat.. 😉 papiky

katika82
5. máj 2010

maji ja som si rascovku robila tak že na masle opražila trošku cibulky, rascu, zaliala vodou, a ked vrela roztrepala jedno vajce. dosolila trošku a bolo
niekedy som si aj nejakú cestovinku prihodila

no a my sme na koliky skúšali masírovanie ale nejak nám nepomáhalo, tak my sme vždy pred papaním dávali espumisan L to zaberalo ale vraj to nie každému bábu zaberá rovnako. no a čo nám pomohlo najlepšie sú kvapky baby calm ale na sk ich nedostať mne ich segra doniesla z čiech ale dajú sa aj cez net objednať. sú čisto prírodné extrakt z feniklu a rasce. malý po nich tak prdkal celý deň že až. a ked už bolo najhoršie tak tá rektálna rúrka.

čo sa týka chodenia von, tak nám doky povedala že tak prvé tri dni po 15 minútach pod otvorené okno do kočíka tak oblčeného o jednu vrstvu viac ako je dnu. no a potom postupne po pol hodkách už vonku. ale my sme boli novembroví. ale teraz je už teplejšie tak ja si myslím že kľudne môžeš ísť hned aj von.

nadezdah
5. máj 2010

Naša Lusi, tiež rascu nemusí, tak dávam drvenú, tá sa stratí.
Inak som mala dnes za deň. Ráno som letela na tú poradňu, bola som 3, ale sestrička ma zobrala na odberi aj teh. knižku vypísať a keď konečne došiel dr., tak som išla prvá aj stakou čo prišla po mne.Kým som v sukničke stepovala, tak zobral akúsi mladú, čo sa objavila, potom tú po mne a ešte zboku ďalšiu, medzi tým 5 telefonátov vybavil, tak som 1,5 hod. stepovala v sukničke kým ma vzal, pred 12 tou som sa letela domou najesť a potom do roboty. No náš direktor celý "happy", že pokračujem v PN a že nech napečiem a prídu na kontrolu, že aj kávu donesú, tak asi čosi zbúcham v rúre a som zvedavá, že či prídu. Potom som bežkala po malú do školy a chcela som sa trochu poflákať po meste, ale Lusi že je unavená, veď mali 6 hod, tak sme šli domkov.Konečne mám vychádzky, tak skočím niekedy do mesta, len počasie je na prd. Zajtra je to rodičko, tak mi držte palúchy, nech tam nevybuchnem, ale už som to trochu predýchala.
Konečne mi začalo rásť bruško, tak sa vytešujem, doteraz nič, ani na váhe som moc nenabrala, ani zle mi moc nebýva, tak som sa bála, či som vôbec tehu.
Deni mliečko je super. Ja moc nemôžem, bo ma zahlieňuje a v októbri min.roku som skončila na infúzkach, čo som nemohla dýchať,tak sa s mliečkom musím krotiť. Ale mliečne výrobky, jaj, mňam. Tie ja môžem a ľúbim.

katika82
5. máj 2010

no a pupček sme vždy po kúpaní večer vyčistili trošku len tak od tých suchých chrastičiek. prvý mesiac nám kázala doky.

nadezdah
5. máj 2010

Ja si zajtra urobím rascovku, bo si o nej píšeme, tak mi prišla na chuť, ale teraz už variť nemôžem.
😀 Zajtra všetky rascovku, babenky! 😀

d198815
6. máj 2010

no salvi aj pretvarovat sa treba:-Pale tak zvladnut sa t dalo...boze dnes je take pocasie...ni co uz na sobotu vraj hlasia prehanky tak dufam ze akurat cez milu bude pekne..

no a emmka3 ja som tu stale len som vam nemala cas pisat🙂a hej som z DK🙂a dakujem za privítanie..

emmka3
6. máj 2010

aaaahojte ... tak nam leje ako z krhly ... aj vam? 😉 ideme do MC, dnes tam bude deti ako smeti, ale uz sme 2t neboli, tak by sa nam patrilo ukazat a Jr. aspon pokocikuje babiky 😀

a dobru chut k rascovkam, ja sa chystam na inu "prdacku" - kapustovu polievocku s klobaskou a smotankou, ale to nase "dojky" 😉 este eeeee ... tak inspirace pre tehule a netehule 🙂

maji, neviem ci to nasmu malemu pomahalo na prdiky (on bol prdavy celkom dost, a samostatne) ale pila som Hip napoj na spokojne brusko (teraz sa to vola asi Bylinkovy napoj, alebo ako) 0,5l a k tomu 0,5l Hip feniklovy napoj .... a k tomu Lucka uplne neprliva, kedze aj z tej obycajnej Lucky ruzovej, kde je trocha bubliniek moze robit mrnusom zle ... ale my sme plakali viac kvoli refluxu ako kolikam 😅 kazdy mame nieco ...

katika82
6. máj 2010

no to jepočasie dnes - celý deň lejak

dúfam že v sobotu bude od 15.00 slniečko svietiť alebo aspon bez dažďa.

šalvi teba som sa chcela opýtať si písala že ste boli s malým v poľsku?? a si mu robila pas?? či ste boli len tak bez??

bolulka
6. máj 2010

ahojte, tak my sme mali paraadnu noc. maly zaspal o deviatej a o druhej som sa prebudila na bolest prsnikov, tak som ho ako tak prebudila, aby aspon jeden spapal. zvysok som naodsavala a spal dalej. sice len hodinku, ale to sa zasa len napapal a spal. az do osmej rana.. keby to tak zostalo aj nadalej..

mayocka aj moj ma cez den (vacsinou pred vecerom, no dnes uz aj rano) kedy sa mu treba venovat.. zvedavo kuka a chce striedavo papat a tak..

rascovka robim tiez ako babenky. ja si ale na oleji poprazim rascu s vegetou a zalejem vodou + posolim. ked zovrie, tak tam roztrepem vajicko. 😉

deniskateniska
6. máj 2010

no sa mi zda ze aj ja idem na tu rascovku dnes 😀 😀 😀 ako radsej by som si dala kapustovu, len moj maly to uz aj v brusku teraz odmieta tak nejdem riskovat 😝

a pocasie je hnusne, tak co mi ostava ako cely den spat? som chcela ist do dk na kavu ku mamci, ale tak je hrozne... ☹ kazdy den sa mi spanok predlzuje o dakych 10 minut.. dnes to bolo az do desiatej 😝

danka.k
6. máj 2010

emmka maleho bratranec mal, tak sa nakazil... od sesterky sa nie ale od maleho hej... iny recept neviem... a prečo ti nedovolil navstevu?? ved on sam mi hovoril minule ze pridete a ze este aj do prievidze ich posleme postou 😀 😀 😀 ja ho ukecam zachvilku

katika82
6. máj 2010

uff tak som pridala fotočiek zopár malého.

už hodku sa baví v postielke krúti sa vykrikuje si, no chutný je.
ja idem hrachovú robiť. no tak všetky varíme také na prdíky polievky. 😀

deniskateniska
6. máj 2010

kati krasny jeeeeee.. velky chlapisko uz z neho 😉 a za tym volantom... nezaprie sa 😀 😀 😀

bolulka
6. máj 2010

katika kraasny malinky.. uz s tesim, ked aj nas bude taky velky, ze sa na nas aspon usmeje.. 😉

anicka
6. máj 2010

babuľky ja Vás nestíham čítať 🙂

bolulka: Adamko je nááááááááádherný 😉 😵

katika aj ja dúfam, že v sobotu bude aspoň bez dažďa, keď už nebude slniečko 🙂

No ja som mala dnes prádny deň mužiček má narodky, tak si zobral dovolenku. Maťku nám zobrala mamina a my sme boli na 3 hodiny v aqua parku. Bolo parádne, hneď by som si to zopakovala 😀

deniskateniska
6. máj 2010

ozaj ved ked spomynas ten aquapark anicka, som si spomenula.. sme boli v utorok.. tolko deti tam bolo.. no koniec 😀 😀 a vravim mm ze inokedy by ste tam boli aspon jedna a prve teraz ste museli mat chore drobatka.. ale co uz .. tak nabuduce 😝

anicka ste si to uzili hej. no parada... a ze muzickovi gratulujeme 😉

danka.k
6. máj 2010

anicka super ze ste mali skvely dnik 😉

nestiham citat... ale snad vecer stihnem

anicka
6. máj 2010

deniska ďakujeme, teraz keď sme boli tak v bazéne boli 3 ľudia a vo vodnom svete nás bolo asi 15, takže skoro ako keby sme tam boli sami 🙂

danka my by sme sa aj prišli nakaziť len keď máme tie soplíky, neviem ako by to dopadlo 😖

deniskateniska
6. máj 2010

no anicka ste mali paradne, my sme boli tak bolo par ludi, deticky cvicili, potom tam boli aj vacsie take 9 rocne decka a my.. 😀 😀 😀 no sranda, sme nemuseli cakat na vyrivku .. asi prvy krat 😀 😀 😀

anicka
6. máj 2010

deniska a Ty chodíš na plavošku aj teraz keď čakáš bábätko? 😕

deniskateniska
6. máj 2010

na zaciatku sme chodili stale ked to otvorili, to som ani brusko nemala a ked som na pn nastupila tak som sa bala boli sme asi len raz alebo dva krat.. a teraz... 😉 a voda pre babo len prospieva, ze vraj ho to v brusku masirkuje ci co... 😝 no ako plavat ee lebo s tym bruskom sa mi neda, ale su kocky co chodia plavat stale a mamina vravi ze do bazena kazdy druhy den chodi jedna .. a plava o dusu 😀 a vo vyrivke, ja sedim hore na okraji a nohy si mocim a ked sa vypne tak si sadnem dnu 😀 😀 a potom sa vyvalujem na lehatku 😀

anicka
6. máj 2010

ja som sa pýtala len zo zvedavosti 😉 vieš, keď som ja bola tehotná, tak ešte fungovala len stará plaváreň a tam sa mi tie hygienické podmienky moc nezdali, aby som tam šla tehotná 😖 ale teraz je to o 100 % lepšie. 🙂

deniskateniska
6. máj 2010

no to teda, by som nesla na staru plavosku, ale napr som si slapky tie gumove zobrala, bosa by som asi nebehala.. a napr. ked som vysla z bazena som si dala take siroke tricko, aby som nahodou neprechladla.... 😉 ale nevydrzim dlho v tej vode, ine to je na lehatku 😀 😀 😀 a skor idem aby mm nebol sam.. on sa tam vybuchnatuje na tych prudoch a ja si lezkam 😀 😀 😀