Mamičky z Dolného Kubína. Ste tu?

tinka1001
9. aug 2006

Ahoj.

mayocka
7. máj 2010

ked budeme starsi mozno aj my prejdeme na tie latkovky ale teraz...si to neviem predstavit,miniem ich na kvantum...starsie deticky uz asi tolko a tak casto necikaju a nekakaju ci? 😕

ludia mne sa tak nechce odsavaaaat 😢 😢 😢

emmka3
7. máj 2010

maji, a aj ostatne co odsavate ... ja vas obdivujem ... ja som vobec neodsavala ... neviem, julka by sa mohla vyjadrit, ale ja si myslim, ze ked uz je laktacia rozbehnuta, tak netreba odsavat, kedze babo je prirodzena odsavacka a vzdy je rovna sa medzi tym co vypije a co sa vytvori, t.j. (ale to je len moja myslienka, nicim nepodlozena, len tak logiše), ked babo vypije z prsa a ja este zacnem odsavat, tak jasne ze sa mi bude tvorit vela a potom mozu byt problemy so zapalmi 😅

deniskateniska
7. máj 2010

baby vas docitat je nieco neskutocne 😀 😀 ste sa po dlhom case rozpisali 😝

no ja mam vela otazok na tie latkovky 😉 silno uvazujem, aspon ked budeme doma... ked pojdeme niekde tak pampersky istia... 😝 no muzov kolega chodi pampersky kupovat do polska, do akehosi supermarketu, neviem sice kde, ale chodi tam kazdy mesiac na vyplatu na mesacne nakupy.. ze o polovicu su tam lacnejsie.. tak ide vzdy sam aby sa mu do auta co najviac zmestilo 😀 😀 😀 😀 ja mam starych klasickych postoliek ci ako sa vola namilurit 😀 do mini po mega 😀 😀 😀 len to budem pouzivat ked budem drobca balit nasiroko ak bude treba.. a tie moderne latkovky su aj pre take malilinkate babatka? no salvi kup si, vyskusaj a pridem kuk 😀 😀 😝

a dnes mi segra kupila odsavacku som si dala kupit v irsku, akoze rozdiel v cene riadny ... 35 evri a je tam vela veci v baleni, ked mi to odfoti tak to tu vycapim... a este babyphone chcem len neviem cenovo ako je to tu a tam.. no este musim ceknut 😝

mayocka s elektrickou, no ja som si manualnu dala kupit, ale segra ze volala s kamoskou tak ze ma aj elektricku aj manualnu a na elektricku ze neda dopustit.. ale ja sa bojim, predsa je to elektrina... uvidime, ci to vobec budem potrebovat 😉

emmka3
7. máj 2010

maji musis odsat, ked uz mas nabeh na ten zapal ... inac, ze pomahaju aj kapustne listy do podprdy ...

detuse, ked vyrastu, tak cikaju viac a kakaju pevnym - formovanym ... aaale, rozdiel je vo frekvencii, zatial co novorodeniatko cika po menej ale casto a kadi prazenicu furt (kojene), starsie cika nie tak casto ale vacsie mnozstvo a kadi raz do dna 😉 maji, ja som latkovala od narodenia, ale s klasickymi stvorcami - 3t a bola som na prasky, isli sme na full time pampersky ... ale ako som pisala cca v 2-3 mes. som toho mala dost a od 4,5 mes. latkujeme s latkovymi pampersami 😉 akurat som si uvedomila, ze je tomu rok, tak asi hodim nejaky update recenzie na plienky 😎

mayocka
7. máj 2010

emmka: ee si vedla jak ta jedla,mliecko sa tvori viacej a castejsie ako potrebujes,ja neodsavam ked mala dopapa ale kym spi,lebo to strasne boli az stipe,do zblbnutia,mlieko tecie po zemi normalne doslova,malu budit nechcem a preto odsavam,vis bobiku? 😉 keby som neodsala a nechala prsniky "vybuchnut" zapal je hotovy,co som aj asi nechala raz a uz mam zapal na svete 😒 ...a keby sa aj zobudila nejak predcasne,vypije jeden a je KO...tak ten druhy tak ci tak musim odsat...

deniskateniska
7. máj 2010

maji no len pekne odsavaj, alebo pod sprchu, tepla voda a odstrekuj... inak budes mat problemiky, akurat sme sa so svokrov bavili o tom... 😉

mayocka
7. máj 2010

no fasa kde nabrat kapustne listky,este je len priesada posadena nie to cela kapusta 😝 no nic idem dajako dokrvavit tie kozy zase raz...cez den sa da no ak v noci zacne tiect,cela postel mokra kurnik ☹ do zufania...sa stazujem,niekto by bol zase rad...ale tak vyvazenie by tiez bolo na mieste,Panbozko to nejak krivo rozdeloval,niekto nema nic a niekto ako kohutiky vodovodne 😒

deniskateniska
7. máj 2010

mayocka na noc podprda a plienka...mna uz mama poucila 😝 ale vobec sa na to netesim.. ale co neurobime pre drobcov? 😝
no ja som dnes bola u mamy na kave, potom som sa chvilu pogulala v tescu a prisli sme tak som az do vecera kvakala so svokrov.. ja neviem ale akosi ked sme ci uz na navsteve alebo tak, ja neviem ale nemusim ani nic zjest ale som akokeby stale plna.. nechapem.. stale mi akokeby tvrdlo brusko.. a to sme len hranolky urobili.. ale tak to je vzdy.. aj ked nic nezjem.. hroza.. 😒

danka.k
7. máj 2010

mayocka premoz sa 😉 😉 😉

bolul vsetko najlepsie 😉

emmka tebe dnes ide 😀 😀 bleskac na curbese?? to sa casto nevidi

bolul a vy byvate v podnajme ci ste kupili ci ako??

salvinka
7. máj 2010

emmka lebo katika hodte aj link odkial ste to objednavali.. co to som uz navrhla chlapovi, no reakcia nebola skoro ziadna 😀
mne sa zacinaju cim dalej tym viacej pozdavat 😀

blesq
7. máj 2010

ja ti dam volne pole posobnosti 😀 ja si ta skontrolujem 😀

emmka3
7. máj 2010

no maji, nezavidim, ja som mavala plne cici, ale zeby az tak, tak to nie ... tak akurat ...

dani, ze my ide 😀 jj, isiel, maju nejaku oslavu nejakych menin a narodenin, tak nech si uzije 😎

danka.k
7. máj 2010

a ty co tu robis?? 😀 😀 😀 chod sa zabavat :D

emmka3
7. máj 2010

a ty tu co robiz, miz 😠

blesq
7. máj 2010

ja som slobodny clovek v slobodnej krajne :-d si mozem byt kde chcem 😀 mam pivo v jednej a prsia v druhej ruke, samozrejme kuracie 😀

danka.k
7. máj 2010

emka 😀 😀

emmka3
7. máj 2010

salvi ... na sk mas stranky:
www.ekoplienky.sk
www.plienocky.sk
www.latkovky.sk
www.latkoveplienky.sk
a domovska Baby Lucy (slovenske) www.plienka.sk

na CZ trhu je tutovka
www.branakdetem.cz a ti maju aj kamennu predajnu v Brne ... raj 😵

danka.k
7. máj 2010

no este aby si mal dake ine 😀 😀 😀

emmka3
7. máj 2010

ani si nemusel pisat, ze kuracie ... mi bolo jasne 😀 ty zavislak 😝

danka.k
7. máj 2010

ale stehno je aj tak lepsie 😉 boze iba chute robi.. asi si idem parky dať 😀

emmka3
7. máj 2010

dani, to aka anorekticka kompenzacia stehna za parky 😀 ale daj si ... mne sa dnes v kapustnici z klobas vyliahli parky, to ake pocudovanie bolo 😀

danka.k
7. máj 2010

emmka no co uz ked nemam prsia.. teda mam ale nie tie kuracie 😀 😀 😀 idem sa maleho opytat ci chce.. ten isto neodmietne a bude mi kricat ze dve 😀

blesq
7. máj 2010

😀 no asi som neposluchal, ze idem si dat pivo a ze smedny mnich, to mam asi za trest nejaky 😀

emmka3
7. máj 2010

jaaj, Dani ... pozdrav Rastika, sa ani nepochvalist aku hviezdu reklamy doma mas 😉

danka.k
7. máj 2010

blesk 😀

ja mam hviezdu z reklamy?? coooo???

blesq
7. máj 2010

sak orion v okne 😀

emmka3
7. máj 2010

jemne melodie 😉 raz si to pozri, chodi vacsinou vecer ... cely Rastik a este aky rapper 🙂 😎

blesq
7. máj 2010

ako si ma pozriet jemne melodie ked to je radio? a ze ja som pil , uz aj zavri to vino a bez spat

mayocka
7. máj 2010

od kedy su inak dobre tie latkovky?teraz na tu prazenicku hadam nie ci?tak od troch mesiacov ??? kolko ich za den asi miniete?teda emmka teba sa to pytam ty ich asi pouzivas tusim ako tu citam,kolko ich mas kupenych?peres ich kazdy vecer ci?ci ich mas tak trosku viacej do rezervy pokupenych?

juuuj aka som rada ze som zase malu dala do perinky,taka je kludnucka,nema zimne rucicky a je fajn,ajked sestricka v porodke vravela ze ju mam nechat povystierat ked uz budeme doma ale este je na to zima podla mna,mava zimne rucicky

katika: kedy ti nastalo obdobie ustalenia mliecka?po akom case?uz neodsavas?

inak ako by ste prenasali zamrznute mliecko tak aby doslo do nemocky este zamrznute???chcem ho dat do porodnice ale neviem ako preniest...flasky tam budem musiet zrejme nechat lebo sa nesmie odmrazit preliat a znova zamrazit...tak to by sa dalo len tych flasiek keby som mala...hejlooou babyyy,zber malinkych flasticiek v Dubovej u nas domka 😝 kto nepotrebuje nech donesie,nalejem mu do jedej 😀 😀 😀 uz sa ozaj minaju ☹

deniska: sprcha pomoze na chvilocku ale nezastavi tvorbu mliecka len troska ukludni prsia...to praktizujem rano aj vecer...ale tak je to len ukludnenie 😖

blesq
7. máj 2010

mayocka moja ti povie ako mne asi 😀 kym ma zimne rucicky nevadi ale nemala by mat zimny nos. asi 😅